Наші за кордоном. Топова нічия

Роман Яремчук та Євген Селезньов роззабивалися

Леон Вургафт Автор UA-Футбол

Протягом останніх тижнів ми чимало скаржилися на відсутність ігрових хвилин українських легіонерів в лігах Топ-5. Нарешті ми їх отримали, причому відразу в трьох випадках. Результат? Нічия. Олександр Зінченко відіграв солідно, надійно, хоча й несміливо і взяв участь у знаковому матчі. Максим Коваль просто провалився. А дві хвилини основного часу, проведені Євгеном Коноплянкою на полі, не змінили нічого.

Іспанія

Хто б що не говорив, а за Кларенса Зеєдорфа "Депортиво" додає. Перш за все в обороні. Після 24-ох пропущених в семи матчах перед приходом голландця в п'яти протягом його каденції пропущені лише шість. Причому лише в одному матчі галісійці пропустили більше одного. Командна побудова виглядає потужнішою і збалансованішою, чотириразовий переможець Ліги Чемпіонів цілком задоволений інтенсивністю гри підопічних, їхнім бажанням боротися. Здавалося б, непогана атмосфера для воротаря. Однак саме голкіпери псують всю картину. Далеко не випадково "Депортиво" став першою командою Прімери з сезону 2010/11, яка заграє п'ятьох воротарів протягом сезону. І всі вони розчарували, часом просто дико помиляючись. Навіть за відносного прогресу захисників.

В останньому турі нарешті свій шанс отримав Максим Коваль.

Наші за кордоном. Топова нічия - изображение 1

Незважаючи на ще неповне одужання після перелому пальця, атмосфера до його дебюту склалася доволі непогано. Відомо, що Максим часто втрачає себе під тиском, часто нервує і втрачає самоконтроль в критичних ситуаціях. Тому його останні каденції в "Динамо" та "Оденсе" за слабкої оборони обох команд були невдалими. За ще нещодавньої оборони "Депортиво" і його іспанська кар'єра здавалася безперспективною. А ось за стабілізації оборонних порядків - зовсім інша справа. Конкурент за місце в складі ще й розчистив шлях у ворота черговими помилками. А Зеєдорф надав українцеві таку порцію підтримки, яку тільки міг. Він заявив, що ставить Максима у склад, оскільки він сильніший ментально, ніж Рубен, і вміє боротися, хвалив за працю на тренуваннях, заявляв про "відсутність сумнівів" щодо першого воротаря в домашньому матчі проти "Ейбару", навіть захоплювався подоланням травми гравцем. "Помітно, що палець не готовий на 100 відсотків, але він як Халк. Здається, він просто нічого не відчуває. Він чудово поставився до справи після травми і заслужив нагороду у вигляді місця в стартовому складі".

Здавалося, що ще потрібно для впевненої гри? Проте Максим провалився. Далеко не вся вина лежить на ньому. Той же Зеєдорф не вважає українця винним і просто заявив: "Таке трапляється". В одному з епізодів він вдало підчистив після жахливого пасу партнера назад. Та й у двох найважливіших епізодах насамперед провалилися захисники. Перший гол привезли саме вони, залишивши воротаря фактично одного проти двох. Та все ж його вихід на перехоплення прострілу, який не було шансів перехопити, був нерозумним рішенням. Розумніше було вийти трохи вперед, але згрупуватися для відбивання удару по воротах. А жахливий пас назад Альбентоси він прийняв занадто незграбно. В тому епізоді були час та можливість зіграти краще. У підсумку м'яч був відпущений занадто далеко, забігання з воріт за межі штрафного також було нерозумним і безнадійним, а невдалий підкат і червона картка - логічним результатом.

Один удар у площину воріт Коваля, один пропущений і вилучення вже на 41-ій хвилині. Гіршого дебюту не придумаєш. "Депортиво" все ж поборовся, вигриз нічию (1:1), а за перший тайм гравці отримали компліменти і від Зеєдорфа, і від преси. При двох очках відставання від рятівного 17-го місця для команди не все ще втрачено. Чи все втрачено для Максима?

Англія

Свою нагороду від тренера за працю отримав і Олександр Зінченко. І, на відміну від Коваля, скористався отриманим шансом. Власне, нагороду він повинен був отримати ще у фінальному матчі Кубка Ліги - турніру, в якому активно грав. Все ж Хосеп Гвардіола обрав більш досвідченого конкурента. І не помилився - його команда легко переграла "Арсенал". Та й загалом протягом останніх тижнів після повернення Фабіана Дельфа і за стабілізації гри раніше слабкого Даніло українець знову застряг на лаві запасних. Втім, нині Дельф знову травмований, Даніло бережуть для вирішальних стадій Ліги Чемпіонів, в лізі залишилося лише оформити очевидне - так чому б не надати українцю місце в стартовому складі в ще одному домашньому матчі? Тим більше, що статус суперника і самого матчу, який практично уявляє собою передавання титулу чемпіона - швидше лірика, ніж реальність.

Прямо кажучи, особливого значення цей матч (1:0) для "Сіті" не мав. "Челсі" також не надто вірить в можливість увійти до першої четвірки ліги, та й готується до свого останнього бою в Лізі Чемпіонів проти "Барселони". Тому матч за темпом і напруженням (точніше, його відсутністю) був більше схожий на товариський. Гості просто притиснулися до власних воріт, навіть не намагалися атакувати, завдали лише двох ударів по воротах Едерсона, і жоден з них не був точним. Тож оформлення 36-го домашнього матчу без поразок поспіль було нескладним. З іншого боку, майбутній чемпіон за божевільних 72-ох відсотків володіння м'ячем і встановлення нового рекорду ліги за загальною кількістю передач (930) завдав лише 12 ударів по воротах Куртуа, з них лише три влучили у площину воріт. Тобто, особливо не перенапружувався.

Як відіграв Олександр? Перш за все надійно. Навіть занадто надійно. За підсумками першого тайму він став найкращим на полі за дотиками до м'яча (96) і передачами (92), матч закінчив другим за обома показниками (163 і 159 відповідно), при тому, що був замінений на 87-ій хвилині.

Наші за кордоном. Топова нічия - изображение 2

При цьому пасував виключно коротко, найближчому партнеру, вперто не шукав загострень. А це часто дратувало. Тим більше, що варіанти були, а перше його довге закидання у матчі (воно ж останнє) було точним. Показовим був момент з отриманим коротким пасом від Едерсона. Захисник миттєво повернув м'яч воротареві, викликавши роздратований жест останнього, мовляв, "грай, розігрувай". У дебюті матчу він ще відзначився двома "кросами" - навісом з місця і прострілом після гарного прориву - але до партнерів м'ячі не потрапили, а більше на фланзі він не загострював.

Що ж стосується оборони, то здебільшого Олександр відмінно справлявся з Вілліаном та Мозесом. Екс-гравцеві "Шахтаря" навіть довелося мінятися флангами з Педро, що не дуже допомогло. Лівий захисник загалом діяв грамотно і у двоборствах, і позиційно. Серйозно помилився він лише одного разу, коли в районі центральної лінії запізнився з підкатом в ноги Мозеса. З цим проривом з флангу в підсумку манкуніанці впоралися, а Зінченко отримав жовту картку. Ще кілька начебто успішних пасів повз нього були не такими гострими. А епізод з найнебезпечнішим ударом лондонців по воротах не слід трактувати проти нього. Тоді 35-й номер чесно (і щільно) тримав Вілліана, а Мозеса повинен був зупиняти або опорник, або вінгер. Та й в підсумку сам Олександр відчайдушним підкатом завадив Віктору влучити в ближній кут з району кута воротарського.

Цікаво, що практично всі англійські ЗМІ виставили українцю оцінку "6", нижчу, або принаймні не вищу, ніж партнерам по захисту. Всі як один заявили, що він практично врятувався від вилучення. Разом з тим, його загальний виступ називали "солідним" та "націленим на атаку".

У матчі ліги против "Арсеналу" (3:0) Олександр відіграв 18 хвилин, торкнувся м'яча 35 разів і віддав 30 передач, не відзначаючись в атаці. Протягом цих хвилин лондонці не загрожували воротам лідера ліги.

Бельгія

Роман Яремчук продовжує встановлювати особисті рекорди, "Гент" посідає четверте місце і вже забезпечив собі місце у чемпіонському плей-офф. Напевно, першої домашньої поразки з 24-го вересня і першої після семи матчів загалом краще зазнати саме в такий момент, ніж у важливіші. Тим більше, що гра була зовсім непоганою. "Буйволи" відчутно домінували, майже постійно атакували, вже зрівняли рахунок в доданий час завдяки пенальті українця (дев'ятий гол у сезоні, гол в четвертому матчі поспіль). На заваді їм стали лише контратаки суперника і неоднозначні рішення арбітра. Та ще й нестача винахідливості у штрафному "Оостенде". Насправді небезпечних моментів було створено небагато. Той же Яремчук, крім пенальті, запам'ятався лише неточним чи то ударом, чи то "кросом" з вельми перспективної позиції. 2:3.

Наші за кордоном. Топова нічия - изображение 3

"Генк" також практично забезпечив собі місце у першій шістці. Лише поразка в 30-му турі і перемога двох переслідувачів з астрономічним рахунком зрушить "королівський клуб" з п'ятого місця. Команда Руслана Малиновського - найкраща в лізі за набраними очками в гостях, причому нерідко їй вистачає вельми непоказної гри. І на цей раз, проти "Ваасланда-Беверена" (команди, яку нинішній головний тренер Філіпп Клемент залишив взимку) довелося непросто. Вболівальники зустріли колишнього наставника своїх улюбленців банерами з написом "Юда" і кинутими монетами. Колишні гравці - жорсткістю проти його нинішніх підопічних. Гра не була багатою на небезпечні моменти, гості начебто домінували, але створювали мало і дозволяли господарям комбінувати.

Не дивно, що долю матчу вирішив "стандарт". Не менш логічним є те, що в ньому взяв участь Малиновський. Під час розіграшу кутового 18-й номер отримав короткий пас на фланзі і точно навісив на голову Коллі. До цього запам'ятався хіба що поганим штрафним. Отримав жовту картку. 1:0 і сьомий матч "Генка" без поразок поспіль.

"Кортрейк" ще зберігає шанси на шосте місце, відстаючи від "Антверпена" та "Стандарда" на два очки. Все ж шкода, що набравши хід і відігравши п'ять матчів без поразок "червоні" потім програли два матчі поспіль. Виїзд до Брюгге - найскладніший, який можна собі уявити в цій лізі. Її лідер не програв вдома в 46-ти матчах поспіль (!!) і забивав в 76-ти (!!!). Проте протягом перших 30-ти хвилин "Кортрейк" тримався гідно. Однак в результаті MVP матчу, попри два пропущені голи, бельгійські ЗМІ назвали воротаря гостей. В другому таймі аутсайдер вже майже не пручався, і поразка лише з рахунком 1:2 - велика удача для нього. Це визнав і головний тренер Глен Де Бук, нехай і одночасно скаржачись на арбітраж. Євген Макаренко відіграв повний матч і не запам'ятався нічим. Асист пасом врозріз з центрального кола було виконано повз нього.

"Антверпен" - "Ейпен" 2:0. Єгор Назарина поза заявкою. Перша перемога його команди в 2018-му році.

"Шарлеруа" - "Сент-Трюйден" 0:0. Роман Безус - 14 хвилин. Його команда не потрапить до першої шістки.

"Стандард" - "Мехелен" 3:2. Валерій Лучкевич поза заявкою.

Греція

Після 15-ти перемог поспіль в ПАОКу відчули себе невразливими. Один з лідерів команди Чемпіон Європи Вієрінья назвав "двоголових" найкращими в країні. І відразу ж згідно з усіма законами Мерфі все пішло шкереберть. Спочатку був перерваний домашній матч проти "Олімпіакоса" через влучання паперового згортка в обличчя тренеру суперників. І за це команда вже покарана технічною поразкою, штрафом і двома домашніми матчами за порожніх трибун. А згодом відбулася поразка на футбольному полі за слабкої гри, яку гравці, головний тренер Резван Луческу та журналісти називають однією з найгірших в сезоні.

Наші за кордоном. Топова нічия - изображение 4

На власному полі "Астерас" (3:2, Євген Селін у запасі) поступився цьому супернику лише у двох з останніх десяти матчів, тож незручність опонента була добре відома. Проте гравці ПАОКа дозволили собі грати непевно, незібрано, лінькувато, повільно та нервово. Три пропущених від грецької команди вперше у сезоні, вперше програний матч вже після того, як зрівняли рахунок. Слова головного тренера про поганий день, нерви та неправильне керування грою і залишення супернику вільного простору, статистика у вигляді 2:7 за ударами у площину воріт - все це причини для серйозного аналізу. А скарги на суддівство (нехай і небезпідставні) і нарікання на авантюрний кидок вперед після голу, який зрівняв рахунок в доданий час - це вже швидше відволікання від головного.

Євген Шахов відіграв 68 хвилин. Поки він був на полі, "Астерас" виглядав значно краще, попри 65 відсотків володіння м'ячем гостями. На його щастя, господарі більше атакували флангами. Тож в провину йому можна поставити лише простріл з флангу повз нього на лінію штрафного, який закінчився голом. Результативний епізод, але не така вже й помилка. І все ж загалом матч провалено. Саме після його відходу з поля за рахунку 1:2 зав'язалася рівна найяскравіша гра, яка дозволила журналістам назвати матч одним з найяскравіших у сезоні.

До цього і до вирішення по "справі "Олімпіакоса" ПАОК ще почувався немов на Олімпі. Гостьова перемога над "Паніоніосом" у першому півфінальному матчі Кубка (3:1) була легкою. Шахов вийшов на заміну на 75-ій хвилині, встиг забити, відгукнувшись на пас врозріз (гол скасований через мінімальний офсайд), і не встиг запобігти голу господарів. Під час подачі кутового він тримав опонента, обидва м'яч не дістали, той проскочив у воротарський, звідки був спрямований у ворота.

На цьому тижні перервалася ще одна значуща серія. Після 26-ти матчів без поразок у всіх турнірах АЕК програв. Сталося це в Кубку, в гостьовому матчі проти "Ларісси", через гол на останній хвилині. У цьому матчі (1:2) Дмитро Чигринський брав лише непряму участь, залишившись в запасі. А ось в домашньому матчі ліги проти "Паніоніоса" (1:0) вже не потрапив до заявки. Причина - невеличке ушкодження бокової зв'язки коліна. Його участь в битві першої та другої команд ліги в Салоніках наступної неділі під питанням. До речі, до цього суперматчу АЕК підходить з чотириочковою перевагою, випереджаючи ще й "Олімпіакос" на п'ять очок.

Після нічиєї та шести поразок в семи останніх матчах "Ламія" нарешті перемогла, та ще й в гостях. Жертвою очікувано стала безсумнівно найгірша команда ліги. Причому в першому таймі "Платаніас" перегравав суперника. Тому навіть довелося виконати заміну і змінити тактичну схему з 3-5-2 на 4-3-3. Лише це допомогло "Ламії" заграти впевненіше наприкінці першого тайму і у другому. А її центрфорварду Євгену Буднику - нарешті проявити себе.

Українець двічі пробивав головою з відмінних позицій з незручним відхиленням. Перший удар воротар ледве відбив, другий взяв спокійніше. Саме на нього йшов простріл, зрізаний захисником у власні ворота. Саме він виграв повітряну дуель, тим самим спрямувавши партнера на побачення з воротарем. Тут останній був на висоті. Євген замінений на 68-ій хвилині за рахунку 1:0. Його команда йде 13-ою.

Віталій Приндета залишився поза заявкою гостей.

Туреччина

Вже вдруге поспіль кінець лютого-початок березня виходить вельми успішним для Євгена Селезньова. Причому нині навіть більше, ніж минулого сезону. Ніколи раніше він не забивав в трьох матчах поспіль на турецькій землі, ніколи не вражав ворота двох грандів протягом тижня. Нині ж чотири голи в трьох матчах дозволили йому вже на початку березня вийти на загальний показник попереднього сезону за забитими м'ячами - вісім. У глобальному плані це не дало його команді більше, ніж втримання десятого місця в лізі і поразку в першому півфінальному матчі Кубка вдома від "Галатасараю" (1:2). Проте і гол у ворота поточного лідера ліги, і гостьову перемогу над "Фенербахче" (3:2), яка вперше з 2000-го року оформила три домашні матчі ліги за сезон, в яких "канарки" пропускають три м'ячі, неможливо не відзначити.

Наші за кордоном. Топова нічия - изображение 5

Звісно, фаворит відчутно домінував в тому, що стосується статистики (65:35 за володінням м'ячем, 17:8 за ударами по воротах). Втім, безпосередньо в штрафному аутсайдер діяв не менш небезпечно і значно ефективніше. Селезньов до заміни на 85-ій хвилині багато працював на флангах, торкаючись там м'яча частіше, ніж в центрі, відпрацьовував у відборі. Щоправда, на його рахунку аж десять втрат м'яча (перший на полі), лише один удар по воротах і жодного пасу під удари. З іншого боку, нападники рахують не удари по воротах, а голи. На 35-ій хвилині він відзначився таким, вчасно підключившись в район 11-метрової позначки і замкнувши простріл. Удар вийшов далеко не найкращим і м'яч влучив у ноги воротарю, проте від них закотився у ворота. Також Євген заробив штрафний на лівому фланзі, з якого було забито перший гол "Акхісару" в матчі. Тож місце в збірній туру він отримав заслужено. Як і компліменти від головного тренера Окана Бурука, який говорив про "безсумнівну якість гравця" і його "відмінну працю".

У післяматчевому інтерв'ю форвард похвалив Бурука, вилученого під час матчу і заявив, що команда перемогла завдяки йому. Також він зазначив, що втратив півроку з "Карабюкспором", тому ще не вийшов на сто відсотків можливостей і бажає поліпшити свою гру. Щоправда, на наступне запитання про попередній клуб відповів різко, заявивши, що не бажає говорити на цю тему і не бажає навіть згадувати той час. Що ж, будемо сподіватися, що його історія в "Акхісарі" закінчиться іншим чином. На цей час існують всі передумови для цього.

В кубковому матчі удар форварда (замінений на 72-ій хвилині) вийшов набагато більш вражаючим. Під час контратаки, високо піднятою ногою, під поперечину, після прориву на межі офсайду. Саме таким чином було відкрито рахунок в матчі. Міг він стати і автором асисту, коли плечем скинув м'яч партнеру на лінію воротарського. Однак удар того блискуче заблокував захисник.

"Кайсеріспор" здобув лише дві перемоги у восьми останніх матчах ліги. Втім, п'яте місце все ще залишається за командою Олександра Кучера та Артема Кравця. В гостьовому матчі проти "Бурсаспора" (0:1) захисник залишився на лаві запасних, а форвард відіграв 12 хвилин, протягом яких встиг тричі втратити м'яч. Двічі - в штрафному майданчику суперника. В першому з епізодів він марно вимагав пенальті. Арбітр прийняв правильне рішення.

Слід зазначити, що Олександр лише вдруге у сезоні не отримує жодної ігрової хвилини в двох матчах ліги поспіль.

"Сівасспор" переслідує "Кайсеріспор" по п'ятах і після перемоги над "Антальяспором" (4:1) наблизився на відстань одного очка. Сергій Рибалка вдруге поспіль не отримав жодної ігрової хвилини в матчі ліги, що з ним трапляється вперше у поточному сезоні. Більше того, після переїзду до Туреччини і до 25-го лютого він не грав лише в одному матчі, та й тоді - через дискваліфікацію.

