<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Гондурас – Швейцарія 0:3. Тактичний аналіз

Гондурас – Швейцарія 0:3. Тактичний аналіз

Автор: Solomir

26 июня 2014, четверг. 04:10

Оттмар Гітцфельд вніс корективи у побудову своєї команди. У попередніх матчах ми відзначали, що Граніт Джака не відповідає вимогам класичного десятого номера. Він може компенсувати свої недоліки рухом, здатний звільняти зони під партнерів по команді, але з м’ячем в умовах обмеженого простору та часу працювати не здатний. Це проблема сполучення ланок. Швейцарія забивала м’ячі ближче до завершення матчу з Еквадором, коли накопичення втоми позначалось за щільності побудов еквадорців, і Джака отримував час на роботу з м’ячем. І проти французів коли триколірні «кинули» грати, знову ж таки надавши необхідний час на роботу з м’ячем і прийняття рішень.

Хоча сильною стороною гри підопічних Гітцфельда є фланги, де працює двійка активних крайніх захисників, особливо зліва – Рікардо Родрігес, все ж  дуже важливим залишається рух м’яча між лініями. Цього разу Гітцфельд перевів Джаку на місце правого вінгера, його сила у фізиці, тиску на суперника рухом,  тут мала більше значення, хоча Джака і є гравцем центру поля і грає у позиції шостого номера у своєму клубі.

Формації команд

 Гондурас – Швейцарія 0:3. Тактичний аналіз - изображение 1

Так чи інакше, але основні проблеми Швейцарії лежать у площині позиційних атак, кількісного наповнення яким не вистачає. Зміна у розподілі виконавців у сторону атаки з шести на чотири, на п’ять на п’ять, відразу приводить до великих розривів між лініями і зон у захисті. Чим скористались французи. Тому для підопічних Гітцфельда зручно працювати від суперника, навіть проти Гондурасу. Відразу можемо виокремити основну помилку наставника Гондурасу – Луїса Фернандо Суареса, він дозволив супернику працювати на зміні фаз гри, від захисту.

Передачі Гондурасу і Швейцарії у перші 14 хвилин матчу

Гондурас – Швейцарія 0:3. Тактичний аналіз - изображение 2

Вище на малюнку показано усі передачі Гондурасу і Швейцарії. Підопічні Луїса Фернандо Суареса вийшли грати з позиції сили, вони володіли територією і м’ячем. 89 точних передач проти 32. Швейцарці, як видно виходили у атаки через фланги, граючи на сильній своїй стороні. Ніби все правильно робив Суарес, стартовий тиск на суперника, адже його влаштовувала лише перемога, але це дозволило суперникам почувати себе комфортно, і використовувати простір у захисті Гондурасу.

В позицію десятки змістився – Джердан Шачірі. Досить дивно чому наставник Швейцарії відразу не використовував Шачірі у цій позиції, адже у «Баварії» Джердан має досвід гри на місце «фальшивої дев’ятки».  Хоча і провів у сезоні лише десять матчів за «Баварію». Досить подібні позиції, особливо зважаючи на те, що при перебудові на захисті швейцарці працюють у системі «4-4-2», і Джердан може виконувати роль, як форварда вістря, так і відтягнутого форварда.

Зони дій Джердана Шачірі

Гондурас – Швейцарія 0:3. Тактичний аналіз - изображение 3

Вище на малюнку показані передачі на Джердана, не відразу він знайшов місце на полі, перших 15 хвилин швейцарці працювали через фланг. Але згодом Шачірі добре знаходив зону між лініями суперника по центру атаки. Фактично Джердан поєднував, чи закривав дві позиції, відтягнутого форварда і центрфорварда. Необхідно відзначити не лише зону дій, алей якість роботи. Окрім 7 ударів, у Шачірі – 5 гострих передачі, а загалом лише 17% браку в передачах, що зважаючи на позиції які він закривав дуже високий показник. До прикладу у Джаки – 4 гострих передачі за три матчі.

Після другого голу Шачірі всі питання були вирішені, стосовно переможця у цій грі. А своїм третім м’ячем Джердан увійшов в історію, як автор 50-го хет-трику на чемпіонатах світу. Це лише другий футболіст збірної Швейцарії, який відзначився трьома голами у одній грі на чемпіонатах світу, після  Йозефа Хюгі, який забивав три м’ячі на домашньому чемпіонаті у 1954 році, у ¼ фіналу проти збірної Австрії. Що правда тоді це не допомогло швейцарцям святкувати перемогу. Гра завершилась з рахунком - 5:7 на користь австрійців.

Можна додати, що швейцарці більш агресивно працювали у відборі – 20 проти 14, і краще контролювали простір на власній половині поля – 17 перехоплень м’яча проти 7 у підопічних Суареса. Адмір Мехмеді у атаках зміщувався до середини, що у поєднанні з Шачірі, що виходив у позицію другого форварда, було більш ефективно, аніж у попередніх матчах. Також слід відзначити роботу Адміра в обороні – 3 відбори, для атакуючого вінгера хороший показник.

 

Статистика

Гондурас – Швейцарія 0:3. Тактичний аналіз - изображение 4

Підсумки

Якщо дозволити Швейцарії грати на контратаках, то вона здатна створити проблеми будь-кому і Аргентині у тому числі. Питання лише з відновлення футболістів після Манауса, як показує практика, після матчів у Манаусі це основна проблема для наставників збірних. Якщо швейцарцям вдасться відновитись, і працювати з достатньою інтенсивністю на полі, то у контратаках вони знайдуть свої шанси, тим паче що Аргентина має проблеми з організацією оборони, як по лівому флангу захисту, так і у коридорах між центральними захисниками, з чого потенційно може скористатись Шачірі і Дрміч.

Последнее изменение: 26 июня 2014, четверг. 09:51

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти