<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Забуті імена: Володимир Левченко

Забуті імена: Володимир Левченко

Автор: jurus

23 марта 2013, суббота. 14:21

Триразовий чемпіон СРСР, закінчив кар'єру через автокатастрофу, останні роки свого життя працював простим робітником. Загинув під колесами автомобіля.

Левченко Володимир Максимович
18.02.1944. Київ. - 2006. Київ.
зах. "Динамо" Київ
62Вл"Динамо" Київ10
63Вл"Динамо" Київ-дубль  
64Вл"Динамо" Київ41
65Вл"Динамо" Київ110
66Вл"Динамо" Київ120
67Вл"Динамо" Київ200
68Вл"Динамо" Київ341
69Вл"Динамо" Київ310
70Вл"Динамо" Київ290
71Вл"Динамо" Київ0 

У чемпіонатах СРСР: 144 ігор, 2 голи.
У кубку СРСР: 13 ігор, 1 гол.
У єврокубках: 9 ігор.
Входив до складу юнацької збірної СРСР (1962).
За збірну СРСР: 2 гри (1968),
За олімпійську збірну СРСР: 3 гри (1966-1968)

Досягнення:
Майстер спорту СРСР: 1964.
Чемпіон СРСР серед юнаків: 1961.
Переможець змагань дублерів: 1963, 1965, 1966.
Чемпіон СРСР: 1966, 1967, 1968.
Срібний призер чемпіонату СРСР: 1965, 1969.
Володар Кубка СРСР: 1964, 1966.
У «33-х кращих» СРСР: № 1 (1967), № 3 (1968)
У «33-х кращих» УРСР: № 1 (1968, 1969), № 2 (1965, 1966, 1970).

Здавалося б чудова кар'єра, прекрасні досягнення, але чому тоді невідома навіть точна дата смерті? Де турнір пам'яті? Чи може у нас тисячі триразових чемпіонів?

