"Олександрія" - "Волинь" 0:1. Гра – рівна, але перемогла "Волинь"

3 марта 2012, суббота. 17:50


Україна. Олександрія. Стадіон "Ніка". 2 500 глядачів

Головний арбітр: Віталій Годулян (Одеса)

Ассистенти: Ігор Біцкало (Одеса) ,Андрій Береговий (Донецьк)

"Олександрія" - "Волинь" 0:1

Голи: Павлов 90
"Олександрія": Паньків, Ковба (Гавриш 70), Гітченко, Допілка (Сахневич 63), Сидоренко, Макріев, Генєв, Старенький (Салхі 57), Баришич, Любенович, Протіч
"Волинь": Неділько, Леандро, Сімінін, Лопес (Пічкур 84), Шиков, Герасимюк, Шарпар, Савіч (Павлов 85), Масло, Пилипчук, Пищур (Шумахер 74)
Попередження:: Гітченко 24 - Сімінін 15, Шарпар 66, Герасимюк 69, Лопес 81


До звітного поєдинку обидва сьогоднішні суперники підійшли в хорошому гуморі, оновлені. І це зрозуміло: на тренерському містку обох команд, попри місця клубів у таблиці, стали легенди українського футболу, епохальні футболісти Анатолій Дем`яненко та Леонід Буряк. На чергову появу обох фахівців зі школи Лобановського у іпостасі головних тренерів клубів Прем`єр-ліги всі очікували з нетерпінням. І треба сказати, що, очоливши відповідно «Олександрію» та «Волинь», Леонід Йосипович та Анатолій Васильович не розчарували футбольну спільноту. Тому що у звітному поєдинку обидві команди під орудою своїх нових наставників продемонстрували видовищний, комбінаційний футбол, повний ігрової інтриги та небезпечних гольових моментів.

В порівнянні з осінньою стадією склади команд-суперниць виглядали по-різному. Якщо Анатолій Дем`яненко задіяв уже добре знаних по першому колу футболістів, то в складі «Олександрії» в першому ж весняному матчі вийшли аж сім новобранців (а враховуючи заміни – і вісім). Леонід Буряк, на відміну від свого візаві, провів узимку значну доукомплектацію команди.

Команду господарів з капітанською пов`язкою вивів на поле старожил олександрійського клубу голкіпер Юрій Паньків, захисну лінію склали разом із українцями Кирилом Сидоренком та Андрієм Гітченком болгарин Віктор Генєв та серб Радаш Протіч, новобранці клубу росіянин Денис Ковба, українець Олег Допілка та хорват Йован Барішич разом із правофланговим Сергієм Стареньким діяли між зоною захисту та нападу, а попереду був висунений дует із іще двох наддосвідчених дебютантів – ще одного гравця збірної Болгарії Димітара Макрієва та сербська зірка українського чемпіонату Желько Любеновіч. Таким чином, сьогодні було встановлено маленький олександрійський рекорд: одразу шість легіонерів на поле місцевого КСК «Ніка» ще жодного разу не виходили. На 57-й хвилині, проте, коли замість Сергія Старенького з`явився тунісець Тауфік Салхі, на полі в складі української команди з районного центру вперше в історії українського профі-футболу перебувало 7 неарендованих легіонерів одночасно.

Анатолій Дем`яненко обмежився вибором футболістів, залишених у футбольну спадщину від Віталія Володимировича Кварцяного: голкіпер-українець Віталій Неділько, інтернаціонал захисту – українець Сергій Сімінін, македонець Ванче Шиков, бразилець Леандро, чорногорець Стефан Савіч та словак Ян Масло, у півзахисті українці Вячеслав Шарпар, Олег Герасим`юк, Сергій Пилипчук та бразилець Рамон Лопес з єдиним висунутим уперед капітаном команди форвардом Олександром Піщуром.

Гра одразу набула достатньо гострого і напруженого характеру: обидва суперники, діючи на достатньо високих для весни швидкостях, промацували один одного, намагаючись вивірено вивести атакуючих на ударну позицію. Незважаючи на рівну загалом гру, за моментами перша п`ятнадцятихвилинка матчу була радше на користь гостей: на 7-й хвилині Герасим`юк пристрілювався неточно зі штрафного, на 10-й Піщур уже прицільно, хоч і не точно замикав передачу зліва від Пилипчука, а на 12-й хвилині македонянин Ванче Шиков, який дошкуляв олександрійцям у минулому колі забитими м’ячами, з 25-ти метрів ледь не відкрив рахунку – феноменальний сейв у виконанні голкіпера господарів Юрія Паньківа! На 16-й хвилині перший же прицільний удар головою Сергія Старенького після вивіреної подачі зліва прийшовся у хрестовину воріт – сантиметру не вистачило олександрійському півзахисникові, і тоді Віталик Неділько був би безумовно просто безсилий абичим допомогти! В подальші хвилин із 15-ть гра точилася за територіальну та ігрову ініціативу, і наступний близький до гольового момент трапився в матчі аж на 34-й хвилині, коли після достатньо стрімкої контратаки луччан Рамон Лопес гарматно пробиває, але вдруге феноменальна реакція Юрія Паньківа дозволяє ліквідувати загрозу і перевести воротарю жовто-чорних м`яч на кутовий. До кінця тайму незначну перевагу за ударами по воротах мали гості, намагаючись, проте, розіграти кожну комбінацію до вірного. Однак ведучи в рахунку за ударами, матеріального зиску від цього «Волинь» не мала ніякого.

«Олександрія», яка і в першому таймі демонструвала непогану командну швидкість, по перерві додала в цьому компоненті, й одразу оборона гостей, які діяли в`яліше, почала давати незначні, але дедалі загрозливіші для себе збої. Внаслідку цього олександрійці впродовж першої ж п’ятихвилинки по перерві цілком могли вести в рахунку, однак форвард жовто-чорних новобранець українського чемпіонату Димитар Макрієв двічі - на 48-й та 50-й хвилинах – виходячи сам-на-сам з Недільком не зміг переграти голкіпера. Спочатку Димітар, отримуючи передачу ліворуч пригальмував і змушений був пробивати з занадто гострого уже для удару кута, чим дозволив Віталику Недільку здійснити свій сейв. В другому з епізодів болгарський нападник чи то через незручну для удару ногу, чи то через те, що не підняв вчасно голови, аби оцінити вбивчість ударної позиції, примудрився з району 11-ти приблизно метрів пробити і повз воротаря, і, на жаль, для господарів, повз ворота.

На 54-й хвилині вже Слава Шарпар з десяти метрів розстрільно пробиває по воротах господарів поля, однак Юрій Паньків і цього разу виручає команду – є ще один сейв голкіпера господарів. На 61-й хвилині партнери знову виводять Димітара Макрієва на ударну позицію – та форварду болгар сьогодні просто, схоже, не щастить.

В завершальну двадцятихвилинку гри, незважаючи на значну кількість сил, віддану футболістами у боротьбі за кожен клаптик поля в доволі непростих погодних умовах холодної практично зими, гра не втрачає гостроти – на 72-й хвилині словак Ян Масло з шести метрів пробиває неточно по воротах господарів поля.

Кінцівка матчу. Падіння, фоли, втома бере своє – футболістам лінії атаки обох команд важко протистояти своїм візаві по захисту у виснажливому поєдинку, і починає здаватися, що нульова нічия – сьогодні закономірний результат, який став би справедливим наслідком героїчних зусиль обох суперників, що перебувають в другій половині турнірної таблиці. Однак, в останніх матчах за участю цих команд, як зокрема кілька років тому в кубковому протистоянні, доля матчу цих суперників часто визначається в додані хвилини.

На першій же з чотирьох доданих хвилин в звітному матчі, захисник господарів, йдучи в обводку, помиляється, свіжо замінений бразильський форвард Шумахер зараз же віддає пас на іншого свіжого нападника-українця Євгена Павлова, який сходу потужно пробиває в дальній від воротаря нижній кут, - 0:1, і часу в господарів, аби миттєво оговтатися від шоку, і відповісти, надто мало. Олександрійці намагаються відквитати прикрий м’яч, однак свисток судді застає обидві команди в тій самій виснажливій боротьбі за м’яч і позицію і того ж рахунку на табло.

Що ж, гра виявилася рівною. І обидві команди під керівництвом своїх нових тренерів змогли здивувати. «Волинь» - відмовою від звичної для себе в 2011 році силової манери гри, й переведенням м’яча вниз, грою в комбінаційний футбол, «Олександрія» - суттєвим поліпшенням загального класу гри, комбінаціями, відмовою від пріоритетної флангової гри та… не дуже добрим взаєморозумінням між футболістами в деяких епізодах матчу. Практично, вперше в своїй історії олександрійці переважали свого суперника індивідуальною майстерністю – можна було милуватися грою кожного з окремо взятих футболістів господарів - і Желько Любеновіча, і Дениса Ковби, і Димітара Макрієва, і Віктора Генєва, і Сергія Старенького, інших. Однак командні дії олександрійців будуть, безумовно, ще відшліфовані Леонідом Йосиповичем. В будь-якому випадку, «Олександрія» провела чудовий дебютний поєдинок навесні, в якому було все, , за що всі ми так любимо футбол, крім необхідного їй результату. «Волинь» же до подібних з господарями похвал, додала ще й результат. Статистика матчу, як і враження від гри, також практично рівні: 8-12 за ударами по воротах, однак два виходи господарів сам-на-сам; 3:7 за ударами в створ, однак 1 хрестовина та чотири сейви Паньківа. 4-4 за кутовими, і, нарешті, 15-13 за офсайдами, що свідчить про більшу активність господарів попереду і водночас про кращу дію захисної ланки гостей при переходах захист-атака.

Звичайно, якби 3 березня чемпіонат тільки розпочинався, ми говорили б про те, що в сьогоднішній грі народилися дві надзвичайно привабливі команди, які неодмінно стануть окрасою турніру. Однак, оскільки розпочалася остання третина ЕПІЦЕНТР Чемпіонату України з футболу, слід констатувати і наступне. До сьогоднішнього матчу «Волинь» перебувала в загрозливій зоні вильоту, після ж нього луччани значно покращили свою позицію і на цілі шість очок випереджають 13-те місце – «Карпати», і на вісім – «Олександрію». Таким чином, волинякам залишилося виграти дві-три гри – і вони вже виконали свою програму-мінімум, прописку в Лізі зберегли! Що ж до «Олександрії», то хоч вона і опустилася на передостанню позицію, вся боротьба за збереження місця під сонцем у неї попереду – «Зоря», нокаутувавши сьогодні «Карпати» 5:1, обійшла жовто-чорних лише на одне очко. На обидві команди-учасниці цього матчу та на їх шанувальників очікують відтепер абсолютно цікаві матчі 22 туру: в Києві «Олександрія», якій потрібні очки, як повітря, зіграє з «Оболонню», яка ледь не привезла в цьому турі нічиї з Харкова, однак також зазнала поразки з мінімальним рахунком, а «Волинь» у Луцьку прийматиме іншого вдаху 21 туру – «Чорноморець», який мінімально переграв «Іллічівця». Таким чином, як і в будь-якому нормальному європейському чемпіонаті, загострюється боротьба не тільки у верхній, а й у нижній частині турнірної таблиці.

Ну, і звичайно: наші вітання з вдалим за грою дебютом на посаді головних тренерів на адресу обох тренерів: і Леоніда Буряка, і Анатолія Дем`яненка. Посіви футбольних ідей обох, безумовно, дадуть добрі плоди в очолюваних ними клубах.


Анатолий Демьяненко, главный тренер «Волыни»:

- Игра получилась такой, какую мы и ожидали - тем более, в этой, во второй части чемпионата – игрой напряженной, равной. И у соперника были моменты, и у нас они были. Поле по весне было тяжеловатым. В принципе, я доволен результатом. Хотя, конечно, были ошибки – особенно, в начале второго тайма. В итоге этих ошибок мы получили два выхода один на один с нашим вратарем. А потом больше таких ошибок грубых не было. В конце же мы забили мяч, решивший исход встречи.

UA-футбол: - Анатолий Васильевич, насколько трудно было играть в такую погоду?

- Тяжело, тяжело было, безусловно. Сейчас, тем более, негде тренироваться. Тренируемся на искусственном поле, не на грунте, - а это все сказывается! Весной играть вообще очень тяжело…

- Анатолий Васильевич, почему сегодня не играл Романчук?

- Ну, так, микротравма есть. Решили поберечь его чуть-чуть. Игры впереди очень серьезные. Рисковать не стоит. Он мог бы выйти, но мы решили его поберечь.

- А что скажете об игре Пилипчука?

