Лига Европы
Лига Европы

Лига Европы - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

"Чорноморець" - "Дачія" 2-0. Тактичний аналіз матчу


Аналізуємо тактичні побудови у матчі "Чорноморець" - "Дачія"

"Чорноморець" - "Дачія" 2-0. Тактичний аналіз матчу


Формації

Роман Григорчук, як і в попередньому матчі одеситів у Севастополі, виставив на гру тих же одинадцять виконавців. Місце в воротах посів Дмитро Безотосний, в центрі захисту розташувались Маркус Бергер і Пабло Фонтанельо, справа - Павло Кутас, лівий захисник - Іван Бобко, що активно працював на атаку одеситів в першому таймі, займаючи зону лівого півзахисника. В опорній зоні – Ковальчук, над ним - Олексій Гай, на якого були покладені функції спрямовувати атаки команди. На флангах - Еліс Бакай, який розпочав гру в якості правого вінгера, але ближче до 10-ї хвилини першого тайму змінив фланг і працював зліва та ближче до середини, допомагаючи Гаю вести комбінаційні дії, відповідно - правий вінгер Джа Джедже, на вістрі - Сергій Самодін, під ним відтягнутий форвард - Олексій Антонов.

"Чорноморець" - "Дачія" 2-0. Тактичний аналіз матчу - изображение 1

Ігор Негреску доволі сильно змінив стартовий склад команди в порівнянні з попереднім матчем проти «Теути», до прикладу, в першій грі проти албанців наставник «Дачії» використовував розташування "4-4-2", з Орбу і Павловим на вістрі нападу, а в домашній поєдинку було вже "4-3-3", з Павлом на місці центрального нападника, Орбу і Столеру на флангах нападу. Зовсім по-іншому виглядали і центральна вісь колективу Негреску, де перевага була віддана трикутнику – Кочук, Михальов і Гроссу. Цього разу вибір був зроблений на користь системи "4-4-1-1". В воротах - Євген Матюгін, в центрі захисту - Ілеску з Посмаком, правий захисник - Джеде Огада, зліва - наш співвітчизник Максим Лупашенко. В центрі півзахисту - двійка опорних півзахисників, зорієнтованих більше на захист, - Камара і Альфонс Соппо, флангові півзахисники - Маріан Столеру лівий, та Міхальов - правий, вище над ними - атакуючий хавбек Мілош Кркотіч і один форвард на вістрі - Георгій Овсянніков.

З перших хвилин матчу став зрозумілий план на гру від наставника молдаван Ігоря Негреску - максимально наситити середину поля, вибудовуючись в дві чіткі лінії по чотири гравця, з Кркотічем над ними, що мав перешкоджати початковій фазі атаки «Чорноморця» та при можливості максимально швидко переходити в атакуючі дії групою не більше чотирьох футболістів і намагатись використати швидкісні показники єдиного форварда Георгія Овсяннікова.

Не зважаючи на зрозумілий план дій «Дачії», який був прогнозований тренерським штабом одеситів, за винятком, можливо, виконавців, що з’явились у стартовому складі, він працював добре завдяки досить хорошій компактності та командному руху від молдаван, які встигали швидко перебудуватись та закривати атаки флангами і при перехопленнях м’яча розвивати швидкісні атаки. Особливо - зоною дій Івана Бобка, який часто «зависав» у напівпозиціях між півзахистом та захистом. Але зводити все до позиційних прорахунків від Бобка також було б не вірно, якщо лівий захисник активно підтримує атакуючі дії, то його зону мав би страхувати або лівий-центральний захисник, або один з опорних півзахисників, чого також не було.

На малюнку 1 показано принципи побудови захисту «Дачії». Перший епізод показує формацію в захисті "4-4-2". Варто відзначити досить компактну та вузьку гру, при переведенні м’яча одеситами на фланг відбувається командне зміщення. Епізод 2, показує, яким чином ведеться протидія фланговим атакам «Чорноморця». Гра розбивається на трикутники, не дозволяючи створювати кількісну перевагу на флангах. Епізод 3 показує недоліки побудови, окрім вільної зони на флангах, куди йде передача (показана жовтою стрілкою), не контролюється зона між захисниками і півзахисниками. Епізод 4 демонструє, яким чином одесити використовували цей недолік побудови, після чого виник перший небезпечний момент біля воріт Матюгіна.

