Сергій Шебек: Колліна - зло для українського футболу ᐉ UA-Футбол

Общие новости

Найдосвідченіший український арбітр коментує проблеми суддівства у вітчизняному футболі

Іван Вербицький
29.11.2012
четверг
10:31
Сергій Шебек: Колліна - зло для українського футболу
Рейтинг публикации
Найдосвідченіший український арбітр коментує проблеми суддівства у вітчизняному футболі

Тижнень тому UA-Футбол започаткував нову рубрику. Разом з найдосвідченішим українським рефері Сергієм Шебеком, який закінчив кар'єру арбітра в 2008-у році, ми після завершення кожного туру аналізуємо найрезонансніші суддівські рішення. Погодившись виступати в статусі експерта, Сергій Олександрович разом з тим не став для своїх колег адвокатом. Кожну ситуацію він оцінює з професійної, а не виправдувальної точки зору. Бо вважає, що судді, як і будь-які інші суб’єкти футбольного життя, повинні сміливо визнавати власні помилки. Пан Шебек засуджує взяту на озброєння куратором українського суддівства П’єрлуїджі Колліною тактику вигороджування арбітрів і переконаний, що методи правління у виконанні італійця – диктаторські й вбивають систему суддівства в нашій державі майже до основи. Чому? Читайте у відвертому інтерв’ю нашого гостя.

Сергій Шебек народився 14 червня 1960 року в Києві. Зріст – 175 см, вага – 69 кг. Колишній арбітр ФІФА. Рекордсмен за кількістю матчів у вищій лізі – обслуговував 226 поєдинків. В період 1986-2008 років відсудив понад 500 матчів команд майстрів. Закінчив Київський інститут фізкультури.

- Сергію Олександровичу, вже чотири роки Ви не в суддівстві. Проте форму, здається, утримуєте на тому ж рівні, що й в роки активної суддівської діяльності. Якби була нагода, працювали б рефері іще?

- Не вважайте за банальне хизування, але за своїми фізичними кондиціями і за самопочуттям я б ще міг обслуговувати вищу лігу, міг би здавати нормативи. Та на жаль, у нас є віковий ценз. У Нідерландах та Бельгії його прибрали. Якщо людина здає нормативи в 50, 52, 54 роки, добре рухається, добре судить, значить вона має право судити. Нещодавно ліміт прибрала Шотландія. Там теж після 50-ти можна судити Прем’єр-лігу. Зрештою, я теж ще чинний арбітр. Після завершення в 2008 році кар’єри я, за виключенням виставочних ігор, не судив. Торік ось обслуговував матч зірок світового футболу і динамівців 90-х років. Проте ностальгія змусила повернутися до суддівської діяльності більш активно. З цього літа почав обслуговувати чемпіонат Київської області. Там немає вікового цензу, але всі дивувалися, бо думали, що я прийшов як інспектор. Відзначу, що на Київщині дуже сильний чемпіонат, дуже цікаві ігри. Зараз отримую задоволення від суддівства і самого футболу.

- За всіми моментами встигаєте?

- Так. Зрештою, можливо, то мені так здається. Не мені себе оцінювати, але я дісно в добрій формі, в русі, завжди близько до моменту. Так би мовити, «каші не псую».

- Мабуть, це вже як хобі?

- Просто ще хочеться судити. Це стимул, щоб тримати себе у формі, не гладшати, а працювати над собою. Коли виходжу на поле, не хочу, щоб тикали пальцем, мовляв, погляньте, вийшов 52-річний, не рухається, нічого не може, чого він сюди лізе. Тому продовжую тренуватися на професійному рівні, бігати кроси, грати в футбол, щоб виглядати на полі достойно.

- До недавнього часу ви працювали в Федерації футболу України…

- Три з половиною роки працював, з того часу, як закінчив кар’єру. Два роки працював у комітеті арбітрів. Туди мене запросило керівництво комітету, щоб передавати досвід молодим арбітрам. Працював, допоки не прийшов Колліна. Моя робота в комітеті полягала в тому, щоб проглядати всі ігри, займатися тим, що зараз робить Колліна. Вихідних у мене не було. В суботу й неділю я проглядав по три-чотири гри в день, виписував різні цікаві і суперечливі моменти, потім робив нарізку як учбовий матеріал для подальшої демонстрації арбітрам на зборах. Це була цікава і корисна робота. Коли прийшов Колліна, то попросив мене з помічником виконувати ці функції й надалі. Все наче йшло нормально. Але раптом я почав висловлювати свою думку по деяких, на мій погляд, суперечливих моментах, де арбітрами приймалися невірні рішення. Чомусь Колліні моя позиція не сподобалася. Я одного разу вступив з ним в діалог. Італієць спротивився ще більше. Після того ж, як я після одного з наступних турів зробив нарізку знову і там теж акцентував увагу на помилках, Колліна, мабуть, він вирішив цю справу прикрити. Сказав, щоб я більше цією роботою не займався і взагалі не заходив до нього в кабінет.

Сергій Шебек: Колліна - зло для українського футболу - изображение 1

Фото - ФК "Шахтер"

- Вас звільнили?

- Ні. Після того, як мене усунули від цієї роботи, я ще продовжував працювати в комітеті арбітрів як тренер з фізпідготовки суддів. Але Колліна не зміг змиритися, щоб з ним колись сперечалися. Тоді зрозумів, що він почав виживати мене з комітету.

- Скільки разів Ви розмовляли з Колліною?

- Двічі. Ось цікава деталь. Одного разу помічник Колліни Лучано попрохав мене після чотирьох зіграних турів зробити учбовий матеріал по асистентах, вказати в ньому на помилки й вказати на хороші приклади. Я це зробив. Лучано навіть в колі комітету мене похвалив, сказав «браво, Шебек!» А після того, як я почав сперечатися з Колліною, Лучано це не сподобалося. Працюючи в комітеті делегатів, я якось у справах зайшов на другий поверх Федерації, де знаходився комітет арбітрів (кабінет делегатів – на третьому поверсі). Там мене зустрів Лучано. Я був не сам, а з іще одним арбітром. Лучано англійською каже: «Що тобі тут потрібно, що ти тут шукаєш?»

Спершу подумав, що він звертається до мого товариша, але, коли я переклав звернення колезі, Лучано перепитав, звертаючись чітко до мене: «Тебе питають, чого ти сюди зайшов і що ти тут шукаєш». Потім помічник Колліни пояснив мені, що я маю право заходити на цю територію тільки з його дозволу. Я був шокований, хотів сказати щось грубе, але стримався і пояснив, що приніс папери з комітету делегатів для комітету арбітрів. Річ у тім, що Колліна, приїхавши в Україну, суворо заборонив заходити в комітет інспекторам і арбітрам. Тільки за викликом. Італійці влаштували незрозумілий режим.

- Нещодавно в своєму інтерв’ю відомий у минулому арбітр Віктор Звягінцев згадував про Вас, кажучи, що найдосвідченішого часів незалежності рефері Шебека не допускають інспектувати матчі. Мовляв, Колліна демонструє подвійні стандарти, даючи інспектувати майже в кожному турі Шандору, а Вас він ігнорує…

- На жаль, це так. Колліна порушує Устав комітету арбітрів, котрий сам же складав. В Уставі чітко прописано, що для того, щоб стати інспектором Прем’єр-ліги, треба спершу попрацювати в цій же ролі в Першій лізі. Однак коли я був інспектором Першої ліги і захотів перейти в Прем’єр-лігу, Колліна відповів, що для мене місця там нема. Я нічого не маю проти Шандора. Це дуже кваліфікований арбітр, але італієць ввів його в число інспекторів Прем’єр-ліги без проходження цих обов’язкових кроків. Або ж взяти іншого нинішнього інспектора Прем’єр-ліги Віктора Парадникова. Він, будучи делегатом Прем’єр-ліги, з волі Колліни став інспектором. Всі з цього сміються і запитують мене, як могло статися, що Парадников матчі інспектує, а я ні. Відповідаю, що в житті треба вміти вчасно прогнутися. До речі, я написав запит на ім’я президента ФФУ, чому Колліна порушує норми регламенту, але відповіді досі не отримав.

- Тобто, Ви пішли з ФФУ самостійно?

- Після того, як місяць тому мені запропонували цікаву роботу в ПФЛ. Вона також пов’язана з суддівством. Я погодився й покинув ФФУ.

- Виходить, зараз Ви – працівник ПФЛ?

- На жаль, ні. Я там пропрацював лише місяць.

- Чому?

- Цікава історія. Моя посада в ПФЛ була погоджена з керівним складом Федерації. Вищі посадові особи дали добро і я перейшов. Мої функції полягали в наступному. Від команд Другої і Першої ліг надходить чимало скарг на суддівство. Впродовж місяця роботи зрозумів, що більшість тих скарг – обґрунтовані. Приміром, в Другій лізі є команда «Сталь» Дніпродзерджинськ. Вони скаржилися дуже часто. Зізнаюся, доки не побачив їхніх матчів, думав, що це – надзвичайно сварливий клуб.

- Як «Карпати» у Прем’єр-лізі?

- Щось схоже. Але в тому й річ, що у 80 відсотках «Карпати» жаліються обґрунтовано. Так ось, коли представники «Сталі» надали мені відеоматеріали, я жахнувся з того, наскільки неправильне ставлення до команди з боку арбітрів. Наведу приклад. Дніпродзерджинці проводили матч у Свердловську. З відеоматеріалу бачу щось з серії про винятки з двома одинаковими моментами. Кажуть, так не буває, але цього разу сталося. Спершу сумський суддя Песоцький поставив справедливий пенальті у ворота «Сталі», дав жовту картку за затримку нападника в штрафному майданчику. Потім виникла аналогічна ситуація в карному майданчику свердловців, але рефері призначив не одинадцятиметровий, а покарав гравця гостей за симуляцію. Абсурд. Такими діями Песоцького був шокований. Проте найдивніше, що інспектор поставив цьому арбітру високу оцінку 8,5. Арбітр не несе жодного покарання і буквально через два тури судить знову. Причому як судить?

Песоцький обслуговував матч Другої ліги «Славутич» Черкаси – СКА Одеса. В цьому матчі він разом з напарником зробив усе, щоб одесити не виграли. За рахунку 2:1 на користь гостей, Песоцький призначив «лівий» штрафний, а після його пробиття суддя миттєво призначає видуманий пенальті, який черкащани реалізували і рахунок став нічийним – 2:2. На п’ятій же доданій до основного часу хвилині господарі забили переможний м’яч. І нікому до цього нема діла. Не здивуювуюся, якщо Песоцький в найближчому часі вийде судити знову. Це свавілля Колліна прикриває особисто.

Але повернемося до дніпродзержинської «Сталі». До того матчу зі свердловським «Шахтарем» у «сталеварів» були дивні поєдинки проти «Кременя». Я бачив матеріали. Там ситуація аналогічна: в одні ворота одинадцятиметровий дають, в інші – ні.

Як наслідок, представники «Сталі», скориставшись своїм правом, звернулися в ПФЛ з офіційним листом, щоб на їхні матчі виїздив додатковий експерт, наглядач. Я поїхав на три гри «Сталі». Суддівство за моєї присутності було об’єктивним. Зокрема – в матчі з тим же «Кременем». Завершився поєдинок 1:1, а «Сталь» вперше за останніх кілька побачень цих команд не засуджували. Дніпродзерджинці залишилися дуже задоволеними і після цих трьох поєдинків написали на своєму сайті листа-подяку за кваліфіковане суддівство, яке виправилося з прийняттям на роботу нового наглядача. Мого прізвища не вказували, але всі розуміли, про кого мова.

Цей лист привів Колліну до оскаженіння. Дивно, бо команда, яка завжди жалілася, залишилася задоволеною. Зізнаюся, попередньо в мене взагалі було в планах не тільки виїжджати на ігри як експерт. Планував робити нарізки, слідкувати за роботою суддів та проїхати всі команди Першої і Другої ліги, прочитати лекції з правил гри. мав готувати учбовий матеріал. То ж біда, коли команди, гравці, тренери не знають навіть елементарних правил. Це було корисне починання. Але Колліна увідповідь «накрутив» посадовців ФФУ, щоб ті виступили ініціаторами зняття мене з посади. Президенту ПФЛ довелося мене звільнити. Я, як законослухняний громадянин, підкорився. Єдине, про що жалкую – краще б мене на цю посаду не брали взагалі, бо звільнення б’є по самолюбству. Я ж приніс українському футболу користі трохи більше, ніж Колліна. Аж ось приїжджає якийсь італійський «Муссоліні» і вільно розпоряджається, кого призначити, а кого прибрати.

Доходить до маразму. На тих іграх «Сталі», де я був присутнім, по стадіону оголошували, що на грі присутній представник від ПФЛ, екс-арбітр ФІФА Сергій Шебек. Так Колліна змусив інспекторів на тих матчах написати пояснювальні, на якій підставі мене оголошували. Не можу зрозуміти, навіщо він це робить. Ми ж повинні працювати на благо українського футболу, а не на його руйнування. Зрештою, Колліна, на мою думку, вже зруйнував систему нашого суддівства.

Справа навіть не в мені, адже куратор суддівського корпусу намагається принизити не лише мене. Колліна постійно принижує інспекторів. Наведу кілька прикладів. В минулому сезоні зустрічалися київські «Динамо» і «Арсенал». Інспектував матч один з кращих в недалекому минулому українських рефері Ігор Ярменчук. При рахунку 0:0 суддя Бойко не призначає очевидного пенальті у ворота «Динамо», коли оборонець впав і схопив за ногу нападника Гоменюка. Арбітр знаходився в хорошій позиції, все бачив. Інспектор після гри показав Бойкові цей момент і той погодився, що помилився. Наслідок цієї помилки – «Арсенал» програв гру. Інспектор ставить судді низьку оцінку – 7,9. Начебто все логічно і зрозуміло. Коли суддя отримав таку оцінку, то треба, щоб він трохи подумав, чому так поступив, щоб проаналізував, чому зробив таку помилку, щоб це йому надалі допомогло. Але Колліна закреслює оцінку 7,9 і виводить – тепер вже хороший – бал 8,3. Чи це не плювок в сторону Ярменчука? Замість того, щоб подумав над своєю помилкою арбітр, Колліна відсторонює Яремчука, який після цього не інспектував шість турів. А Бойко продовжив судити, як нічого не бувало, судити далі.

Сергій Шебек: Колліна - зло для українського футболу - изображение 2

Фото - Олександр Приходько

Повертаючись же до клубів Другої і Першої ліг, зазначу, що вони пишуть листи Колліні, жаліються на суддівство і бідкаються, що на ці звернення ніяк не реагують. Якось питання аналогічного характеру італієць почув на прес-клубі, мовляв, клуби нижчих ешелонів жаліються, що їх судять недосвідчені арбітри, котрі допускають багато помилок. Колліна прямо сказав, що в Другу лігу він запускає молодих, неотесаних арбітрів, щоб вони там навчалися. Тобто, Друга ліга, її гравці і команди в його розумінні – піддослідні кролики. Але ж там теж мають працювати більш-менш досвідчені арбітри! Власники цих клубів теж вкладають гроші і вимагають до себе поваги.

- Гадаєте, це вигороджування суддів – демонстрація, що з суддівством у нас все в порядку?

- Це одна з причин. Це вигідно Колліні. Всі дивуються, чому він не хоче визнавати помилок суддів, чому на чорне каже біле. Але помилок же дійсно багато. Уявляєте, Колліна буде визнавати кожну похибку, скаже: там суддя помилився, там. Тоді італійця спитають: ми тебе запросили, платимо божевільні гроші, чому ж суддівство не покращилося? Більше того, переконаний. Що з приходом Колліни якість суддівства в Україні погіршилася. Саме тому він і не хоче визнавати помилок, вигороджує арбітрів, влаштовує круглі столи. З нього вже й журналісти сміються, бо задають прямі питання, просять прокоментувати конкретні епізоди, а Колліна увідповідь впродовж години розповідає ні про що, так, щоб всіх заплутати. На одному з круглих столів куратора спитали, чому в одній з ігор суддя не призначив пенальті. Колліна почав пояснювати, що якби він був гравцем, то падав би на руки, не дивлячись на суддю, а раз футболіст дивився в сторону рефері, то симулював. Це пояснення викликало сміх у залі. Колліну така реакція засмутила, він запитав, мовляв, чого ви смієтеся, я ж не клоун в цирку. Хтозна…

Правильно сказав в одному зі своїх інтерв’ю видатний у минулому український арбітр Мирослав Ступар, що за ті гроші, які платять Колліні, можна було зробити революцію в суддівському корпусі. Ми могли б подбати про арбітраж в регіонах, забезпечити молодих суддів інвентарем. Зрештою, шалені гроші, які платять Колліні, краще б спрямувати на розвиток дитячого футболу, або віддати в дитбудинок нужденним дітям. Вчитель виконує корисну роботу – навчає дітей, лікар намагається вилікувати людей. Представники цих професій роблять щось добре для України, але отримують мізерну зарплату 2000 гривень. Колліна, отримуючи величезні гроші, не робить нічого, лише залишає після себе руїну. Він рано чи пізно поїде, а нам на цих руїнах збудувати щось заново буде важко.

- Припускаю, що Колліна пояснить свої дії тим, нібито він зумисне зруйнував все, що було, повністю омолодив суддівський корпус, щоб працювати на перспективу, щоб з цих суддів зробити рефері європейського рівня. Мовляв, зараз вони будуть помилятися, але потім, набивши ґуль, почнуть судити так якісно, як в Україні досі не судили…

- Ніколи з судді не виросте хороший арбітр, якщо він не буде аналізувати свою роботу і свої помилки. У нас же що виходить? Приміром, я арбітр, я помилився, десь підсвідомо розумію, що вся країна бачить мій ляп, через мене хтось виграв, а хтось програв, звільнили якогось тренера. Я себе картаю, та раптом Колліна на всю країну каже, що арбітр – молодець. Відповідно, я вже й сам починаю думати: може я й дійсно не помилився? Тобто, не аналізую свою помилку, в наступному турі знову працюю з розумінням, що добре суджу. Але, щоб стати хорошим арбітром, треба набивати ґулі.

Раніше була хороша система, ми всі її пройшли. У 1986 році я почав допомагати судити матчі команд Другої ліги СССР, впродовж двох років працюючи як боковий суддя. За ці два роки я пройшов колосальну школу, допомагав не тільки в Другій лізі, а й у матчах дублерів у Вищій лізі. А що таке були ті матчі дублерів, коли зустрічалися «Динамо» Київ – «Спартак», або коли до української столиці приїздило «Динамо» Тбілісі, а на поєдинки на нинішньому стадіоні імені Лобановського збиралося по 15-20 тисяч глядачів? Це величезна школа.

Я вчився у різних арбітрів, допомагав Вадиму Жуку, Андрієві Бутенку, Олексію Спіріну, в Другій лізі працював з прапорцем поряд з Олександром Балакіним, багатьма іншими відомими українськими арбітрами. За ці два роки отримав грандіозний досвід і коли почав обслуговувати перехідну і Другу союзну лігу вже зі свистком, почував себе впевнено. Далі два роки допомагав у Першій союзній лізі. Чого вартують такі матчі, як «Ростсільмаш» - «Локомотив» Москва, в якій я одопомагав Мирославу Ступару, «Факел» Воронеж – «Нефтчі» Баку, де я був асистентом Анатолія Попова, «Зеніт» Ленінград – «Динамо» Сухумі, в якому був лайнсменом у Сергія Хусаїнова. Тобто, за чотири роки я став досвідченим, зрілим арбітром для українського чемпіонату. Власне, до 1996 року ми в перших незалежних чемпіонатах України судили то в полі, то на лінії. Спеціалізація – суддя в полі і суддя на лінії – з’явилася лише потім.

Такий же шлях пройшли Татулян, Ярменчук, Мельничук, Авдиш, П’яних, Звягінцев та багато інших. Зараз же арбітрів призначають штучно, хочуть, щоби вони мало не в 25 років судили вищу лігу. Це значить, що Другу лігу їм треба обслуговувати вже у 18, не кажучи про те, що в майбутнього арбітра немає часу, щоб пограти в футбол. Навіть не на високому рівні, а хоча б на рівні колективів фізкультури, відчути, що таке боротьба плече в плече, що таке отримувати синці і ґулі, що таке умисний, а що таке удар через необережність, що таке груба гра, коли хочеш грубо зіграти сам, а коли тебе спровокували суперники. Коли суддя відчує на собі гру, це принесе лише користь. Він буде правильно трактувати моменти, швидко орієнтуватися на полі. А ми зараз нерідко бачимо, що йде чистий підкат, а арбітр вилучає гравця, йде боротьба плече в плече, і раптом призначається пенальті.

- Так це ж тенденція в європейському футболі – судять люди, які в футбол не грали взагалі. Перший приклад – той же Колліна…

- Є самородки. Але якби я мав таку лисину і такий вираз очей, як у Колліни, можливо, я б теж судив у фінальних частинах чемпіонатів світу. Я читав інтерв’ю П’єрлуїджі, де він сказав, що до того, як почати судити, він два роки ходив у театр міміки і що йому це навчання допомогло на полі. Чим він брав? Зі мною хтось може не погодитися, але Колліна брав не якісним суддівством, а своєю харизмою, лисиною, поглядом. Він навчився цієї міміки в театрі. Як сказав один з вітчизняних рефері, в союзному чемпіонаті Колліна не судив би й Другої ліги.

- Повернемося до вигороджування суддів. Взяти кар’єру того ж Колліни. 1996 рік, фінал Олімпійських ігор – три суперечливих суддівських рішення, які вплинули на результат. Євро-2000, матч Чехія – Нідерланди…

- В УЕФА існує така практика - захищати арбітрів, як би суддя не помилявся. Колліна хотів перенести цю практику в наш чемпіонат. Але в нас не ФІФА і не УЕФА, в нас своя країна, зі своїм менталітетом. Тут це не проходить. Колліна своїми рішеннями, кажучи на «чорне» «біле», поставив на вуха всю країну. Якби він визнавав помилки арбітрів, він би всі суперечки загасив.

Сергій Шебек: Колліна - зло для українського футболу - изображение 3

Фото - Олег Журавльов

Є дуже гарний приклад – Росія. Там суддівством керує такий же італієць Розетті, країна більша, має цікавий і сильний чемпіонат. Там є програма «Свисток». У нас Колліна забороняє арбітру чи інспектору відкривати рота. Дав інтерв’ю чи коментар – дискваліфікація. В «Свистку» обговорюють суперечливі моменти, суддівські рішення. Нещодавно в студії через кілька днів після проведеного матчу з’явився рефері Євген Турбінін. Ведучий задає питання: «Ви обслуговували гру в Прем’єр-лізі. Здається, ви там помилилися». Турбінін погоджується, що то його помилка. І пояснює, мовляв, це тому, що я занадто близько підійшов до моменту, тому не бачив положення гравців повністю. Хіба це погано? Людина прийшла і на всю країну сказала, що помилилася. Команда, в сторону якої він помилився, не буде ставити зайвих питань і здіймати галасу. Ще в одній програмі вчорашній інспектор гри коментував дії арбітрів в студії.

В тій же передачі був чинний голова суддівського комітету арбітрів Росії Левников не посоромився сказати, де суддя помилився, а де поспішив з жовтою карткою. Все зрозуміло, і всі питання зникають. Більше того, в своєму інтерв’ю Левников сказав, що буде ставити перед Розетті питання, щоб той ініціював створення експертної комісії, аби не одна людина вирішувала, чи помилився арбітр, а щоб вердикт виносився колегіально. У нас раніше теж була експертна комісія, але Колліна її розігнав, сказав, що керувати тут буде тільки він. «Тут господар – я» - це слова Колліни. Він так сказав на зустрічі інспекторів під час семінару. Хтось італійцеві заперечив, а він стає червоним, як рак, і каже: «Я господар в цьому домі! Мене сюди запросили і допоки я тут буду, будете робити те, що скажу я». У нього комплекс Наполеона.

Ось наприклад, генеральний директор «Карпат» Ігор Дедишин згадує, що його раніше запрошували на експертну комісію і пояснювали, в чому арбітр правий, а в чому ні. Чотири людини голосували, що арбітр правий. Були претензії тренерів, але сиділи поважні люди, які доводили суддівську правоту. Дедишин каже, що все для нього було зрозумілим, відкритим і прозорим. А зараз одна людина каже на «чорне» «біле». Так бути не повинно.

- Зачекайте, а Василь Мельничук, який займає посаду голови комітету арбітрів, за що відповідає?

