Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002

Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002

Автор: Lviv_City1993

12 февраля 2014, среда. 11:13

Ми продовжуємо йти стежками футбольного Криму. І сьогодні до Вашої уваги представляємо участь сімферопольської команди у третьому за рангом європейському турнірі – уже неіснуючому та всіма забутому Кубкові Інтертото.

Якщо хтось забув – то нагадаю те, як саме здобувалось право брати участь в даному турнірі і якими привілеями користувались переможці у ньому.

Право участі в Кубку Інтертото мали команди, які не здобули права участі в ЛЧ і КУЄФА. При цьому, вони заздалегідь мали подати заявку щодо участі в ньому. Ну а володарі «трофею» здобували право участі рангом вище – у Кубку УЄФА.

Таким шансом прагнула скористатись і кримська команда. Згадаємо, як саме вона здобула цей шанс.

Це був 10-ий чемпіонат України, «Динамо» розважалась як могло. Щоправда, саме цей сезон для киян став «тривожним» дзвіночком», оскільки лише один пункт відокремив киян від «гірників».

«Таврію» дещо лихорадило в цьому розіграші. Команду очолив Олександр Іщенко, який привів з собою Коссе і Кислова з «Зірки» та Кравченка з «Поліграфтехніки». Зазначимо і той факт, що  він став для кримчан уже 14-им наставником за час незалежності нашого чемпіонату.

 Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002 - изображение 1

У той час генеральним директором, людиною №1 в «Таврії» був Рувим Аронов – суперечлива особа. Легенда голосить, що з ним жоден тренер вжитись не міг. Проте, певний інтерес до клубу почав проявляти і нинішній очільник «Таврії» Сергій Куніцин. В той час останній займав посаду голови уряду Криму, то ж не дивним є те, що головна команда півострова отримала певні дивіденди. Чиновник неодноразово наголошував на своїй любові до футболу, зазначав, що в бюджеті автономії буде закладено статтю витрат на «Таврію». Очільник півострова божився, що знайде кошти також і на реконструкцію домашнього стадіона «Локомотив».

«В моїй особі «Таврія» може розраховувати на різносторонню допомогу. Всі, хто мене знає, зможуть підтвердити, що Куніцин слів на вітер не кидає…»

 Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002 - изображение 2

Як у підсумку побачимо, співпраця була виграшною – в порівнянні з минулим сезоном (13 місце) сьома сходинка виглядала великим кроком уперед.

До нового сезону команду мав готувати вже не Іщенко, який зі скандалом пішов під завісу чемпіонату, а Валерій Петров. Завдання перед ним стояло важке, тому що сімферопольці мали взяти участь в Кубку Інтертото, тобто часу на відпочинок моральний і фізичний у «кримчан» практично не було.

Не обходилось без скандалів, пов’язаних з участю «Таврії» в єврокубках. Впринципі, все як завжди. Але про усе по порядку.

Першим суперником «кримчан» став болгарський «Спартак» із Варни – команда нічим не сильніша за український клуб. Але, як виявилось,  надзвичайно скандальним був цей колектив.

01.07.2001. Албена. Стадіон "Албена". 1 000 глядачів

Спартак-Таврія 2:0 (тех.поразка 0:3)

«Спартак»: Колєв, Ташев, Джуріч, Влахов, Лазаров, Дончєв, Караканов (М. Тодоров, 75), Нанков, В. Станчєв, Русінов (Г. Сімеонов, 60), А. Петров (Н. Станчев, 33)

«Таврія»: Величко, Донюшкін, Назаров, Поляков, Хоменко, Кравченко (Мочуляк, 73), Опарін, Трапаїдзе, Митрофанов, Кіслов, Гігіадзе

Сонячна Болгарія…Сімферопольці ще не встигли закінчити напружений сезон у рамках розіграшу 10-го чемпіонату України з футболу, як на перше число липня припала зустріч з «Спартаком». Матч відбувався не у Варні, а у містечку Албена на одноіменній арені. Цим і пояснюється ця незначна присутність на стадіоні глядачів.

Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002 - изображение 3

Вже на 10-ій хвилині нападник господарів А. Петров чітко виконав вирок бельгійського рефері Вен Екке – Величка розвів по кутах і відкрив рахунок у матчі.

А на 68 хвилині болгари подвоїли свою перевагу у матчі – В. Станчєв запалив своє ім’я на табло курортної Албени.

Здавалось, що все дуже погано. Але тут втрутились вищі футбольні інстанції, а саме технічні служби УЄФА. Виявилось, що Геннадій Сімеонов, який з’явився на полі на 60-ій хвилині, був просто-напросто незаявлений на матч.

Президент «Спартака» Ніколай Ішков у всіх смертельних гріхах звинуватив чиновників Болгарського футбольного союзу. Мовляв, домовленість про перехід Сімеонова в його клуб з «Марека» (Дупниця) була узгоджена заздалегідь, але оскільки контракт у гравця закінчувався 30 червня, то оформити документи раніше можливості не було. Проте, 30 число припало на суботу і офіс Болгарського футбольного союзу був закритим – вихідний це справа свята. А наступного дня і відбувся цей «чорний» матч для «соколів» проти «Таврії». Рішенням КДК УЄФА колективу з Варни було присуджено технічну поразку (уже після двоматчевої дуелі).

08.07.2001. Сімферополь. Республіканський стадіон "Таврія". 10 000 глядачів

Таврія-Спартак 2:2

«Таврія»: Величко, Назаров, Поляков, Митрофанов, Донюшкін, Бойцан (Войнаровський, 73), Кравченко (Мочуляк, 51), Гігіадзе, Трапаїдзе, Фокін (Кунденок, 63), Хоменко

«Спартак»: Колєв, Ташев, Джуріч, Влахов, Лазаров (Русинов, 59), Дончєв, Н. Станчєв, Нанков, В. Станчєв, М. Тодоров (Абдул, 77), А. Петров (Г. Сімеонов, 46)

Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002 - изображение 4

До матчу-відповіді обидві команди підійшли надзвичайно налаштовані здобути розгромну перемогу: сімферопольці хотіли довести, що вони дійсно сильніші і що техпоразка (якщо вона буде) – не стане їй завадою.

Перша двадцятихвилинка пройшла в розвідці обидної команд. Проте, як тільки пішла 21-а хвилина, як форвард «кримчан» - Васіл Гігіадзе – відкрив рахунок у матчі.

 Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002 - изображение 5

Гості відсиджуватись не хотіли і тому за 5 хвилин відновили паритет у матчі – себе проявив Василь Станчєв. Та все ж переможцями в роздягальню пішли саме господарі – удар Хоменка був невідпорним – Колєв зміг лише розвести руки.

До завершення матчу залишалось все менше хвилин, а нічого у госте не виходило. Зусиллями Абдула гості встановили підсумковий результат у матчі – 2:2, що дозволило «Таврії» пройти в наступне коло. На українців там уже чекав французький «ПСЖ», який не мав труднощів у сутичці з фінським «Джазом»…

15.07.2001. Сімферополь. Республіканський стадіон "Таврія". 18 000 глядачів.

Таврія-ПСЖ 0:1

«Таврія»: Величко, Назаров, Поляков, Забранський (Кунденок, 40), Донюшкін, Кравченко, Гігіадзе, Трапаїдзе (Увакве, 86), Фокін, Митрофанов (Бойцан, 34), Мочуляк.

«Парі Сен-Жермен»: Летізі, Крістобаль, Ель-Каркурі, Хайнце, Потільон, Дею, Дюкрок, Бенарбія (Е. Сіссе, 76), Окоча, Робер (Менді, 72), Іру (Алоізіо, 55)

У середині липня до столиці півострова прилетів знаменитий «ПСЖ». На жаль, шанувальники «гри мільйонів» не побачили у складі Роналдіньйо, перехід якого з «Греміо» в стан французів був фактом практично доконаним. Не прибув до України і Ніколя Анелька.

Скандального співвітчизника клуб придбав у мадридського «Реалу» за рекордні 30 мільйонів, проте, знаючи вдачу гравця можна зрозуміти, що це була помилка. Анелька посварився з керівництвом і намагався вернутись в Іспанію. З профілактичною метою він залишився в Парижі.

Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002 - изображение 6

Зате до Сімферополя прибув Летізі, Хайнце, Джей-Джей Окоча – хто ж не знає цих виконавців?

Валерій Петров вирішив не відсиджуватись в захисті – команда зіграла в достатньо яскравий відкритий футбол. Свої моменти не використали Гігіадзе, Мочуляк та сьогоднішній генеральний директор «Таврії» Бойцан.

Проте, клас гостей не викликав жодних сумнівів – було видно неозброєним оком, що у випадку, якщо буде така необхідність – то підопічні Луїса Фернандеса додадуть та дотиснуть господарів. Це і підтвердилось на 58 хвилині, коли юний аргентинець Габріель Хайнце розпечатав ворота Величка.

      Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002 - изображение 7

Проте честь півострова команда не спаплюжила, за що і отримала величезну порцію оплесків від заповненого вщент домашнього стадіону.

21.07.2001. Тулуза. Муніципальний стадіон. 2 000 глядачів

ПСЖ-Таврія 4:0

«Парі Сен-Жермен»: Летізі, Ель-Каркурі (Потільйон, 65), Покеттіно, Дістен, Менді, Дюкрок, Е. Сіссе (Дею, 67), Бенарбія (Іру, 70), Алоізіо, Окоча, Робер.

«Таврія»: Величко, Донюшкін, Назаров, Поляков, Бойцан (Кунденок, 30), Кравченко, Гігіадзе (Забранський, 84), Чомахідзе, Митрофанов, Трапаїдзе, Мочуляк

На знаменитий «Парк де Пренс» сімферопольці таки не попали…через безпорядки і сутички на трибунах під час березневих матчів з турецьким «Галатасараєм» УЄФА забанила арену на кілька матчів. Тому поєдинок відбувся у Тулузі, де на футбольне «видовище» прийшло біля 2 000 глядачів.

Але в цьому матчі гості розсипались немов «картковий будиночок»… Стартова десятихвилинка була надзвичайно плачевною – голи легендарного Джей-Джея Окочі та Алоїзіо звели нанівець усі ілюзії «кримчан».

Ну а голи Бенарбії та ще один влучний постріл Алоїзіо постали жирну крапку у цьому матчі.

 Хруст французької булочки. Таврія 2001-2002 - изображение 8

"Таврія" повертає до реалій футбольної України і покидає міжнародну арену до 2008 року, де на її шляху знову стануть французи… Проте, це вже зовсім інша історія.

Далі буде…

Богдан Матулкін ©

Последнее изменение: 14 февраля 2014, пятница. 09:41

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев