Олександр Єфремов: "Через 12-13 днів ми проведемо нові збори" (+Відео)

Олександр Єфремов: "Через 12-13 днів ми проведемо нові збори" (+Відео)

Автор: Роман Мальчевский, UA-Футбол

4 января 2011, вторник. 19:222011-01-04T19:22:13+02:00

Наш сайт вже повідомляв про те, що сьогодні відбулися загальні збори учасників Прем’єр-ліги. Проте, через відсутність кворуму, жодне із запланованих питань не було розглянуто.

На зустрічі представників клубів був присутній генеральний директор Прем’єр-ліги Єфремов Олександр Андрійович, який після завершення засідання дав свій коментар

- Для мене стало несподіванкою відсутність представників львівських «Карпат» та запорізького «Металургу». Я гадаю, що з ними попрацювали, адже «Карпати» заявили, що вони не можуть так швидко приймати рішення. Вони хочуть відстоювати свої інтереси і не хочуть, щоб ними маніпулювали і таке інше. Це все красиві слова, красиві фрази.

- А хто це вам казав?

- Петро Петрович Димінський

- Ви йому вже дзвонили?

- Я йому сьогодні дзвонив. Навіть вчора, коли він мені почав говорити, що ми, напевно, поспішаємо зі зборами. А чого поспішаємо? Всі роблять і ми робимо. Ми потерпаємо від федерації більше всіх, нам потрібно відстоювати свою позицію. Димінський виклав свою позицію, вони так вирішили…

- Вони сказали, що просто не приїдуть?

- Запоріжжя прислало сюди свого представника, але він не доїхав до місця засідання. Я так гадаю, що ці люди, які сюди приїхали на чолі з Рабіновичем, подумали собі, що якщо буде 11 представників, то треба якимось іншим чином зривати збори, а якщо не буде, тоді просто збори визнають нелегітимними. Формально, ми могли би провести ці збори. Вони були присутні в залі, в нас немає реєстрації. Всі сіли за столи…

- Що ви робили, коли вони пішли?

- Ми сіли і поговорили, що можна проводити збори, а можна не проводити. Але якщо б ми провели ці збори, то ми б мали багато різного клопоту, адже було б багато позовів, що ми порахували «мертві душі», хоча можна було порахувати, що вони не голосували, десять голосів було б за, четверо не голосували, і два відсутні. Але вирішили, що краще збори перенести на більш пізніший термін, зберемося і проведемо повноцінні збори.

- Чому так швидко зібралися, 4 січня? І чому не було Данілова?

- Данілов запланував поїздку. Він опановує мову.

- Куди він поїхав, у яке відрядження?

- До англомовної країни. Це його справи, вони службові і його…

- Це особисті справи, так?

- Ні, йому потрібно було по роботі поїхати, тому що він багато спілкується з ПФЛ та УЄФА. Зараз він майже вільно спілкується англійською мовою. Так що він це робить для роботи, але за власні кошти .

- Тобто поїхав вчитися?

- Він давно вже вчиться і в нього там семінар. Це його справа, ми готові були відповісти на всі запитання. А чому так швидко? Всі так роблять, аби пошвидше.

- У Верховній Раді всі серйозні питання, які виносяться на розгляд, проходять усілякі погоджувальні ради.

- Ми погоджували ці питання. Хіба ми збори зібрали за один день? Збори у нас збираються мінімум за 10 днів до дати його оголошення. В нас було більше 20 днів, ми опрацювали порядок денний, який згодом був затверджений. Оскільки багато президентів клубів під час різдвяних канікул не були в Україні, то ми вирішили обмежитися тими питаннями, які у нас є на сьогодні. Для нас було дуже важливим визначити новий склад дирекції, позицію стосовно Григорія Михайловича Суркіса та його поведінки на останньому Конгресі, коли він його не закрив та просто «зґвалтував», починаючи з того, що вони нарахували там чи то 49, чи 51, чи 56, чи 62 голоси, а виявилося, що за включення у порядок денний питання «про недовіру Суркісу» проголосувало 85 чоловік. Вони цю цифру свідомо приховували і усвідомлювали, що на впливових осіб з ФІФА та УЄФА, ця цифра може дуже подіяти і вони будуть по іншому себе вести. А 45, 56 – це лише менше ніж пів зали.

Я вважаю, що сьогодні ми отримали урок, як себе вести. Проти нас діють грубо, потужно, а ми ведемо себе коректно.

Мені сподобалася заява Рабіновича, який розповідав про те, що Прем’єр-Ліга, устами Данілова, не буде брати гроші, але бере і вимагає від них. Щоб проводити чемпіонат гроші треба, чи не так? Потрібно оплатити роботу арбітрів, делегатів та інспекторів. Обслуговування одного матчу для команди обходиться в 64 тис. гривень. До того ж, Прем’єр-Ліга повинна функціонувати, для цього теж треба кошти. Ті клуби, які з нами підписали угоду, перераховують нам гроші , а пул Ігоря Валерійовича Коломойського захотів жити самостійно. Нехай собі живе самостійно, хоча це погано, але потрібно платити за участь у чемпіонаті. А так виходить, що на хребтах тих 11 клубів, інші 5 клубів жирують, не копійки за суддівство не платять, а в нас борги перед арбітрами зростають . Крім того, ми двічі на рік вивозимо арбітрів на досить коштовні збори . Зараз буде збір в Туреччині, який обійдеться в 1,2 млн. євро. З приходом Колліни значно почастішали тестування фізичного стану арбітрів, які проходять із залученням фахівців і апаратури. Одне таке тестування коштує 250 тис. гривень, а їх треба чотири рази за рік проводити. Тобто ми на суддівство, крім оплати за арбітраж матчів, витрачаємо ще близько 5 млн. гривень на підвищення кваліфікації арбітрів. А пан Рабінович говорить, що вони нам нічого не винні.

- Непорозуміння.

- Ні, це не непорозуміння. Це є жорстка конфронтація аби не існувала Прем’єр-Ліга. Сьогодні вони зробили перший крок для того, щоб ми не могли нормально функціонувати.

- Коли наступного разу можна буде скликати збори?

- Мінімальний термін складає 10 днів. Нам тягнути далі нікуди, тому за 12-13 днів ми проведемо нові збори.

- Який буде порядок денний на майбутніх зборах?

- Він буде ширший. Але і сьогоднішні питання на ньому обов’язково будуть. Треба викласти свою позицію по «питанню Григорія Суркіса». Чому викладають свою позицію обласні федерації, де взагалі немає футболу, а Прем’єр-Ліга, яка потерпає від свавільних дій ФФУ, повинна чекати, щоб за неї це зробили? Прем’єр-Ліга повинна бути активною у цьому протистоянні, у цій боротьбі. Ця боротьба справедлива і правильна. Ми не є заангажованими. Я працюю півтора роки у Прем’єр-Лізі, до цього працював у футбольному клубі, я знаю який є тиск ФФУ на організації, і як це можна робити. Практично, ми півтора роки весь час воюємо.

- На следующем собрании будут четко высловлены претензии к Григорию Михайловичу? В чем причина того, что Премьер-Лига хочет, чтобы он был снят?

- В том, что он сегодня есть тормоз развития футбола в Украине. Примеров? У меня таких лично есть пару папок, и это только за те полтора года, которые я работаю в Премьер-Лиге.

- А конкретнее?

- Это человек, который не дает нормально развиваться футболу в Украине.

- У Премьер-Лиги есть человек, который мог бы занять пост президента ФФУ?

- У Премьер-Лиги, как организация, нет таких кандидатов. А у Премьер-Лиги, как огромная, объединяющая много людей институция, конечно есть. В любом большом городе есть достойные люди. Григорий Михайлович начинал свой путь в футболе, будучи далеко не таким маститым, он просто стал таким маститым, но уже перезрел.


Вашій увазі відео версія розмови з Олександром Єфремовим


У вас не установлен Flash Player. Свежую версию Flash Player'a вы можете скачать на официальном сайте


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев