"Волынь" - "Таврия" 2:2. Поделись улыбкою своей

16 июля 2011, суббота. 20:55


Луцк. Стадион "Авангард". 5 500 зрителей

Главный арбитр: Виталий Годулян (Одесса)
Ассистенты: Александр Якименко, Наталья Рачинская (оба - Киев)

"Волынь" (Луцк) - "Таврия" (Симферополь) 2:2

Голы: Майкон 4, 90+3 - Монахов 6, Калиниченко 63

"Волынь": Недилько, Пищур, Изворану, Кинаш, Майкон, Бабырь (Герасимюк 46), Максимюк (Гринченко 65), Шарпар, Шиков, Лопес (Пичкур 76), Симинин

"Таврия": Дамир, Гуменюк, Фещук (Гигиадзе 90+3), Калиниченко, Назаренко, Монахов (Любичич 24), Идахор (Ибраими 74), Причиненко, Корнев, Джуричич, Маркович

Предупреждения: Майкон 18, Бабырь 22, Кинаш 45+3, Изворану 90 - Гуменюк 36, Джуричич 70

Вряд ли Максим Фещук предполагал, что его команда умудрится упустить победу над «Волынью», когда всего за две минуты до финального свистка он уступил свое место на поле Василу Гигиадзе. Форвард «Таврии» широко улыбался в сторону скамейки запасных, однако очень быстро его радость сменилась полным разочарованием. Вместо трех очков крымчане увезли из Луцка всего лишь одно, повторив сценарий прошлогоднего поединка с командой Виталия Кварцяного, который также завершился ничьей 2:2.

Но если взглянуть на кадровые проблемы «Таврии», которые она испытывала перед отчетной встречей, то и этот результат можно считать удовлетворительным. Во встрече с «Зарей» получил повреждение новоиспеченный капитан симферопольцев Владимир Езерский, который выбыл из строя на две недели. К нему присоединился Антон Шиндер, схлопотавший в первом туре два предупреждения.

Но Семен Альтман не терял оптимизма, отметив, что ему есть кем заменить выбывших футболистов, так как перестраивать игру команды пришлось по ходу стартового поединка чемпионата. В Луцке же на поле вышел вполне прогнозируемый состав. Кахриман занял место в воротах, оборонительную линию составили Гуменюк – справа, Маркович – слева, а Монахов и Джуричич - в центре, позиции опорных заняли Причиненко и Корнев, который заменил в основе Любеновича, Назаренко и Калиниченко тяготели к флангам (правому и левому соответственно), а в пару к Идахору вышел Фещук, заменивший дисквалифицированного Шиндера.

Что же касается «Волыни», то Виталий Кварцяный сделал куда больше замен по сравнению со стартовым поединком чемпионата, в котором его команда с минимальным счетом уступила «Кривбассу», пропустив курьезный гол в начале встречи. Именно его автора Андрея Гринченко наставник хозяев оставил в запасе, а вот соавтора – голкипера Виталия Недилько – Кварцяный вновь поставил в ворота. Оборонительную линию составили Симинин (справа), Шиков, Изворану и Максимюк (слева), в центре поля расположилось трио полузащитников – Шарпар, Кинаш и Бабырь, а в нападение были отряжены Пищур, который действовал по центру, Майкон и Лопес, больше тяготевшие к флангам - левому и правому соответственно.

Начали команды, что называется, с места в карьер. Уже на четвертой минуте хозяевам удалось открыть счет. Кинаш воспользовался удачным вбрасыванием из-за боковой и с левого фланга прострелил в штрафную точно на Майкона, который оказался один перед воротами и не упустил отличного шанса отправить мяч в ворота с восьми метров.

Однако также быстро «Таврия» и отыгралась. Через две минуты Максим Калиниченко оформил свой первый голевой пас в футболке крымской команды. Он с углового навесил на ближнюю штангу, где Антон Монахов опередил Пищура и головой переправил мяч в сетку – 1:1.

Но этот гол не сбил «Волынь» с толку. Хозяева продолжали играть агрессивно, активно использовали фланги и навесные передачи. «Таврия» же только и делала, что отбивалась. Все попытки Идахора зацепиться за мяч завершались неудачами, да и до свистка на перерыв удар Монахова так и остался единственным. «Волынь» же отметилась неплохими «выстрелами» Пищура и Бабыря, но Кахриман с ними не без труда, но справился.

