"Краще я дивитимусь футбол без коментаторів" - Шовковський висловився про рівень української спортивної журналістики


СаШо висловив свою думку

"Краще я дивитимусь футбол без коментаторів" - Шовковський висловився про рівень української спортивної журналістики

uaf.ua


Екс-кіпер "Динамо" та збірної України Олександр Шовковський розповів про своє ставлення до української спортивної журналістики.

"Відверто кажучи, мені знадобилися мої знання в журналістиці. Я оцінюю українську спортивну журналістику десь на 3+ з п'яти. Іноді, як мені здається, все якось примітивно. Краще я дивитимусь футбол без коментаторів, адже вони повинні розповідати про події на футбольному полі, якісь цікаві речі, розповідати про гравців, якісь факти, не нав'язувати свою думку.

Мені здається, тут було порушення правил — це нормально, але давайте це залишимо судді. Іноді бувають фрази "як так можна, він не має права цього робити", "де ж ти був як так"… Футбол — це емоції, але коментатор має бути неупередженим. А то іноді одні забивають і він кричить, а інші як можна. Але треба відрізняти ігри національної збірної та матчі всередині країни.

Найдурніші запитання від журналістів? Ще під час кар'єри було: "От "Динамо" перемогло суперника. Команда вже вийшла з кризи?". Ти так дивишся — цей журналіст уже посадив команду у тривалу кризу, і ти відповіддю на питання ніби підтверджуєш його особисту думку, що команда у кризі. Вийшла чи ні — це вже інше питання, я намагався подивитися на це підводне каміння в питаннях, і мені це не подобається, тому часто журналісти на мене ображалися, бо я жорстко міг пояснювати, що неправильно так запитувати.

Читайте такожШовковський: Збірна України готова до Шотландії відсотків на 30

Я розумію, що журналісти, уболівальники, спортсмени — усі працюють на розвиток та популяризацію футболу. Усі передачі та ток-шоу – це якраз для того, щоб підтвердити, що футбол – гра номер один. Повинні бути якісь висловлювання, дискусії, навіть провокаційні, але є ще маленьке життя кожного окремого футболіста всередині країни, клубу, його особисте. Іноді ти не хочеш цього робити", - заявив Шовковський.

Оцініть цей матеріал:
Джерело:
Sport Arena
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
DesnaUA (Чернигов)
Прав !
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 24
DesnaUA (Чернигов)
Прав !
Відповісти
0
0
Hanter44 (Baburka)
Можно по разному относитьсяк Шовковскому,но то,что этот уважаемый человек прав,так это сто процентно!Действительно ,к микрофону допускают попугаев,не имеющих никакой специальной подготовки.Где то услыхали пару ходовых выражений и потом,на протяжении всего матча лепят их,где надо и где не надо.
Відповісти
2
2
metall5291 (Kharkiv)
100%
Відповісти
0
0
football_soccer (Украина)
с журналистами та же проблема, что и из судьями. Они начитались теории, но на практике не занимались тем спортом, который освещают. И это касается не только футбола. Смотрю биатлон, комментаторы тоже отвратительные, от эфира к эфиру используют одни и те же заезженные фразы и клише , практически нулевое понимание циклических видов спорта. Как по мне, в комментаторы надо затаскивать бывших спортсменов, у которых хорошо подвешен язык. Из 100 тупых спортсменов, обязательно найдется 2-3 соображающих , в любом виде спорта
Відповісти
0
0
avatar
ascent (Луксор)
Все вопросы, касаемые ВКДК, должны заранее согласовываться с Шовковским или Суркисом, а то гонят на игроков, а они потом всю жизнь это забыть не могут...
Відповісти
2
2
avatar
ascent (Луксор)
Надо быть очень волевым человеком, чтобы в нашей кохоз-лиге досмотреть до конца то, что он называет футболом...
Відповісти
3
2
metall5291 (Kharkiv)
Молодец. Он из последнего легендарного поколения Динамо, которое громило Барселону (в 1997) , которое создавало немалые проблемы любому европейскому гранду, а часто и победителем выходило. Он из того Динамо, в котором играли украинцы и которое тренировал Лобановский.
Відповісти
3
0
kalan-86 (Анкара)
Спасибо за информацию, кэп Очевидность ;)
Відповісти
0
0
Каракас (Детройт)
к сожалению, всё так, и не только спортивная журналистика, в Украине
Відповісти
3
1
avatar
2.dc (Николаев)
Не знаю, где СаШо насмотрел и наслушал на "3+" - имхо, оценка балла на 3 завышена. Просто лёгкая рябь на нулевой отметке … (
Відповісти
9
1
metall5291 (Kharkiv)
Иначе он сказать просто не мог, а если что-то и сказал острее, то сюда оно не могло попасть.
Відповісти
1
1
Цап-царап (Харків)
То он ещё обзоры на юа-футбол не читал...
Відповісти
9
1
avatar
serhi2011 (Барселона)
те,що ліпе столярчук,коментаторством не назвеш в жодному випадку
Відповісти
3
0
alex.belogubko (одесса)
когда 2 комментатора сидят и расказывают всякую чушь -только не о игре --выключайте звук
Відповісти
5
0
avatar
ascent (Луксор)
А что делать, если игры нет совсем??? Надо же хоть чем-то зрителя занять...
Відповісти
1
0
янковский ян (Запорожье)
Согласен. Есть хитрые вопросы. С утверждением. Типа. А ваши родственники знают что вы тупой? Вроде вопрос но и уже утверждение.
Відповісти
4
0
Savage0059 (Kyiv)
А вот тут я с ним согласен на 100%. Сам при возможности стараюсь смотреть футбол с англоязычными комментариями. Так реальнее оцениваются игры и игроки.
Відповісти
3
0
Gary Busey (Харьков)
И что, прям всё понятно?))
Відповісти
1
2
Savage0059 (Kyiv)
Конечно
 
1
2
avatar
ascent (Луксор)
Конечно понятно, ведь они, если бы комментировали нашу украинскую лигу, повторяли бы только одно матерное слово, которое и так всем известно...
 
1
1
avatar
ascent (Луксор)
насмешил, когда это англоязычные комментаторы комментировали нашу колхоз-лигу?
Відповісти
1
1
Savage0059 (Kyiv)
Меня эта колхоз-лига не интересует. Смотрю только Динамо-Шахтер. На остальное жаль время тратить.
 
0
1
Hanter44 (Baburka)
Не исключено,что идиот. Но....Зато англоязычный!
Відповісти