Ротань: Наші футболісти хочуть зіграти з найсильнішими збірними


Наставник молодіжки - про майбутнє жеребкування Євро-2023

Ротань: Наші футболісти хочуть зіграти з найсильнішими збірними

Фото: пресс-служба УАФ


Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань поділився очікуваннями від жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи-2023 (U-21), яке відбудеться у вівторок, 18 жовтня.

Руслане Петровичу, Україна потрапила до четвертого кошика. Проаналізували варіанти з потенційними суперниками? Які з них є бажаними?

— Ті команди, які ми зможемо перемогти. Головне, що наші футболісти хочуть зіграти з найсильнішими збірними. Це свідчить лише про те, що хлопці впевнені у своїх силах — вони не бояться грати проти будь-кого. Мабуть, це і є найголовніший підсумок відбірного циклу. Причому ключове тут — саме грати, а не битися.

Я вже маю на руках мінімальне досьє на всіх учасників молодіжного Євро.

Читайте такожРотань, Гусєв, Костюк та ще 16 фахівців отримали дипломи УЄФА PRO

Які збірні, на ваш погляд, є найнебезпечнішими, а отже, можуть вважатися фаворитами турніру?

— Насправді їх дуже багато. Здається, уперше на такий форум потрапили всі без винятку топові команди Європи. Ми добре знаємо збірну Франції, з якою зустрічалися у відборі. Я неодноразово підкреслював, що саме ця команда була лідером кваліфікації майже за всіма статистичними показниками. Я бачив гру іспанців, коли ми готувалися до Словаччини. Традиційно міцні збірні в Португалії та Німеччини. Я вам назвав лише представників першого кошика, а є ще й Італія та Англія, Бельгія та Нідерланди.

Читайте такожУкраїнська молодіжка планує провести у середині листопада тренувальний збір

Утретє в історії, після 2006-го та 2011-го, молодіжна збірна України пробилася на Євро. Це неабиякий прорив для нашого футболу?

— Звичайно, приємно, що після тривалої перерви наші футболісти зможуть виступити на такому престижному форумі. Я вважаю, що в нас дуже хороша молодь, і вона заслужила це право. Докладемо максимальних зусиль, аби гідно зіграти у фінальному турнірі.

Надто що там розігруватимуться перепустки від Європи на Олімпійські ігри 2024 року у Франції…

— Так, це також додає мотивації. Водночас таке завдання вимагає покращення по всіх напрямках підготовки. Саме над цим ми теж зараз працюємо.

З емоціями після Словаччини вже впоралися?

— Ми в команді відразу домовилися: радіємо день — працюємо далі. Особливо це стосується наших футболістів, які повернулися в клуби й продовжили вирішувати там свої турнірні завдання.

Бачу, що переважна більшість із них поїхала з молодіжки в чудовому тонусі. Ми продовжуємо стежити за кожним гравцем, придивляємося до потенційних новачків, підтримуємо з ними постійний зв'язок. Словом, святкувати особливо часу не маємо. Робота триває.

Готуючись до фінального раунду Євро, ми не повинні забувати й про те, що вже у вересні наступного року стартує новий цикл для нової молодіжки, тому перед нами стоїть непросте завдання. Паралельно треба працювати на перспективу. До того ж, судячи з нинішньої ситуації, ми не виключаємо, що деякі наші лідери будь-якої миті можуть піти на підвищення. Тому потрібно постійно дивитися в завтрашній день, - підсумував Ротань.

Оцініть цей матеріал:
Джерело:
УАФ
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Новини Футболу

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус