І вам спасибі за співпрацю. Про демарш Ежідіо і наслідки для клубу - UA-Футбол

Последние записи в блогах

Футбол Украины - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.
  • FB
  • Twitter
  • Google Plus
<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

І вам спасибі за співпрацю. Про демарш Ежідіо і наслідки для клубу

І вам спасибі за співпрацю. Про демарш Ежідіо і наслідки для клубу

Автор: Семйон Ігор

29 марта 2015, воскресенье. 23:16

І вам спасибі за співпрацю. Про демарш Ежідіо і наслідки для клубу  - изображение 1Навіть найстрашніша хвороба починається з незначних симптомів… Якби ситуація з Ежідіо відбулась, до прикладу, два роки тому – тобто, в благодатний, спокійний час – ніхто особливої трагедії з цього б не робив. Скільки їх у нас уже було – легіонерів, котрі в Україні опинились випадково і котрі без особливого бажання стати тут своїми тільки й чекали найменшого приводу для того, щоб дати маху. Але…

Сьогодні подібна ситуація розглядається як початок кінця. Країна потерпає від страшної економічної кризи, олігархи-власники клубів затягнули паски, футбол відійшов далеко на задній план. Привиди "Металіста" і "Чорноморця", котрі з самобутніх колективів за дуже короткий час перетворилися на типових представників української футбольної трясовини, ввижаються вболівальникам тих клубів, котрі ще тримаються на плаву.

Одним з таких клубів ніби є "Дніпро." Майбутнє дніпропетровського клуба, зважаючи на статус його власника, навіть в час кризи бачилося доволі світлим. Але коли на фоні соціально-політично-економічних проблем Ігоря Коломойського з команди тікає легіонер-новачок, списувати все на примхи бразильця дуже легковажно. За словами агента Ежідіо, його підопічний розірвав контракт з "Дніпром через заборгованість з боку дніпропетровського клубу. Офіційних коментарів компетентних осіб наразі немає, тому у вболівальницькому середовищі ширяться різноманітні припущення. UA-Футбол вирішив і собі розглянути найбільш імовірні версії ситуації з Ежідіо.

Версія 1. Агентські ігри

Власне, сенсаційна інформація була поширена адвокатом футболіста Маркосом Мотта. Цей чолов’яга є партнером компанії "Bichara e Motta Advogados", широко відомої на теренах Бразилії. Компанія має репутацію однієї з найкращих фірм, що займаються юридичними питаннями футболістів, а Мотта вважається в Бразилії сильним і елітним адвокатом. До слова, саме "Bichara e Motta Advogados" займалася розривом контрактів харківських бразильців. Зокрема, послугами фірми користувався Клейтон Шавьєр.

Як відомо, раніше в коментарі до регламенту ФІФА 2005-го року була прописана норма, що футболіст може розірвати контракт з клубом, якщо клуб заборгує заробітну платню за три місяці.

"Example 161: A player has not been paid his salary for over 3 months. Despite having informed the club of its default, the club does not settle the amount due. The player notifi es the club that he will terminate the employment relationship with immediate effect. The fact that the player has not received his salary for such a long period of time entitles him to terminate the contract, particularly because persistent noncompliance with the fi nancial terms of the contract could severely endanger the position and existence of the player concerned62".

Однак, як зазначають футбольні юристи, на сьогодні у ФІФА та Спортивному арбітражному суді така практика вже не використовуються, натомість підставою для розриву угоду між клубом та гравцем може бути невиплата зарплати протягом не трьох, а лише двох місяців. 

Тому теоретично мотиви для свого вчинку у Ежідіо були, адже з моменту підписання контракту пройшло два з половиною місяця. Можливо, першою зарплатою могли бути підйомні, які виплачуються при підписанні контракту. Однак в Україні зарплата виплачується два рази на місяць, і перша ЗП (аванс) мала б бути виплачена вже в кінці січня. Зараз у нас кінець березня, тому маємо тих самих два місяці.

Що стосується нововведення ФІФА - правила 12bis, про яке часто згадувалось в контексті Ежідіо, то воно не передбачає розриву угоди між клубом та футболістом. За великим рахунком 12bis - це додатковий стимул для клубів, адже згідно цього правила, якщо клуб не виплачує зарплату протягом одного місяця, до нього застосовуються санкції, однак мова не йде про розрив контракту.

Таким чином, маючи на своїй стороні закон, агент гравця міг підбурити його змінити клуб. Адже, як відомо, головний дохід агенти мають саме від трансферів своїх підопічних, а безкоштовний перехід Ежідіо з "Дніпра" до "Палмейраса" може стати для посередника приємним бонусом. 

І вам спасибі за співпрацю. Про демарш Ежідіо і наслідки для клубу  - изображение 2

Версія 2. Ежідіо не ознайомили з українськими реаліями

Виключати версію того, що Ежідіо дійсно за час, проведений у дніпропетровському клубі, вчасно не отримав/отримував заробітну платню, не варто. Зважаючи на ті проблеми, що зараз переживає економіка України в цілому і окремі її сегменти зокрема, нічого дивного і кримінального в цьому немає.

До того ж, з наближених до дніпропетровського клубу джерел відомо, що в "Дніпрі" футболісти навіть в стабільні часи отримували кошти з затримками. Затримки ці, втім, були не критичними і під санкції вони не підпадали. Але, цілком імовірно, Ежідіо це просто не пояснили і спокушений грошима, бразилець виявився не готовим до таких реалій. Ежідіо міг звернутися до свого агента з проханням підшукати нову команду, мотивуючи своє рішення заборгованістю з боку "Дніпра". А тут ще й якраз нові норми від ФІФА. А агентам, які, як відомо, отримують свої "копійки" від переходів своїх підлеглих, багато і не треба.

Коли такій підхід (із затримками виплат коштів) застосовується до українських футболістів, то одна справа. Коли до легіонерів – геть інша. Варяги йдуть сюди в більшій мірі тільки через гроші, тому якщо щось не гаразд з виплатами – починаються демарші і саботажі. Можливо, у Ежідіо і не витримали нерви, тим більше якщо йому банально не пояснили, що можуть бути затримки.

Також свою роль в цій ситуації могло відіграти те, що Ігор Валерійович фактично відійшов від управлінських справ клубу, займаючись суто його фінансуванням. "Сьогодні я не займаюся текучкою, а тільки глобальним плануванням. Іноді я концентруюся над якимись важливими моментами, в чомусь беру участь. Але того, як я займався цим до 40 років, вже немає. Сидіти в офісі з ранку до вечора, щось рахувати, обговорювати, ради директорів, наради... Набридло" - з цих слів Коломойського можна зрозуміти, що щоденні управлінські питання в клубі вирішуються не ним особисто, а його довіреними особами. Стеценко і компанія повинні були прорахувати подібний варіант розвитку і не дати Ежідіо найменшої підстави для демаршу. А якщо запалювалась бодай найменша іскорка саботажу (не помітити цього при нормальній роботі менеджери не могли), то гасити її потрібно було потужним напором води. А тепер для Коломойського актуальний принцип: "хочеш зробити щось добре - зроби це сам".    

Версія 3. Мирон Маркевич українізує "Дніпро"

І вам спасибі за співпрацю. Про демарш Ежідіо і наслідки для клубу  - изображение 3

- У ваших словах щось є, – так Мирон Маркевич відповів на запитання щодо того, що власник "Дніпра" Ігор Коломойський ніби-то хоче бачити своєю команду чи не на сто відсотків українською. Тоді логічно, що легіонерів потрохи почнуть відчіплювати від потяга, підводячи до основи молодь

Якщо дійсно так, то почати українізацію з розставання з Ежідіо – рішення безглузде і нелогічне. По-перше, бразилець тільки-но перейшов до "Дніпра" і не відпрацював і десятої частини тих грошей, що були за нього заплачені. По-друге, розлучатися в такий спосіб – то руйнувати власний імідж. Навряд чи українізація варта того, щоб йти на такі серйозні жертви. Ну і по-третє: Ежідіо – чи не єдиний в команді нормальний лівий захисник. Влад на основу давно не тягне, для Ксьонза і Федецького лівий фланг не рідний, Мігунов – зовсім без досвіду. Ким тоді грати у Лізі Європи? Логічніше було б українізацію почати з позицій, на яких є здорова конкуренція (наприклад, з позиції нападника). Дана версія тріщить по швам.

Версія 4. У Коломойського закінчились гроші

То, напевно, найстрашніше, що може бути для вболівальників "Дніпра". Дніпропетровська команда, як би цинічно то не звучало, завдяки складній економічній ситуації в країні опинилась у виграшному становищі. Клуб завжди був орієнтований на українських гравців, а свої кризу переживають значно легше і тримаються за команду не тільки через гроші, а й через які не які патріотичні почуття.

Та й владне становище Ігоря Коломойського вселяло оптимізм у вболівальницькі серця. Але наскільки міцною була та основа, настільки гучним є гуркіт від її падіння (фраза "І вам спасибі за співпрацю", сказана власником "Дніпра" на його останній зустрічі з Президентом, мабуть, поряд з "Йдемо каву пити" стали лейтмотивом того процесу - ред.). На фоні ситуації з "Металістом", "Чорноморцем", на фоні політично-економічних проблем Ігоря Коломойського ситуація з Ежідіо виглядає надто багатогранною як для збігу обставин.

Версія 5. Ежідіо не прийняли в колективі

Якби не було тієї грубої помилки у виїзному матчі проти "Аяксу", дана версія не виникла б навіть в думках у найзавзятіших фантазерів. Однак після осічки, яка ледь не коштувала "Дніпру" місця в чвертьфіналі Ліги Європи, про Ежідіо у вболівальницьких колах стали говорити з певною засторогою. Техніка і швидкість бразильця в мить затьмарились підозрами щодо його ненадійності.

І вам спасибі за співпрацю. Про демарш Ежідіо і наслідки для клубу  - изображение 4

У "Дніпрі" завжди був гарний колектив. Сповідуючи принцип мушкетерів, дніпропетровці десь компенсовували проблеми ігрового характеру. Тож якщо помилка Ежідіо в матчі проти "Аякса" настільки розхитала ситуацію в колективі, значить, щось дійсно не так у дніпропетровському королівстві (чи генерал-губернаторстві - ред.).

Де насправді істина – покаже час. Зрозуміло зараз одне – з демаршем Ежідіо весь світ для "Дніпра" не рухнув. Навряд чи клуб не має можливості повернути гравця до своїх рядів і змусити його відпрацьовувати контракт.  Спосіб повернення: виплата всієї заборгованості, яка є. І якщо й тоді Ежідіо розхитуватиме ситуацію, тоді вже сам може стати жертвою санкцій від ФІФА.

Якщо ж в ситуацію втрутиться принцип і з тих чи інших причин з Ежідіо питання таки не вирішиться, то Мирону Богдановичу в екстреному режимі доведеться закривати проблему лівого оборонця. Все таки є Федецький, який зі своїм колосальним досвідом може освоїтись на нерідній позиції; на підміні є Влад. І, без сумніву, Богданович буде підтягувати молодь: у тих таки Мігунова та Близниченка перед очима приклад прогресу Лучкевича, тож додатково мотивувати юнаків не доведеться.

Симптоми неприємні і тривожні, але не смертельні.   

Фото - Олександр Приходько

Последнее изменение: 30 марта 2015, понедельник. 12:07


© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]