Володимир Циткін: Збірна U-16 все ще перебуває у стадії становлення

Володимир Циткін: Збірна U-16 все ще перебуває у стадії становлення

30 января 2014, четверг. 09:302014-01-30T09:30:00+02:00

Головний тренер юнацької збірної команди України U-16 Володимир Циткін розповів прес-службі ФФУ про участь його збірної у міжнародному турнірі "Кубок Егейського моря", що декілька днів тому завершився у Туреччини. Нагадаємо, що збірна України посіла у цих змаганнях четверте місце.

- Володимире Борисовичу, які у Вас враження від турніру "Кубок Егейського моря", в якому брала участь юнацька збірна України?

- Цей турнір є традиційним, збірні України беруть в ньому участь вже більше 10 років. Спонсором цього турніру є компанія "Мercedes Benz". Тож умови на турнірі були чудовими − це стосується як проживання, тренування, так і безпосередньо ігор. Турнір був надзвичайно корисним, в цьому році участь брали команди дуже високого рівня. В нашій групі були збірні Туреччини, Греції та Азербайджану. Нам цього року дуже пощастило з погодою. Завданням-мінімум було зайняти перше-друге місце в групі.

Хлопці - молодці, вистояли в умовах жорсткого графіка ігор. Вдалося нормально підготуватися, у нас були чотири повних тренувальних дні. В принципі, усі завдання, які ставили на ці змагання, ми виконали. Хіба що не вдалося завоювати медалі, але це вже було завданням-максимум. З іншого боку, вдалося провести чотири матчі з сильними і різними за стилем гри суперниками. Було дуже цікаво і на футболістів подивитися, і промоделювати різні тактичні схеми.

- Чи вимальовується кістяк збірної у порівнянні з торішньою версією складу команди?

У нас тільки наразі проходить процес становлення команди, адже минулий збір був шість місяців тому. Ті люди, яких ми викликали півроку тому і сьогодні - різні футболісти. У цьому віці все швидко змінюється. Крім того, з 20 гравців у нас було 8 абсолютних новачків у збірній.

На жаль, у нас не вистачає часу, щоб переглядати всіх футболістів, які могли б поповнити ряди команди. Практика показує, що гравці в клубах і збірних виступають по-різному. Хлопці зізнаються, що в чемпіонаті ДЮФЛ у них практично немає таких матчів, як у збірній. Щоб переглянути футболіста, нам потрібно не просто поспостерігати за його виступами в клубі. Необхідно викликати гравця і подивитися на нього в матчах з підвищеною відповідальністю.

- Чи є у команді лідер, який у відповідальні моменти міг би повести колектив за собою?

- Ще рано говорити про лідерів, адже у нас навіть не вималювався кістяк команди. Є 7-8 чоловік, які виділяються на даному етапі, але команда все ще перебуває у стадії становлення.

- Чи можете Ви виділити який-небудь з матчів збірної України на турнірі? Футбольну громадськість вразив неймовірний гол Сергія Косовського у матчі за третє місце, який забив у ворота французів майже з центру поля…

- З одного боку, це випадковість. З іншого, це говорить про рівень інтелекту футболіста. Зрозуміло, що кожен раз він такі голи забивати не буде.

Источник: ФФУ

Тэги: Владимир Цыткин, Украина (U-16)


Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев