Григорій Суркіс : "Кілька років тому донецькі представники вже ініціювали мою відставку"


Інтерв’ю Григорія Суркіса провідним телеканалам України на Всеукраїнському семінарі з перспектив розвитку шкільного футболу в країні

Григорій Суркіс : "Кілька років тому  донецькі представники вже ініціювали мою відставку"


Кореспондент: Григорію Михайловичу, як Ви зреагували на сьогоднішню заяву Бориса Колесникова, який вимагатиме Вашої відставки з посади президента ФФУ?

Григорій Суркіс: Гадаю, що у пана Колесникова амнезія. Якби було інакше, він би знав, що Федерація футболу України має досить широкий спектр турбот, що лежать на плечах президента федерації та його команди. Він би знав про те, що робить федерація для масового та дитячо-юнацького футболу. У цій київській школі (№78) ми знаходимося перед аудиторією, де щорічно проводимо семінари і обмінюємося думками про те скільки дітей долучено до третього добровільного уроку фізичної культури з елементами футболу у школах. Я не перераховуватиму всього, що для цього зроблено – не в цьому суть питання. Якби амнезія не заважала пану Колесникову, то як чинний голова федерації футболу Донецької області він хоча б одного разу взяв участь у засіданні або виконкому, або так званої конференції, яка насправді є конгресом. Нічого не треба ініціювати. Наступний конгрес – 22 грудня. На ньому ми вшануємо 15-ту річницю українського футболу.

Гадаю, що пан Колесников має знати, що ми займаємось не лише арбітражем. Ми демократична організація. Кілька років тому, до речі, донецькі представники вже ініціювали мою відставку. І тоді я сам ставив питання стосовно вотуму довіри Суркісу і лише три члени саме донецької обласної федерації не підтримали мене. Пан Колесников мав би знати і про те, що ФФУ зробила все можливе для успіху національної збірної команди України, не перетягуючи при цьому ковдру здобутків на себе, а віддавши всі лаври команді Олега Блохіна.

Не думаю, що Україна сьогодні не зацікавлена в перемозі вже на другому етапі тендеру Євро 2012 року. Гадаю всі розуміють, що головним лобістом у цьому питанні є президент ФФУ. Я не думаю також, що пан Колесников забув, що у 2009 році Євро серед 19-річних вперше за 21 рік пройде у Східній Європі, в Донецькій області. Я ініціював створення регіонального комітету, де за моїм підписом він (Колесников) має стати головою оргкомітету цього заходу.

Я можу говорити до безкінечності про справи, якими живе федерація. 29 листопада – епохальна історична подія для українського футболу – відкриття Будинку футболу. На подію з’їдуться всі представники вищих інститутів світового та європейського футболу. Я не хочу коментувати дурниці і жити минулим. Не хочу зупинятися на тому, що суддівство стало темою для виправдання невдач одного з наших грандів на євроарені – можливо цим треба прикритися. Сьогодні не можу погодитись з тим, що команда, яка проводить свій домашній матч в Донецьку після гри з іспанською „Валенсією” в Лізі чемпіонів, виправдовує незадовільний результат тим, що дії суддів, які, до речі, вже зовсім не підпорядковані пану Суркісу та ФФУ, розцінюються як расизм до маленьких команд і маленьких країн.

З точки зору амбіцій – „Шахтар” не маленька команда. З точки зору досягнень – очевидно маленька. З точки зору країни – мені прикро за неї, коли іноземний фахівець називає Україну маленькою. Вона велика і горда. Саме тому я впевнений, що у нас велике майбутнє українського футболу. Для цього лише треба постійно пам’ятати про головне - гасло національної федерації „Об’єднаймося заради футболу”. Ніщо інше нас, абсолютно різних, об’єднати сьогодні не зможе.

Кореспондент: Такі звинувачення передбачають, що президент та федерація мають захищати свої честь та гідність?!

Григорій Суркіс: - Сьогодні я людина, яка пишається тим, що ми зробили і продовжуємо робити. Переконаний, що всі ті люди, які знають що зроблено, також пишаються і пишатимуться досягненнями українського футболу. Я сподіваюся, люди дадуть оцінку тому хто і що зробив насправді заради того, щоб український футбол лунав якнайгучніше на світовому та європейському рівні. Це наша повсякденна праця і ми займатимемося цим в тому числі і в аудиторії, яка за нашою спиною. А взагалі, людину прикрашають не слова, а справи.

Відразу після цього коментаря президент Федерації футболу України Григорій Суркіс зник за дверима аудиторії, де на нього вже чекав перший заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський та провідні вчителі фізкультури з різних куточків України. Повсякденна праця президента ФФУ продовжилась. Федерація та міністерство підписали угоду про співпрацю на 2007 рік, а це означає, що популяризація футболу в країні та здоров’я майбутнього через фізичне виховання дітей – для національної федерації футболу не пустий звук. Починаючи з 2001 року третій добровільний урок фізкультури (футболу) в школі став нормою. Тепер будуть відкриватися футбольні гуртки. Це і є однією з тих справ, якою постійно опікується ФФУ та її президент.

Щоб не бути голослівним Григорій Суркіс вже за кілька хвилин ознайомив учасників семінару з цифрами, які якнайкраще свідчать про активну роботу національної федерації.

В Україні масові футбольні змагання школярів, вік яких від 10 до 13 років, отримали друге дихання, фактично були відроджені, у 2000 році.

У турнірі «Шкіряний м’яч» брали участь:

у 2001 році: 16 тисяч дитячих команд;

у 2002 році: 42 тисячі;

у 2003 році: 45 тисяч;

у 2004 році: 54 тисячі;

у 2005 році: 56 тисяч дитячих команд.

Сьогодні в цьому турнірі виступає 650 тисяч хлопчиків і дівчаток з усіх регіонів України.

На сьогодні у футбольному фестивалі «Даруймо радість дітям!» беруть участь 30 тисяч сільських шкільних команд, а це 400 тисяч учасників.

Сьогодні зусилля ФФУ спрямовані на формування міцної системи освіти в дитячо-юнацькому футболі. Основними її елементами є:

масовий дитячо-юнацький футбол.

це урок футболу в школі, яким охоплено більше 3 млн. хлопчиків і дівчат у віці від 6 до 17 років;

Міністерство освіти і науки підтримало ініціативу ФФУ щодо впровадження гуртків (або секцій) футболу при загальноосвітніх школах. По-перше, це введення дасть можливість організовано займатися футболом всім бажаючим, навіть тим, хто не має хисту і не потрапив до спортивної школи, але любить футбол і бажає навчатися грати. По-друге, значно підвищується ефективність набору та відбору наймолодших учнів до спортивних шкіл.

Дитячо-юнацька футбольна ліга для юнаків 14-17 років – це вже так званий «елітний» юнацький футбол, метою якого є підготовка висококваліфікованого резерву для юнацьких збірних команд.

З цією метою створено:

5 регіональних центрів розвитку дитячо-юнацького футболу, які проводять селекційну роботу в усіх регіонах серед юнаків 14 і 15 років.

Це є великою допомогою для формування

юнацьких збірних команд України (від 16 до 19 років).

У розпорядження дитячо-юнацьких команд і юнацьких збірних надано Навчально-тренувальний центр ФФУ ім. В.Баннікова. Цей багатофункціональний комплекс включає в себе не тільки суперсучасний натуральний стадіон з підігрівом, електронним табло з відеоекраном, роздягальнями, ВІП-ложею, трибунами для глядачів. До його складу входить і Центр ліцензування, де проходять підготовку, навчання та атестацію тренери для всіх рівнів футболу та особливу увагу ми приділяємо підготовці дитячо-юнацьких тренерів.

Найближчим часом Федерація футболу України переїде до нового офісу – Будинку футболу, будівництво якого вже завершено. У ньому передбачено робочі приміщення для всіх комітетів та асоціацій. Фактично один поверх повністю буде віддано в розпорядження тих, хто піклується про зміцнення позицій масового футболу.

Ініціатива ФФУ щодо будівництва в регіонах майданчиків зі штучним покриттям – програма «Наше майбутнє» - була спрямована на залучення внутрішніх інвестицій, спонсорської допомоги. В результаті замість 40-50 майданчиків, які могли бути побудовані за рахунок коштів УЄФА, національній федерації вдалося встановити у 2004 році 400 таких міні-полів.

У 2005 році ФФУ вдалося зробити своїм союзником державу і за рахунок бюджетних коштів було побудовано більше 180 майданчиків, а у поточному році ведуться роботи по встановленню ще 213 майданчиків розмірами 42 х 22 м. Ця робота продовжуватиметься і в наступному році.

Школам України передано:

у 2001 році: 50 000 м’ячів;

у 2002-му: 100 000 м’ячів;

у 2003-му: 150 000 м’ячів;

у 2004-му: 500 000 м’ячів.

Всього: 800 000 м’ячів.

Перепідготовка вчителів фізичної культури для навчання дітей навичкам гри в футбол в рамках уроку фізичної культури з елементами футболу в школах. Нашими фахівцями було розроблено відповідну навчальну програму курсів і семінарів, затвердженої Міністерством освіти і науки України. За останні роки таке спеціалізоване навчання і перепідготовку пройшли більше 26 000 вчителів фізичної культури, серед яких близько 8000 готувалися на спеціальних 72-годинних практичних курсах і отримали посвідчення відповідних кваліфікаційних категорій.

З метою методичного забезпечення уроку фізкультури з елементами футболу нами було підготовлено та видано рекомендований Міністерством посібник для вчителів «Футбол у школі». 50 000 його примірників було передано загальноосвітнім школам країни.

Було створено і «Зошит з фізичної культури» для учнів 1-11 класів, завдяки якому вони тепер зможуть займатися футболом і самостійно. Більше 6 мільйонів таких зошитів були передані загальноосвітнім школам, тобто з розрахунку на кожного школяра.

На замовлення ФФУ було розроблено і тиражовано на компакт-дисках навчальні комп’ютерні програми «Футбол і здоров’я» та «Основи відбору, навчання і тренування футболістів».

Популярними і традиційними стали також всеукраїнські заохочувальні заходи для вчителів фізичної культури та школярів, серед яких слід виділити конкурс на кращий інноваційний урок фізичної культури та кращий урок з елементами футболу, а також літній фестиваль «Футбольні канікули» для фіналістів цього конкурсу та учнів їхніх класів. Ми вдячні вам за увагу до цих заходів, особливо на перших етапах, у регіонах, якими опікуються структури Міністерства освіти і науки.

Оцените этот материал:
Источник:
ФФУ
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус