Лига Пари-Матч (Украинская Премьер-Лига)
Зі старту першості Андрій Шандор ще не вилучив жодного гравця, попередивши 34-х
Вадим Бідненко
29.02.2008
15:21
"Дніпро"  -  "Динамо". Статистика знає все?

Останнім часом поєдинки "Дніпра" та "Динамо" проходять в надзвичайно напруженій боротьбі. На наш погляд, читачам UA-Футбол буде цікаво ознайомитись з деякими статистичними викладками взаємовідносин цих непримиримих суперників.

«Дніпро» - «Динамо». П’ять останніх сезонів

03.08.03. «ДИНАМО» - «ДНІПРО» - 2:1

Голы: Алесандро, 55, Гавранчич, 90+2 – Ротань, 51

Арбітр: Курганов.

Глядачів: 15 000

Попередження: Леко, Гусін - Михайленко, Ротань, Єзерський .

Вилучення: Єзерський, 67

22.05.04. «ДНІПРО» - «ДИНАМО» - 1:0

Гол: Федоров, 31, автогол.

Арбітр: Кран.

Попередження: Михайленко, Ротань – Яценко.

Вилучення: Ротань, 83.

Глядачів: 23 500

20.09.04. «ДНІПРО» - «ДИНАМО» - 1:2

Голы: Венглинський, 80 – Клебер, 49, 65

Арбітр: Шандор.

Попередження: Семочко, Назаренко, Венглинський – Юссуф, Гавранчич.

Голи: Мілевський, 22, Рінкон, 60

Арбітр Пієрі. Попередження: Андрієнко – Каддурі.

Глядачів:20 000

05.05.07. «ДИНАМО» - «ДНІПРО» - 2:0

Голи: Несмачний, 48, Клебер, 72

Арбітр Подушкін

Попередження: Шацьких, Корреа, Михалик – Грицай, Канкава, Шелаєв. Вилучення: Канкава, 20, Шелаєв, 83

Глядачів:18 000

05.08.07. «ДИНАМО» - «ДНІПРО» - 1:3

Голи: Ребров, 8 – Самодін, 40, 43, Воробей, 56

Арбітр Годулян

Попередження: Ребров, Ващук – Воробей, Куслій, Свідерській

Глядачів: 18 000

Загалом «Дніпро» і «Динамо» в рамках чемпіонатів України на полі дніпропетровського «Метеора» зустрічались 16 разів. І лише двічі перемогли господарі. Вперше – за два тури до фінішу сезону-1992/93. Якщо пригадуєте, тоді обидва колективи вели боротьбу за «золото», тож за поєдинком лідерів спостерігало 40 000 уболівальників! Єдиний м’яч, забитий Юрієм Максимовим на 14-й хвилині, дозволив дніпрянам наздогнати киян за очковими показниками. Проте краща різниця забитих і пропущених голів у підсумку все одно зробила «Динамо» чемпіоном.

Наступної домашньої вікторії «Дніпра» довелося чекати 12 років! В травні 2004-го дніпропетровці знову тріумфували з рахунком 1:0. Автоголом на 31-й хвилині відзначився Сергій Федоров. Але й ця осічка не завадила «Динамо» вибороти чемпіонське звання. «Шахтар» відстав на три очки, «Дніпро» (третя позиція) – на 16.

Надалі «Динамо» очки на «Метеорі» не втрачало. Три матчі – три перемоги (2:1, 3:0 і 2:0). Варто зауважити, що вже п’ятий сезон поспіль «Дніпро» і «Динамо» не грають між собою внічию. Рахунок перемог – 6:3 на користь киян. Сумарний баланс ігор (суперники зустрічалися у всіх 17-ти чемпіонатах України) засвідчує суттєву перевагу киян – 21 «вікторія» проти п’яти у «Дніпра» (сім нічиїх).

Є, правда, й інша статистика. На проміжний фініш чемпіонату дніпропетровці прийшли з серією із сіми виграних поєдинків. Останні очки у поточній першості підопічні Олега Протасова втратили ще наприкінці вересня, коли 30 вересня поступилися у рідних стінах «Арсеналу» (1:3).

34-ту зустріч «Дніпра» і «Динамо» в чемпіонатах країни обслуговуватиме 42-річний львівський арбітр Андрій Шандор. Провівши у вищому дивізіоні 92 поєдинки, Шандор лише одного разу «потрапив» на очне протистояння цих колективів. Воно завершилося перемогою киян – 2:1 у Дніпропетровську в першому колі чемпіонату-2004/05.

У поточному чемпіонаті львів’янин провів вісім поєдинків. З киянами він зустрічався двічі, з «Дніпром» - одного разу. У 2-му турі «Динамо» в компенсований час втратило перемогу проти «Арсеналу» (2:2), а у 9-му – також у компенсовані хвилини другого тайму – перемогло донецький «Металург» (2:1). «Дніпро» ж в 12-му турі під наглядом Шандора переграв в Одесі «Чорноморець» (2:1).

Зауважимо, що Шандор один з найменш агресивних арбітрів чемпіонату. Зі старту першості він ще не вилучив жодного гравця, попередивши 34-х. А на 11-метрову позначку вказав лише одного разу. Якраз навпроти воріт «Дніпра» (у грі з «Чорноморцем»).

Переможна серія "Дніпра" нараховує сім ігор (м'ячі - 12:3).

Переможна серія "Динамо" на полях суперників складає сім ігор. Кияни не зуміли переграти у гостях лише "Чорноморець" (0:0), та "Шахтарь" (1:1).