"Чорноморець" - "Дачія" 2-0. Тактичний аналіз матчу - изображение 2

Фактично відразу підопічні Романа Григорчука віднайшли слабке місце в цих побудовах - зону між центральними захисниками суперників та двома опорними. Самодін добре розтягував в глибину та звільняв місце та простір для Антонова з Бакаєм, який також вів зміщення в цю зону, це дозволяло одеситам вигравати підбори в цій зоні, проте використати цю перевагу не дозволяла досить велика кількість браку. Натомість при веденні позиційних атак не було достатнього руху м’яча та гри між лініями захисту суперника для поступового просування до воріт Євгена Матюгіна, тому переважна більшість атак розвивалась за допомогою довгих передач в лінію атаки.

На малюнку 2 показано недоліки побудови гри в захисті «Чорноморця». Епізод 1 виник після розіграшу кутового удару, коли утворилася ситуація один-в-один біля воріт Безотосного, чого не можна допускати ні за яких обставин. Епізод 2 - другий небезпечний момент біля воріт одеситів, виник ще під час атаки правим флангом, після чого була віддана довга передача назад на протилежний край, Іван Бобко грубо обрізався і створив небезпечний момент біля власних воріт. Як добре видно з картинки, в Бобка немає продовження на партнера через пасивність останніх, чим і викликана помилка, тому радше потрібно говорити про колективне недоопрацювання. Епізод 3-4 показує варіанти продовження атаки для Кркотіча, на щастя, його індивідуальної майстерності не вистачило для реалізації цього моменту.

"Чорноморець" - "Дачія" 2-0. Тактичний аналіз матчу - изображение 3

Перший тайм пройшов за територіальної переваги одеситів, але скористатись цим їм не вдавалось, більше того, кількість швидкісних атак від підопічних Негреску засвідчила про недоліки гри «Чорноморця» в захисті. Що стосується швидкого переходу від атаки до оборони, і, якщо б індивідуальна якість гравців «Дачії» перебувала на вищому рівні, це однозначно відобразилося б на рахунку.

"Чорноморець" - "Дачія" 2-0. Тактичний аналіз матчу - изображение 4

Після перерви Роман Григорчук зміг дещо зняти нервозність зі своїх підопічних і внести деякі корективи в гру. Так, у другому таймі Іван Бобко вів підключення до атак команди значно менше, більше приділяючи увагу власній зоні дій в захисті, звідки надходила основана небезпека до перерви. Другою особливістю було краще використання зони між центральними захисниками та опорними півзахисниками суперника.

Тут варто зробити невеликий відступ, гра в захисті «Дачії» заснована на формації "4-4-2", цього разу вона зазнала невеликих змін, пов’язаних з планом на гру від Негреску щодо атакуючих дій, але в обороні витримувалась чітка побудова в дві лінії. Як ми вже знаємо, будь-яка формація має як свої недоліки, так і переваги, в даному випадку недоліком побудови є саме зона між лініями захисту. Щоб убезпечити себе, в цю зону переважно підіймається хтось з центральних захисників, але це не дозволяв робити своєю активністю Сергій Самодін. Навіть при умові гри в ній центрального захисника недоліком буде відкрита зона за його спиною, тут потрібний розумний баланс та відчуття партнерів, якого в даній грі не було в суперників одеситів, що і вдалось використати господарям поля по перерві.

На малюнку 3 ще раз показані недоліки побудови захисту «Дачії». В епізоді 1 як мінімум двоє гравців «Чорноморця», знаходячись в безпосередній близькості біля воріт суперників, не перебувають під належною опікою. Епізод 2 - початок гольової атаки і знову необхідно звернути увагу на дії опорних півзахисників молдаван, вже під час передачі на фланг вони загубили власних опонентів і, як видно з епізоду 3, ситуацію їм виправити не вдалось. Останній четвертий епізод - ще одна картинка, що засвідчує про проблеми розташування молдовської команди.

"Чорноморець" - "Дачія" 2-0. Тактичний аналіз матчу - изображение 5

Підсумки

Не зважаючи на хороший підсумок та результат, який, швидше за все, вже вирішив долю протистояння цієї пари в Лізі Європи, гра «Чорноморця» залишила неоднозначне враження. Враховуючи силу суперника, не пристало команді з Чемпіонату України дозволяти настільки легко команді рівня Чемпіонату Молдови створювати небезпеку біля власних воріт, навіть з урахуванням того факту, що в футбол на сьогоднішній день навчились грати практично всі команди. З іншої сторони, «Чорноморець» зобов’язаний володіти більшим набором тактик гри в атаці та більш ефективно використовувати власну перевагу в індивідуальній майстерності гравців. Роману Григорчуку вдалось внести необхідні корективи в гру своєї команди по перерві, але цього буде явно недостатньо в наступних стадіях розіграшу Ліги Європи.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Романыч (Мариуполь)
P.S.
он = она (тактика)
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 39
Романыч (Мариуполь)
P.S.
он = она (тактика)
Ответить
0
0
donets1961 (луганск)
Спасибо Одесса! Не согласен с теми кто уж очень критикует. Тут надо понять, что это первая игра в еврокубках, пусть даже и с географическими соседями. Это просто опыт(который "сын ошибок трудных"), дальше пойдет лучше, во всяком случае надеюсь.
Ответить
3
0
mister_tvister (Киев)
Mopr
Ответить
0
1
Шугман Лёлик (Одесса)
BoJlblHb
Ответить
0
2
odesss (Staten Island)


Игра за суперкубок с Шахтером засветила проблему одесситов. Я имею в виду 2 гола забитых Шахтером после уголовых у их ворот. Резкая контратака, и Черноморец на лопатках. Защита выглядит слабо без ешелона - 2 в 2, 2 в 1 это проблема.
Контратаки - слабое место Черноморца. А молдаване попытались использовать эту слабость. Правда мастерства им не хватило...
Ответить
2
0
Димитров Денис (Днепропетровск)
...то же самое что Молдова это Бельгия,Голландия и даже большая Турция.Мы Украина и МЫ постепенно занимаем свой геополитически, стратегичиски выжный Уровень.Мы Украинцы и МЫ ЗНАЕМ СВОЕ МЕСТО.ЗА НАМИ БУДУЩЕЕ НОВОЙ ЕВРОПЫ
Ответить
4
1
Димитров Денис (Днепропетровск)
Согласен с Вами Троянец что Черноморы сильней Дачии по определению...Мы Украина они уважаемая Молдова но...мы Украина
Мы будем бороться вместе с Россией,Францией,Италией,Португалией за место в пятерке Лучших Стран Старогого Света.
Молдова это Молдова.Со все уважением к гражданам Молдовы...Мы Украина
Ответить
4
1
enginer (Киев)
Вітаю Одесу з хорошим почином в Європі!

ЧО зіграв непогано - результат хороший, єдине що не відчувався запас в команди по грі і боюся, що як вийдуть в групу - то можуть не потягнути...
Ответить
3
1
Димитров Денис (Днепропетровск)
Черномору есть время собраться и сыграться.Спасибо за победу для Украины.Хотелось бы усиления в креативном плане.Нужен плеймейкер и центральный защитник как минимум.Антонов и Самодин в норме.Гай лучший.Джедже и Риера могут прибавить.Фонтенелло почему то нервозный.Давай Одесса не подкачай!!!
Ответить
3
0
mister_tvister (Киев)
123
Ответить
0
0
Романыч (Мариуполь)
Думаю с таким количеством брака в передачах,можно угробить любую тактику на игру.
Ответить
2
2
Solomir (Львів)
Так тактика для цього і існує, щоб компенсувати недоліки в технічній майстерності ...
Ответить
3
2
Романыч (Мариуполь)


Это он у нас для этого существует.:)))
 
1
0
Kela (Одесса)
​почему ГРИ постоянно использует одну и туже схему и не склонен к заменам во время матча, игры где он использовал все три замены можно посчитать по пальцам. Только не надо говорить что выпускать некого, другие тренера рискуют, дают возможность проявить себя молодым, особенно в таких матчах которые ничего уже не решают, это я про майские матчи ЧО-МЗ и ЧО-АК.
Ответить
2
0
Троянец (Одесса)
Риера без оценки наверное из-за того, что мало сыграл. Сначала всё порол, потом успокоился и распасовывал неплохо. Поэтому возможно неплохо.
Ответить
2
0
Лелик Одесский (Одесса)
До последней минуты держали на нервах. Ну с двумя мячами можно спокойно ехать в Кишинев!
Ответить
3
0
жека-киев (биг виладж)
Антонов, Гай, та и Самодин подтянется и в нападении совсем другая картина нежели с Шацких Балашовым Бурдужаном... думаю из ушедших только Бурдужан бы мог иногда помочь и то с учетом игр на 3 фронта
Ответить
1
0
BigBadBrad (Одесса-МАМА)
Как по мне то лучшим был Антонов!
Даже когда вся команда встала и не могла бежать, он один бежал и нагнетал!!!
Ответить
3
0
dima1109 (Düsseldorf)
Как Ковальчук с постоянными обрезками и не точными передачами, может быть лучшим??!! Он постоянно не успевал возвращаться назад, а если и успевал, то чудил! Я смотрел футбол по компу, качество картинки не очень, может я его с кем-то спутал? Но тогда с кем?
Ответить
1
2
Long (Одесса)
Лучшие были Гай, Джедже, Антонов, Кутас (если не считать нескольких обрезок). Первый раз видел Бобко крайним защитником. Думаю, что с этой ролью он не справился.
Ответить
3
1
Троянец (Одесса)
Можно поспорить по одной тезе. С чего все ждали разгрома со стороны шестой укркоманды, второй молдавской. Или очень легко провели матчи с молдаванами на уровне сборных? Считаю, что матч ЧО провёл вполне на своём уровне. Явно выше чем в Севастополе, и второй тайм с Шахтой. А, кто из наших команд кроме тех что играют в ЛЧ могут взламывать позиционно оборону? В контре играть проще и так играет примерно 12 команд Чукра.. И вообще футбол выравнивается и никто уже не обыгрывает Кипр или Мальту на 8-0.
Ответить
4
1
Unity_6 (Славутич)
Согласен.
С более равными по силе командами, которые будут больше открываться и играть в качели, будет по легче...
Ответить
2
1
Solomir (Львів)
Якщо першими не пропустять ...
 
3
0
Solomir (Львів)
Кіпр може і ні, а Мальту ще не раз ...
Немає змісту сперечатись, на мою думку рівень гри в захисті від Дачії вчора був досить посередній ...
Ответить
5
0
Троянец (Одесса)
Примерно такой же уровень - защиты показывают МатЗап и Говерла. К уважению к Вашему городу не буду называть Карпаты. И с ними ЧО выигрывал минимально. Так почему у Дачии он должен выигрывать крупно? Никто не хвалит или ругает ЧО - он такой как всегда. И понятно что чудес не бывает и если попадётся Ница или Фейеноорд, то Чо скорее сольёт. Но это в будущем. Сегодня есть победа, зачётные очки и давайте радоваться.

П.С. Кстати о Мальте. Мальта на выезде обыграла армян, а те потом поиздевались над Данией в гостях. И во времена древности (1983-й) была смешная группа Испания, Голландия, Мальта. Так вот Голландия - Мальта 9-0, Испания-Мальта 12-1. Это о выравнивании футбола. (скорее вниз, чем вверх)
 
0
0
Unity_6 (Славутич)
Вань, один из лучших твоих материалов!
Ответить
7
0
Solomir (Львів)
Дякую, Артем!
Ответить
4
0
Троянец (Одесса)
Да, ещё Бакай явно слабее своего уровня.
Ответить
1
2
Троянец (Одесса)
Да, ещё Бакай явно слабее своего уровня.
Ответить
0
2
Троянец (Одесса)
Да Бакай явно слабее своего уровня.
Ответить
1
2
Троянец (Одесса)
После матча на эмоциях писать нет смысла. На мой взгляд по игре - лучшие Ковальчук и Паша Кутас. Не понравились Ваня Бобко -ему ещё расти и Самодин пока не в своей тарелке. Риера без оценки. Остальные на уровне.
Ответить
2
3
Solomir (Львів)
Як на мене то Гай і Джедже, щодо Бобка то взагалі дивно що він там грає і як на другий матч, другий тайм був хорошим.
Ответить
6
0
Троянец (Одесса)
Гай сыграл на своём нормальном уровне - по другому не играет. Но почему всё таки Ковальчука считаю лучше. Практически всё отбирал (понятно что соперник не Шахта) и проделал колоссальный объём работы, думаю больше всех набегал.. То, что некоторые пишут, что обрезался иногда. Так не ошибается тот, кто мячом не владеет и за него не борется.
 
0
2
Long (Одесса)
А почему Риерра без оценки? Благодаря ему и был забит второй гол. Много перемещался по полю. Были моменты, когда он отдавал пас на фланг с центра поля и через несколько секунд он же принимал ответный пас в штрафной дачии. Как по мне - он усилил нападение, что в итоге привело к нужному результату.
Ответить
2
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус