Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Чого тобі, Андрію?

Чого тобі, Андрію?

Автор: Семйон Ігор

23 января 2014, четверг. 09:55

Кожна творча людина має натхненника, кожна зграя має вожака, а кожна команда – лідера. Це речі нормальні, але тільки до тієї пори, поки колектив "не підсідає" на залежність від цього лідера. Людина, яка волею чи неволею опинилась в ролі передовика, повинна заводити партнерів, додавати їм впевненості, гуртувати їх, але, при цьому, не повинна бути центровим стержнем, на якому все тримається. Якщо є команда – то має бути саме команда, без залежності від окремих особистостей, хай навіть харизматичних і яскравих.

Про зацікавленість в послугах Андрія Ярмоленка кількох клубів із Європи мова в ЗМІ ведеться вже не перше трансферне вікно. Вінгера київського "Динамо" і збірної України "сватають" то до англійських клубів, то до італійських, розповідають про зацікавленість з боку росіян, але тут же, коли з'являється якась подібна інформація, за допомогою преси розповсюджуються нібито заяви керівництва київського клубу про ціну на Ярмоленка – близько сорока мільйонів євро. Очевидно, що саме грошові запити менеджменту "Динамо" заважають поки що Андрію змінити київську прописку на якусь іншу. Чи варто Ярмоленку переходити кудись із "Динамо"? Якщо варто – то куди? І яка реальна ціна на послуги талановитого футболіста? Питання, на які важко дати однозначну відповідь.

Чого тобі, Андрію? - изображение 1

Цікаво, що ставлення самого Андрія до ситуації із потенційним трансфером найчастіше ми дізнаємось не особисто від нашого героя, а від так званих третіх осіб. Минулого року із заявами виступав футбольний агент Шандор Варга, свої промови щодо бажання і перспектив Ярмоленка робили Сергій Ребров і Резо Чохонолідзе, в той час як сам Андрій мовчав і, по суті, мовчить і досі. Це мовчання можна розцінювати двояко: чи-то Андрій не бажає коментувати чутки і повністю концентрується на роботі, щоб із "Динамо" виграти, нарешті, щось суттєве вперше із 2009-го року; чи-то мовчить, щоб не загострювати ситуації і своїми заявами не впливати на переговорний процес, допомігши таким чином рідному клубу "виторгувати" у зацікавлених сторін більш значиму суму. За логікою, у футболіста має бути природне бажання до кар’єрного росту, тому проти трансферу в західноєвропейський клуб Ярмоленко бути б не мав. Але це тільки припущення…

В принципі, "Динамо" в Україні зараз, як завжди, перебуває на передових ролях, але не настільки, щоб говорити про неможливість подальшого росту як команди, так і окремих її виконавців. Після сезону 2008/09, коли було 13-те в історії киян чемпіонство, вихід до півфіналу Кубка УЕФА та перемога в Суперкубку України, "Динамо" може похвалитись тільки ще однією звитягою в тому ж таки Суперкубку. Після того були фініші виключно за спинами конкурентів: спочатку – тільки за "Шахтарем", а минулого сезону – ще й за харківським "Металістом". Отже, опираючись на просту логіку, не можна говорити про неможливість росту в аспекті команди, яка вже майже п’ять років не досягала навіть на внутрішній арені максимальної вершини. Цілком реальною у Ярмоленка може бути мета привести "Динамо" до довгоочікуваного чемпіонського титулу і, відповідно, в якості лідера Чемпіону вже обирати подальший шлях розвитку своєї кар’єри.

Чого тобі, Андрію? - изображение 2

От тільки для початку самому Андрію потрібно побороти свої проблеми нестабільності та психологічної скованості. Наприкінці першої частини сезону, коли "Динамо" вже увійшло в непоганий ритм, це не так кидалось у вічі, як на старті. Влітку кияни провели просто таки феєричну за українськими мірками трансферну кампанію, і коли Ярмоленко виходив на поле разом із дороговартісними партнерами-легіонерами, в діях українця відчувалась зайва нервовість, що заважала Ярмоленку демонструвати свою гру. Причини цього були на поверхні: Андрія переповнювало бажання довести собі, роботодавцям і вболівальникам, що саме він є лідером колективу, його душею, а легіонери – це всього лиш найманці, які в свій час підуть із команди так само легко, як і прийшли до неї. Це бажання викликало скованість, забирало у Андрія впевненість, що миттєво відображалось на грі. Промахи з вбивчих позицій, нестриманість, втрата концентрації у відповідальних моментах були цьому свідченням. І тут за "Динамо" в цілому і за Андрія зокрема зіграло й те, що, зазвичай, за словами київських футбольних функціонерів, столичній команді шкодить – робота преси. Саме своєю увагою, наголошуванням на лідерських якостях Ярмоленка ЗМІ "змусили" Андрія повернутись до розсудку. Але то, звичайно, другорядне. Першочергове значення мав вплив на футболіста головного тренера та президента клубу.

Власне, коли тільки з'являється на сторінках того чи іншого видання новина про потенційну можливість переходу Андрія до якогось іноземного клубу, серед вболівальників відбувається пожвавлення і, зазвичай, проходить розкол: одні стверджують, що Ярмоленко недостатньо хороший гравець для представників лідируючої групи топ-чемпіонатів, інші переконані, що Андрій уже готовий до кроку вперед. І тут не варто, напевно, мову заводити про те, в якій команді українцеві було б найзручніше проявляти свої якості, з яким тренером було б найлегше працювати і таке інше… Справа швидше в тому, що перейди Ярмоленко до іноземної команди, він змусив би опинитись когось зі своїх нових партнерів у тій шкірі, в якій сам перебував у Києві на початку цього сезону. Ярмоленко в будь-якому випадку дістав би свій шанс в умовному "Ліверпулі", "Мілані" чи "Арсеналі" (європейці якщо платять за когось гроші, то, зазвичай, вимагають від нього, щоб ті гроші своїм футболом відпрацьовував), в будь-якому випадку на перших порах не претендував би на роль лідера, тому не повинен був би мати проблем із психологією. Так, від Андрія вимагали б продуктивної і корисної гри, але грати ж він вміє… І коли від Ярмоленка не чекають нічого більшого, окрім хорошого футболу, він його демонструє.

Чого тобі, Андрію? - изображение 3

Своєрідним підтвердженням цієї думки може бути виступ Андрія за збірну України під керівництвом Михайла Фоменка. В чудових матчах проти Польщі, виїзному – проти Чорногорії, домашньому – проти Франції, коли від вінгера київського "Динамо" якщо й вимагали чогось – то на такому ж рівні, як і від Коноплянки, Зозулі та інших партнерів, де немає розподілу на "своїх" і "чужих", де, нарешті, колектив працював як єдине ціле, Ярмоленко із задоволенням демонстрував той футбол, в який він грати вміє.

Але ще одним резонансним питанням є те, чи відповідає це вміння півзахисника тій ціні, яку за нього просить київське "Динамо" в потенційних покупців. Сума в сорок мільйонів євро, які начебто Ігор Суркіс хоче отримати від пітерського "Зеніта", якщо той наполягатиме на трансфері Андрія, з'явилась не сьогодні, і не вчора. Ще на початку осені була інформація, що з Києва Ярмоленко може попрямувати до Санкт-Петербурга, от тільки "Зеніт" давав начебто близько тридцяти мільйонів, в той час як Ігор Суркіс на поступки йти вперто відмовлявся – сорок і крапка. Подібний сценарій звучав вже і в нинішнє трансферне вікно; попри те, що президент "Динамо" спростував інформацію про наявність запиту від росіян, нам добре відомо, що диму без вогню не буває.

Це той випадок, напевно, де ціна формується не тільки у відповідності до здібностей і ролі футболіста, а ще й у відповідності до "персони" покупця. Тільки лінивий не знає про те, що "Зеніт" може дозволити собі потратити на трансфери шалені гроші, що не так давно підтвердилось покупками Халка та Вітселя. Тому Ігор Михайлович, знаючи про це, а також розуміючи не найперспективніший шлях для самого Ярмоленка в разі його переїзду до Росії, і стоїть принципово на своїй позиції. Напевно ж, функціонер розуміє, що ніяк послуги Андрія сорок мільйонів євро не коштують, але для "Зеніта" - знижок немає.

Інша справа – мова про трансфер вінгера до клубу із Західної Європи. Оскільки конкретики з боку тих таки "Арсеналу", "Мілану" та "Ліверпуля" немає і, напевно ж, не було (говорилось тільки про інтерес до персони Андрія в разі нездійснення вищеназваними клубами першочергових трансферів), залишається робити тільки припущення. Зрозуміло, як принцип роботи дверей, що англійці не дадуть за Ярмоленка 40, чи навіть 30 мільйонів, не говорячи вже про італійців. Це ж не Єзіла купувати… В кращому випадку Ігор Михайлович може розраховувати на "двадцятку". І тут гору повинен взяти здоровий глузд, а також повага до самого футболіста. 15-20 мільйонів за Андрія – ціна доволі адекватна, зважаючи на статус вихованця, лідера і символу нинішнього "Динамо". Тому при бажанні Ярмоленка прийняти пропозицію європейців, якщо вона буде, вішати цінник президенту "Динамо" потрібно з адекватною цифрою. В Ігоря Михайловичу, звичайно, перед очима яскравий приклад трансферної політики конкурента, якому вдалось своїх футболістів відправити за кордон за дуже пристойні гроші. Але, то, по-перше, були легіонери (це має важливе значення), а по-друге, - після стабільних вдалих виступів в чемпіонаті України і "вистрілу" в Європі…

А так, поки що, відштовхуючись від інформації в пресі (правдивої, чи не зовсім), "доброзичливці" "Динамо" можуть заговорити в аспекті Ярмоленко і про "київську золоту клітку". Жарти жартами, але президенту "Динамо" потрібно обдумати всі сценарії розвитку подій і мати під рукою кілька варіантів, які б і гравцеві долю не зламали, і репутацію київського клубу не "підмочили".  

Чого тобі, Андрію? - изображение 4

Трансферне вікно в розпалі, але, як відомо, найбільш активно європейські клуби поводять себе в період дедлайну. Цілком імовірно, питання щодо трансферу Ярмоленко цієї зими ще постане гостро.

Фото - Олександр Приходько

Последнее изменение: 23 января 2014, четверг. 10:08

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев