<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Про долю золотого складу збірної України U-19

Про долю золотого складу збірної України U-19

Автор: duce-pnf

20 августа 2015, четверг. 16:09

В не дуже далекому минулому, а саме в 2009 році в Україні відбувся чемпіонат Європи серед гравців віком до 19 років. Думаю багато хто пам’ятає той тріумф нашої юнацької збірної на полях Донецька і Маріуполя.

Тоді середній вік нашої збірної складав 18 років, значить зараз ці гравці повинні бути на піку своєї кар’єри. Ось і прийшло в голову подивитися, а де ж зараз грають футболісти того «золотого складу» нашої збірної. Отже, поїхали:

Воротарі:

1. Ігор Левченко (23 лютого 1991) – вихованець донецького футболу. На час проведення чемпіонату Європи належав донецькому «Олімпіку». Але в рідному клубі чемпіон Європи ігрової практики не мав, і грав по орендах за дублі запорізького «Металурга» та луганської «Зорі». В якій на даний час і виступає. Ну, як сказати «виступає», знаходиться в заявці клубу. На рівні головних команд провів 8 поєдинків. 5 за «Олімпік» в Першій лізі, і 3 за «Зорю» в Прем’єр. До національної збірної не викликався.

12. В’ячеслав Базилевич (7 серпня 1990) – вихованець кримського футболку. Починав свій футбольний шлях в сімферопольській «Таврії», у віці 13 років був помічений донецьким «Шахтарем», і на час проведення того чемпіонату Європи знаходився в системі донецького клубу. Потім в його кар’єрі була «Кримтеплиця» із Молодіжного за яку В’ячеслав зіграв 8 поєдинків, і тернопільська «Нива», за яку провів 5 матчів. В березні 2014 року він завершив свої виступи в тернопільському клубі і з січня 2015 виступає в окупованому Криму за клуб «ТСК». До національної збірної не викликався.

16. Максим Коваль (9 грудня 1992) – наймолодший з того складу був Максим Коваль. Йому на час проведення чемпіонату було лише 16 років. Але зі всіх воротарів тодішньої збірної він досяг найбільшого успіху. Починав свої виступи в запорізькому «Металурзі», потім перебрався до київського «Динамо», пограв за ужгородську «Говерлу», і знову повернувся до Києва. Загалом у Прем’єр-лізі Максим зіграв 99 поєдинків. У віці 19 років дебютував за національну збірну, у грі проти команди Австрії.

Захисники:

2. Дмитро Кушніров (1 квітня 1990) – починав виступи за київський «РВУФК», потім став гравцем «Динамо», за другу та третю команду якого виступав довгі 7 сезонів. У складі «Динамо-2» провів 128 поєдинків забив 5 м’ячів. Зараз виступає за кордоном за латвійський клуб «Даугава» з Даугавпілса, за який зіграв 2 поєдинки. До національної збірної не викликався.

3. Темур Парцваня (6 липня 1991) – народився в Грузії, де і почав свою футбольну кар’єру у складі «Локомотива» з Тбілісі, в 2004 році переїхав в Україну. Потрапив до структури київського «Динамо». Почав виступи за «Динамо-2», через кілка сезонів був відданий в оренду до запорізького «Металургла», потім перейшов до луцької «Волині». На даний час витупає за донецький «Олімпік». На рівні Прем’єр-ліги зіграв 30 поєдинків, більшість з яких за «Волинь». До національної збірної не викликався.

4. Сергій Кривцов (15 березня 1991) – один з гравців який зміг знайти себе у великому футболі. Починав в структурі запорізького «Металурга», потім перейшов до «Шахтаря», за який вже встиг відіграти 70 поєдинків. Досить багато пограв за молодіжні збірні. Навіть викликався до головної команди.

5. Максим Білий (21 червня 1990) – родом із Дніпропетровщини, з 14 років перебував в структурі донецького «Шахтаря». Пограв за «Шахтар-3», потім була не довга оренда в алчевській сталі, і в 2011 році Максим опинився в луганській «Зорі», де і зійшла, вибачте за тавтологію його зірочка. За «Зорю» Максим зіграв 98 матчів, і цього літа перейшов до хорватського «Хайдука», за який вже теж зіграти 5 матчів. За національну збірну не грав.

13. Богдан Бутко (13 січня 1991) – на час проведення чемпіонату належав «Шахтарю», щоправда виступав не за головну команду. Пересічному вболівальнику запам’ятався виступати за «Іллічівець», в якому був одним із основних гравців. Також певний час Богдан пограв і за «Волинь». В лютому 2015 року був відданий в оренду до клубу «Амкар» із сусідньої країни, де зараз і виступає. На рівні збірних пограв багато, зіграв 15 поєдинків за головну команду країни.

20. Сергій Логінов (24 серпня 1990) – починав свою футбольну кар’єру на Дніпропетровщині. На молодіжному рівні виступав за такі клуби як «Олімп», «Ювілейний». Першим професійним клубом Сергія став «Дніпро-75». На час проведення турніру належав київському «Динамо», виступав в основному за «Динамо-2», та їздив по орендах. Першим його нединамівським клубом стало «Прикарпаття» з Івано-Франківська, до якого він був орендований 2010 року, і за яке зіграв 22 матчі. Повернувшись до Києва пробув там не довго (аж 1 день), і знову був відправлений в оренду, але тепер вже за кордон, до литовської «Судуви», за яку відіграв 53 матчі, і запив 5 голів. В 2013 знову повернувся до Києва, але у складі «Динамо-2» не заграв і в кінці сезону перейшов до клубу «Кремінь». Після сезону в Другій лізі переїхав до Полтави, але за «Ворсклу» теж заграти не вийшло. Зараз належить луцькій «Волині». Виступи за збірну теж не пішли. Сергій зіграв лише дві гри за молодіжну команду.

21. Сергій Люлька (22 березня 1990) – вихованець київського «Динамо». Більшу частину своєї кар’єри провів у складі «Динамо-2». Пограв трохи за чеський «Слован». На даний час знаходиться в оренді в ужгородському «Закарпатті», де має регулярну ігрову практику. Виступи за молодіжні збірні закінчилися 12 зіграними матчами.

Півзахисники:

8. Кирило Петров (22 червня 1990) – вихованець київського «Динамо», якому і належав на час турніру. В 2010 році потрапив до головної команди «Динамо», але там до складу не потрапляв і був відправлений в оренду до «Кривбасу», за який зіграв 60 поєдинків. Потім до «Говерли», за яку провів 12 матчів. Потім перейшов до київського «Арсеналу». Після того, як останній припинив своє існування переїхав до Польщі, де виступав за клуб «Корона». На початку 2015 року перейшов до казахського клубу «Ордобаси». За національну збірну не грав.

9. Денис Гармаш (19 квітня 1990) – вихованець луганського футболу, в 2007 році переїхав до Києва, і потрапив до структури «Динамо» в якій знаходиться по цей день. Денис – один з основних виконавців киян та гравець національної збірної. По суті він один з небагатьох хто регулярно виступає в основі національної збірної з того чемпіонського складу.

10. Артур Карноза (2 серпня 1990) – вихованець дніпропетровського «Дніпра», якому і належав на час чемпіонату. Однак ігрової практики в головній команді не мав. Грав в оренді в клубі «Нафтовик» із Охтирки, куди з часом і перейшов. Після «Нафтовика» Артур пограв у складі «Севастополя», після окупації Криму перейшов до львівських «Карпат», за які зараз і виступає. За національну збірну не грав.

14. Євген Шахов (30 листопада 1990) – уродженець Дніпропетровська, хоч на юнацькому рівні виступав переважно в Києві. На час проведення чемпіонату належав «Дніпру». Потім кілька сезонів грав в оренді в київському «Арсеналі», але повернувся до рідного Дніпропетровська і зараз виступає за «Дніпро». Викликався до лав національної збірної.

15. Сергій Рибалка (1 квітня 1990) – родом із Сумщини, але професійну кар’єру почав в харківському «Арсеналі». На час проведення чемпіонату належав київському «Динамо», виступав переважно за «Динамо-2». Потім був відправлений в оренду до Чехії, де виступав за «Слован», в якому досить гучно заявив про себе. Після повернення до Києва потрапив до головної команди «Динамо», в якій зараз досить регулярно виходить на поле. Також Сергій є гравцем національної збірної.

18. Дмитро Єременко (20 червня 1990) – уродженець Харкова, де і почав свою кар’єру. З Харкова, транзитом через Луцьк опинився в Києві. Виступав за «Динамо-2», відправляв в оренду до «Волині». А в 2010 перейшов до запорізького «Металурга». За наступні роки Женя змінив досить багато клубів. Грав за «Металіст», «Ворсклу», «Олімпік». Але ніде не міг закріпитися в основі. Пробував шукати щастя за кордоном, виступав в чеському «Богеміансі» та білоруському «Слуцьку», з якого і перейшов до «Говерли», в якій виступає зараз. До національної збірної не викликався.

19. Ігор Чайковський (7 жовтня 1991), народився в Чернівцях, перші футбольні кроки зробив у місцевій «Буковині», з якої в 2005 році перейшов до донецького «Шахтаря», але більшу частину своєї кар’єри як і більшість молодих виконавців які належать цьому клубу провів в оренді в «Іллічівцю» та «Зорі», за останню Ігор виступає на даний час. До лав національної збірної не викликався.

