Усик: Ми не повинні змушувати людей переходити на українську мову


Боксер виступає за лагідну українізацію

Усик: Ми не повинні змушувати людей переходити на українську мову

Фото: CBS Sports


Чемпіон світу WBA, WBO та IBF у надважкій вазі Олександр Усик (20-0, 13 КО) розповів, як він перейшов на українську мову, і чому не потрібно змушувати робити це інших.

"Здебільшого я спілкуюся українською мовою вдома, з друзями на тренуваннях. Розмовляю лише українською, деякі слова вилітають, я їх назвав би проукраїнськими, але ще неправильно називаються.

Я вам хочу сказати щодо цього – ми не повинні змушувати людей. Примушувати їх зараз чи якось засуджувати не можна в жодному разі. Потрібно допомагати. Чим більше ми змушуватимемо щось робити, тим більше люди робитимуть перед собою паркан і не зможуть переступити цей бар'єр. Ми українці повинні одне одному допомагати", – сказав Усик.

Читайте такожУсик: Хочу, щоб свинособаки мене чули. РФ – це ворог України. Ідіть додому
Оцініть цей матеріал:
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
zhytomircity (Житомир)
Скільки бачив російськомовних, та й знаю хлопців, котрі йдуть бити орків за Україну. Не всі повертаються, що їм казати? Єй, ви! Нумо розмовляти українською! Так?
Відповісти
12
1
Повернутись до новин
Коментарі 51
zhytomircity (Житомир)
Скільки бачив російськомовних, та й знаю хлопців, котрі йдуть бити орків за Україну. Не всі повертаються, що їм казати? Єй, ви! Нумо розмовляти українською! Так?
Відповісти
12
1
zhytomircity (Житомир)
Хто мінуснув, так поясніть.
Відповісти
10
1
Igor Frankivsk (Івано-Франківськ)
Так, саме так і казати. Так і казати, нумо розмовляти всі українською, бо це наша головна зброя проти рашистів. Бо як не будете розмовляти українською, то не буде жодного толку в тому, що ви воюєте. Бо рускій мір неможливо перемогти лише зброєю. Бо ця ідеологія найбільше боїться не зброї, вона найбільше боїться української мови і всього українського. Саме тому вони палять українські книжки і забороняють викладання українською мовою.
Відповісти
1
11
zhytomircity (Житомир)
Я уявляю, що мені скажуть.Мабуть тобі з дивана видніше.
 
11
1
Igor Frankivsk (Івано-Франківськ)
Ой, ну звісно всі російськомовні на фронті, а всі україномовні на дивані. Мені видніше, можеш не сумніватись
 
1
12
zhytomircity (Житомир)
В мене на днях загинули побратими,російськомовні, билися за Україну,ненавиділи москалів. Що скажеш?
 
10
2
royalstas (Вінниця)
Хлопець з Франківська правий. Тут йде війна як за Українство в цілому так і за прихід до витоків, до єдинства, відродження культури, мови, до всього того, що з нас віками хотіли викатувати, винищити москалі. Там де українська там природньо для українця буде затишок і комфорт, де буде російська буде як мінімум недовіра, а то і ненависть. І не маніпулюйте тими російськомовними які воюють, вони в більшості своїй повернуться з війни та перейдуть на українську, а ті хто не перейдуть з часом це зроблять. Це цивілізаційний крок. Він неминучий якби хто не хотів.
 
1
10
Igor Frankivsk (Івано-Франківськ)
Скажу, що в нас тут кожен день привозять наших побратимів, друзів, рідних. І ще будуть гинути, і ще невідомо скільки загине. І ніхто зараз в Україні від цього не застрахований, бо кожен може піти на передову, або й додому може прилетіти. Але ж ми не про це говоримо тут. Ти мені розказуєш про те, що зараз відбувається. А я кажу про те, чому воно так відбувається. Саме тому і гинуть всі, саме через те, що дехто розвивав російську мову в Україні всі ці роки відколи незалежність. І розвивав російське середовище. Є причина і є наслідок, ось і все.
 
0
10
A.l.e.x. (Київ)
Завдяки російськомовним в Україні у кА(ц)апів є привід "рятувати" так званих "русских".
Відповісти
3
12
Дрюон (Одесса)
Поступово перейдемо. Це зовсім не складно. І це має статись, але не потрібно агресії та насильства у цьому питанні. Агресія викликає спротив. Розмовляю з друзями зі Львова українською, пробігають русізми, але вони (друзі) адекватні та не ображаються, підправлять. Так воно має бути, вважаю. І перейдемо на українську, обов'язково перейдемо.
Відповісти
6
8
Nyva_vn_ua (Vinnytsia)
Ніхто і не змушує. Люди самі почали розуміти, що несе наступним поколінням "расєйский язик".. А зараз просто переживаємо імперські наслідки, і потрібно покоління, щоб це подолати
Відповісти
5
10
Igor Frankivsk (Івано-Франківськ)
Російськомовні дуже завжди обзивались "западенци", "бендеровци", а "русскіє мишебратья навеки". А тепер ось воно як, он як ваші "братья" луплять по будинках і школах. А западєнци і бендеровци вас і ваших дітей приймають і за вас воюють, ваших "братьєв" з вашого дому виганяють.
Відповісти
7
13
Будєм разбіратся (Київ)
За Україну воюють і російськомовні, і україномовні українці. Переважна більшість російськомовних України вважають себе українцями і ніколи не дозволяли собі такі вкиди про україномовних про які ти пишеш. Кожен вишиватник який проявляє агресію за мовною ознакою, такий самий ватник як козлобороді, тільки з українським паспортом.
Відповісти
11
2
Igor Frankivsk (Івано-Франківськ)
Серйозно?! Ніколи не дозволяли собі?! Мабуть я це вигадав, правда? Мабуть всі ці роки не обзивали так ніде україномовних западенцями. Більше того, навіть зараз в Україні україномовні часто терплять у східних та центральних областях приниження саме за мовною ознакою. Та навіть в тому ж таки Києві. Ти про це не знав? Тоді вилазь із своєї мушлі і поцікався цим питанням
 
1
11
Будєм разбіратся (Київ)
Так, Ігоре, мабуть ти це вигадав. Бо справедливу ненависть до мокалів, ти несправедливо транслюєш на українців які народились у соціо-культурному середовищі іншому ніж те, що історично склалось у Галичині. Шевченко у Російській імперії розмовляв і писав також російською, а Іван Франко в Австро-Угорщині німецькою і польською. І обидва великі українці за власним вибором. Як ті російськомовні українці які боронять країну, волонтерять, донатять і відчувають себе частиною України. Коли ми оцінюємо людей за мовою, ми знецінюємо те що вони роблять. А це вже шовінізм - притаманна путінській росії хвороба.
 
7
3
Igor Frankivsk (Івано-Франківськ)
А я стверджую, що нічого не вигадав, і все саме так як я написав. Хто переїжджав із заходу в такі міста як Одеса, Харків, Дніпро, Київ (я вже мовчу про Донецьк і Крим до війни), всі жалілись на нестерпне ставлення місцевих, на кепкування і приниження, або й на те, що змушували переходити на російську. І люди, які не хотіли втратити роботу часто змушені були спілкуватись "как всє". Це не вигадки, це реалії. Тому у мене велике питання за яку саме ми Україну боремось. Бо часто виникає сумнів, що можливо за різну.Я не ненавиджу російськомовних. Але як йдеться у відомій пісні "проти вас я не проти, просто хочу знати хто тут хто"
 
1
10
Будєм разбіратся (Київ)
Чудово, Ігор. Ось я українець родом із заходу України два роки прожив в Одесі і п’ятнадцять років живу в Києві. Розмовляю українською. Розкажи мені як мене принижують і змушують переходити на російську?
Відповісти
7
1
royalstas (Вінниця)
Ой не тринди я теж жив в Одесі, там слова українською вдень зі свічною не знайдеш. З деякий закладів навіть виганяли за прохання перейти на українську, в деяких не було меню, в деяких офіціанти не хотіли переходити на українську або говорили ми її не знаємо.... В Одесі було і є одне з найсильніших проросійських осередків. Якщо брати навіть фанатський рух. Подивись на ультрас Чорноморця їх гасла чому вони не любили "хохлів" тобто ультрас Динамо. На безліч робочих місць без російської мови вас не візьмут в Одесі чи Києві зараз вже менше цього але все ж ще трапляється.
 
1
5
avatar
rubizhansky (Jõgeva)
Скільки свинособак набігло! Як на мене російську треба почати забороняти так само, як колись забороняли українську. Вона має стати виключно розмовною мовою. Жодного видання нею та друкування, усі книги нею знищити, заборона у державному секторі - російськомовним туди зась, заборона викладання, заборона вести зібрання та заходи цією мовою, де учасників більше за 10 осіб. Спроби протидіяти заборонам та пропагувати російську - вважати за держзраду та екстремістську діяльність. Час толерантності до московської балачки закінчився. Хочешь говорити - говори, але не порушуй вищезгадане. Усі незгодні хай рушать за кораблем. Чув Мурманськ відмінне місто. Там приймуть.
Відповісти
8
12
Cerega15 (Херсон)
Николай 2 думал примерно так же, публикуя Эмский указ, результат получил прямо противоположный. Но мы же необучаемые, давайте наступим на те же грабли.
Відповісти
12
5
avatar
rubizhansky (Jõgeva)
Тупий? Хто забороняє російську в оркостані? Порівняння не доречне. Думати головою заважає рускаязичная чєлюсть?
 
5
13
Cerega15 (Херсон)
Ты не понял? Не знаешь историю Украины? Такой себе патриот.
 
11
3
Igor Frankivsk (Івано-Франківськ)
Це ти не "понял", тобі чітко написали ніхто не забороняє російську в тій країні де живуть так звані росіяни. А твій нікалай 2 забороняв українську там де жили і живуть українці, тому це порівняння недоречне. Дійшло?
 
0
9
royalstas (Вінниця)
Оце панч) аж рускоязична челюсть ледь не відпала) Біда в тому, що забороняти російську в Україні і забороняти українську в Україні це прям різні речі. Російська - мова ворога і вона загрожує нашій подальшій безпеці. Від неї однозначно потрібно відмовлятись.
 
0
7
Будєм разбіратся (Київ)
По-перше, закон про функціонування української як державної не накладає жодних обмежень на приватне спілкування іншими мовами. У нас, наприклад, сайт двомовний, а половина дописувачів російськомовні. Сайт не штрафують, дописувачів не блокують. Тому застереження Усика звучить дещо дивно. По-друге, коли комусь забагато української, то почитайте в вікі список заборон української мови. Століттями з українців ліпили малоросів. Дуже пізнавально. Якщо вам не хочеться розбиратись, то що ж - ви продукт цих заборон. По-третє, українька мовна політика була відсутня 25 років нашої незалежності, видавнича справа занепадала, в українських мас-медіа домінувала російська, видавались ліцензії російським мовникам і український Донбас і Крим де факто жили в російському інформаційному просторі. Те що маємо сьогодні - наслідки.
Відповісти
7
7
Лекарь (село Дарниця)
Можна подумати, що в Україні хтось колись когось примушував. Це треба ху*лу подякувати за українізацію
Відповісти
9
8
avatar
ukrop68 (Львів)
"ми не повинні змушувати людей"...коли і хто змушував? кого?
Відповісти
8
12
DNI (Lviv)
У демократичній країні Україна є Закони, і Конституція і держава Змушена (замініть на термін ЗОБОВ'ЯЗАНА) вводити Адміністративну або Кримінальну Відповідальність за їх порушення. Крапка. Щодо мови- все тривіально просто: совок навязував колоніальне виховання і сприйняття викревленої реальності у всьому. Той люд хто досі не розуміє базових принципів формування нації і фундаменту майбутнього розвитку та успіху України - ймовірно, безповоротно " больниє"У приватному середовищі кожен з нас стає хоч "на роги" і балакає хоч " гондураською" а у публічному і у ЗМІ - дотримуйтесь Закону Уже є покоління дітей яке фізично не розуміє! до 99% російської мови. І це нормально! Це і є передумова світлого майбутнього нації!
Відповісти
7
11
Sisiha (Львов)
Давай на фронт, там такие идейный знаешь как нужны! Там и перевоспитаешь всех русскоязычных
Відповісти
9
14
nadobi (Полтава)
Какой фронт, он давно уже к полякам драпанул и оттуда любит Родину
 
9
11
Igor Frankivsk (Івано-Франківськ)
Я бачу тут багато к.ацапів підтягнулось, щоб мінусики наставити і коментарів всяких тупих вис.рати. Тебе к.ацапе ніхто не питав, що нам робити, зрозумів?
 
9
9
royalstas (Вінниця)
Наскільки ж гнилою людиною потрібно бути щоб у профілі написати не Львів, а Львов) Це ж прикинь ходиш біля криївки, а в середину не можеш зайти, бо ти як Царьов тобі руская челюсть не дозволяє)
 
0
5
DNI (Lviv)
читайте історію, там більшість відповідей сьогодення.якби у 90х чи 00х роках провели такі потрібні реформи, і максимально дистанціювплись від московії, вибрали свідомих людей у владу...було б звраз інакша свідомість у більшості.чим швидше пройдуть реформи: культурні, мовні, тим швидше буде період економічного ренесансупривіт з фронтуі для нацменшин( гугл в поміч) спеціально транслейт на суахілі: ---soma historia, kuna majibu mengi ya leo. ikiwa katika miaka ya 90 au 00 mageuzi hayo muhimu yalifanywa, na kwa kadiri iwezekanavyo mbali na Moscow, watu wenye ufahamu walichaguliwa kutawala ... wengi wangekuwa na fahamu tofauti ghafla. kasi ya mageuzi: kitamaduni, kiisimu, ndivyo kipindi cha ufufuo wa uchumi kitakavyokuwa haraka habari kutoka mbele na kutafsiriwa haswa katika Kiswahili kwa ajili ya watu walio wachache wa kitaifa
Відповісти
3
10
Olegyurchak (Хмельницький )
На передовій ніхто не змушує хлопців говорити на українській.
Відповісти
10
7
Sisiha (Львов)
На українській??? Это ты на каком языке написал?
Відповісти
9
9
Лекарь (село Дарниця)
Не усі раптом одразу грамотними стають. Ти сам якою мовою свій пост написав? Ворожою? То тоді сиди і не пи*ди, як то кажуть
 
7
9
Igor Frankivsk (Івано-Франківськ)
Та воно ка.цапоморде, якою мовою воно ще може писати. Львов блін, придурок
 
5
11
download1 (huyersk)
Як він розумнішає, книжки почав читати?)
Відповісти
1
7
nadobi (Полтава)
Фарион считает по другому
Відповісти
9
5
Cerega15 (Kherson)
Так Усик про людей говорит.
Відповісти