Четвертий арбітр матчу Львів - Колос попереджений за недотримання Закону про мову


Мовний скандал, схоже, залагоджено

Четвертий арбітр матчу Львів - Колос попереджений за недотримання Закону про мову


Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив, що отримав матеріали перевірки щодо інциденту з екс-тренером "Львова" Віталієм Шумським і четвертим арбітром Миколою Кривоносовим.

“За результатами перевірки, проведеної Комітетом з етики та чесної гри УАФ, було встановлено, що четвертий арбітр матчу дійсно не спілкувався державною мовою відповідно до вимог ст.34 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Йому та організаторам змагань Комітет виніс попередження та нагадав про необхідність неухильного дотримання вимог ст.34 мовного закону”, - йдеться у матеріалах перевірки.

За інформацією УАФ, єдиною й безпосередньою підставою попередження Віталія Шумського був систематичний вияв незгоди з рішенням бригади арбітрів матчу, що є порушенням правил гри IFAB.

В УАФ повідомили, що раніше інформували всіх колективних членів асоціації щодо необхідності використання державної мови на спортивних заходах.

Відповідно до рекомендацій Уповноваженого, надісланих на адресу Української асоціації футболу, УАФ повторно звернулась до Української Прем’єр-ліги, Професіональної футбольної ліги України, Асоціації футзалу України та Комітету арбітрів із черговим роз'ясненням щодо необхідності дотримання вимог Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” та обов'язковості використання державної мови у сфері спорту.

Нагадаємо, що на 67-й хвилині матчу "Львів" - "Колос" арбітр Віктор Копієвський виніс попередження головному тренеру ФК "Львів" Віталію Шумському після отримання повідомлення по радіозв'язку від четвертого арбітра Миколи Кривоносова. Після матчу Віталій Шумський публічно заявив, що причиною інциденту було його звернення до четвертого арбітра з вимогою спілкуватися українською мовою.

Читайте такожУкраїнізація футболу за Шумським. Після мовного скандалу лопнув гнійник
Оцініть цей матеріал:
Джерело:
Facebook
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти
Hanter44 (Baburka)
Открывается сезон охоты на ведьм.
Відповісти
0
0
Повернутись до новин
Коментарі 55
Hanter44 (Baburka)
Открывается сезон охоты на ведьм.
Відповісти
0
0
avatar
Wieniawski (Калуш)
Як же це неправильно. В країні де хочуть європейську модель і демократію приймають недемократичні закони, браво!Українство і українську мову треба виховувати у людях не силою а набато мягше, хитріше і плавніше. Тоді всі самі заговрять по українськи через пару поколінь.А те що роблять зараз, то нічим не відрізняється від тактики кремля і рассєї яка силою укр мову знищувала ......
Відповісти
2
3
kanavasha (Киев)
Что ты гониш "знищувала" а кто Украинизацию провел в 1920-х... а кто Украинские школы построил повсеместно...а учебники составил.. уж не Большевики ..ли .. историю надо учтить.. кто бы вы были если бы не савок... (((
Відповісти
0
1
мы за динамо (киев)
з огляду несподіваного звільнення шумського виникають сумніви у повному і всесторонньому розслідуванні інциденту. поспішність висновків та нікчемність відповідальності порушника закону україни дає підстави зробити висновок, що нам знову чіпляють макарони на вуха. уповноваженого кремня я б уповноважив на якісь більш простіші уповноваження. макулатуру приймати, наприклад.
Відповісти
3
0
sergkir
Ну вот справедливости ради, за что Шумский получил предупреждение?За язык!!! Только за свой длинный! И эта гнилая душонка всралась и начала переводить стрелы! Обидили питриота!
Відповісти
1
17
Віктор Бокасса (Betwmount)
Пенеха, коцап!
Відповісти
3
1
Olegyurchak (Хмельницький )
Аби закон про мову не порушував, а "язик" --- то таке.
Відповісти
7
0
balamyt (Boston)
Полная бредятина..В 1-.ю очередь арбитры должны четко знать правила игры и следовать им неукоснительно..Язык общения это вторично..Никто не может запретить общению на соревнованиях по русски или укр. языку ..Просто обязаны его понимать...В межд.соревнованиях также судья обязан понимать анг.язык ..как язык общения ,но Главное не нарушать правил соревнования и правильно их трактовать на понятном всем учаснтикам языках.Не нужно перегибать палку. Тогда и итальянцы и браз. должны общатся на укр..
Відповісти
2
26
Віктор Бокасса (Betwmount)
Ага, правила гри вони, судді, знають і застосовують "прекрасно". На користь клубу Наперсточника. У Бостоні можна не платити податки? А? А інші закони порушувати?
Відповісти
10
2
IhorSt (Львів)
Насамперед, для отримання громадянства, та навіть виду на проживання, ти повинен здати екзамен. Ну, там мова, історія. Притому для певних видів професійної діяльності існують різні вимоги. Є й такі, 47-хромосомні, які прожили там по 20 років, але англійської не знають. Живуть в своїх гетто, дивляться тв на "магучем"... Я їм точно не суддя, але іноді дивуюся - часто то є молоді люди... Якось в Празі спостерігав картину, як такі люди в кафе обурювались тим, що офіціант не знає языка...
 
13
0
balamyt (Boston)
Да и у нас на многих соревнованиях скоро будут требовать знанию ..испанского языка..как 2-го государственного...Вот и на укр.нужно сделать русск. 2-м государственным ..и не устраивать языковый цырк...А НАЛОГИ у нас платят Все и англо и испано говорящие...Это святое..Только не нужно путять Божий дар я яишницей..и всем будит хорошо..Судейский же песпредел я не приветствую тоже.но язык тут ни при чем..
 
1
22
balamyt (Boston)
Да и у нас в США на многих соревнованиях скоро будут требовать знания ..испанского языка..как 2-го государственного...Вот и на в Украине .нужно сделать русск. 2-м государственным ..и не устраивать языковый цырк...А НАЛОГИ у нас платят Все и англо и испано говорящие...Это святое..Только не нужно путять Божий дар с яишницей..и всем будит хорошо..Судейский же беспредел я не приветствую тоже.но язык тут ни при чем..
 
1
18
avatar
Denmark*XIV (Vyshgorod)
бостонский аномальщик, що ж ти таке ВЕРЗЕШ? До чого тут це штучно-совкове непорозуміння, і яке право цей ка3літ0н має перебувати на спорт майданчиках? Те, що ця органна аномалія штучна, я зайвий раз згадувати не буду. Заліський орган, по-перше, не має статусу Міднародний. А по-друге, в деяких колишніх республіках сІсІсІєра ця гидота Офіційно Заборонена. Рефері повинен знати Державну(Ukrainian Language) i Міжнародну(English Language). А на заліськом мумбо-юмбо нехай вякають з сусідом, сватом-братом на балконі.
Відповісти
13
1
IhorSt (Львів)
Не мели дурню... Російської ти не знаєш - читати твої опуси школярам не раджу, бо теж робитимуть десятки помилок. Про твої знання англійської - мовчу, бо не маю ніяких фактів. "..испанского языка..как 2-го государственного - повна дурня. Немає в США 2ї державної. Я навіть сумніваюся в твоїх стосунках з Бостоном, після "скоро будут требовать знания ..испанского языка.." Я проживав в Бока Ратоні, і там значно більше іспаномовних, ніж в Бостоні. І про таку дурню ніхто не говорив. Если что-то написал непонятно для тебя - переведу:)Але погоджуюсь з тим, що то тема не для цього сайту. Особливо, коли є важливіша тема.
Відповісти
10
0
avatar
Tolyn17 ( FCSD. Донецк:))
Далеко пойдете...Больше жизни!)))
Відповісти
3
23
ANESTEZIO (ВІННИЦЯ)
Підемо далеко. А ось ви, лишньохромосомні , так і будете топтатися у своїх скрєпах
Відповісти
16
1
Algrab (Костопiль)
Та воно вже давно послане "далєко", скотина козломорда...
 
17
1
FCZK-1922 (Кировоград)
в правильном направлении двигаемся господа. а якщо людина виросла в російськомовному місті і російськомовній сім'ї, що тепер, розстріляти? до речі ми "російськомовні" можемо спокійно спілкуватися на українській мові на відмінну від всих цих "патріотів" які розмовляють на ламаному суржику, ба більше в побуді лепечуть "ворожую" і тільки на людях роблять вигляд "патриіотів". и эти д**ебы еще собрались что то там возвращать.
Відповісти
7
26
avatar
Tolyn17 ( FCSD. Донецк:))
Відповісти
2
24
IhorSt (Львів)
Так ти ж можеш звернутися в будь-який суд. Ніхто тебе не може заставити говорити на будь-якій мові. В побуті. Зі мною. З будь-ким. Чи ти хочеш займати державний пост?
Відповісти
13
0
Віктор Бокасса (Betwmount)
То й спілкуйтеся спокійно, мешканці Зінов'єва (до1937року)))).
Відповісти
14
0
avatar
Denmark*XIV (Vyshgorod)
Повторюю для особо обдарованих. Ці всі поняття рАсєйскАгАвАрящеє, - "народилося" примусово в Україні не раніше за 60-ті роки. І коли сюди це недорозмомовна маячня волго-окського межиріччя завозилась, ніхто з українців не питав, а чи потрібно це НАМ? Станом на 1958-й рік Київ був україномовним на 98%.
Відповісти
12
0
kanavasha (Киев)
Ку-ку совсем что ли... Украиномовный... Почитай воспоминание тех лет... почитай воспоминание военных лет... сходи на кладбище почитай на каком языке эпитафии... у 90 процентов...Я седьмое поколение Киевлян.. ненадо я знаю как говорила моя семья... и все их окружение.. зачем врать и навязывать миф!!! это было не давно
 
0
0
Olegyurchak (Хмельницький )
В Україні за мову ніколи не розстрілювали. Це криваві методи кремлівського нквс. Але повага мусить бути, бо ти живеш в Україні. А "возвращать" свої землі ми мусимо. Повертати своє --- це нормально, це не захоплювати, як завжди робила і робить Московія. Якось так, "господа".
Відповісти
9
0
Камонплей
щось в тебе "спокійно" не виходить, довбограй. Помилки в кожному слові, а інших в суржику звинувачує.
Відповісти
6
0
мы за динамо (киев)
сідай- два. пс ніколи не кажи -- на українській мові. тим більш коли когось критикуєш за суржик. краще вже ворожуй.
Відповісти
3
0
FCZK-1922 (Кировоград)
Опа, перекличка уборщиков свинарников в Польше окончена или ещё подтянутся?
 
0
9
FCZK-1922 (Кировоград)
Кстати западенцев на заработках в Мордоре не меньше чем в той же Польше, интересно подметая московские дворы серденько луже краэться?
 
0
9
avatar
Wieniawski (Калуш)
повна туфта ..... абсолютно не в тому руслI треба мовнi закони приймати .... чим бiльше заставляеш тим гiрше буде
Відповісти
6
13
avatar
Spokoyno (Киев)
А це ви імперцям розкажіть... Вони ж "дурні" понад двісті років репресіями "язик насаджували"... Да так що половина українців і досі від того відійти не можуть!
Відповісти
14
12
Hanter44 (Baburka)
Не спокойно так Спокойному От нарыва очень гнойного. Вдруг возьмет да и прорвется И запахнет дерьмецом.
 
0
23
avatar
anonimus (Київ)
Дійсно, від тебе дуже смердить, Hanter44 з дурної Baburkи
 
16
0
Hanter44 (Baburka)
И голубой anonistus Тут как тут. Руки после сеанса помыл?
 
0
18
Віктор Бокасса (Betwmount)
Це старий Совок Бабурка нещодавно втік із Дурки...)
 
13
1
ANESTEZIO (ВІННИЦЯ)
В Бабуїна від бояри заїло платівку. Служба rуssком флоті та лишня хромосома дається взнаки
 
16
0
мы за динамо (киев)
а я навіть мінуси гидую ставити бабурікам.
 
6
0
avatar
anonimus (Київ)
Hanter44, ти свою смердючу ротяку помий, ротошмара
 
8
0
ANESTEZIO (ВІННИЦЯ)
Є позитив: тепер всякі іванови, крівасосови зобов'язані в офіційному спілкуванні відповідати українською. І взагалі, арбітри, які судять ЧУ мають здавати не тільки тести по правилам та фізпідготовку , а ще й тести(екзамен) з української мови, так як і ті арбітри, які рекомендовані на ФІФА мають володіти ( хоча б довільно) англійською. Може тоді хоч трохи підніметься рівень культури та освіти доморощених "судєйок", бо тут вони ще можуть відгавкатись "язиком", а в міжнародних матчах німі та глухі, бо знають тільки сенк'ю і мані-мані, а більше ні ..уя...
Відповісти
19
6
Helgi65 ( Киев)
100500..........хочешь судити міжнародні матчі,будь ласка ,вчи англійську ,та спілкуйся нею в продовж матчу,хочешь судити УПЛ,вчи українську ,та спілкуйся нею в продовж матчу УПЛ
Відповісти
14
4
Alex_ForzaMilan (Київ)
Згоден на всі 100%. Р.s. Мілан чемпіон! Динамо чемпіон!
Відповісти
0
0
Віктор Бокасса (Betwmount)
З 16 липня таких гадів можна буде мочити без суду. Шучу.
Відповісти
6
3
IhorSt (Львів)
А редакція не змогла звязатися з Шумським? Хлопці, я від вашого професіоналізму деделі більше ... тут вже по-гельзінськи хочеться, пропущу. Просто перепостити з сайту УАФ? Це журналістика?
Відповісти
6
0
Dardolis (Первомайск)
А теперь запись общения арбитров на матче Шахты и Олимпика....Отвод глаз хороший, но давайте самую главную проблему разберём...
Відповісти
7
2
avatar
Kolibri (Киевоград)
Ха - ха)))
Відповісти
4
8
Віктор Бокасса (Betwmount)
Ху-ху...
Відповісти
6
1
kanavasha (Киев)
Правильно сделали что уволили коньюктурщика ишь ты нашел....к чему придраться.. мова не та... за своей командой следить надо... а не судьям предъявлять на каком языке общаться...
Відповісти
4
22
avatar
simargl (Чернигов)
Копиевский, я тебе узнал))!!
Відповісти
11
2
Віктор Бокасса (Betwmount)
А якби суддя заговорив на івриті, нормально було б?
Відповісти
14
1
kanavasha (Киев)
Вы "свидоми" не можете признать что русский язык на Украине это не еврит и не Английкий... это наш родной язык язык большенства Киевлян.. зачем вы его все время... пытаетись сравнить его с теми языками на которых у нас не говорят...и хотите сделать так чтоб на нем не говорили..а не получится.. никогда... этого
Відповісти
1
13
Віктор Бокасса (Betwmount)
Отож, большЕнства, точніше бєшенства. Це касапесда - мова агресії та окупанта. Мова етноциду українців та інших народів.
 
12
0
avatar
anonimus (Київ)
kanavasha, по перше напиши своє справжнє місто; по друге - не треба розписуватись за всіх киян; і по третє, ти лішехромний хочаб одну мову вивчив, ти і на російський писати на вмієш, придурок.
 
4
0
avatar
anonimus (Київ)
"язык язык", "большенства", "пытаетись" клоун
 
4
0
kanavasha (Киев)
О Кастрюлька.... Это ты пиши свое настоящее село... сам небось з пид Тернополя вылупился... или родители приехали...у нас все говорят по русски знаешь если я и пишу по русски с ошибками то только потому что подобные тебе в школе нам его урезали...и нет автоматизма.... и никакая это не мова народу...мова села... и то в каждом селе на своем суржике глаголят...правду правду научитесь признавать... да сейчас проедь в метро послушай сколько на русском разговоров а сколько на суржике... сами себе лжете.. детям запрещаете учиться по русски..вы же сами себя погубите...
 
0
0
мы за динамо (киев)
сам баранка як? може спілкуватися мовою?
Відповісти
5
4
avatar
simargl (Чернигов)
Когось звільнили, а комусь зробили зауваження. Винними, все одно, лишилися Шумський та українська мова... )))
Відповісти