Тріо Барси нарешті починає функціонувати, а його ефективність буде тільки збільшуватись - UA-Футбол

Последние записи в блогах

Футбол Украины - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.
  • FB
  • Twitter
  • Google Plus
<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Тріо Барси нарешті починає функціонувати, а його ефективність буде тільки збільшуватись

Тріо Барси нарешті починає функціонувати, а його ефективність буде тільки збільшуватись

Автор: odiseyitaka

14 февраля 2015, суббота. 23:09

В останні тижні багато дискусій викликала ігрова форма Луїса Суареса, який грав набагато гірше, ніж два його партнери по лінії атаки Барселони. Однак останні матчі показують, що уругваєць поступово повертається на пік форми і саме він може мати вирішальне значення для функціонування атакувального тріо Блаугранас.

На основі західних видань
Тріо Барси нарешті починає функціонувати, а його ефективність буде тільки збільшуватись - изображение 1
На протязі останніх десятиліть схема 4-3-3 зіграла вирішальну роль у філософії Барселони, а головною її перевагою була можливість розмістити в стартовому складі відразу трьох нападників світового рівня. Протягом багатьох років на Камп Ноу грало чимало гравців з надзвичайними вміннями, але ніколи наступальне тріо не утворювали гравці з такими індивідуальними характеристиками як Лео Мессі, Неймар і Луїс Суарес.

Всі три – це дуже схожі гравці з відмінним дриблінгом. Вони можуть як закінчити атакувальні потуги своєї команди влучним ударом, так і продовжити атаку точним пасом. Об'єднання їх в одну формацію може бути дуже захоплюючим, але це також може принести і багато проблем.

Мессі, Неймар і Суарес звикли до того, що є найбільшими зірками своїх команд, в клубі (Мессі, Суарес), або в збірній (Неймар). Саме тому досить важко водночас максимально використовувати максимум їхніх ігрових можливостей.

Співпраця заладилась.

Щоби все в тріо Барси почало функціонувати потрібен був якийсь час. Спочатку Суарес відбував дискваліфікацію за інцидент на Чемпіонаті Світу, а потім деякий час вливався в команду, через що компенсовував відсутність голів власного авторства важкою фізичною працею на полі.

В останні тижні, здається, Суарес вже розігрався на славу, а форма Барси нарешті стабілізувалася. Підопічні Луїса Енріке виграли останні п'ять матчів, забивши в них 21 гол.

Луїс Енріке досі не міг повною мірою використати потенціал тріо МСН. Суаресу, спочатку, була призначена роль флангового нападника. Дещо інша, ніж в Ліверпулі, де Брендан Роджерс давав йому повну свободу пересування і часто адаптовував ігрову схему так, щоб уругваєць разом з Старріджем створювали лінію атаки. В Барселони пріоритети є дещо інші: найважливішим є Лео Мессі, потім - тактична схема 4-3-3, далі – Неймар, і лише в кінці - Суарес. El Charrua повинен був знайти своє місце.

Його місцем є центр нападу, роль, свого роду, "тарана". Теоретично, це найкраща позиція для класичного бомбардира, але Суарес тут виконує функцію такої собі приманки, стягує на себе захисників, щоб створити простір і дозволити Неймару і Мессі використати його.

Особливо повторюваною комбінацією є зміщення уругвайця на фланг. Суарес витягує центральних захисників зі своїх позиції, що є його головним завданням, але це часто закінчується тим, що El Pistolero відходить далеко від воріт суперника. Колишній гравець Ліверпуля, однак, пристосувався до цієї схеми, більше того, його самовідданість і альтруїзм на полі гідні похвали.

Матч проти Атлетіка Більбао, минулого тижня, було цікаво спостерігати під кутом зору тактичного аналізу. Там Суарес, в черговий раз, виконав величезну, непомітну на перший погляд, роботу. Найчастішими адресатами його передач були Неймар і Мессі.
Тріо Барси нарешті починає функціонувати, а його ефективність буде тільки збільшуватись - изображение 2
Це дозволило Мессі яскраво проявитися на улюбленій позиції правофлангового форварда. Хоча найкращі роки своєї кар'єри La Pulga провів на позиції "фальшивої дев'ятки", а, отже, в центрі нападу, важко не помітити, що прискорення Лео вже не позволяє йому звільнятися від захисників з такою легкістю, як кілька років тому. Це привело його до частих змін позицій з фальшивої на "класичну дев'ятку", що позволяє йому частіше закінчувати атаки.

На правому фланзі Мессі має більше місця, там йому легше вибрати зручну позицію, і, передусім, команда вже не настільки залежить від його снайперських здібностей, ніж кілька років тому (і Неймар і Суарес також гарантують можливість ефективно закінчити атаку).
Тріо Барси нарешті починає функціонувати, а його ефективність буде тільки збільшуватись - изображение 3
Вільний художник і воїн.

Поєдинок з Вільярреалом в рамках Чемпіонату також хороший приклад того, як багато свободи дає Мессі і Неймару присутність Суареса на полі. Передачі на уругвайця показують, що він завжди перебуває на флангах - навіть якщо він починає в центрі, то коли до нього потрапляє м'яч він завжди спускається в бокові сектори поля. Суарес часто приймає м'яч під пресингом, що провокує, як і в поєдинку з "Жовтою субмариною", його на спроби індивідуальних проходів, як правило невдалих.
Тріо Барси нарешті починає функціонувати, а його ефективність буде тільки збільшуватись - изображение 4
Мессі і Неймар, таким чином, отримують багато свободи при входженні в центр, і навіть якщо їхні індивідуальні проходи також були не дуже успішними, то їхня частота показує скільки місця вони отримують.

На відміну від попередніх "втілень" Барси, ця схема більше базується на індивідуальних навиках з особливим наголосом на виходи з захисниками тет-а-тет.
Тріо Барси нарешті починає функціонувати, а його ефективність буде тільки збільшуватись - изображение 5
Крім того, все вказує на те, що така схема може тільки прогресувати. І в Аяксі, і в Ліверпулі Суарес відмінно виконував свої обов'язки з самого початку, але до піку бомбардирських навиків йому було потрібно більше часу. В кожному наступному сезоні, він все краще знаходив свою гру в ігрових схемах команд, досягаючи кращих індивідуальних показників лише в третьому сезоні перебування в команді. Якщо подібна ситуація повториться і в Барселоні, а Неймар і Мессі і будуть підтримувати свою високу форму, то це тріо Барси може стати одним з кращих в історії світового футболу.

Последнее изменение: 15 февраля 2015, воскресенье. 10:15


© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]