Франція

Франція - результати і розклад матчів, турнірна таблиця, новини.

Перше коло виходить на фінішну пряму

14-те грудня

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 1Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 2Монако. Стадіон "Луї ІІ". 12 648 глядачів
Головний арбітр: Тоні Шапрон
"Монако" - "Марсель" 1:0 ВІДЕО
Гол: Бернарду Сілва 67

"Монако": Даніель Субашіч, Фабіньо, Айман Абденнур, Набіль Дірар (Лукас Окампос 78), Жоау Моутінью, Тьємуа Бакайоко, Бернарду Сілва (Абду Діалло 90+1), Яннік Феррейра-Каррасо, Антоні Мартіаль (Валер Жермен 82), Андреа Раджі, Жеремі Тулалан

"Марсель": Стів Манданда, Ніколя Нкулу, Маріо Леміна (Білаль Бутобба 84), Андре-Пьєр Жиньяк, Андре Айю (Міші Батшуайі 72), Флорьян Товен, Дімітрі Пайєт, Бенжамен Менді, Род Фанні, Ганеллі Імбула Ванга, Брайс Джа Джедже

Попередження: Жоау Моутінью 45, Андреа Раджі 86 - Маріо Леміна 45, Бенжамен Менді 74

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 3

"Монако" – міцна команда. Можна грати і здобувати результат і без супер-зірок калібру Фалькао. Монегаски багатенько втратили на початку, коли Леонарду Жардім ще тільки звикався з новими умовами праці. А зараз, коли позаду вже половина чемпіонату, "Монако" виглядає організованою, збалансованою, раціональною командою.

"Монако" сьогодні переграв "Марсель" і вперше в сезоні піднявся на сходинку, яка може дозволити заявитись до єврокубків (в теорії шосте місце – єврокубкове). При цьому, монегаски не програли "Сент-Етьєну", ПСЖ, виграли от в лідера "Марселя"… Якби колектив Леонарду Жардіма не втрачав "своїх" очок, то був би в числі претендентів на перше місце.

А Марсело Бьєлсі, навпаки, потрібно працювати над тим, щоб його команда виглядала зріло не тільки в боротьбі з середняками і аутсайдерами, але і в боротьбі з рівними суперниками. "Марсель" сьогодні дуже сильно переважав "Монако" у володінні м’ячем, здійснив більше пасів, але атакував не більше. Провансальці створили перший момент, коли Пайєт прострілював на Жиньяка, а той миттєво пробив. Але через хвилину була відповідь "Монако" – і значно гостріша: Мартіаль взяв на себе ініціативу і, увірвавшись до штрафного майданчику Манданди, зі злістю пробив – поперечина.

Далі була виснажлива для обох команд доволі в’язка гра, обмін моментами наприкінці першого тайму, спроба "Марселя" на старті тайму другого загнати "Монако" в глухий кут і… гол монегасків. На 67-й хвилині господарям вдалося реалізувати свою атаку: на правому фланзі господарі розіграли хитру комбінацію, Мартіаль прострілив, Феррейра-Каррасо дотепно пропустив, а Бернарду Сілва, знаходячись в центрі штрафної зони, спокійно розстріляв Манданду – 1:0.

Далі "Монако" почувався як риба в воді. Добре вміють підопічні Жардіма грати по рахунку, утримуючи свою перевагу. "Марсель "до кінця гри майже не мав шансів. Ось так лідер: програв ПСЖ, програв "Монако", програв "Ліону" – але й досі лідер.

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 4Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 5Генгам. Стадіон: "дю Рудуру". 17 636 глядачів
Головний арбітр: Антоні Готьє
"Генгам" - "Парі Сен-Жермен" 1:0 ВІДЕО
Гол: Жеремі Пьє 11

"Генгам": Йонас Лоссль, Ларс Якобсен, Бро Ангуа, Доріан Левек, Юнусс Санкаре, Клаудіо Бове (Рашід Аліуі 90), Жеремі Сорбон, Ліонель Матіс, Жеремі Пьє (Лоран Дос Сантос 70), Тібо Жіресс, Крістоф Кербра (Мустафа Діалло 83)

"Парі Сен-Жермен": Сальваторе Сірігу, Тьяго Сілва, Тьяго Мотта (Йоан Кабай 56), Едінсон Кавані, Златан Ібрагімович, Блез Матюіді, Максвелл, Езекіель Лавессі (Лукас Моура 63), Грегорі ван дер Віль, Марко Верратті, Давід Луїс

Попередження: Езекіель Лавессі 62, Блез Матюіді 62, Йоан Кабай 83

У ПСЖ знову були проблеми з настроєм. Не можна було не помітити того, що "Генгам" краще налаштувався на гру: у бретонців, по-перше, був чіткий план, по-друге, було захмарне бажання. А ПСЖ знову виглядав якимось вичавленим. І це при тому, що столичним у Лізі 1 потрібно наздоганяти "Марсель"… Зрозуміло, що парижанам сьогодні протистояла команда, яку ПСЖ легко здолав в матчі за Суперкубок. Але ж в минулому сезоні на "дю Рудуру" ПСЖ очки втратив, тож навряд чи Лоран Блан не знав про непоступливість бретонців.

ПСЖ добре почав – вже на третій хвилині був удар від Кавані в поперечину – але потім пропустив, після чого до тями в першому таймі так і не прийшов. Забили бретонці після ланцюжка помилок паризьких захисників: Тібо Жіресс зі штрафного добре подав у володіння Сірігу, Санкаре виборов м'яча в Тьяго Сілви, скинув далі на Пьє. За Жеремі не встиг Блез Матюіді і екс-футболіст "Ніцци" з задоволенням проштовхнув шкіряного в сітку воріт ПСЖ.

На другий тайм ПСЖ вийшов агресивним, але дуже грамотно грав "Генгам". Бретонці захищалися компактно, не даючи супернику простору і звівши до мінімуму порушення правил. Відтак, столичні майже не мали шансів зі стандартів. Контратаки по такій грі могли проходити тільки на ворота Сірігу, тож у ПСЖ був тільки один варіант – атакувати позиційно. Але шляхи до воріт Лослля були перекриті. Лоран Блан надіявся, що вистрелить хтось з його супер-нападників. Втім, Ібрагімович з Кавані мали небагато моментів і не вразили ефективністю.

Неймовірно, але команда з найгіршим станом на початок 18-го туру захистом Ліги 1 не пропустила від ПСЖ і завдала претенденту на чемпіонство першої поразки в турнірі. "Марсель" уже в цьому турі – якщо переможе "Монако" – може стати "зимовим чемпіоном".

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 7Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 8Лілль. Стадіон: "Пьєр Моруа". 37 938 глядачів
Головний арбітр: Фреді Фотрель
"Лілль" - "Тулуза" 3:0
Голи: Джібріль Сідібе 7, Райан Мендеш 50, Нолан Ру 77

"Лілль": Венсан Еньяма, Флоран Бальмон (Суаліхо Мейте 76), Ідрісса Гана Гейє (Адама Траоре 83), Сімон Кьяер, Джібріль Сідібе, Райан Мендеш (Ронні Родлен 70), Папе Ндіайє Суаре, Ріо Мавуба, Марко Баша, Нолан Ру, Дівок Орігі

"Тулуза": Алі Аамада, Максім Спано, Тонго Думбія, Іссіага Сілла (Франсуа Сірьє 53), Етьєн Дідо (Мартін Брайтвайт 74), Віссам Бен Йеддер (Жан-Даніель Акпа-Акпро 10), Александар Пешіч, Абель Агілар, Марсель Тіссеран, Драгош Грігоре, Жак Франсуа Мубандже

Попередження: Марко Баша 57, Нолан Ру 71, Папе Ндіайє Суаре 74 - Жан-Даніель Акпа-Акпро 26, Марсель Тіссеран 90
Вилучення: Максім Спано 1
Нереалізований пенальті: Марко Баша 2

"Лілль" підійшов до матчу проти "Тулузи" з серією без перемог, котра налічувала 13 поєдинків. Чорна смуга, яка накрила колектив Рене Жирара, зробила "Лілль" найгіршою командою своєї групи Ліги Європи і опустила "догів" у Лізі 1 майже до зони вильоту.

Сьогодні "Лілль" приймав "Тулузу" і розраховував цю серію перервати – чого б це команді не коштувало. Власне, для господарів із самого початку все пішло дуже добре: вже на першій хвилині "Тулуза" опинилась в меншості після того, як дебютант основного складу Спано не за правилами зупинив в штрафному майданчику Дівока Орігі. Арбітр розцінив це як фол останньої надії. Пенальті, щоправда, Марко Баша не реалізував, бездарно пробивши по центру воріт. Але "Ліллю" швидкий гол й так вдався: на сьомій хвилині Джібріль Сідібе майстерно використав класну розрізну передачу Ідрісса Гана Гейє.

Всі карти були на руках у "Лілля" і команда Рене Жирара вже не впустила перемоги (в другому таймі "доги" добили суперника голами Мендеша та Ру). Перемоги, яку на "Пьєр Моруа" вже так давно чекали. Хто знає, можливо, ця звитяга стане для "догів" переломним моментом.

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 10Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 11Ніцца. Стадіон "Альянц Рівьєра". 18 493 глядачі
Головний арбітр: Ліонель Жаффредо
"Ніцца" - "Сент-Етьєн" 0:0

"Ніцца": Сімон Пуплен, Карлос Едуардо, Валентін Ейссерік, Ерік Ботеак (Жульєн Веркотрен 88), Алассан Плеа (Даріо Цвітаніч 82), Жордан Амаві, Ллойд Палюн, Нампаліс Менді, Матьє Бодмер, Ромен Женеву, Альберт Рафетраніана (Дідьє Дігар 67)

"Сент-Етьєн": Стефан Рюффьє, Кевін Теофіль-Катерін, Бенжамен Корньє (Фабьєн Лемуан 46), Рено Коад, Йоан Молло (Кевін Монне-Паке 72), Ріккі ван Волфсвінкель, Флорентін Погба, Ромен Амума (Макс-Ален Градель 63), Поль Байсс, Франк Табану, Ісмаель Діоманде

Попередження: Ерік Ботеак 76 - Ісмаель Діоманде 29, Ромен Амума 36, Ісмаель Діоманде 37
Вилучення: Карлос Едуардо 38 - Ісмаель Діоманде 37

"Сент-Етьєн" більшу частину першого кола боровся з проблемами реалізації (точніше, не реалізації). Команда ніяк не могла забити в одному матчі більше одного м'яча. В 15-му турі, коли відбувалося дербі Рони, "зелених" нарешті прорвало – вони відвантажили "Ліону" три голи. Далі був поєдинок проти "Монпельє", виграний з рахунком 2:0.

Все ніби стало нагалоджуватися… Втім , як показали подальші події, то було тільки миттєве просвітлення. В трьох наступних поєдинках – два в Лізі 1 і один в Лізі Європи – "стефануа" забили тільки один м'яч, вилетівши з єврокубкового турніру і відставши від третьої сходинки турнірної таблиці Ліги 1.

Сьогодні "Сент-Етьєн" не програв, але навряд чи нічия задовольнила Крістофа Галтьє. Все таки "Ніццу" не можна називати грозою авторитетів, тому команда, котра бореться за єврокубки, повинна обігрувати "орлів". Але на практиці вийшов такий собі рівний поєдинок на три рахунки: атакували і "орли", і "зелені", але ніхто так і не спромігся хоча б на один точний удар.

Цікаво, що командам більшу частину матчу довелося грати в десятьох. На 37-й хвилині флангом проривався Карлос Едуардо і фолом його зупинив Ісмаель Діоманде. Арбітр показав молодому півзахиснику "Сент-Етьєна" другу жовту карточку, а Карлосу Едуардо дав пряму червону за те, що той нібито наступив на опонента.

Але головне мабуть те, що суперники були в рівних складах, тому боротьба продовжилась на тому ж рівні, що й раніше. "Сент-Етьєн" атакував трохи більше, але сказати, що "зелені" напрацювали на перемогу, не можна. Тепер "стефануа" відстають від третьої сходинки на три очки.

13-те грудня

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 13Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 14Бастія. Стадіон "Арман Сезарі-Фюрьяні". 11 121 глядач
Головний арбітр: Олівьє Тюаль
"Бастія" - "Ренн" 2:0
Голи: Ряд Будебуз 45+1, Яннік Каюзак 81

"Бастія": Альфонс Ареола, Флорьян Маранж, Себастьєн Скіллачі, Ряд Будебуз, Жуніор Талло (Крістіан Ромарік 77), Жюльєн Пальмьєрі, Яннік Каюзак, Франсуа Модесто, Дрісса Діакіте, Франсуа Камано (Джібріль Сіссе 82), Гійом Жілле

"Ренн": Бенуа Костіль, Шейх М'Бенге, Мешер, Пауль-Жорж Нтеп, Ола Тойвонен (Хабіб Хабібу 66), Крістіан Брюлс, Фаллу Діаньє, Бенжамен Андре (Абдулайє Дюкур 74), Сільвен Арман, Андерс Конрадссен, Саньін Прчіч (Ромен Данзе 30)

Попередження: Себастьєн Скіллачі 30, Жюльєн Пальмьєрі 57, Яннік Каюзак 61 - Андерс Конрадссен 19, Пауль-Жорж Нтеп 60
Вилучення: Фаллу Діаньє 26

Поразка 0:4 в минулому турі від "Монпельє" показала, що "Ренн" ще не виріс з коротких штанців, не набрався зрілості. Команда дуже цікава – з ресурсами, яскравими гравцями, амбітним тренером – але нагадує поки що недобудову. Втім, навіть в такому стані бретонці були сьогодні фаворитами в боротьбі з "Бастією". Корсиканський клуб охопила криза, тож команда з верхньої частини турнірної таблиці мусить в поєдинку проти острів’ян класти перед собою тільки максимальне завдання.

"Ренн", власне, і дійсно приїхав грати на перемогу, що засвідчили моменти в першій половині першого тайму. Але забити бретонцям не вдалося, а потім все пішло шкереберть через вилучення Фаллу Діаньє, котрий пішов в грубе зіткнення в центрі поля. Над стадіоном панувала така напруга, що кілька разів по ходу першого тайму гра зупинялась – то через сутички на полі, то через непривітність вболівальників, які заважали гравцям "Ренна" подавати кутові.

Але дуже швидко всі заспокоїлися. "Бастія", опинившись в чисельній більшості, перехопила ініціативу і загнала "Ренн" в глухий кут. Після удару Жілле м'яч "прошив" руки Костіля і влучив у перехрестя воріт "Ренна". Але вже через кілька хвилин "Бастія" таки забила: знову класний дальній удар – цього разу від Будебуза – і тепер уже Костіль не допоміг.

В другому таймі "Ренн" грав спокійно, без паніки, покладаючи надії на свого лідера Нтепа. Молодий француз старався і кілька разів загрожував воротам Ареоли, але це були тільки епізоди. В цілому ж "Бастія" тримала ситуацію під контролем і добила "Ренн" голом після контратаки на 81-й хвилині: Франсуа Камано розігнав випад і вчасно відав на Каюзака; Яннік з задоволенням реалізував свій шанс. "Бастія" вперше за останні п’ять турів здобула перемогу, трохи покращивши свої турнірні перспективи.

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 16Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 17Реймс. Стадіон "Огюст Делон". 11 011 глядачів
Головний арбітр: Бенуа Мійо
"Реймс" - "Евіан" 3:2
Голи: Дієго Рігонато 14, Айсса Манді 78, Дієго Рігонато 80 - Даніель Васс 57, Седрік Камбон 69

"Реймс": Джонні Плесід, Франк Сіньоріно, Грегорі Бурійон (Ніколя де Превіль 72), Прінс Оньянге, Гаетен Шарбоньє, Дієго Рігонато, Бенжамен Муканджо (Антоні Вебер 88), Мікаель Такальфред, Айсса Манді, Давід Н'Гог (Одаїр Фортес 59), Антуан Конт

"Евіан": Йеспер Хансен, Кассім Абдалла, Єльцин Техеда, Седрік Барбоза, Даніель Васс, Юссуф Сабалі, Моду Сугу (Альдо Ангула 82), Седрік Монгонгу, Седрік Камбон, Олівьє Сорлен, Кларк Н'Сікулу (Джанні Бруно 85)

Попередження: Прінс Оньянге 6, Гаетен Шарбоньє 31, Франк Сіньоріно 68 - Кассім Абдалла 29, Єльцин Техеда 45, Моду Сугу 46
Вилучення: Седрік Камбон 78

Який же красень Даніель Васс. Класною грою за скромний "Евіан" 25-річний півзахисник прокладає собі шлях до топ-клубу. Вже є інформація, що данцем цікавиться "Челсі". Васс забиває дуже багато як для представника команди рівня боротьби за виживання. Власне, вісім голів Даніеля (а ще він віддає гольові передачі) допомагають "Евіану" перебувати на доволі комфортній позиції турнірного графіку.

Сьогодні Васс забив сам, а потім віддав результативну передачу на Камбона. Втім, цим самим Даніель не убезпечив "Евіан" від поразки, бо савойці через вилучення того ж таки Камбона мусили догравати в меншості і не витримали натиску.

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 19Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 20Монпельє. Стадіон "Де ла Моссон". 9 784 глядачі
Головний арбітр: Саід Еннжімі
"Монпельє" - "Ланс" 3:3
Голи: Морган Сансон 1, Лукас Барріос 16, Антоні Муньє 63 - Пьєррік Вальдівія 18, Батіст Гійом 34, Йоанн Тузгар 80

"Монпельє": Лоран Піонньє, Даніель Конгре, Віторіно Хілтон, Жоріс Марво, Антоні Муньє, Жонас Мартен (Сулейман Камара 37), Лукас Барріос (Поль Лан 66), Брайан Дабо, Морган Сансон, Абдулхамід Ель-Каутарі, Жамель Саіхі (Джамель Бакар 54)

"Ланс": Руді Ріу, Дімітрі Кавар, Жером Лемуан, Адамо Кулібалі, Пьєррік Вальдівія, Батіст Гійом (Вілан Сіпріен 83), Лалайна Номержанарі, Людовік Бааль, Бенжамен Буріго (Йоанн Тузгар 71), Абдул Ба, Бубакар Сілла (Жан-Філіпп Гбамін 46)

Попередження: Жамель Саіхі 50, Антоні Муньє 64 - Бубакар Сілла 33, Бенжамен Буріго 56

А "Лансу" ще хотіли заборонити виступати у Лізі 1 через проблеми з фінансами. Не у грошах щастя. Новачок турніру, перебуваючи в статусі аутсайдера, раз за разом дає бій більш статусним суперникам. Сьогодні "кроваво-золоті" влаштували шоу на полі "Монпельє", відігравшись спочатку з 0:2, а потім, коли агресивні і злі "паладіни" забили втретє, знову вирівнявши становище. Команда Ролана Курбіса з такою нестабільністю навряд чи здатна на щось більше, аніж середина турнірної таблиці, ну а "Ланс" буде боротися за право на життя до останньої секунди.

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 22Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 23Лорьян. Стадіон "Ів Аленма - Ле Мустар". 11 507 глядачів
Головний арбітр: Мікаель Лесаж
"Лорьян" - "Метц" 3:1
Голи: Джордан Айю 13, Рафаель Геррейро 37, Бенжамен Жанно 45+1 - Йені Атіто Нгбакото 46

"Лорьян": Бенжамен Леком, Ламін Коне (Йоанн Вактер 90+6), Венсан Ле Гофф, Мехді Мостефа, Джордан Айю, Рафаель Геррейро (Брайан Пеле 88), Валід Меслуб, Бенжамен Жанно, Уеслі Лотоа, Ламін Гассама, Максім Бартельм (Фабьєн Робер 80)

"Метц": Ентоні Мезуі, Сільвен Маршаль (Хосе Паломіно 75), Шейк Дюкур (Фаділь Сідо 79), Федеріко Андрада (Хуан Фалькон 79), Флоран Малуда, Ромен Метанір, Жеремі Шоплін, Йені Атіто Нгбакото, Гаетен Бюссманн, Гіран Н'Дав, Сергій Крівец

Попередження: Ламін Коне 59 - Флоран Малуда 42

"Лорьян" з новим тренером дуже довго входив в колію. На старті сезону "рибалкам" вдавалося час від часу видавати результат, але стабільної гри не було навіть вдома – при тому, що "Лорьян" можна називати домашньою командою. Втім, під кінець першого кола "рибалки" розігрались і станом на зараз займають місце в середині турнірного графіку.

І все це закономірно, адже "Лорьян" свої очки заслуговує хорошою грою. В чотирьох останніх турах були дві перемоги, нічия з "Марселем" та прикра поразка з боями від "Бордо". А сьогодні "мерлузові" приймали "Метц", який, навпаки, добре почав, але під кінець першого кола здав. Результат говорить сам за себе: господарі ще в першому таймі оформили 3:0, знявши всі питання щодо переможця зустрічі. Щоправда, після перерви "Лорьян" трохи розслабився і дозволив "Метцу" один гол відквитати, але на настрій вболівальників "Лорьяна" то не вплинуло.

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 25Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 26Нант. Стадіон: "Божуар-Луї Фонтено". 23 751 глядач
Головний арбітр: Стефан Ланнуа
"Нант" - "Бордо" 2:1 ВІДЕО
Голи: Жордан Верету 23, Ажбей Юг 66 (авт.) - Кіан Хансен 28 (авт.)

"Нант": Ремі Ріу, Кіан Хансен, Папі Місон Джілободжі, Освальдо Віскаррондо, Алехандро Бедойя, Жорж-Кевін Н'Куду (Венсан Бесса 63), Лука До (Ремі Гоміс 71), Ісса Сіссоко, Ясін Бамму, Чакер Альхадур, Жордан Верету (Ітей Шехтер 89)

"Бордо": Ажбей Юг, Феррейра Маріано, Дієго Контенто, Ніколя Паллуа, Людовік Сане, Грегорі Сертіч, Тома Туре (Енцо Крівеллі 72), Шейк Дьябате (Дієго Ролан 82), Ярослав Плашіл, Ніколя Моріс-Беле (Анрі Севе 72), Вахбі Хазрі

Попередження: Ремі Гоміс 84 - Анрі Севе 90+2

Закінчувати перше коло жирондінці будуть матчем проти "Ліона". Зважаючи на те, яку форму зараз набрали "ткачі", колектив Віллі Саньоля важко буде називати фаворитом того матчу. А от в сьогоднішній дуелі з "Нантом" багато хто як домінуючу силу розглядав саме "Бордо". Аквітанці підійшли до поєдинку в хорошому настрої – тільки одна поразка в останніх семи зустрічах – в той час як "канарки" переживали невеличкий спад. "Нант" програв три поєдинки поспіль, вилетівши за межі зони єврокубків.

Але то не означало, що "Бордо" мав якусь перевагу. Навпаки, в гравців "Нанта" був серйозний стимул перервати цю невдалу серію, тож "канарки" забули про страх і обережність. Футболісти доволі жваво рухались по полю, майже не затримуючись у центрі поля. Перший момент виник біля воріт Ремі Ріу (на 7-й хвилині), після чого Мішель Дер Закарян зробив маленькі поправки, змусивши своїх підопічних грати більш організовано. І саме "канарки" відкрили лік голам в матчі: Ремі Ріу вибив м'яча від своїх володінь, Алехандро Бедойя прийняв шкіряного неподалік від штрафного майданчика "Бордо" і віддав розрізну передачу на Жордана Верету. 25-й номер миттєво пробив в дальній кут і "прошив" руки Ажбей Юга, який заміняє травмованого Карассо.

"Нант" забив гол у ворота "Бордо" вперше з 2009-го року, але миттєво успіху розвинути не зумів. "Канаркам" довелося пережити неприємний автогол, коли Джілободжі помилився у своїй зоні відповідальності і віддав м'яча Вахбі Хазрі. Той відпасував далі на Сертіча, а півзахисник робив простріл. Зі своїх ніхто не відгукнувся, зате зіграв суперник: в намаганні перехопити передачу, Кіан Хансен зрізав шкіряного у власні ворота.

Другий тайм обом командам давався значно важче, але саме "Нант" зберіг більше сил. В умовах, коли гостроти було небагато, "канаркам" прийшли на допомогу стандарт і випадок: після подачі від кутового прапорця Джілободжі головою підсікав м'яча під дальню стійку; але удар у африканця не вийшов. М'яч влучив в когось із гравців "Бордо і вже потім - у стійку. Втім, за м’ячем на свою біду стрибнув Ажбей Юг і шкіряний, відбившись від стійки, вдарився в спину голкіперові і закотився до сітки – 2:1.

Далі "Нанту" вистачило вміння зберегти боротьбу у тому в'язкому руслі. Шансів відігратись у "Бордо" майже не було (відзначаємо тільки один момент після подачі кутового, коли аквітанці вимагали від арбітра пенальті за начебто гру рукою когось із гравців "Нанта", коли той вибивав м'яча з лінії воріт). Ось так "Нант" перервав свою невтішну серію, довівши, що нікуди славнозвісний характер "канарок" не подівся. Ну а жирондінці виглядають трохи стомленими. Перерва, до якої залишилися два матчі – в Кубку ліги і 19-му турі Ліги 1 – має піти аквітанцям на користь.

12-те грудня

Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 28Ліга 1. 18-й тур. Генгам завдає ПСЖ першої поразки в турнірі, Марсель теж програє - изображение 29Ліон. Стадіон: "Жерлан". 32 972 глядачі
Головний арбітр: Бартоломеу Варела (Мало-ле-Бен)
"Ліон" - "Кан" 3:0 ВІДЕО
Голи: Александр Лаказетт 7 (пен.), Александр Лаказетт 58, Яссін Бензья 62

"Ліон": Антоні Лопеш, Анрі Бедімо, Мілан Бішевац, Александр Лаказетт (Мохамед Яттара 73), Жордан Феррі (Арнольд Мвуемба 81), Крістоф Жалле, Набіль Фекір, Максім Гоналон, Самуель Юмтіті, Корентін Толіссо, Яссін Бензья (Рашід Геззаль 64)

"Кан": Ремі Веркутр, Ніколя Себ, Аледдін Яхья, Матьє Дюамель, Ленні Нангіс (Ерве Базіль 61), Бенгалі-Фоде Койта (Флорьян Распантіно 77), Жан-Жак Пьєр, Еммануель Імору, Н'Голо Канте (Жордан Адеоті 69), Жюльєн Фере, Дамьєн Да Сільва

Попередження: Жордан Феррі 47 - Ніколя Себ 44, Аледдін Яхья 54
Нереалізований пенальті: Набіль Фекір 76

В таких матчах, коли одна команда значно переважає іншу в класі, проблеми у фаворита можуть виникнути хіба що через власну неуважність чи розслабленість. Але сьогодні все було спокійно… "Ліон" грав чітко, тож як не намагалися нормандці вискочити зі штанців, сенсації місця не знайшлося.

"Ткачі" впевнено почали і швидкий гол допоміг господарям вибудувати гру так, що у "Кана" майже не було шансів. А перший гол "Ліон" забив вже на 7-й хвилині. Атака розвивалась правим флангом, Феррі продирався в штрафний майданчика "Кана" крізь частокіл ніг, але Жордана зупинив ударом по гомілці Жан-Жак Пьєр. Арбітр без вагань вказав на одинадцятиметрову позначку, а Лаказетт впевнено використав цей шанс – 1:0.

"Кан", варто відзначити, не відразу здався. Гості в першій половині першого тайму організували кілька хороших атак, але до голу справа не дійшла. Матч, до слова, був доволі грубим. Футболісти не цуралися фолів, арбітр кілька разів зупиняв гру, тож до першого тайму довелося додавати аж чотири хвилини.

Але "Ліон" весь час тримав ситуацію під контролем. В другому таймі у "Кана" не було взагалі нічого. "Ткачі", натомість, довели справу до розгрому. Спочатку дубль оформив Лаказетт, який після подачі кутового, зорієнтувавшись в штрафному майданчику суперника, прийняв м'яча на груди і сильно пробив під поперечину. А потім відзначився Бензья: після прострілу з флангу Набіль Фекір зупинив м'яча в штрафному майданчику "Кана" і легенько відпасував на Бензья. Яссін забивав уже без протидії.

А ще пізніше був ще один пенальті у ворота Ремі Веркутра. Але з ударом Фекіра (Лаказетта в той час на полі вже не було) екс-голкіпер "Ліона" впорався, трохи підсолодивши свою пігулку.

3:0 – впевнена і безальтернативна перемога "ткачів".