Форварди:

6. Віталій Віценець (3 серпня 1990) – уродженець Дніпропетровщини. Свої виступи почав в донецькому «Шахтарю» якому належав на час проведенню турніру. Але там ігрової практики він не мав (навіть у складі «Шахтар-3» виходив на поле не часто), тому перейшов до луганської «Зорі» в якій грав з травня по серпень 2010 року. Потім повернувся до рідного «Шахтаря», і почав ходити по орендах в «Іллічівці» та «Севастополі». Зараз є гравцем «Шахтаря», і заліковує травму. До національної збірної не викликався.

7. Дмитро Коркішко (4 травня 1990) – народився в Черкасах, грав в системі київського «Динамо». В основному в складі «Динамо-2», за яке зіграв 51 гру. На чемпіонат Європи поїхав саме як гравець «Динамо». Потім була оренда в київському «Арсеналі», де заграти Дмитру не вийшло, він повернувся до «Динамо», з якого перейшов до білоруського клубу «Мінськ». Щоправда і там назвати його успішним гравцем важко, 10 поєдинків і жодного забитого м’яча. Після Білорусі Дмитро перейшов до клубу «Полтава», за який теж грав не регулярно. До національної збірної не викликався.

11. Сергій Шевчук (21 вересня 1990) – уродженець Хмельниччини, перші кроки у футболі робив в Тернополі, звідки і потрапив до київського «Динамо», якому і належав до на час турніру. В основному виступав за «Динамо-2». В 2011 році був орендований «Прикарпаттям», за яке не заграв. В 2013 перейшов до «Волині» де знову ж не потрапляв до основи. З Луцька Сергій поїхав шукати долі за кордон до братньої Литви, в клуб «Банга», за який відіграв 32 поєдинки. Наприкінці минулого сезону перейшов до клубу «Шауляй», за який і виступає на даний час. До національної збірної не викликався.

17. Віталій Каверін (4 вересня 1990) – вихованець хмельницького «Поділля». Потім перейшов до «Дніпра», в складі дніпропетровців майже не виступав. Був в оренді у «Кривбасі». В 2012 році перейшов до київського «Динамо», де теж не склалося. Грав в оренді в запорізькому «Металурзі», потім повернувся до «Динамо», і виступав за «Динамо-2». Минулий сезон на правах оренди провів в «Закарпатті». До національної збірної не викликався.

Що ж, тепер цитуючи Леся Подерев’янського: «Ітогі подвєдьом». З того «золотого складу» за 6 років до рівня національної збірної доросли лише: Максим Коваль, Богдан Бутко, Денис Гармаш, Сергій Рибалка. Викликався Євген Шахов. Проте гравцем топового рівня мабуть став лише Гармаш. Бутко вже почав втрачати, ну а кар'єра Рибалка тільки починається. Але як можна побачити – більшість гравців того складу на жаль так і не змогли розкрити себе на серйозному рівні. Що не додає оптимізму.

Последнее изменение: 20 августа 2015, четверг. 17:38

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (4)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
jegres (Харьков)
цікава стаття,але ужгородське "Закарпаття"?!Точно????не Говерла?
Ответить
0
0
poursand (Kiev)
Коваля в составе той команды не было - сборная 90-91 года рождения, коваль появился в сборных только 91-92 г.р. Непогодова тем более, он 1988 г.р., Непогодов был 2-3 вратарем в сборной 1988 г.р. у Жабченко, но редко играл. Потом уехал в Марсель.
Ответить
0
0
Олексин (Н.)
Я не пригадую Максима Коваля в тому складі!
Я пригадую, що третім кіпером (але, який програв конкуренцію..., незрозуміло, чому... може, був погано "деланим"?) був Дмитро Непогодов; зараз - кіпер Ворскли.
Ответить
+1
0
Ohrim (Донецьк)
"На час проведення чемпіонату Європи належав донецькому «Олімпіку». Але в рідному клубі чемпіон Європи ігрової практики не мав, і грав по орендах за дублі запорізького «Металурга» та луганської «Зорі». В якій на даний час і виступає. Ну, як сказати «виступає», знаходиться в заявці клубу. На рівні головних команд провів 8 поєдинків. 5 за «Олімпік» в Першій лізі, і 3 за «Зорю» в Прем’єр."
Тут не дуже вірно.
По-перше, на момент проведення Євро-2009 Левченко був основним голкіпером Олімпіка, зігравши у чемпіонаті 2008/09 21 матч.
По-друге, по орендах він пішов лише з сезону 2010/11.
По-третє, крім 5 матчів за Олімпік у першій лізі, були ще 45 матчів у другій та 1 матч у Кубку України.
Ответить
+4
0