Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Дайош чемпіонат Сонячної системи!

Дайош чемпіонат Сонячної системи!

Автор: Volodymyr Mylenko

8 января 2014, среда. 14:06

Світовий футбол розширює кордони свідомості. Здається, ми таки точно побачимо перший в історії зимовий ЧС. Головне - на цьому не зупинятись!

Вибачте за прямоту, але ФІФА, здається, скотилася на рівень плінтусу. А, може, навіть і нижче. Це я прочитав оцю от новину – откровення від генсека організації Жерома Вальке.

Знаєте, як в реальному світі називаються такі речі? Кидок. Або, літературніше, шарлатанство. Ви що ж, ДО моменту голосування за Катар не знали, які там кліматичні умови? Тепер вони зачухались, розробляють якісь плани – то зимовий турнір, то кондиціонери… Раніше треба було думати. Якщо було чим. Чи – якщо вигляд нафтових грошей не повністю затьмарив розум. Звісно, це не твердження, а припущення. Правда – дуже реалістичне, чи не так? Бо ж це навіть не ЧС-94 в США – там можна було обґрунтувати виходами на нові ринки (до речі, MLS, яка зародилася невдовзі після мундіалю, існує і досі, і нібито не збирається помирати – значить, сенс все-таки був). А які ринки в Катарі? Не смішіть мої домашні капці.

Так от, про кидок. Уявіть, що чекає на клуби. Зміна всього робочого графіку, пересунення клубних змагань (чемпіонатів в першу чергу) на тепліший/жаркіший період. Воно їм треба? От і я думаю, що не дуже. Та й взагалі – з якого, питається, дива клубам (які, власне, і фінансують існування і розвиток гравців для збірних; чи ви, може, знаєте хоч когось із футболістів, хто попав би в збірну, не граючи на професійному рівні?) потрібен весь цей геморой? Про це хтось замислився в момент прийняття рішення? Думаю, що ні.

ФІФА взагалі останнім часом пустилась берега. 2010 – ЧС в ПАР. Ну так, нема куди більше повезти людей, як в країну, де на зміну білому (тобто більш-менш цивілізованому) апартеїду прийшов апартеїд чорний. 2014 – Бразилія, де стадіони хоч би до старту чемпіонату добудували. (А ми так стидались свого Євро. Чекайте, ще гордитись будемо нашою організацією!) 2018 – Росія. Тут поки що без коментарів, ближче до дати, думаю, на нас чекає веселуха. Не вірите? А подивіться, скільки в Санкт-Петербурзі будуть новий стадіон «Зеніта». (І це не Валенсія, де реальні проблеми з грошима – це взагалі-то «Газпром».)

Ну, і Катар. Цікаво, а от якби лунатики прилетіли з повним зорелетом аурума (чи якогось «страшно дорогого металла, в десятки раз дороже золота») – їм би Блаттер сотоваріщі теж довірили проведення футбольного мундіалю? А потім би шукали, як викрутитись… Ні, ну тут насправді не набагато складніше, ніж в тому ж Катарі. Куполом накрити стадіон, повітря закачати – і грайте собі на здоров’я. Кажете, на Місяць довго і дорого летіти? А в Південну Африку, думаєте, пересічному вболівальнику з якої-небудь України чи Словаччини дешевше?

(А тут же, до речі, який простір для пафосу в назві відкривається. Можна цілим "Чемпіонатом Сонячної системи" обізватись. Або взагалі - "галактики". Звучить же як - FIFA Galaxy Cup!)

А можна не так абсурдно – не на Місяці, а десь в Океанії. Понабудовувати прямо на воді стадіонів на палях – і вуаля. Ринок там значно більший за катарський – населення так точно в рази (а то й на порядок). Чим не прогресивне рішення?

P.S. Якщо раптом і цей мій ідіотизм втілиться в життя – прошу мене не бити. Я ж не винен, що у ФІФА мізки тільки в такому напрямку працюють…

Последнее изменение: 8 января 2014, среда. 14:10

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев