Сергій Харченко: "Наш пляжний футбол розвивається в ногу з часом"


Підсумки сезону підбиває президент вітчизняної Асоціації пляжного футболу

Сергій Харченко: "Наш пляжний футбол розвивається в ногу з часом"

Яскравою прикметою літа-2008 в Україні стали баталії національної першості з пляжного футболу. Підсумки сезону підбиває президент вітчизняної Асоціації пляжного футболу (АПФУ) Сергій Харченко.

Динаміка − позитивна

«Я задоволений позитивною динамікою розвитку нашого виду, − констатує голова АПФУ. − У цьогорічній першості елітний дивізіон складався з 16 команд (рік тому учасників було вдвічі менше), ми провели кваліфікаційні Гран-прі в сімох містах − Києві, Кременчуку, Запоріжжі, Харкові, Дніпропетровську, Севастополі й Іллічівську, а Суперфінал прийняла Одеса. Матчі загалом відвідали понад 70 тисяч глядачів, а телеаудиторія перевищила півтора мільйона!»

Бюджет чемпіонату − $2,2 мільйона

Матчі першості транслювалися по десяти загальнонаціональних і регіональних каналах, у тому числі на Першому Національному, «Інтер +», «Спорт 1» і ТРК «Київ». 30 поєдинків телеглядачі мали змогу побачити в прямому ефірі, а в запису − більше 60. За словами Сергія Харченка, бюджет чемпіонату України-2008 становив 2,2 мільйона доларів. Наступного року АПФУ, її партнери та спонсори проекту планують вкласти у розвиток пляжного футболу три мільйони.

Соціальний проект

«Оскільки ми розглядаємо чемпіонат України насамперед як соціальний проект, завдання одержати надприбутки не стоїть на порядку денному, − продовжує президент АПФУ. − Мова йде про самооплатність проекту і його функціонування з такими фінансовими показниками, які зможуть забезпечувати утримання дитячого пляжного футболу, національної збірної й топ-менеджерів, а також повернення інвестицій. Ми з партнерами працюємо не за принципом «скільки грошей можемо виділити», а вкладаємо стільки, щоб продукт вийшов «смачним» для вболівальників, преси й рекламодавців».

Увага − дитячому футболу

Про дитячий пляжний футбол пан Харченко заговорив не випадково. Нинішнього року змагання дитячо-юнацьких колективів вперше пройшли у форматі Всеукраїнської ліги, що охопила 110 команд із більш ніж двома тисячами дітлахів 1995 року народження. Ігри фінального турніру в Іллічівську відвідали близько 10 тисяч уболівальників! У прийнятій АПФУ Програмі розвитку пляжного футболу на 2008-2012 роки йдеться, зокрема, про те, що протягом найближчих років Всеукраїнська дитячо-юнацька ліга охоплюватиме кілька вікових категорій − від 11 до 18 років. Передбачається також заснування спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл із пляжного футболу.

Умови для якісної підготовки

Отже, завдяки АПФУ створюватимуться умови для якісної підготовки футболістів (Сергій Харченко наполягає на тому, щоб пляжний футбол став одним із обов’язкових етапів підготовки кадрів для футболу великого) і, як результат, для зростання рівня національної першості. В нинішньому сезоні, незважаючи на збільшення кількості клубів вищої ліги, цей рівень не впав. «Причому не тільки за рахунок запрошення легіонерів, − припускає Сергій Харченко, − а насамперед тому, що набираються досвіду й майстерності наші доморощені зірки. Тих же Пилипенка, Вареницю, Бакуменка, Євдокимова, Боженка й Сидоренка, гадаю, із задоволенням заявили б провідні європейські клуби».

«Команда» легіонерів

Втім, і той факт, що в нинішньому сезоні одразу кілька клубів еліти заявили іноземних гравців, свідчить: наша першість користується у світі пляжного футболу авторитетом. У складі новоспеченого чемпіона України − київського колективу БРР − виступали двоє чемпіонів світу, бразильці Бенджамін і Даніель. Кольори «Нової Ери» захищали їхні земляки Велінгтон і Жуниньо, а двоє лідерів польської збірної − Сагановский і Жук − підсилили «Майндшер». «Усі вони − зірки світового калібру, − каже голова АПФУ. − І, судячи з настроїв президентів наших клубів, ця легіонерська «команда» − тільки початок».

Завдання для збірної

У розмові з людиною, що стоїть на чолі розвитку нашого пляжного футболу, не можна було обійти увагою тему національної збірної. Після того, як у травні 2007 року «синьо-жовті» здобули Кубок Європи, вони двічі залишилися поза межами світових фіналів. «Незважаючи на це, ми ставимо перед збірною тільки найвищі завдання, − зазначає пан Харченко. − За своїм потенціалом, зважаючи на ставлення до пляжного футболу в країні, збірна України може й повинна бути кращою в світі».

Стрімкі темпи розвитку

Пляжний футбол не дуже давно став членом великої спортивної родини ФІФА й УЄФА. Всього три чемпіонати світу пройшли під егідою Міжнародної федерації футболу, в УЄФА розробляють проект європейського чемпіонату для збірних і формати клубних турнірів, подібних до Ліги чемпіонів, ведеться мова про включення пляжного футболу в програму Олімпіад. «Отже, пляжний футбол не стоїть на місці, а розвивається дуже бурхливими темпами, − констатує голова АПФУ. − І важливо не відстати від часу, іти в ногу зі світовими тенденціями. Упевнений, нам це вдається. Тож і голосні перемоги на міжнародній арені обов'язково прийдуть!»


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:
Источник:
Прес-служба ФФУ

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (1)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
MaxK (Винница)
Вот кого нужно ставить управляющим ПЛ Украины!
Ответить
0
0


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...