Последнее изменение: 23 марта 2013, суббота. 16:00

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (20)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Alex51 (Kiev)
Советский футбол играл по колено в водке. Это не я придумал, это выражение приписывают извест. сов. футб. комментатору Л.Филатову. И в этих словах есть большая доля правды - в те годы футбол и водка были связаны очень сильно. Игроки бухали конкретно, причем что в вышке, что в нижних лигах. Денег у футболистов было по тем меркам более чем, а купить на них, кроме машины и ковров с хрусталем, было нечего, даже квартиру нельзя. Вот и пропивали, и деньги, и здоровье, и карьеру. Примеров не счесть.
Ответить
0
0
jurus (Львів)
Дякую всім за відгуки. Перш за все, прошу вибачити за "куцість" статті, відправивши статистичний матеріал, я не зміг загрузити текстовий через фарс-мажор провайдера (справді погода у нас ще та була). Думаю бажаючі знайшли все що про нього написано в неті (а написано не так і багато). Тому, напевно, немає сенсу вже щось виправляти. У своїх замітках я не маю наміру ні ідеалізувати, ні, тим більше, принижувати героїв публікацій. І, на мою думку, ніхто не має права цього робити, не маючи на те достатніх підстав. Але факт залишається фактом: ніхто не прийшов попрощатися з людиною, яка досить багато часу захищала честь рідного клубу. Щодо турніру, то питання було суто риторичне - вважаю чим більше буде у нас турнірів, тим краще, чи будуть вони комусь присвячені, чи ні. Мені кортіло б дізнатися думку його колишніх парнерів, думаю вони єдині, хто зміг би пролити світло на цю історію. До речі на статтю про Григорія Пасічного відгукнулась людина, яка, за її словами, виступала поруч з ним в юнацький період. І наостанок хочу зауважити, що мені дуже прикро, що все обговорення знову скочується до персони Мілевського і т.д.
Ответить
+2
0
Serhiy (Киев)
Якась дивна стаття. Поставили питання і... все? Чи сподіваєтесь, що хтось має більше інформації про життя (в т.ч. і післяфутбольне) Володимира Левченка і поділиться тут? Якщо честно, то беруть сумніви.
Ответить
+2
0
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
[quote datetime="23.03.2013 19:55" author="Demian (Коломия)"] Ті ж Мілевський і Алієв, на мою думку, при умові довіри до них Блохіна були б зараз принаймні не гірші за Ярмоленка чи Гармаша [/quote] Та у цієї солодкої парочки така довіра з боку президента клубу була і Юрія Сьоміна - що нікому в Україні, мабуть, не снилося. Чи забули вже, як Артьомці зарплату підвищували в новому контракті, "аби він не хвилювався з приводу трансферних чуток"?
Ответить
+2
-2
Demian (Коломия)
Ну ось бачите, Ви ж самі стверджуєте, що довіра, як фактор успіху - це важливо. Думаю, не повірив би Газаєв у Яромоленка - Андрій зараз був би бесь на рівні інших своїх однолітків ( тобто у кращому випадку в "Дніпрі"). Те саме стосується Коноплянки. А наприклад той же Льопа - не менш, а може й більш талановитий футболіст змушений вкотре відбувати "ссилку" в Кривий Ріг.
Ответить
+1
0
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
ЗЗІ. Да, во ізбєжаніє зайвих непоняток - "А от є колега, не буду називати його з етичних міркувань" це не мого відділу :-) Так, і в тому числі через все вищесказане.
Ответить
0
-1
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
А взагалі-то, Деміане, Ви праві. В тому, що і про Мілевського, і про Рикуна колись будуть вздихать і ахать - ех, какіє талантіща билі! Чи то забувши, чи то зробивши вигляд, що забули, і загул першого перед харківським фіналом Кубку, і польот з готельного вікна другого... Це така особливість людської психіки - забувати погане. Ви ж подивіться - всі, як один, намагаються чимдуж швидше вирости, а потім зітхають, "ах, як же гарно було в дитинстві". Забуваючи про весь той негатив, який був у тому дитинстві. Або як люди, які всього лиш 25-30 років тому стояли у божевільних чергах за чим-небудь ("что выбросят") - тепер з ностальгією згадують, як класно жилось в СССР, і плачуться, як погано живеться зараз.
Ответить
+3
-2
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
[quote datetime="23.03.2013 18:25" author="Demian (Коломия)"] Стосовно ж героя даного матеріалу ( ну щоб взагалі не офтопити) скажу, що його місце за тіж 50 років буде на одному рівні з однолітками з якими він гшрав, але які волею долі є більш відомими в наші дні. [/quote] Його однолітки (я так розумію, мова йде про партнерів по "Динамо", так?) більш відомі, знамениті і успішні не волею долі, а через те, що грали, бились за своє місце в основі Динамо - і вибороли його. Разом із всіма відповідними трофеями і досягненнями - до яких вони і долучились.
Ответить
+2
-2
Demian (Коломия)
Ваше право так вважати. Але я особисто з цим не згоден...
Ответить
+2
0
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Я перепрошую - але з чим Ви не згодні? З тим, що люди досягли успіху завдяки власним (і тренера) зусиллям - а не тому, що цей успіх їм з неба впав? Ви хочете сказати, що на місці Левченка міг опинитись будь хто? І на місці Блохіна? Ну, можливо й міг - принаймні, в першому випадку точно. Але чомусь не опинився. Так само, як і кращим гравцем Союзу (про Європу мовчу), кращим бомбардиром чемпіонату - так само не кожен встрєчний-поперечний ставав. Це все - титанічна праця. В якій талант відіграє певну, але далеко не визначну роль. Я в таких випадках завжди приводжу приклад з тенісу (я хоч і ламер в цьому вигляді спорту, але трохи чув) - мегаталантіще Горан Іванішевіч і трудяга-пахарь Піт Сампрас. Не полінуйтесь, подивіться, чого вони досягли - перший і другий. Талант - це навіть не половина загального успіху. І так не тільки у спорті, а у всьому. У мене був один знайомий колега, який вважав себе просто суперпуперталантом (нічого не можу сказати, бо він працював в тій сфері, про яку я професійно нічого не знаю) - але при цьому майже ніде толком і не працював. Бо йому треба було відразу чи то авторську передачу на радіо-ТВ, чи то керівництво якимось проектом. Одним словом - щоб так хоп, і я весь в білому. А поруч були інші рібята, може, не такі талановиті (і уж точно не такі гонорові), які просто пахали і росли як журналісти. ЗІ. Сподіваюсь, він не прочитає, тому скажу. От у нас є Ігор Семйон - людина, яка, в принципі, потрапила в проект (в мій відділ так точно) випадково. Потрапила і почала свій шлях досить скромно і малопомітно (істерику Лужного з приводу Ігоревого блогу залишимо без уваги). Але зараз я дивлюсь і бачу, що з Ігоря буде толк. Принаймні, він хоче і прагне досягти більшого - а розслабитись і почивати на лаврах йому не дам я, як не давали мені мої старші товариші. А от є колега, не буду називати його з етичних міркувань, у якого понтів в десятки разів більше ніж у Ігоря (і таланту, можливо, теж побільше) - але він ніде толком не працював. З тих чи інших причин, але не працював. Отаке от.
+2
-3
Demian (Коломия)
Ніц не годен сказати про Ваших колег та й не дуже етично на мою думку когось виокремлювати, а когось навпаки. Думаю, що спільну справу - роблять всі. А стосовно того, чому не згоден - поясню. Через свій вік не можу повноцінно оцінювати те, що було в 60-80, тому буду говорити про 90-ті. З команди Динамо, що вистрілила в 97-99 роках більшість футболістів за сезон-два до того з тріском програвали Ксамаксу та Рапіду. І ті самі Шевченко, Ребров, Максимов та Лужний були нічим не кращі за приміром Леоненка, Коновалова, Шкапенка чи Михайленка. Просто в одних повірили, а в інших - ні. Є такий принцип хамелеона - якщо дуже сильно в щось чи когсь вірити, то ця віра передається іншим. Тому я і не схильний ідеалізувати одних, принижуючи при цьому інших. Ті ж Мілевський і Алієв, на мою думку, при умові довіри до них Блохіна були б зараз принаймні не гірші за Ярмоленка чи Гармаша. Але є певні обставини, які не дозволяють їм реалізувати себе повною мірою. Впевненйи, що такі ж обставини були чи могли бути й в 60-х роках.
+1
0
TRJ (Коломия)
Невелика ремарка. "так, як воно є чи було" - надзвичайно субєктивне поняття. В кожного своє "так, як воно є чи було". А загалом, блог цікавий і дуже потрібний.
Ответить
+2
0
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Саме тому, що блог цікавий і потрібний (я за ним слідкую, наприклад) - я всьо то й написав. Було б мені пофіг на автора - пройшов мимо мовчки. ЗІ. Ви в курсі, що недавно машина дружини Сергія Реброва (назвемо це так, бо хто зна, хто сидів за кермом) вбила молоду вагітну жінку? Так от - 90% коментів, які я бачив, звинувачують саме Людмилу Реброву. Просто по факту - раз вона на ренджровері їхала, раз вона жінка "мажора", значить, вона і винна. А от у історіях з Пасічним (не нашим, а Григорієм), Левченком (Стрельцова можна згадати, якому - янголу во плоті - згвалтування приписали) - навпаки, захищають, плачуться за їх загубленими долями. На тих самих підставах - вони ж футболісти, "радость народа" ітд. Може, якраз в цьому суб\'єктивізм? ЗІ. Чи Ви думаєте, що в радянські часи футболісти були менш нахабними, ніж зараз? :-) Я ось спитаюсь дозволу у одного колеги - і переповім, якщо нагадаєте, історію про одного гравця Динамо 80-х.
Ответить
+2
-1
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Я не знаю, які древні це казали - але, вибачте, тупішого твердження важко й знайти. Ви ніколи не бачили негативних текстів про Адольфа Гітлера? А про Іосіфа Сталіна? А говорити треба про всіх і завжди. І не "добре" чи "погано" - а "так, як воно є чи було".
Ответить
+2
0
Demian (Коломия)
Може Ви здивуєтеся, але люди, які знаходять що доброго сказати і про 2 і навіть про 1. А в одній країні Коба ще й досі вважається ледь не національним героєм... Це звичайно Ваша справа, як і кого оцінювати, але ті ж Наполеон, Тимерлан, Чингисхан та інші вожді, які для для одного покоління були тиранами в історичному аспекті лише одні з. Думаю, що така ж доля років через 50 чекає і наведених Вами діячів. Стосовно ж героя даного матеріалу ( ну щоб взагалі не офтопити) скажу, що його місце за тіж 50 років буде на одному рівні з однолітками з якими він гшрав, але які волею долі є більш відомими в наші дні.
Ответить
+2
0
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Так-то воно так - та трошечки не так. Кар\'єра, досягнення, бла-бла-бла. А давайте подивимось на речі без рожевих окулярів. Чувак випав із основного складу. І замість того, аби на тренуваннях доводити своє право - у нього "состояние было тогда не из лучших". Якась нєженка, а не мужик, чесслово. Далі. Аварія. "На пересечении Богдановского переулка и Воздухофлотского проспекта я не справился с управлением и врезался в столб. Вроде бы он до сих пор там стоит с вмятиной. У меня была клиническая смерть". Це, як бачите, цитата самого Левченка - з інтерв\'ю уже 2000-х, мабуть, років. З якою треба було швидкістю і як їхати, аби не справитись з керуванням? І це 1971-й рік, тобто такого трафіку, як зараз, і близько не було. І травень місяць - тобто максимум що могло бути, це дощ (тобто ніякої ожеледиці, снігу та інших дійсно несприятливих погодніх умов). Авторе, може, Ви не в курсі, але не один Левченко з динамівців в радянські часи потрапляли в аварії. Просто іншим везло з наслідками, плюс відмазували (навіть після летальних випадків). Я нічого не стверджую - але думаю, що таки можна припустити те, що аварія сталась з вини самого футболіста. (Думаю, дехто навіть усугубить - "та шо ти ходиш вокруг да около, кажи прямо - ганяв чувак по Києву, може, даже під мухою, от і впилявся в стовп". Не знаю, я там не був, а сам Левченко в інтерв\'ю не казав нічого про аварію конкретного.) Так я про що. Нікого не нагадує ситуація? А мені нагадує. Артьомку Мілевського. Звісно, з поправкою на реалії 70-х чи 2000-х. Так що - на його честь турніра проводить будемо? Думаю, ні. А чому? Та тому, що зараз не 70-і - і про походеньки мажорчиків від футболу відомо якщо не все, то майже все. А тоді всі ці історії до любителів футболу не доходили - тому й склалось таке враження, що ледь не святі і божі, грали за ідею, ітд ітп. Ні, я не для того тут все написав, аби склалось враження, що цей от Левченко був прямо Мілевським 70-х років. Просто - не треба кумирів ліпити.
Ответить
+3
-5
Demian (Коломия)
Володимире, візьму на себе сміливість висловити таке припущення, що автор серії матеріалів "Забуті імена" не ставить собі за мету оцінювати моральні якості її героїв. Скоріше навпаки, він показує, що більшість з них саме тому й закінчили так, як вони закінчили, дякуючи як раз не своїм талантам, а зовсім іншим чинникам. Можливо хтось з діючих чи майбутніх футболівстів прочитає ці рядки і зробить для себе якісь висновки. До речі, на рахунок турніру Мілевського. Інтуїція підказує, що років через 20-30 такий неодмінно буде:)
Ответить
+3
0
Volodymyr Mylenko (UA-Футбол)
Можливо. Але отут - "Здавалося б чудова кар\'єра, прекрасні досягнення, але чому тоді невідома навіть точна дата смерті? Де турнір пам\'яті? Чи може у нас тисячі триразових чемпіонів?" - я не побачив нічого з того, про що Ви говорите. До речі, Мілевський теж трикратний чемпіон країни. І з непоганими показниками, між іншим.
+1
-1
Demian (Коломия)
Чесно кажучи я про цього футболіста почув сьогодні вперше. Але, як казали древні - про мертих або добре, або нічого...
+1
0
OLEG-S (Кіровоград)
Що тут не так? Людина викладає невеликі замітки тим самим знайомить молоде покоління з футболістами, які через ряд обставин не стали тими зірками на яких розраховували. Якщо Вам це неподобається то зробіть це краще і викладайте вже від свого імені. Я думаю, що це цікаво і повчально. А говорити про мертвих а тим більше про вже заїздженого Мілевського мяко кажучи не коректно. Люди самі собі вибирають долю.
Ответить
+2
0