Колумбія - Греція 3:0. Тактичний аналіз

Автор: Solomir

14 июня 2014, суббота. 21:30

І без Фалькао проблем нема...

Хосе Пекерман використовує тактичну схему у збірній Колумбії «4-4-2», зрідка змінюючи формацію на «4-2-3-1». Навіть за відсутності Фалькао, центрфорвардів у розпорядженні Пекермана більш аніж достатньо: Карлос Бакка, Джексон Мартінес , Гутьєррес і Рамос. Але на гру проти Греції в основі вийшов лише – Гутьєррес. Пекерман обрав «4-2-3-1», з активними вінгерами по краях – Куадрадо справа і Ібарбо зліва (можливо найшвидший футболіст на чемпіонаті світу). В середині – Санчес нижній опорний півзахисник, трішки вище – Агілар і над ними – Хамес Родрігес. Можна спробувати обґрунтувати такий вибір від Пекермана, він відмовився від ширини в атаках, яку надає система «4-4-2», з здвоєними флангами, через систему греків «4-5-1» в захисті, яка дуже добре покриває ширину поля, натомість рух вінгерів в коридорах між крайніми і центральними захисниками мав бути більш небезпечним, що зі стартових хвилин продемонструвала Колумбія.

При переході у захисті вже були звичні «4-4-2», з Родрігесом і Гутьєрресом на вістрі. При цьому двійка нападників допускала досить великий розрив від півзахисників, що при високому пресингу дозволяло Куадрадо в більшій мірі і Ібарбо зміщуватись в цю зону формуючи побудову «4-2-2-2». Тип пресингу який ми описували аналізуючи мадридський «Атлетико» - Дієго Сімеоне.

Формації команд

Колумбія - Греція 3:0. Тактичний аналіз - изображение 1

Фернанду Сантуш наставник Греції, трішки змінює команду, додає їй більше агресії попереду і загалом намагається грати в більш атакуючий футбол, але це якщо порівнювати цю команду з попередніми. В цілому Греція все ще залишається зорієнтованою на захист,  але це вже не ультра захисна збірна. І все таки 0:1 на старті для греків - велика проблема.

Позиційна атака дуже повільна, центральні захисники досить близько один до одного і Янніс Маніатіс фактично дублює їхні позиції опускаючись до низу. Така щільність від центральних захисників і Маніатіса,  при розвитку атаки вимагає рухатись до низу, ще комусь з двійки Костас Кацураніс, Панайотіс Коне. Фактично мова йде про поділ 6 на 4 в сторону захисту, для контролю м’яча на власній половині  достатньо виконавців, але загострювати важкувато. Немає сполучення між ланками команди для ведення поступового нападу, немає кількісного насичення зон, для просування вперед.

Ніяких особливих питань для захисту Колумбії, навіть пасивного захисту на власній половині поля, починаючи з хвилини 25, цього було достатньо, а індивідуальна швидкість гравців групи атаки дозволяла виходити в швидкі атаки з власної половини поля, що знову ж таки потрібно ставити в мінус грекам. Немає кількісного наповнення зон попереду, відповідно і високий пресинг не працює, а суперник легко виходить з-під тиску двійки-трійки гравців, що ситуативно пресингують по певній зоні.

Статистика після першого тайму ніяк не відображає переваги Колумбії, суперники завдали по 6 ударів по 2 в рамку, Греція здійснила на три відбори більше, трішки більше володіла м’ячем, але при цьому гра йшла під диктовку Пекермана. Якщо і виникали моменти біля воріт – Давида Оспіни, то лише в тому випадку, коли номінальні господарі матчу самі собі привозили їх, надмірної розслабленістю, як в захисті так і в нападі.
З початком другого тайму за великими рахунком нічого не змінилось, греки як і до перерви відмовлялись від високого пресингу, при втратах відразу повертаючись на вихідні позиції, маленькі зміни при розташуванні на власній половині з «4-5-1», де друга п’ятірка вибудовувалась однією лінією, відбувся перехід на «4-1-4-1», Кацураніс, або Маніатіс почергово займали позицію опорного півзахисника.  Це дозволило на крок вище починати зустрічати атаки Колумбії, але збільшило відстань від лінії захисту до лінії півзахисту. М’яч у підопічних Пекермана добре ходив коридорами, і Хамес Родрігес з Куадрадо легко створювали кількісну перевагу між лініями для розвитку атаки.

Греція розтягнулась по полю, фактично пропускаючи всі атаки Колумбії через центральну зону, де Родрігес почував себе досить вільно і направляв атаки, що і призвело до пари штрафних ударів, а потім кутого, з якого Колумбія забила вдруге.

Фернанду Сантуш провів дві заміни, одну ще дот голу, але по позиціях на полі не змінюючи структури гру, по ситуації Самарас більше став висуватись на позиції другого форварда, відкриваючи весь фланг під Холебаса, але необхідного тиску на захист Колумбії грекам так і не вдалось створити.

Статистика

Колумбія - Греція 3:0. Тактичний аналіз - изображение 2

Підсумки

Досить легка перемога Колумбії. Завдяки швидкому голу підопічні Пекермана змусити греків працювали не в притаманному для них стилі. Маленькі зміни в другому таймі які вніс Сантуш в розташування власної команди, зіграли проти них, більше простору для Родрігеса, дозволили йому швидше розгортати атаки, і довести матч до логічного завершення. Щодо Греції то продемонстрованого рівня буде не достатньо для виходу в 1/8 фіналу.

Последнее изменение: 14 июня 2014, суббота. 21:40