Ноттс Каунті - Рочдейл онлайн трансляція матчу

Кубок Англії - 16 листопада 2021, 21:45 - Мидоу Лэйн
Ноттингем
1 - 2
Рочдейл
15' Andrews, Josh
57' Mitchell, Kairo Вийшов: Roberts, Callum 63' White, Aidan 67' White, Aidan Вийшов: Done, Matt 68' Andrews, Josh Вийшов: Dooley, Stephen 72' Dorsett, Jeriel 76' Nemane, Aaron Вийшов: Kelly-Evans, Dion 81' Morley, Aaron Вийшов: Broadbent, George 81' Newby, Alex Вийшов: Odoh, Abraham 89' Vincent, Frank Вийшов: Francis, Edward 90' Beesley, Jake
  • Their last meeting was a draw. (1-1)
  • Average number of goals in meetings between Notts County and Rochdale AFC is 2.6.
  • When Notts County is down 0-1 home, they win 15% of their matches.
  • Both teams haven't won their last match in FA Cup.
  • In the last 5 meetings Notts County won 1, Rochdale AFC won 2, 2 draws.
  • Notts County scores 1.66 goals when playing at home and Rochdale AFC scores 1.55 goals when playing away (on average).
  • When Rochdale AFC leads 0-1 away, they win in 69% of their matches.
  • The most common result of matches between Notts County and Rochdale AFC is 1-2. 6 matches have ended with this result.
  • Average number of goals in the first half in meetings between Notts County and Rochdale AFC is 1.2.
  • Notts County wins 27% of halftimes, Rochdale AFC wins 21%.
  • Rochdale AFC have lost just 1 of their last 5 games against Notts County (in all competitions).
  • Notts County scores 1.2 goals in a match against Rochdale AFC and Rochdale AFC scores 1.4 goals against Notts County (on average).
  • Notts County haven't lost in their last 8 games.
  • When Notts County leads 1-0 at home, they win in 86% of their matches.
  • The most common result of matches between Notts County and Rochdale AFC when Notts County is playing at home is 1-2. 4 matches have ended with this result.
  • When Rochdale AFC is down 1-0 away, they win 7% of their matches.
  • Notts County wins 1st half in 27% of their matches, Rochdale AFC in 21% of their matches.
  • Notts County's performance of the last 5 matches is better than Rochdale AFC's.
  • Notts County have scored at least one goal for 6 consecutive matches.
  • Rochdale AFC have conceded a goal in each of their last 5 matches.
  • During the last 9 meetings with Notts County playing at home, Notts County have won 3 times, there have been 2 draws while Rochdale AFC have won 4 times.
  • During the last 20 meetings, Notts County have won 6 times, there have been 4 draws while Rochdale AFC have won 10 times.
Кубок англійської ліги 2022/2023
90'
Beesley, Jake ГООЛ!
Vincent, Frank
Вийшов: Francis, Edward
89'
81'
Morley, Aaron
Вийшов: Broadbent, George
81'
Newby, Alex
Вийшов: Odoh, Abraham
Nemane, Aaron
Вийшов: Kelly-Evans, Dion
76'
72'
Dorsett, Jeriel
68'
Andrews, Josh
Вийшов: Dooley, Stephen
67'
White, Aidan
Вийшов: Done, Matt
ГООЛ! White, Aidan
63'
Mitchell, Kairo
Вийшов: Roberts, Callum
57'
15'
6
89'
Замена - (Ноттс Каунті)
81'
Замена - ("Рочдейл")
81'
76'
72'
Жёлтая карточка - ("Рочдейл")
68'
67'
57'
90+4'
Угловой удар - (Ноттс Каунті)
90+2'
Штрафной удар - ("Рочдейл")
90+1'
Показано дополнительное время + 3
90'
ГОЛ! - ("Рочдейл")
89'
Удар от ворот - ("Рочдейл")
89'
Удар мимо ворот - (Ноттс Каунті)
87'
Удар от ворот - (Ноттс Каунті)
87'
Удар мимо ворот - ("Рочдейл")
87'
Сейв - (Ноттс Каунті)
87'
Удар по воротам - ("Рочдейл")
86'
86'
82'
Штрафной удар - (Ноттс Каунті)
81'
81'
78'
77'
Сейв - ("Рочдейл")
77'
Удар по воротам - (Ноттс Каунті)
73'
73'
72'
67'
66'
Угловой удар - ("Рочдейл")
65'
63'
ГОЛ! - (Ноттс Каунті)
61'
59'
58'
58'
56'
56'
55'
52'
51'
50'
49'
45+1'
Показано дополнительное время + 1
45+1'
40'
32'
32'
31'
25'
25'
23'
22'
22'
20'
20'
18'
15'
15'
12'
9'
9'
8'
Возвращение после травмы - (Ноттс Каунті)
7'
Травма - (Ноттс Каунті)
6'
4'
4'
3'

Анонс матчу Ноттс Каунті - "Рочдейл" 16.11.2021, Кубок Англії

Поединок між командою Ноттс Каунті (Ноттингем) та командою "Рочдейл" (Рочдейл) проходитиме в рамках турнира по футболу: Кубок Англії 2021/2022 , матч начнется на стадіоні Мидоу Лэйн.

Дата проведення матчу: 16.11.2021
Час початку матчу: 21:45

Історія протистоянь между командами Ноттс Каунті (Ноттингем) та командою "Рочдейл" (Рочдейл):

Предыдущий матч між командами закінчився перемогою на користь команди "Рочдейл", тоді як команда Ноттс Каунті залишилася з поразкою . Зіткнення Ноттс Каунті та "Рочдейл" у попередньому футбольному матчі 16.11.2021 закінчилось со счетом: 1:2 на користь гостей.

Для здобуття перемоги тренери команд Burchnall, Ian и Робби Стокдэйл розробили стратегії ведення гри, і після предыдущих игр внесли тактичні поправки у проведення атаки та захисту на полі.

Онлайн трансляцію матчу Ноттс Каунті - "Рочдейл" можна подивитися 16.11.2021 безкоштовно в HD якості на офіційних джерелах ТБ ресурсів чи платних каналах, де транслюється футбол онлайн, зокрема турнир Кубок Англії. Текстову трансляцію матчу Ноттс Каунті - "Рочдейл", хід гри, статистику голів, результати та рахунок можна спостерігати на нашому сайті, як з ПК, так і з мобільних платформ, Apple та Android, в режимі 24/7.

Назва: Ноттс Каунті (Ноттингем)
Рік заснування Ноттс Каунті (Ноттингем): 1862

Предыдущий матч команди Ноттс Каунті був зіграний проти Шрусбері Таун - 01.12.2023, у рамках турнира Кубок Англії 2023/2024 та закінчився перемогою команди Шрусбері Таун.

Назва: "Рочдейл" (Рочдейл)
Рік заснування "Рочдейл" (Рочдейл): 1932

Прошедший матч команди "Рочдейл" був зіграний проти Бристоль Роверс - 05.11.2022, у рамках турнира Кубок Англії 2022/2023 та закінчився перемогою команди Бристоль Роверс.

Слідкуйте за результатами матчу Ноттс Каунті - "Рочдейл" онлайн в режимі LIVE футбол, усі дані статистики оновлюються протягом матчу на нашому сайті.

Інші анонси матчів, розклад, турнірна таблиця та результати ігор Кубок Англії та інших чемпіонатів також доступні онлайн на сайті в режимі 24/7.