Ко всем проблемам «Таврии» в обороне прибавилась еще и травма Антона Монахова, который получил рассечение в единоборстве с Маконом. На 24-й минуте центральный защитник крымчан уступил свое место дебютанту чемпионата Марину Любичичу. Но до перерыва особых хлопот «Волынь» гостям не доставила.

А вот после отдыха хозяева забегали куда шустрее, причем на 48-й минуте Кинаш едва не забросил мяч «за шиворот» Кахриману, но для крымчан все обошлось. Причем этот удар стал своеобразным сигналом к действию. «Таврия» вдруг включила дополнительные обороты, организовав у ворот «Волыни» целый ряд опасных моментов. Началось все на 50-й минуте, когда Фещук дважды мог поразить ворота соперника, но сначала пробил в голкипера, оказавшись с ним с глазу на глаз, а через несколько секунд он уже перебросил мяч через Недилько, но подстраховал Шиков, выбив мяч с линии. Еще через две минуты Фещук не воспользовался отличным прострелом с правого фланга, с пяти метров пробив в защитника.

Пощекотал нервишки хозяевам и Максим Калиниченко, который на 59-й минуте зарядил по воротам метров с 35-и, но мяч просвистел над перекладиной. Забила же «Таврия» на 63-й минуте. Казалось, контратака симферопольцев уже захлебнулась, но Фещук поборолся с Кинашем до конца и отобрал у него мяч в штрафной площади, после чего отпасовал на левый фланг Сергею Назаренко, который прострелил в штрафную на Идахора, но нигериец до мяча не дотянулся, поэтому «круглый» оказался у Максима Калиниченко, который с линии вратарской спокойно забил свой дебютный гол за «Таврию».

«Волынь» бросилась отыгрываться, активен был Майкон, опасно пробивал Шиков, пристреливался Герасимюк, но переиграть Кахримана им никак не удавалось. «Таврия» же пыталась контратаковать, но на 71-й минуте Фещук не воспользовался отличным прострелом Идахора и из выгодного положения попал в защитника, а через десять минут практически вышел с Недилько один на один, но пробил в голкипера «Волыни».

Хозяева же продолжали играть активно, старались забрасывать мяч в штрафную на своих высоких форвардов, однако все было без толку. И вот когда началась последняя минута компенсированного времени, «Волыни» все же удалось отыграться. Герасимюк на правом фланге прошел защитника и прострелил в центр штрафной на Пищура, который с десяти метров головой пробил по воротам, но Кахриман сумел отразить его удар, однако на добивании первым оказался Майкон, который и принес своей команде первое очко в чемпионате, оформив при этом поединке дубль.

«Волынь» хоть как-то порадовала своего наставника Виталия Кварцяного, который был вне себя от радости. А вот с лица Максима Фещука улыбка сошла моментально. Хотя для «Таврии» четыре очка в двух стартовых турах – это очень даже неплохой результат. Теперь не будет шапкозакидательских настроений, которые могли бы возникнуть в случае двух стартовых побед. Хотя расслабляться крымчанам вряд ли придется, ведь в следующем туре к ним в гости пожалует «Металлист», «Волынь» же отправится на выезд в Днепропетровск.

Віталій Кварцяний (головний тренер «Волині»):- Варто подякувати команді за старання, але на результат матчу дуже сильно вплинули порушення ігрової дисципліни. Якщо Бабир ще шукає себе у футболі і ми будемо його розвивати, то Максимюка вже навчати не потрібно. На жаль його дві помилки привели до голу. Замість того, щоб прийняти м’яч, він б’є по аутам. Штрафні ми награвали щоб бив Рамон, а Максимюк і Сімінін залишаються з нападниками. Максимюк пішов подавати, Рамон сховався, залишились Герасимюк та Сімінін і вийшло так, що наш захисник постраждав. Повинен був фолити Сімінін, а не Ідахор, так щей м’яч пропустили. Як може бути в футболі, щоб захисника нападник вбивав в центрі поля? В нас є багато проблем, воротаря немає, захисту зіграного немає, півзахист ломаний. Я Кінаша ставлю на ризик, він ще повністю не готовий, але може урізноманітнити гру. Рамон не правильно грав. Шарпар грається у футбол, взагалі якийсь не серйозний став. Результат сьогоднішній я вважаю більше як перемогу. І вважаю, що ми ні в чому сьогодні не поступалися суперникові. Кримчани були лише більш агресивними в контратаках. А так, в цілому, перевага була на нашому боці в співвідношенні 70 на 30. Хоча зараз наша команда ще в стані створення і ми поки не маємо багато якісних виконавців. Ми шукаємо одного, другого гравця, все не можуть ніяк доїхати. Команда формується. Потрібно прибавити відсотків на 70. Ми сьогодні на фоні меншої футбольної майстерності намагались нав’язувати перевагу. Ми повинні були перемагати в цій грі. Погано виглядали деякі гравці. Піщур прийом і все назад. Повертається до своєї гри, яку грав три роки тому. Знову кудись його продамо.

Яка Вам краща зв’язка в центрі оборони? Кого Ви бачите поруч з Шиковим?

- Цього гравця у нас ще немає. Ще місяць тому я сказав керівництву про нього, проте ситуація затягується. На цього футболіста полюють ще п'ять клубів. Ми вже скільки матчів зіграли, а захисту немає. Грінченко після операції. Я не виправдовуюсь, ви самі бачите, що він не грав пів року. Максимюк самі бачите що зробив. Кращого просто немає. Бажання є, але потрібно ще холоднокровність. Сімінін - гравець з дуже великим бажанням, але футбольний інтелект низький. Я думаю він не обуриться. На ближню штангу вийди вибий м’яч, а він стояв обняв штангу. Я зараз шукаю лівого захисника. Домовляємось, процес іде. Ще немає того гравця, якого я хотів би мати. Мені мінімум потрібно зараз три захисника. Ця проблема залишається. Опорний Стевіч, який може боротись, отримав травму ще з жонецьким Металургом. Ще днів дванадцять буде лікуватись. Він такий, якого не зіштовхнеш. Може забити і поборотись, і майстерність ще має. Я ще чекаю на двох хороших півзахисників. В них якісь проблеми з візами. Майкон півтора місяця не грав. Приїхав на дві неділі пізніше. Ну і що йому зробимо? Відчислимо, покараємо, я вже і так з ним, як з малою дитиною. Він ще не готовий, лише п’ять днів як тренується. Але природний дар спрацював і я його всю гру тримав бо тільки він може забити. Він гравець конкретний і ще набере форму. Погано, що відмовив багатьом гравцям, бо сподівався що приїдуть сильніші.

Ви говорили, що багато футболістів повинні ще з'явитися в команді. Це вільні агенти чи гравці з контрактами і за них треба платити?

- Майже усі вони мають контракти. Ми маємо домовленість, але ще потрібно контактувати. Зараз не дуже просто когось взяти. Серйозних гравців шукає і «Динамо» Київ, «Шахтар», «Барселона» також. А що про нас казати? Приміром, за півроку перебування в команді деякі футболісти прогресують, а деякі - навпаки. Тому завжди потрібна свіжа кров і конкуренція. В нас на лавці сидить дубль, що вчора грав. Я своїм скромним авторитетом тисну з футболістів все, що можна, але завжди так не буде. Потрібно, щоб вони легко грали, а не під моїм тиском. Це дуже погано.

В клубу є гроші на нові придбання?

- Це серйозне питання і говорити поки нічого не хочу. Але тішить те, що президент працює над питаннями які відкривають серйозні перспективи. Поки ми закрили питання з Шиковим, уе серйозний гравець, який має високий рівень кваліфікації. Він ще не влився як слід в команду, але сьогодні, напевно, був кращим у складі двох команд. Але я його бачу ще дещо в іншій функції. У нього величезний потенціал. Тому ми брали його навіть без перегляду. Я радий, що ми його взяли. Цей гравець вже коштує більше тих грошей, які ми за нього заплатили. Потрібно вже сміливо додавати нуля. Але інших гравців, про які я думаю, поки що немає. Якби вони були, то, як мінімум, ми б мали сьогодні чотири очки. Люди роздумують на нашими пропозиціями поступово. Ми їм віримо, нам поки вірять. Будемо рахувати, що йдемо правильним шляхом. Робота йде, і дасть Бог ми зробимо дуже хорошу команду. Сьогодні є розуміння і у владі. У роздягальню заходили разом з президентом клубу і мер і заступник губернатора. Вони подякували команді. Не так важливо, що ми не виграли, а що команда є. Вона запалює серця вболівальників. І їм цікаво буде прийти на наступну гру на «Металіст». Що могла команда віддала, і нам потрібно допомогти, щоб підсилювати гру.

До «Дніпра» чи «Металіста» вже будуть новачки?

- Мені буде складно працювати, якщо їх не буде. Через кілька днів очікуємо приїзду 3-4 виконавців.

По голкіперу, що можете сказати?

- Цим також займаємося. Ведемо переговори, але не можемо домовитися з клубами. Неділько зараз не в кращій формі, грає на уколах. Літовченко поки не дотягує до рівня елітного дивізіону. Він хороший хлопець, але поки грати не готовий. А Ісси Ндойе немає. Він вперся, чотири агента в нього. Взагалі не солідна компанія. І шукати його в Сенегалі я не збираюся. Ми подали документи на його міжнародну дискваліфікацію. Про це попереджений і він сам, і його агенти. Адже він п'ять разів пропустив збори, що є грубим порушенням дисципліни. Клуб до нього ставився добре і ніякої заборгованості по контакту перед ним немає. Він найбільше отримав преміальних за вихід у півфінал Кубка, за вихід у прем'єр-лігу і заробітна плата у нього в команді висока була. А він і взимку знову на зборах не був, і цього літа взагалі кудись зник. Наді мною в пресі жартували, за те, що я називав Іссу кращим голкіпером світу. Я все ще вважаю його дуже сильним воротарем, але як він може шліфувати свою майстерність і демонструвати її, якщо він не тренується. Він не бере участі в матчах, не грає контрольні ігри. Не відчуває оброни добре. Тому так і віддача погана. Про кожну його неявку ми писали в ПФЛ в першій лізі, потім в Прем’єр лігу. Все зафіксували. Ми виконуємо контракт, а він ні. В клуба перед ним совість чиста.

Жінка-лайнсмен не заважала вам працювати?

- Вона мене навпаки надихала. Я тільки подивлюсь на неї і іду на назад до лави. А ви бачили, як вона за грою слідкувала? Вони вникла повністю в гру. Це не те, що Пищур, коли іде передача тоді він біжить. Дивлюсь Майкон забиває і вона побігла до центру поля - професор.

Чи є якась інформація по стадіону? Реконструкція чи щось нове?

- Я розмовляв з мером і він мені сказав, що потихеньку будемо все вирішувати. Мені давай швидше, які закони? А він все правильно, по закону, депутати, сесія, юристи. Але все з душою для спорту, футболу. Оформили мирну угоду з президентом клубу. Стадіон віддали в оренду на 49 років і він майже належить футбольному клубу. Це перший такий крок зробили місцеві органи влади. Я вважаю, що наше керівництво виросло в лиці міських, обласних комітетів. Керівництво клубу розглядає можливі шляхи покращення матеріально-технічної бази. Точних планів я не знаю, але можу передати те, що мені розповів президент Василь Столяр, після бесіди зі своїми партнерами, які є патріотами Волині та міста Луцька, та хочуть прикрасити обличчя міста. Йдеться про серйозну реконструкції стадіону, завершення будівництва бази в Дачному, будівництво в місті полів для міні-футболу та реконструкцію стадіону Підшипник. Туди планується перенести легку атлетику, а на "Авангарді" бігові доріжки, напевно, зникнуть. Тут буде чисто футбольний стадіон. Я не брав участі в розмові, але мені сказали про такі перспективи. Добре, що найшлась людина, яка хоче це все покращити для жителів нашого міста і області. Якщо це все реалізується, то це буде велике свято для волинян.

Семен Альтман (головний тренер «Таврії»):

Як ви готовились до матчу з «Волинню»?

- Ми добре готувались. Знали, що буде футбольна боротьба, але я не міг навіть представити, що це буде щось подібне на хокейну боротьбу. В першому таймі було дуже важко. Я вважаю, що мої футболісти витримали всі ці іспити. В другому таймі нам ще вдалось і в футбол трішки пограти. Ми були ближчі до успіху.

Ви плануєте ще нові придбання? Ви найчастіше з’являлись в пресі з трансферними новинами.

- Я так не вважаю. Мені потрібно було в першу чергу познайомитись з командою, а потім запросити тих футболістів, що можуть підсилити гру. Я таким чином діяв підбираючи гравців у команду.

Ви засмучені результатом?

Не дуже приємно пропускати на останніх хвилинах. Напевно ми щось не так зробили, недопрацювали. Ну а якщо не «нефарт», то це таке життя. Не повезло сьогодні в інший раз повезе. Але взагалі везе завжди сильнішим. Нам потрібно взяти урок і рухатись далі. В нас попереду серйозні матчі.




Следите за нами:
Мы в Viber Мы в Facebook Мы в Telegram

Читайте также

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

Новости Футбола

Все новости