Неприємна тенденція для нього, як і для Кучера. Втім, не факт, що вони бажали б помінятися місцями з Антоном Кравченком і Андрієм Близниченком. 2:23 - така різниця м'ячів в шести матчах "Карабюкспору" з Антоном у центрі оборони. І домашня поразка головного аутсайдера ліги від "Галатасараю" з рахунком 0:7 стала найбільшою в історії виступів команди у Вищому дивізіоні. Найцікавіше, що прямо звинуватити українця бодай в одному з голів складно. Три гольових закидання в штрафний повз себе він не мав шансів перервати, в інших епізодах тримав гравців, які не брали участь у голі. Хіба що четвертий гол був забитий ударом з-під нього. А в інших епізодах, в результаті невикористаних, він і вибивав м'яч прямо на Юнеса Беланду в центрі власного штрафного, і дозволяв віддати пас врозріз на Гоміса повз себе. Шість разів успішно вибив м'яч, ставши найкращим на полі за цим показником. Слід зазначити, що всі сім ударів гравців "Гала" у площину воріт досягли мети.

Близниченко був замінений у перерві. Запам'ятався неточним ударом здалеку і скиданням під такий назад з меж штрафного. Олександр Рибка залишився в запасі.

Після нічиєї та шести поразок "Гіресунспор" (10) нарешті здобув перемогу в матчі Другого дивізіону. "Газішехір" був переможений на власному полі з рахунком 4:1. Рахунок у матчі відкрив Дмитро Коркішко на сьомій хвилині, замкнувши простріл з метра у порожні ворота. Взяв участь він і в третьому голі, перевівши м'яч здалеку з лівого флангу в праву частину штрафного. Наступний простріл був зрізаний захисником у власні ворота. Пряма червона картка, показана йому на 88-ій хвилині (наступив на ногу опонента), не вплинула на результат. У тому ж дивізіоні "Адана Демірспор" (15) зіграла в гостях внічию з "Ескішехірспором" з рахунком 2:2. Сергій Політило спостерігав за подіями на полі з лави запасних.

Польща

Наші за кордоном. Топова нічия - изображение 6

"Лєх" втрачає контакт з лідерами. І з гарною грою. Невдача у домашньому матчі проти "Шльонська", ймовірно, спричинила б відставку головного тренера. І суперник зробив все для цього, відігравши вельми пристойний матч. Перший тайм познаньці просто провалили, а несподіваний для команди перехід на гру з двома форвардами спочатку здавався помилковим. Не найкращим здавався і стан Олексія Хобленка. Він не був одним з центрфорвардів, які почали матч з перших хвилин і вийшов на поле на 15-ій, змінивши травмованого боснійця Кольїча.

Втім, з цієї хвилини все змінилося. Кольїч вибув до закінчення сезону, позбавивши українця прямого конкурента за місце у складі. А сам Олексій провів відмінний другий тайм, який приніс йому компліменти польських журналістів та місце у збірній туру за версією кількох поважних сайтів. І це при тому, що, власне, реалізував лише один з п'яти шансів забити. Після скидання партнера по атаці він з трьох метрів головою примудрився не влучити у ворота. Ще одне скидання Гіткьяєра дозволила йому вийти сам-на-сам - воротар відбив не надто потужний і не надто розумний удар низом. Класний прийом м'яча на груди, оберт і акробатичний удар - і м'яч пролітає в сантиметрах від стійки. А після прориву лівим флангом, зміщення в центр і удару під поперечину з 14-ти метрів відмінно спрацював воротар. До речі, в тому епізоді Хобленко міг і пробити краще, і віддати партнерові, який перебував у вбивчій позиції. Все ж свій гол він знайшов, в іншому епізоді, замкнувши ударом головою на випередження навіс зі штрафного. 2:1.

Володимир Костевич також почав цей матч слабко, часто втрачав м'яч, отримав жовту картку. Однак надалі змінився на краще і почав діяти активно в атаці. Щоправда, ефективністю його подачі в штрафний не відрізнялися. А в гостьовому матчі проти "Легії" (1:2, замінений на 87-ій хвилині) він так і не позбувся сумбуру і помилок, хоча діяв в атаці навіть ще активніше. Більше того, почав і помилятися в обороні. Закидання повз нього дозволило нападнику втекти у відрив і забити. Поразка у повітряній дуелі закінчилася ударом опонента у поперечину, а в кінцівці матчу м'яч влучив у його відставлену руку в межах штрафного "Лєха". Більшість польських експертів не погодилися з рішенням арбітра, слушно вважаючи дотик абсолютно ненавмисним. Проте значення має лише рішення Шимона Марциняка. Саме цей реалізований пенальті став переможним.

Другим українським героєм Екстракласи на цьому тижні був Артем Путівцев. Його "Брук-Бет Термаліка" провела вельми пристойний матч у Гданську проти "Лехії" (2:2), награла навіть на перемогу і в підсумку врятувалася на другій доданій хвилині. Наставник Яцек Зелінскі навіть заявив, що саме в таких матчах будується команда. Український захисник відіграв впевнено в обороні, в голах не винен, трохи запізнився прикрити два інших удари, та й ті були цілком контрольованими, завдав удару по воротах, відбитого воротарем. А головне - став співавтором останнього голу у матчі. Саме він спочатку трохи не дотягнувся до навісу під час розіграшу штрафного, за мить все ж отримав м'яч і головою з меж воротарського скинув його неприкритому партнеру. Щоправда, і тут більшість вважає, що Човіло був у міліметровому офсайді. Втім, в преVARівські часи в таких епізодах надавали перевагу атаці. І на цей раз арбітр навіть не вдався до допомоги відео.

Другий матч тижня вийшов для "слоників" далеко не таким вдалим. Перша поразка в каденцію Зелінскі відбулася за слабкої гри, яку сам наставник назвав "замороженою". Загалом рівень гри і господарів, і плоцької "Вісли" був слабким, і три голи для такого матчу - подарунок. Путівцев знову відіграв нормально, в голах не винен. 1:2.

"Краковія" здобула дві перші перемоги у 2018-ому році, піднялася на 11-те місце і вже мріє про вісімку, до якої залишилося п'ять очок. При цьому загальний рівень гри далеко не вражає. Зате спостерігається значний прогрес в грі в обороні, на яку нині і спирається команда. Особливо слід відзначити прогрес Олексія Дитятьєва, адже він закінчив 2017-й рік запасним. І в гостьовому матчі проти тієї ж плоцької "Вісли" (1:0), і вдома проти "Арки" (2:1) він відіграв дуже впевнено. Два удари гравців "Вісли", які він не встиг прикрити, в принципі були контрольованими, також запам'ятався трохи неточним ударом головою. Хіба що пас врозріз повз нього у ендшпілі був болючим ударом. На його щастя, Білінскі примудрився схибити. "Арка" ж (9, Андрій Богданов у запасі) грала набагато краще за суперника, але серйозно загрожувала лише зі "стандартів" і ударів здалеку. Численні навіси Олексій та його партнери переривали впевнено, з ударів здалеку залетів лише один. І тут він трохи схибив наприкінці матчу, програвши повітряну дуель. Воротар впорався з ударом головою. Ще до цього черговий удар здалеку українець заблокував ногою, від якої м'яч влучив йому в руку. Все це відбувалося в межах штрафного "Краковії". Арбітр не відреагував.

"Арка" ще не перемагала в 2018-му році. Матч з "Пястом" закінчився нульовою нічиєю, і нею повинна бути задоволена саме команда Богданова. Андрій відіграв 74 хвилини, разом з партнерами програв центр поля, пропускаючи швидкі атаки і закидання, штрафним ударом влучив у стінку.

"Вісла" К - "Корона" 1:1. Денис Баланюк - 11 хвилин.

"Ягеллонія" - "Вісла" К 2:0. Баланюк - запас.

"Шльонськ" - "Сандеція" (останнє) 0:0. Павло Ксьонз - 11 дебютних хвилин та жовта картка.

"Сандеція" - "Заглембе" 0:1. Ксьонз - 18 хвилин.

Інші результати:

Іспанія. Сегунда. "Луго" (9) - "Гранада" 2:1. Василь Кравець - повний матч.

Сегунда Б. "Атлетіко" Мадрид-II - "Рейєс" (11) 1:0. Богдан Мілованов - автогол.

"Ельче" (3) - "Льягостера" 2:0. Іван Зотько - запас.

Німеччина. Бундесліга. "Шальке" (2) - "Герта" 1:0. Євген Коноплянка вийшов на заміну на 89-ій хвилині.

Бундесліга 2. "Гольштейн" - "Дуйсбург" (4) 5:0. Борис Тащі - 55 хвилин.

Азербайджан. "Кяпаз" (останнє) - "Сабаїл" 2:1. Сергій Литовченко, Ігор Коротецький і Г"юлі Манджгаладзе - повний матч. На рахунку останнього жовта картка.

"Сумгайит" - "Карабах" (1) 1:1. Антон Каніболоцький - запас.

"Габала" (2) - "Нефтчі" (5) 1:2. Дмитро Безотосний - повний матч, Віталій Вернидуб - 78 хвилин за господарів. Кирило Петров - повний матч за гостей і жовта картка.

"Зіре" - "Кешля" (передостаннє, головний тренер - Юрій Максимов) 1:2.

Болгарія. "Ботев" - "Лудогорець" (1) 1:3. "Лудогорець" - "Септемврі" 1:0. У першому матчі Ігор Пластун відіграв всі 90 хвилин, в другому залишився в запасі.

Кіпр. "Ерміс" (8) - "Алкі" 0:1. Максим Імереков і Ярослав Мартинюк (жовта картка) - повний матч.

Чехія. "Млада" - "Славія" (2) 0:3. Едуард Соболь - перший повний матч в 2018-му році.

"Слован" (4) - "Карвіна" 2:2. Тарас Качараба - повний матч.

Данія. "Мідтьюлланд" (2) - "Брондбю" 0:1. Артем Довбик - 13 хвилин. Дебют.

"Сількеборг" - "Мідтьюлланд" 1:2. Довбик - 20 хвилин.

Угорщина. "Академія Пушкаша" - "Дебрецен" (3, Олександр Надь) 0:0. В матчі Кубка проти "Дорогі" (3:2) не грав.

"Халадаш" - "Вашаш" (11) 3:0. Євген Павлов - 30 хвилин.

"Дьошдьор" (5) - "Ференцварош" 2:1. Сергій Шестаков - повний матч. В матчі Кубка проти "Ваца" (1:0) залишився в запасі.

"Балмазуйварош" (10) - "Пакш" 0:0. Юрій Габовда (жовта картка) і Шандор Вайда - повний матч. Як і в Кубку проти "Дьора" (0:0).

Словаччина. "Сеніца" - "Подбрезова" (10) 1:0. Ігор Терещенко - п'ять хвилин.

Росія. Кубок. 1/4 фіналу. "СКА-Хабаровськ" (Дмитро Гришко - 30 хвилин, Віталій Федотов вийшов на поле на 78-ій) - "Шинник" 0:0, 1:4 у серії пенальті.

"Тосно" (головний тренер - Дмитро Парфьонов) - "Луч" 2:1.

У першому весняному турі ліги "Тосно" переграв в гостях СКА (Федотов - перший тайм) з рахунком 1:0 і йде 12-м. Команда з Далекого Сходу на останньому місці. "Урал" (10) Ярослава Годзюра та Дениса Кулакова поступився в Москві ЦСКА з рахунком 0:1. В запасі гостей залишився Дмитро Хомченовський. А "Анжи" (15) Олега Данченка (89 хвилин) та Пилипа Будківського (жовта картка) зіграло внічию з "Рубіном".

Саудівська Аравія. "Аль-Ахлі" зіграв внічию з катарською "Аль-Гарафою" (1:1) у матчі Ліги Чемпіонів АФК. У лізі ж команда Сергія Реброва розгромила "Аль Таавон" з рахунком 5:1 і йде другою.