Последние записи в блогах

Футбол Украины - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.
  • FB
  • Twitter
  • Google Plus
<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Про футбол, чи про щось інше?!

Про футбол, чи про щось інше?!

3 августа 2013, суббота. 10:14

Продовжуємо традицію – передчуваємо черговий тур Чемпіонату України. Тим паче, цієї неділі станеться подія, що наразі викликає в нашому футболі найбільший ажіотаж.

Та на жаль, будемо говорити не лише про футбол, як битву тактик, порівняння індивідуальних якостей гравців, нарешті ГРУ, яки збирає стадіони. Хотілося б аналізувати лише цей світлий бік футболу, але кожний новий день підкидає нам нові не найприємніші інформаційні приводи. Це наша країна, і ми не можемо закривати очі на те, що в ній коїться, чи не так? Так само і в українському футболі, обговорюючи який доводиться або багато мовчати (оксюморон, але так і є), або самій грі подекуди приділяти не основну увагу.  

Попередня стаття викликала велике обговорення. Багатьом не сподобалися акценти. Шановні фанати (будь-якої команди), я до ваших улюблених клубів намагаюся ставитись однаково. Відзначте, що поки остерігаюся висновків, лише ставлю питання, на які мають відповісти майбутні матчі (не знаю скільки їх потрібно, аби зрозуміти сутність того чи іншого явища – побачимо). І над суддівством а матчах «Металіста» (так само, як і будь-якої іншої команди) треба спостерігати і свої припущення варто перевіряти.

Матч з «Іллічівцем» безумовно остаточної відповіді не дав – питання щодо особливості суддівства харківської команди так і залишилося питанням. Нічим більше. І Девич забив абсолютно чистий м’яч (попри заяви вболівальників клубів-конкурентів). Більше того, це був геніальний гол, який заслуговує на відзнаку. Але був інший епізод – коли свистком на користь того, хто завинив, атаку зірвали. І слова Микола Павлова на прес-конференції про його діалоги з арбітром не зі стелі з’явилися. Знову ж таки, підкреслюю: наразі жодних висновків, стежимо далі.

Та в центрі уваги на цьому тижні не "Металіст". Попри їхній чудовий старт у Лізі Чемпіонів, попри те, що нарешті дочекалися рішення Лозанни. І попри те, що саме харків'яни нині срібні призери, класичним і найбільш непримиренним протистоянням українського футболу залишається битва "Шахтаря" та "Динамо". Та перестороги не полишають. Як мінімум два суперечливі доматчеві моменти крають серце.

Теза перша. Луіс Адріано мав бути покараний.

Якщо ви ще не бачили епізод брутального фолу бразильця у матчі з "Чорноморцем", подивіться. Лякає не те, що Луіс Адріано зірвав з Ринара Валєєва гетру - ризик для здоров'я одесита був дуже високий. Утім суддя Мосейчук вирішив, що нічого неординарного не сталося, призначив штрафний – та по всьому. Вірилося, що справедливість є, і кара все ж таки наздожене хулігана. Свята наївність! Щодо згаданого епізоду провадження було закрито згідно із пунктом четвертим статті шістдесятої Дисциплінарних правил ФФУ. Цитую в тій частині, що пояснює таке рішення: «До виключної компетенції КДК ФФУ, як органу першої інстанції, відносяться питання щодо виправлення явних помилок в рішеннях дисциплінарного характеру, прийнятих арбітром. Всі інші рішення арбітра є остаточними». Ну що сказати, явно ідеальний юридичний текст. Трактуй слово «явно», як завгодно, і точно не програєш – нове гасло дисциплінарних правил! Панове, давайте викличемо казкову Алісу і запитаємо де ми живемо: в країні чудес чи все ж таки в задзеркаллі?!! Якого чорта лисого тут взагалі обговорювати? Я би ще якось зрозумів, якби арбітр, керуючись уявним духом гри дав бразильцю жовту картку. Але він не показав нічого! За удар прямою ногою (та ще й шипами!!) в гомілку! З форсуванням контакту (Луіс Адріано і не думав прибирати ногу, здалося, навпаки, натиснув ще більше)!! Якщо ця помилка не очевидна, то що взагалі в цьому Світі очевидне?! Можливо за логікою Дисциплінарних правил ФФУ Сонце сходить на заході?! Не здивуюся…

 

У вас не установлен Flash Player. Свежую версию Flash Player'a вы можете скачать на официальном сайте

Теза друга. Рішення призначити Віктора Швецова головним арбітром матчу «Шахтар» - «Динамо» – вкрай алогічне.

Про футбол, чи про щось інше?! - изображение 1

Швецов – дуже досвідчений суддя. За його плечима багато подібних матчів. Але його теперішнє призначення на українське «класико», як мінімум, викликає підозру. Віктор Борисович Швецов народився 22 червня 1969 року. Можете самі порахувати, коли він святкуватиме 45-річний ювілей. Його суддівська кар’єра добігає кінця. Цей сезон – лебедина пісня. І дуже дивно, що саме в цей момент йому довіряють найскладніший і, можливо, найбільш напружений матч сезону. Ні, якби таке сталося в Італії з умовним П’єрлуіджі Колліною (і, впевнений, ставалося – він до останнього обслуговував топові матчі) – ніхто б не здивувався. Але ж там і справи про договірні матчі успішно розслідує прокуратура, чи не так?! Наша дійсність трохи від італійської відрізняється, і призначення Швецова сприймається на рівні провокації.

Не забуваймо й про те, що саме Швецов – автор найрезонанснішої помилки останніх років (хіба пан Вакс може з ним зрівнятися). Пам’ятаєте гол рукою Кузнєцова?! Ні, звичайно, за Дисциплінарними правилами ФФУ можна трактувати ту помилку, як неявну (чому б ні?), але ж навряд чи з точки зору звичайної банальної логіки можна зрозуміти, як можна було не побачити той волейбол.

А ще пан Швецов – вже не арбітр ФІФА. В Україні є сім арбітрів найвищої категорії (серед чоловіків), але жоден з них честі обслуговувати «укркласико» не удостоївся. Дивно. А може ніхто не хоче ризикувати рейтинговими суддями?!

Та все ж будемо вірити в чесний і незаплямований образ українського футболу. Нарешті, поговоримо про гру. Адже вона дійсно інтригує. Мірча Луческу резонно заявив, що цей матч продемонструє, на якому рівні зараз знаходиться «Шахтар». Думаю, що така сама теза справедлива і щодо «Динамо». Обидві команди в стані перебудови, ніхто не має явної (сподобалося це визначення!) переваги.

Дуже інтригує флангове протистояння Тремулінас-Срна. Француз вразив своєю активністю і ефективністю в матчі проти «Севастополя». Але про те, що він вміє гостро підключатися до атак, і так всі знали ­– з донеччанами Бенуа доведеться багато відпрацьовувати в захисті, і це своєрідний іспит для новачка «Динамо».

Цікаво, хто виграватиме боротьбу за центр поля. У «Шахтаря» вже немає Фернандіньйо ,і це втрата, яку наразі просто неможливо компенсувати.

Чи знову заб’є Мбокані? У перших трьох матчах Дьйомерсі зіграв незрівнянно, та варто зрозуміти, наскільки він небезпечний в матчах проти команд найвищого ґатунку.

Ігрових питань дуже багато, і хочеться отримати на них відповіді. Чекаємо на особливий матч і віримо, що він стане особливим саме в ігровому сенсі. Відчувайте гру! 

Олександр Золотогорський, футбольний журналіст і коментатор

Последнее изменение: 3 августа 2013, суббота. 11:04© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com