Тренер України U-19: Багато дітей виїхало. Мені здається, через 5-10 років вони почнуть шукати своє коріння


Михайленко розповів, як потрібно заохочувати дітей з-за кордону виступати за українську збірну

Тренер України U-19: Багато дітей виїхало. Мені здається, через 5-10 років вони почнуть шукати своє коріння


Головний тренер юнацької збірної України U-19 Дмитро Михайленко розповів, як утримати юних футболістів, які залишили Україну.

- Перш за все, треба мати базу гравців, які поїхали. За цей невеликий досвід, коли я почав займатися такими речами, то зрозумів, що дійсно велика кількість дітей виїхали за кордон. І це тільки вік, за який я відповідаю: 2005-2006 рр. Треба, щоб нам допомагали журналісти, якісь агенти і навіть цивільні люди. Треба, щоб нам про це говорили, тому що в цьому віці діти досить швидко прогресують. Розумієте, якщо хтось там поїхав не з команди-гранда, не з вищої ліги, а звичайної академії з якогось міста, то цей хлопець дуже швидко може спрогресувати до гравця гідного рівня. Тому це треба враховувати.

Читайте такожМихайленко: Зробимо все, щоб Крістіан Шевченко відчував себе як удома

По-друге, треба слідкувати за ними. Дуже уважно. Дивитися багато відео, те що я зараз і роблю, і у федерації роблять. Треба спілкуватися з тренерами, тому що в молодшому віці може навіть не бути ні відео, ні статистичних платформ і не за всіма можна пильно стежити. Це треба скаутувати. І, по-третє, спілкуватися вже напряму з батьками та гравцями. І нам треба доводити, що їм краще грати за Україну, країну, де вони народилися. Ми не маємо права губити дітей. Якщо є можливість, то ми повинні зробити все, щоб вони грали за збірну України U-19.

- Ще є діти з неукраїнським громадянством, але з українським корінням. Таких хлопців залучати варто?

- Насправді, можна. Я пам'ятаю, що колись ходили розмови про Хуліана Кмета з Аргентини, я грав із ним, коли йому було 28-29 років. Він виступав за "Спортинг", а родом із Буенос-Айреса. У нього бабуся з України. І тоді говорили, що його хотіли натуралізувати. І ці розмови будуть завжди, коли є хороші гравці.

Зараз ми в такому стані, що багато дітей виїхало. Мені здається, що через 5-10 років вони почнуть шукати своє коріння. Це нормальна практика. У когось батько народився там, а син уже в іншій країні. Багато африканських прикладів є. Ми дійшли до того, що таке точно буде. І я не бачу тут нічого такого, щоб не дати гравцеві можливість грати за ту країну, яку він обирає, - сказав Михайленко.

Оцініть цей матеріал:
Джерело:
NV
Опублікував: Аліна Єрофеєва
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус