Географічно-історичний куточок: Дортмунд - UA-Футбол

Последние записи в блогах

Футбол Украины - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.
  • FB
  • Twitter
  • Google Plus
<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Географічно-історичний куточок: Дортмунд

Географічно-історичний куточок: Дортмунд

Автор: Семйон Ігор

22 января 2013, вторник. 10:02

В серії матеріалів про нефутбольні особливості футбольних міст бажаючі вже мали змогу познайомились із "меккою" виноробства Бордо, а також із містичним, в дечому, навіть, парадоксальним символом Базеля… На черзі – Дортмунд: звичайне місто Німеччини, яке не виділяється чимось особливим, але  яке в своїй історії має багато цікавих віх.

Географічно-історичний куточок: Дортмунд - изображение 1

Розповідь, мабуть, варто розпочати з найголовнішого: "Дортмунд". Свою назву, яка вперше зустрічається в джерелах приблизно у 885 році і звучить вона як "Тротмані",  місто дістало від особливостей географічного розташування…  Дортмунд лежить між річками Емшер та Рур, що і надихнуло давніх жителів поселення вибрати місту саме таку назву. Тротмані – дослівно перекладається як "селище у гирлі річки". З часом перша частина слова "трот" була змінена  на "дорт", а друга "мані" – на "мунд". Так і утворилось – "Дортмунд".

Центром міста є церква Святого Рейнольда – собор, зведений на честь Святого покровителя Дортмунда.

Географічно-історичний куточок: Дортмунд - изображение 2

Географічно-історичний куточок: Дортмунд - изображение 3

Ніхто з жителів точно не може розповісти біографію цього героя, описати його спосіб життя чи особливості його відпочинку. Але всім відома легенда, якою і пояснюється покровительство Рейнольдом Дортмунда. В  графа Фландрії Хаймона і його дружини Айї було четверо синів… Всі ці діти були королівської крові, адже їхня мати – Айя, була сестрою короля Карла, який, власне, і заснував тодішнє місто. Сини, серед яких був і майбутній лицар Рейнольд,  росли дуже мужніми, самостійними і гордими. В зрілому віці брати вирішили, що вони достойні не підкорюватися владі короля (і заодно свого дядечки). Тоді Карл послав у місто військо, яке й мало остудити пил запальних братів і повернути їм шанобливе ставлення до монарха. Легенда розповідає також, що в братів був чарівний кінь Байярд, який і допоміг їм укритися від війська. Але король продовжував переслідування і після кількох невдалих спроб (кінь носився з братами над військом і не дозволяв скривдити своїх наїзників) Карлу все таки вдалось спіймати хлопців і одним з наказів імператора після цього було втопити чарівного коня у ріці.

Географічно-історичний куточок: Дортмунд - изображение 4          Географічно-історичний куточок: Дортмунд - изображение 5

Географічно-історичний куточок: Дортмунд - изображение 6

Такі події спричинили Рейнольду дуже сильну душевну біль (лицаря докоряло сумління за смерть коня) і він вирішив спокутувати свою провину аскетичним способом життя. Рейнольд подався в один із монастирів Кельна і довгі роки працював там простим піднощиком каміння. Хлопець працював від зорі до зорі, не шкодуючи себе… а брав за це тільки символічну платню. Інші працівники – ліниві і підступні – зненавиділи за це майбутнього святого (адже Рейнольда їм постійно приводили в приклад і змушували працювати так як він) і вирішили його вбити. Тіло помістили у мішок з камінням і утопили на дні місцевої річки. Через деякий час люди почали помічати, що з дна ріки ( в місці, куди, за легендою, скинули тіло лицаря) роздається чудова церковна музика і сяє чудодійне світло… Самі від себе стали дзвонити дзвіниці  Кельна, а останньою краплею, яка й наштовхнула жителів  вважати Рейнольда святим, стало зцілення сліпої, глухої і кульгавої вдови, яка прийшла до річки з надією… До Кельна почали з’їжджатися паломники з далеких країв, а жителі Дортмунда, які теж прийшли поклонитись святому, просили у місцевого єпископа частину мощів, щоб принести їх до міста і зробити їх головною святинею Дортмунда. Отримавши відмову, розчаровані мешканці  повертались до рідного краю… і стали свідками ще одного дива: теліжка, на якій зберігались мощі Рейнольда, зрушила з місця, котилась сама по собі і зупинилась аж в центрі Дортмунда, де місцеві жителі з часом і звели Рейнольді кірху – символ сучасного Дортмунда.

Ця церква – не єдине визначне місце в Дортмунді. Тут є також багато інших пам'яток архітектури, сучасних будівель і споруд, які заманюють туристів (Церква Святого Петра з найбільшим у світі золоторізним вівтарем, дортмундський порт – найбільший порт Європи на каналі, казино Hohesyburg – друге за величиною у Європі та інше)...

Географічно-історичний куточок: Дортмунд - изображение 7

Але не менш важливими є і інші особливості міста…

Німці, які не можуть уявити свого життя без футболу, є  одними з основних виробників "футбольного атрибуту" – пива. Дортмунд в пивоварінні займає лідируючі позиції не тільки в Європі, а й у світі. Цікаво, раніше хмільний напій дозволялось варити тільки про монастирях та дворянських садибах. А в Дортмунді, починаючи з XV століття пиво міг варити кожен бажаючий. Багато в чому завдяки цій галузі промисловості місто процвітало, розвивалось семимильними кроками і розрослося до такого, яким являється зараз.

Німці – люди прагматичні, розумні і педантичні. Дортмунд не може похвалитись унікальними природними масивами, ландшафтами чи пейзажами. Взагалі, таке враження, що природа обділила місто своїми дарами (Дортмунд вважається одним з найпохмуріших міст у Європі – за показником кількості сонячної радіації), але німців це не збентежило і вони привили своїй батьківщині іншу славу – славу індустріального центру не тільки Німеччини, а й всієї Європи.

Географічно-історичний куточок: Дортмунд - изображение 8

В 60-х роках XX століття був визначений основний пріоритет у розвитку міста – увага стала приділятись науці, наукоємним галузям і електроніці. Зараз в Дортмунді велика кількість вищих навчальних закладів, промислових концернів, центрів мікро- і нанотехнологій, технопарків та інше… Свідченням технологічного розвитку Дортмунда може бути хоча б надсучасна і найбільша футбольна арена Німеччини – "Сігнал Ідуна Парк".  

Географічно-історичний куточок: Дортмунд - изображение 9

Футболістам донецького Шахтаря доведеться відвідати сучасне місто, в якому є на що подивитись… Футбол – справа дуже цікава; але при бажанні можна довідатись ще багато чого нового, цікавитись яким підштовхує саме футбол.

 

Последнее изменение: 22 января 2013, вторник. 10:52

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (2)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
ФК Поділля (Sekesfehervar)
А ще Дортмунд відомий своїми шахтами
Ответить
+2
0
Shakhtersci (Донецк)
Очень интересно и познавательно. Жаль, что не удастся побывать в Дортмунде. Пусть и не слишком известный город, но своя изюминка, как видим, есть.
Ответить
+1
0

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен