Наші за кордоном. Кращий гравець місяця. Січень-лютий

Автор: clear

6 марта 2015, пятница. 01:49

Так склалося, що переважна більшість українських легіонерів в січні відпочивалa чи готувалaся до другої частини сезону. А ті, хто грав, ніби навмисне демонстрували невдалу гру або просто ігнорувалися тренерами. Тому мені здалося доречним об'єднати два перших місяці 2015-го року.

Крім кількох яскравих зірочок основна маса наших футболістів за кордоном почала рік невдало або не встигла награти достатньо матчів. Тож в п'ятірці опинився гравець, на рахунку якого лише 81 ігрова хвилина. Принаймні, ці хвилини увійшли в історію.

5. Володимир Овсієнко, 36 років, нападник/воротар, "Ньїредхаза" (Угорщина). 1 матч.

Місце цього футболіста в п'ятірці кращих може викликати здивування. Лише один зіграний матч, та ще й без особливих досягнень в цьому матчі. Проте неможливо не відзначити воротаря за амплуа, якого доволі кумедна ситуація змусила перекваліфікуватися на один матч в нападники. Та й навряд чи колись будь-який українець брав участь у матчі, в якому на полі в складі однієї команди знаходилися одразу три голкіпери, два з них - в якості польових гравців.

Наші за кордоном. Кращий гравець місяця. Січень-лютий - изображение 1

Матч ліги в Пакші було перенесено з грудня на лютий, і за регламентом ліги участь в ньому мали право брати лише гравці, які перебували в команді в грудні. Оскільки "Ньїредхаза" взимку звільнила 12 гравців і запросила вісім нових, до того ж недорахувалася кількох травмованих, на звітний матч команда Овсієнка залишилася лише з 14-ма гравцями, які мали право брати в ньому участь, разом з воротарями та молоддю. Тож тренеру довелося відрядити високого на зріст українського воротаря в центр нападу.

Овсієнко відіграв 81 хвилину, завдав одного удару по воротах, чудовим пасом вивів партнера на побачення з воротарем (голкіпер виграв двобій) та вдало працював у захисті, здебільшого під час "стандартів". "Коли він вперше переривав навіс, нам здалося, що він вже готовий за звичкою зіграти руками і таким чином "привезе" пенальті" - важко уявити більш кумедну ситуацію в футболі. Тож у почесній нічиї (1-1) є й заслуга нового нападника Овсієнка.

За тиждень "Ньїредхаза" вже мала змогу задіяти всіх заявлених гравців, і Овсієнко повернувся на звичне місце - запасного воротаря. Втім, свою 81 хвилину слави він вже отримав.

4. Олександр Яковенко, 27 років, півзахисник, "АДО ден Хааг" (Нідерланди). 3 матчі, 1 гол.

Вирішивши залишитися влітку в "Фіорентині", у тренера, який не розраховує на нього, Олександр Яковенко втратив півсезону і мало не втратив повний сезон. Проте за кілька годин до закриття трансферного вікна перебрався до одного з аутсайдерів Ередівізіє, до тренера, який давно слідкував за ним і знайомий з його грою.

Півзахисник встиг провести лише одне тренування з командою і був кинутий в бій через травму партнера. І вже на 13-ій хвилині запресингував гравця "Твенте", відібрав у нього м'яч і відкрив рахунок у матчі.

Наші за кордоном. Кращий гравець місяця. Січень-лютий - изображение 2

В тому ж матчі  міг забити ще двічі, проте йому трохи не пощастило. А в наступному також відзначився голом, який, щоправда, був відмінений через офсайд іншого гравця. В матчі проти "Бреди" українець мав дві чудові нагоди забити, але спочатку схибив з кількох метрів, а згодом влучив у воротаря приблизно з такої ж позиції. Останній матч лютого пропустив через травму.

Олександру доведеться відвойовувати собі місце в складі, адже за його відсутності "АДО ден Хааг" вже забив шість м'ячів за 195 хвилин. Проте почав він вдало, зважаючи на те, що до того не грав протягом дев'яти місяців.

3. Валерій Куценко, 28 років, півзахисник, "АЗАЛ" (Азербайджан). 6 матчів, одна жовта картка.

Був на оглядинах в "АЗАЛі" ще влітку. Втім, все ж подався до латвійської "Дауґави". В січні знову був запрошений на оглядини через травми кількох провідних гравців і залишився в Азербайджані. Надійно діє в центрі поля, плідно працюючи у відборі, швидко позбавляючись м'яча та підтримуючи високий темп гри.

Загалом Валерій зосереджується на захисних діях і не загрожує воротам суперника, хоча віддає вдалі паси. В двох різних матчах, які закінчилися нічиєю, віддавав чудові передачі партнерам, які виходили сам-на-сам з воротарем, але пробивали або в стійку, або в голкіпера. Також почав гольову атаку в одному з цих матчів швидким пасом на фланг. Лише матч проти лідера ліги "Карабаху" (0-1) може занести собі в пасив, тоді жовта картка стала відбитком програного центру поля швидким гравцям аґдамців.

Куценко пропустив кінцівку лютого через травму, і саме його відсутність в одному з матчів, на думку головного тренера "АЗАЛу", призвела до незбалансованої та незлагодженої гри в центрі поля і в підсумку до поразки.

2. Денис Олійник, 27 років, півзахисник, "Вітесс" (Нідерланди). 7 матчів, 1 гол, 1 асист.

Наші за кордоном. Кращий гравець місяця. Січень-лютий - изображение 3

Олійник почав сезон гравцем запасу, восени видав серію з 14-ти матчів поспіль, а в грудні знову став запасним. В такій якості він і почав другу частину сезону. З'явившись на полі лише на 74-ій хвилині в першому січневому матчі, за двома розгромними поразками він спостерігав вже з трибун через травму. Та тільки-но отримав більше, ніж 16 ігрових хвилин - не лише закріпився в стартовому складі, а й став талісманом команди. Разом з ним арнемці видали серію з шести перемог (як над "Аяксом" та "Твенте", так і над аутсайдерами) лише з двома пропущеними м'ячами. Це краща серія будь-якої команди в історії Ередівізіє в лютому.

Загалом в другому місяці року Денис п'ять разів виходив у стартовому складі, а ще одного разу грав з 23-ої хвилини. Його гру важко назвати надто вдалою, він часто випадав з командної гри і був непомітним. Але завжди відпрацьовував у відборі, заробляв на собі фоли. Крім того забив у ворота "Камбююра" з кутового і міг забити ще кілька голів в інших матчах, але змарнував добрі нагоди, такі як удар в стійку, удар вище воріт з десяти метрів та програний вихід сам-на-сам. Також асистував Траоре до його чудового голу потужним ударом здалеку.

1. Віктор Скрипник, 45 рокiв, головний тренер, "Вердер" (Німеччина). 5 матчів, 4 перемоги та нічия.

Невдалий початок березня з двома поразками та вісьмома пропущеними м'ячами лише підкреслює неймовірність досягнень "Вердера" в лютому. Травми та поточні помилки самого тренера (блискуче виправлені їм протягом матчів) не завадили його команді здобути чотири перемоги поспіль в лютому та п'ять разом з грудневою, що стало найдовшою серією перемог бременців за останні вісім років. Були обіграні й аутсайдер, й середняк в гостях, й несподіваний, й очікуваний претендент на "зону Ліги Чемпіонів", здобута нічия в Гельзенкірхені, де "Вердер" останніми роками грав жахливо.

Третє місце в лізі за набраними за часів Скрипника очками. Восьме місце та менша відстань до лігочемпіонських місць, ніж до зони вильоту (хто б подумав в жовтні, коли команда посідала останнє місце). 13 очок в перших п'яти матчах весни, що є кращим показником "Вердеру" з чемпіонського сезону 2003/04 - такі підсумки лютого-2015 для Скрипника та його команди.

Наші за кордоном. Кращий гравець місяця. Січень-лютий - изображение 4

Бременці навчилися захищатися значно краще (5 пропущених) і майже змусили забути про жахливу оборону останніх сезонів. Навіть традиційні "лажовики" заграли впевнено. Як і щойно придбані новачки без ігрової практики в колишніх клубах. А також за зимові збори Скрипник обіцяв навчити команду (і дотримався обіцянки) сміливіше грати, володіти м'ячем і вигравати й без результативних стандартних положень. В лютому нове прізвисько "Вердер"-вундер було абсолютно доречним.

Последнее изменение: 6 марта 2015, пятница. 08:07