Ювілей: Андрію Гаваші - 75 - UA-Футбол

Последние записи в блогах

Футбол Украины - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.
  • FB
  • Twitter
  • Google Plus
<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Ювілей: Андрію Гаваші - 75

Ювілей: Андрію Гаваші - 75

Автор: jurus

24 февраля 2014, понедельник. 17:07

Сьогодні виповнюється 75 років відомому футболісту, фахівцю, почесному працівникові фізичної культури і спорту Андрію Гаваші.

Гаваші Андрій Андрійович (по паспорту - Андреас Андреасович).

Народився в Ужгороді 24 лютого 1939 року.

Вихованець команди "Спартак" Ужгород.

Кар'єра гравця:

57"Спартак" Ужгород  
58"Спартак" Ужгород  
59"Спартак" Ужгород  
 Вл"Динамо" Київ14 
60Вл"Динамо" Київ2 
 "Спартак" Ужгород30
61"Верховина" Ужгород  
62"Верховина" Ужгород  
63"Верховина" Ужгород  
64"Верховина" Ужгород  
65"Верховина" Ужгород  
66"Верховина" Ужгород  
67Ам"Хімік" Перечин  
68Ам"Хімік" Перечин  
69Ам"Хімік" Перечин  
70Ам"Хімік" Перечин  

Ювілей: Андрію Гаваші - 75 - изображение 1

 

 

Незабаром на талановитого молодого голкіпера звернули увагу тренери київського "Динамо" і в 1959 році А.Гаваші, разом зі своїми одноклубниками Турянчиком та Сабо переїхав у столицю України. Перший сезон у складі киян, став найуспішнішим в кар'єрі воротаря. Замінивши на останньому рубежі травмованого основного кіпера команди Макарова, продемонстрував надійну і впевнену гру, чим привернув до себе увагу тренерів збірної СРСР, яка почала підготовку до Кубку Європи.

Потрапляє в списки кандидатів в збірну, проводить з національною командою збори, беручи участь у тренувальній грі. Був внесений в заявку на товариський матч збірних СРСР і Чехословаччини, в якому був дублером Льва Яшина. Але зіграти в головній команді країни, так і не вдалося. Наступного року він вирішив покинути київське "Динамо", на прийняття цього рішення вплинули батьки, які хотіли що б син, у першу чергу займався навчанням.

Хоч був воротарем, однак розкрив себе і в атаці, а ще як випускник фізмату Ужгородського держуніверситету — вмілим виробничником на різних підприємствах області. Зокрема активно трудився технологом та інженером на соковинному заводі в Перечині, конструктором, начальником КБ й техвідділу відповідно на заводі “Стеатит”, лісокомбінаті (Перечин), на підприємстві “Ерстед” (В.Березний).

Ювілей: Андрію Гаваші - 75 - изображение 2

 

Потім доля знову звела Андрія Андрійовича з грою мільйонів. Він працював заввідділом молоді і спорту Перечинської РДА. А чи не найяскравіша життєва сторінка в житті Андрія Гаваші — 12 років на посаді голови Федерації футболу Закарпаття, 10 років делегатом Федерації футболу України на матчах вищої і прем’єр-ліги країни, а також діяльність на посаді члена виконкому ФФУ, в якій виконував обов’язки заступника голови комітету по зв’язках із регіонами (курирував західні області).

Последнее изменение: 24 февраля 2014, понедельник. 17:20

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (1)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
jurus (Львів)
Шукаємо людей які цікавляться статистикою та історією українського футболу. Є цікавий проект, якщо хтось бажає долучитися пишіть [email protected] Можливо у когось є просто вільний час, і він може допомогти в наборі матеріалу.
Ответить
0
0

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен