“De ToeKomst” – школа майбутнього - UA-Футбол

Последние записи в блогах

Футбол Украины - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.
  • FB
  • Twitter
  • Google Plus
<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

“De ToeKomst” – школа майбутнього

“De ToeKomst” – школа майбутнього

Автор: Fluffy791

16 апреля 2019, вторник. 08:33

10 цікавих фактів про академію “Аякса”

Однією з основних складових успіху сучасного футбольного клубу вже протягом тривалого часу залишається його дитячо-юнацька школа. Одиниці функціонерів можуть дозволити собі комплектувати команду за допомогою зірок, а тому хороша футбольна академія – це необхідна умова для вдалих виступів як в національному чемпіонаті, так і на міжнародній арені.  У цьому контексті “Аякс” – взірець для наслідування, а його футбольну школу по праву вважають однією з найкращих у світі. У сьогоднішній статті наведу 10 маловідомих фактів про цю академію.

1. Девіз  – “Створення гравців майбутнього

Назва футбольної академії “Аякса” – “De ToeKomst”, у перекладі з голландської звучить як “майбутнє”. Основна філософія полягає у виховуванні гравців максимально адаптованих до дорослого футболу. Саме тому, крім звичного тренувального процесу для молодих футболістів тренери часто проводять додаткові заняття, зокрема з акробатики з метою покращення координації рухів на футбольному полі.

2. Велика кількість молодіжних команд

Академія налічує 12 команд різних вікових груп -  від U-8 до U-18 і перша команда. Для наймолодших футболістів тренування проводять тричі в тиждень, тоді як для старших груп – 4-5 разів протягом цього ж часу. 95% футболістів  “Школи майбутнього” мають голландське громадянство, хоча половина з них не була народжена в Нідерландах. Іноземця беруть в молодіжну команду лише за умови, що він на голову кращий за ровесників, тому його перегляд відбувається з юнацькою командою, яка на рік старша від нього.

3. Вдосконалення сильних сторін

Система тренувань побудована переважно на вдосконаленні сильних сторін гравців з метою доведення їх до досконалості. Кожен гравець має змогу записуватися на індивідуальні заняття до окремих спеціалізованих тренерів (техніка, фізична підготовка, фрістайл, тренерів захисників і т.д.). Чим старшим стає гравець, тим більшу кількість додаткових занять він повинен відвідати.

4. Тренування обох ніг 

В “Аяксі” вірять, що класний футболіст повинен грати однаково добре двома ногами. Але у більшості гравців зазвичай одна з ніг є “сильнішою”, тому на неї одягають зелену шкарпетку, а на “слабшу” – оранжеву, після чого цілеспрямовано працюють над “слабшою” ногою. Як тільки гра “слабшою” ногою досягає рівня “сильнішої” гравцю дозволяють одягати дві зелені шкарпетки.

5. Універсалізм

Універсалізм гравця – основна з вимог сучасного футболу. Саме тому із 8-го віку за кожним молодим футболістом закріплюють певну зону позиції (захист, півзахист, напад). У 12-річному віці йому присвоюють конкретну позицію і декілька альтернативних (зазвичай дві) та пояснюють тонкощі гри у них. Внаслідок такого підходу, випускники академії мають навики грати на трьох різних позиціях.

6. Відсутність аналітики в молодіжних командах

Техніко-тактичні дії футболістів молодіжних команд не рахують, оскільки вважають, що це не дає змоги молодим футболістам грати максимально розкуто. Це етап з’являється вже на етапі дорослого футболу. Проте у штаті клубу існує посада відео аналітика, завдання якого полягає у показі дітям їх нарізки їх вдалих дій (голів, гольових чи просто красивих передач). Це роблять з метою підвищення їх впевненості у власних силах.

7. Тактична схема

У командах всіх вікових груп грають за однією тактичною схемою – 1-4-3-3. Це сприяє плавному переходу гравця з однієї вікової групи в іншу.

8. Методика TIPS

Для набору в академію тренери відбирають по чотирьом основним критеріям:

  • технічні навички (techniques);
  • інтелект (inteligence);
  • особисті якості (personality);
  • швидкість (speed).

Антропометричні дані футболістів НЕ мають жодного значення.

9. Шкільна освіта

В академії  “De Toekomst” значну увагу звертають і на шкільну освіту свої вихованців. Якщо гравець погано навчається в школі, то після розмови з тренером йому можуть заборонити тренуватися до моменту відновлення успішності. Проте це правило поширюється лише на дітей старших класів (12-17 років).

10. Відрахування гравців

Відрахування футболістів відбувається лише в кінці сезону. При цьому, якщо гравець не прогресує протягом сезону, то його батьків попереджають про це завчасно, даючи шанс виправити свої помилки. Але навіть у випадку відрахування академія намагається допомогти своєму вихованцеві знайти новий клуб.

Загалом "Аякс" - це хороший приклад інвестування не тільки грошей, але й часу та сил у виховання у своїх футболістів. Проте цей шлях повністю виправдовує себе і на практиці доводить, що клуб, в якого чітко побудована стратегія розвитку з часом може добитися значних спортивних досягнень навіть при обмеженему фінансовому ресурсі.

Последнее изменение: 19 апреля 2019, пятница. 14:50

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (8)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
ua_fan (south ukraine)
По-моему идеальная академия, я ничего лишнего в перечислении не увидел, а также судя по всему ничего важного не упущено. В т.ч. школьное образование: не знаю как где, а в наших ДЮСШ тренерам по барабану, как учится молодое дарование, и даже наоборот - многие "коучи" одобряют уход ребенка с уроков по-раньше в пользу тренировок. Ему главное, чтоб пацан мяч по-больше гонял, а содержимое черепной коробки не важно. И выходят в свет такие экспонаты, как Луис Адриано или Марио Балотелли (у нас тоже отечественные аналоги есть), с огромным талантом и сомнительным интеллектом
Ответить
0
0
Fluffy791 (Львів)
Напевно на те й розрахунок, щоб вихованці "Аякса" були не лише хорошими спортсменами, але й освіченими людьми. Колись випадково натрапив на інтерв'ю де Лігта для каналу ESPN. Пацан в 19 років дає настільки круті інтерв'ю, даючи розгорнуті відповіді на усі запитання журналіста не рідною мовою (інтерв'ю записувалося англійською), що я був приємно вражений і тепер розумію, чому ці хлопці систематично добиваються успіху. Більшість українських футболістів не здатні висловити свою думку без зв'язного мата, внаслідок такого підходу до освіти, як Ви описали вище. Та й ці "коучі" не кращі. Діти в академіях, слухаючи їх, самі в подальшому починають так спілкуватися і вважають це нормою.
Ответить
0
0
vlotko (Броди)
Динамо йде у форватері Аякса, також велика кількість вихованців динамівської академії вже сьогодні виступає за основний склад. Але у Динамо перевага в тому, що на наступний сезон динамівці залишаються у команді, а у Аяксі багато гравців вже мають пропозиції від топ - клубів і залишать команду - така стратегія Аякса. Через 2-3 роки Динамо Київ матиме класну команду.
Ответить
+1
0
Fluffy791 (Львів)
Дай Бог, щоб мало класну команду! Не хочу ображати прихильників "Шахтаря", але на мою думку, динамівська академія дійсно найсильніша в Україні і те, що власним вихованцям дають шанс виступати за основну команду - це великий плюс для них. Але проблема "Динамо" не в академії, а у відсутності чіткої стратегії подальшого розвитку своїх молодих футболістів. Коли футболіст переростає рівень національного чемпіонату, його потрібно продавати в сильніші чемпіонати, якщо на нього є попит. І ціна тут не повинна відігравати ключову роль (але за безцінь теж не варто). У цьому аспекті менеджменту "Динамо" є чому повчитися у своїх західних колег, зокрема й в "Аякса".
Ответить
+1
0
феміда (Черкаси)
Дякую, цікава стаття. Шкода, що наші фахівці не займаються так з дітками...
Ответить
+3
0
Fluffy791 (Львів)
Згідний з Вами. Переконаний, якщо б в українських футбольних клубах були б подібні школи дитячо-юнацького футболу, то кількість місцевих "де Йонгів" і "де Лігхтів" була б не меншою. А так - маємо те, що маємо.
Ответить
0
0
avatar
Zidane5 (Одесса)
Спасибо!
Ответить
+3
0
Fluffy791 (Львів)
Будь ласка!
Ответить
+1
0

© UA-Футбол 2002-2019.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]