- Он действительно хороший футболист. Мне понравилась его игра. Но самое главное, что мне понравилось в сегодняшнем матче, так это то, что на поле был коллектив. Команда была сегодня на поле! Футболисты подошли к игре с огромной самоотдачей. Поэтому молодцы!

- Анатолий Васильевич, какие задачи перед Вами стоят?

- Ну, задачи в этом сезоне вы сами знаете, какие. Задача – сохранить прописку в Премьер-лиге и начать потихоньку строить команду, которая потом была бы конкурентноспособной в борьбе за высокие места. Чтобы затем попадать в Лигу Европы. Но это задачи на будущее. Потому что для этого необходимо заняться дополнительным подбором игроков – любая команда строится не сразу.

- А как у вас прошла адаптация в Вашей новой команде?

- Виталий Владимирович Кварцяный очень много сделал для луцкого футбола. Если вы заметили, в Премьер-лиге осталось только две команды с западного региона – «Карпаты» Львов и «Волынь» Луцк. Поэтому еще раз подчеркну: Кварцяный очень много сделал! Адаптация нормально прошла. Так и должно быть. Я ведь профессиональный футболист. У каждого ведь свое видение футбола. У предыдущего тренера «Волыни» - свое, у меня – свое. Поэтому все нормально. Я ребятам говорю: прежде всего, нужно играть в футбол.

- Вы целенаправленно не стали менять состав полностью, но сохранили тот костяк, который был при Кварцяном?

- Да, это очень точно подмечено. Я оставил костяк. Потому что все они – профессиональные футболисты «Волыни». Мое видение, не сразу конечно, но перестроить их игру. Но самое главное, подчеркиваю, чтобы они играли в футбол. Помимо результата, надо еще получать удовольствие от футбола – и чтобы его получал и зритель, и игроки.

- То есть, если при Кварцяном «Волынь» играла больше в силовой футбол, то Вы будете прививать «Волыни» футбол комбинационный?

- Да, именно так.

- Какое впечатление у Вас от новой команды «Александрия» Леонида Буряка?

- Да, команда действительно совершенно новая. И впечатление она во мне оставила очень хорошее. Особенно те моменты, которые «Александрия» создала вначале второго тайма. Чем и хорош футбол, что эта игра - непредсказуемая.

Леонид Буряк, главный тренер ПФК «Александрия»:

- Прежде всего, мне хотелось бы поблагодарить сотрудников стадиона, весь его обслуживающий персонал. Я думаю, что благодаря их титаническим усилиям удалось подготовить неплохое поле по весне. Что же касается игры: в принципе, я думаю, что для первого матча игра получилась неплохая.

- Леонид Иосифович, чего не хватило команде, когда во втором тайме игровое и территориальное преимущество было на стороне хозяев поля?

- Эпизодически присутствовало преимущество то у одной, то у другой команды. Время от времени наша команда отлично контролировала мяч. Но футбол, наверное, тем хорош, что состоит, в том числе, и из ошибок. Одна команда может поставить другую в условия, когда противник ошибется. Таких моментов в исполнении обеих команд сегодня было немало. Но, в принципе, я думаю, что для первой игры «Александрии» в новом составе футбол был продемонстрирован неплохой: было упрямство, была борьба, были эмоции, были моменты – и хорошие моменты. Ну а кто выиграл – это уже дело такое.

- Казалось, что сегодня в игре Вашей команды очень многое зависит от игры центральной зоны. Почему, в таком случае, Вы заменили Ковбу?

- Я думаю, конечно, что это опытный футболист, ключевой. У него есть проблема с ногой, и мы решили его поберечь.

- Леонид Иосифович, во втором тайме была у «Александрии» целая обойма просто убойных моментов, в чем причина такой нереализации?

- Действительно, правда. Ведь задействованные мной в матче – опытные футболисты. И Макриев два раза сегодня выходит один на один и не использует эти моменты…Но, опять же: футбол прекрасен тем, что он – непредсказуем. И перекладина в первом тайме после удара головой Старенького, да и моменты второго тайма… Подчеркиваю: для весны это весьма неплохой футбол. А чего не хватило…Наверное, все же индивидуального мастерства футболистов.




Следите за нами:
Мы в Viber Мы в Facebook Мы в Telegram

Читайте также

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

Новости Футбола

Все новости