Ротань: Ніколи не тиснув на футболістів результатом


Попереду важливі матчі

Ротань: Ніколи не тиснув на футболістів результатом

Фото Володимира Раснера - УАФ


Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань порівняв важливість своєї команди із національною збірною України:

— Останніми днями в ЗМІ активізувалися розмови про те, що саме наразі важливіше для українського футболу — успішний виступ першої збірної в Лізі Націй чи вихід молодіжки на Євро-2023. Як вважаєте Ви?

— Так ви ж самі відповіли на це запитання, назвавши національну збірну першою. Такою вона, безумовно, і є в усьому світі, тому її інтереси набагато важливіші, і всі ми чекаємо, що наша перша команда повернеться в еліту Ліги націй, де вона виступала під керівництвом Андрія Шевченка, втративши там місце не зовсім за спортивним принципом.

Інша справа — загальна стратегія розвитку українського футболу. Треба пам’ятати наш досвід виступів на молодіжному Євро в 2006-му та 2011 роках та порахувати гравців, які потім не просто потрапили в національну збірну України, а стали там її лідерами. Тому, вважаю, що рішення має бути декілька разів зваженим.

— Але ж результат на молодіжному рівні — це не головне. Саме так?

— Не головне без розвитку гравців, без розкриття їхніх якостей, які відповідають сучасним вимогам. Я ніколи не тиснув на футболістів результатом — кожен з них це може підтвердити. Завжди підкреслював, що відповім за кожну поразку, а ви маєте відповідати, разом зі мною, за кожну гру.

Не буде тиску і цього разу. Зайвий він і тому, що хлопці так близько підійшли до своєї мети, що особливо мотивувати їх взагалі не потрібно. Але я їм нагадаю, що вони мріють не просто поїхати на Євро, а показати там змістовний футбол.

— Тобто, ви не просили в першій збірній Іллю Забарного та Михайла Мудрика?

— Звісно, ні. У нас є робоча комунікація з національною командою. Нам сказали, що ми можемо розраховувати на Анатолія Трубіна, Олександра Сироту та Данила Сікана, але, раптом що, любого з них можуть забрати. Одне “раптом” вже сталося — травмувався голкіпер Динамо Георгій Бущан.

Зрозумійте, Забарний вже давно є не просто гравцем основного складу національної збірної, а провідним її виконавцем. Я не знаю, чи багато футболістів в нашій історії зіграли в 20 років вже більше двох десятків матчів за головну команду країни. Тут питань взагалі може не бути.

Щодо Мудрика ситуація, можливо, трохи інша — на відміну від Забарного, він проходив з нами майже весь шлях. Проте зараз Михайло демонструє чудову гру на самому високому рівні, тому всі питання і тут можуть відпасти. Знову ж таки, треба розуміти ті стратегічні завдання, які стоять перед українським футболом, та бажання потрапити на Олімпійські ігри.

Хочу нагадати, що фінальна частина молодіжного Євро — це вже не юнацький турнір, а змагання 23-річних професіоналів, переважно граючих саме за перші команди провідних європейських ліг. Ви можете мене виправити, але я не пам’ятаю такого, щоб до фіналу молодіжної першості потрапили всі без винятку провідні збірні нашого континенту. От просто всі!

Ми грали проти французів — і це був такий досвід, якого іноді важко отримати навіть на більш високому рівні. Ви і без мене знаєте вартість гравців цієї команди, але тільки цим літом за п’ятьох її футболістів було заплачено більше 150-ти (!) мільйонів євро. Це не просто цінники на Інтернет-ресурсах — це реальні кошти. Так ось, в червні наші хлопці грали з ними на рівних, а подекуди переважали. Після виступів на Євро вони можуть коштувати так само, бо там будуть не тільки французи, а іспанці, німці, італійці, англійці та інші гранди”, - сказав Ротань.

Відзначимо, що на Україну U-21 попереду очікують матчі плей-оф відбору на Чемпіонат Європи-2023. Поєдинки проти однолітків із Словаччини заплановані на 23 та 27 вересня.

Читайте такожРотань оголосив заявку збірної України U-21 на матчі відбору Євро-2023
Оцініть цей матеріал:
Джерело:
Команда 1
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
avatar
Оlegуurсhak (Хмельницький)
Скромность украшает девушку тогда, когда нет других украшений. Так у тебя никогда и не было этого результата
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 2
avatar
Оlegуurсhak (Хмельницький)
Скромность украшает девушку тогда, когда нет других украшений. Так у тебя никогда и не было этого результата
Відповісти
0
0
karpatoman (Львів)
Воно і видно.
Відповісти
0
0

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус