Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Коста-Рика – Греція 1:1. Тактичний аналіз

Автор: Solomir

30 июня 2014, понедельник. 02:00

Коста-Рика навіть за бажання наставника навряд чи здатна змінитись і спробувати грати у більш атакуючий футбол, у них немає якісних центральних півзахисників, щоб вести позиційні атаки. Тай за великим рахунком ніхто не очікував від Коста-Рики іншого футболу. Хорхе Луїс Пінто запропонував вже знайому для усіх тактичну систему «5-4-1». Хороший рух проти м’яча, досить висока лінія захисту, дозволяли їм контролювати територію до перерви і навіть більше працювати з м’ячем 54% загалом, і 60% у перших 20 хвилин гри.

Браян Руїс, на цьому виконавці зав’язаний весь конструктив у атаках команди, він може рухатись вище, на лінію до Хоеля Кемпбелла формуючи двійку нападників, або рухатись до низу, майже в позицію центрального півзахисника, щоб розпочинати атаки. Так чи інакше, але розподіл виконавців у Коста-Рики сім на три у сторону захисту, при флангових атаках це співвідношення може змінюватись на шість на чотири. І Крістіан Гамбоа і Хуніор Діас можуть підтримувати атаку досить високо, але майже ніколи не роблять цього одночасно.

Формації команд

Коста-Рика – Греція 1:1. Тактичний аналіз - изображение 1

Якщо з стартовим складом костариканців все було чітко зрозуміло ще до гри, і тактична схема і робота кожного окремого виконавця, то Фернанду Сантуш постійно вносить маленькі корективи. Так цього Андреа Самаріс вийшов у позиції центрального півзахисника, хоча попередній матч проти Кот-Д’Івуару грав атакуючого півзахисника, а Йоргос Карагуніс навпаки піднявся на крок вище. «4-2-3-1», що у захисті трансформується на «4-4-1-1». Можливо це пов’язано з фізичним станом Карагуніса, адже позиція шостого чи восьмого номера, де він грав попередні матчі, вимагає більше руху, більший об’єм роботи. Хоча виключати варіант при якому наставник греків хотів таким чином зв’язати ланки команди і працювати більше з м’ячем також не будемо.

Обидві команди сильно зорієнтовані на гру від захисту, тому ніхто і не очікував відкритого футболу. Та все ж надто обережно до перерви. Не зважаючи на перевагу підопічних Пінто у перших 20 хвилин, всі гострі моменти, радше навіть потенційно гострі, прийшли після розіграшу кутових ударів греками біля воріт Кейлора Наваса. Не вдалі подачі з кутого двічі виводили костариканців три проти трьох у контратаках. Потенційно хороші моменти, такі ситуації постійно відпрацьовуються командами на тренуваннях і їх необхідно доводити до ударів по воротах. Але брак в передачах нівелював потенційну загрозу.

Що стосується греків, то тут також не було нічого особливого. Небезпечні кроси від Хосе Холебаса, їх також можна було передбачити, активний фланговий гравець, який вміє грати один в один. Тричі Холебас створював сам собі позиції для кросів у штрафний майданчик, двічі не вдало, а один з його кросів міг закінчитись голом.  Це все що було створено за перших 45 хвилин. Три гострих передачі у Коста-Рики три у активі Браяна Руїса, і п’ять гострих передач у греків, з яких три кроси у виконанні Холебаса, один кутовий від Карагуніса, і одна передача назад під удар від Самараса, хоча ця передача у статистиці відображається як гостра дія, та все ж удар цей був завданий з дистанції не менше 30 метрів.

Другий тайм костариканці, як і перший розпочали активніше, і цього разу більш активний початок дозволив їм вийти вперед у рахунку. Звичайно забив Браян Руїс, крім нього по крайній мірі цього вечора забивати було нікому. Фернанду Сантуш вже вимушений був ризикувати, а вилучення Дуарте, мало йому в цьому допомогти. Цікаво, що Коста-Рика, перебудувалась на гру в чотири захисника «4-4-1», і лише дуже низько розташовуючись на власній половина поля йшло звуження від четвірки захисників  і зону лівого крайнього захисника займав Крістан Боланьйос. Після заміни Боланьйоса на Бренеса, Руїс і Рендалл змінились флангами, але Рендалл працював нижче у останній третині поля опускаючись за Хосе Холебасом. Маємо відзначити, що компактність захисту зберігалась, лише поганий рух по горизонталі від четвірки залишав трішки забагато простору по флангах.

Фернанду Сантуш змінив формацію на «4-1-3-2», Теофаніс Гекас і Костас Мітроглу  два центрфорварди, під ними - Самарас, Карагуніс і Хрістодулопулос, ця трійка звужувалась ближче до середини, залишаючи ширину атаки на флангових захисників. Трійка за лінією м’яча – Кацураніс і два центральних захисника, хоча це той випадок коли можна було залишати за лінією м’яча лише двох гравців. Адже вони мали протидіяти одному Кемпбеллу, який розташовувався на метрів 20-30 вище лінії півзахисників. Греки у більшості мали значну перевагу в території, але хороших гольових моментів фактично не виникало, але як і у матчі проти Кот-Д’Івуару, змогли забиті на останніх хвилинах, перевівши гру у додатковий час.

Статистика

Коста-Рика – Греція 1:1. Тактичний аналіз - изображение 2

Підсумки

30 хвилин було у греків проти Коста-Рики, яка грала в меншості з 65 хвилини, щоб виграти матч. Але навіть у більшості, проти суперника, в якого на атаку від сили могло вибігати не більше трьох виконавців, Греція так нічого і не змогла створити. Навіть отримавши ситуацію п’ять проти двох. Цікаво, що до 65 хвилини кожна команда пробігла по 71 кілометру, і граючи годину у більшості, греки набігали лише на 700 метрів більше від підопічних Хорхе Луїса Пінто. А у серії післяматчевих пенальті фортуна винагородила костариканців, за їхню самопожертву на полі.

Последнее изменение: 30 июня 2014, понедельник. 12:14