- Відразу скажу, що ми з Василем Григоровичем – друзі. Хоча після того, що я зараз скажу, він може відректися від нашої дружби. Ми на всіх зборах ділили одну кімнату на двох – і в Союзі, і в Україні, кар’єру розпочинали майже одночасно. Я спитав Мельничука: «Васю, хоч ти мені й друг, але не розумію, з якою метою тебе запросили працювати в комітет? З тобою там не рахуються. Тобі не соромно, що якийсь «дуче» приїхав в Україну, топче людину, яка стільки віддала українському футболу, а ти мовчиш і нічого не можеш зробити». Василь Григорович відповідає, що це так, що справді мовчить і нічого не може вдіяти, бо Колліні такі значні повноваження прописали за контрактом. «Тоді навіщо ти потрібен, поважай себе, - кажу. – Ось я себе поважаю. Мене не пустили в інспектори – я перейшов в делегати. Але зараз, після того, як я пішов з ФФУ, мене перестали призначати на ігри і як делегата. Чому? Не знаю. Тепер на знак протесту проти діянь Колліни я покинув навіть делегування. Нехай Колліна спить спокійно. Йому залишилося хіба що виселити мене з Києва» (посміхається).

- Колліна ставить собі в заслугу те, що в Україні щезли судді з животами…

- У нас був лише один проблемний арбітр, але судив він непогано. Крім того, давайте згадаємо бельгійського рефері Теммінка, голландця ван дер Енде, англійця Даркіна. Кожен обслуговував матчі з животиком. Але всі були прекрасними арбітрами. Тому це не показник. Взагалі Колліна багато чого ставить собі в заслугу, але обманює при цьому людей. Хочу відзначити його нетактовність у ставленні до тих осіб, які працювали в суддівському комітеті до його приходу.

На останньому конгресі ФФУ, коли були перевибори президента, італієць звітувався про свою роботу. По-перше, коли він вийшов, всі почали гудіти, виказуючи цим неповагу. По-друге, Колліна спершу зганьбив своїх попередників, сказаши, що до нього все було погано, ніхто не вмів судити, ніхто не вмів працювати в комітеті, а він прийшов і все покращив. Італійський куратор згадав навіть про те, що до нього судили сліпі арбітри. Мовляв, як суддя, який не бачить на одне око, міг у вас судити?! Але тут напрошується питання: чому цей суддя, імені котрого з етичних міркувань не називатиму, зараз отримав від Колліни право інспектувати матчі в Другій лізі? Як можна одночасно ганьбити людину і давати їй відповідальну роботу?

Уявіть ситуацію: я приїжджаю працювати в Італію, виходжу на трибуну і кажу, що до мене все було погано. Як би мене сприйняли? Разом з тим, Колліна не цурається приписувати собі ті заслуги, які його взагалі не стосуються. Приміром, він каже, що раніше в Україні використовувалася неправильна трактовка гри рукою. Справді, коли я ще бів діючим арбітром, один функціонер видумав, що порушенням має вважатися будь-який дотик руки. Я вважав, що це не по-футбольному, неправильно. Можете вважати це хизуванням, але коли я прийшов у суддівський комітет ФФУ, то відразу почав підіймати перед колишнім керівником Вадимом Шевченком питання про зміну трактовки правил при грі рукою. Колліна прийшов у липні, а в червні ми проводили передсезонні збори арбітрів вищої ліги в в Ялті і дали там вказівку, що з нового чемпіонату не кожне влучання м’яча в руку буде трактуватися як гра рукою. Порушенням вважатиметься тільки зумисна гра рукою. Коли Колліна прийшов і ознайомився з нашою роботою, то лише здивувався, мовляв, як ви могли використовувати таке трактування раніше. Тепер же він безапеляційно заявляє, що рекомендації по грі рукою він змінював особисто.

Зізнаюся, я думав, що Колліна після двох років провальної роботи мотивувавши своє рішення тим, що у нього багато справ у ФІФА і УЕФА, подякує новому керівництву ФФУ за довіру і подасть у відставку. Але… Мені сподобалося, як про діяльність Колліни і його помічника висловився відомий у минулому суддя Віктор Звягінцев: «Судячи з нарад, які в Києві проводять італійці, складається враження, що вони приїхали в джунглі. А ми – мавпочки, сидимо на деревах і просимо: «Зніміть нас, навчіть судити, грати в футбол і взагалі всьому».

- Свого часу Ви шкодували, що Україна не мала лоббі в європейському суддівстві, через що такі судді як Татулян, Мельничук чи ви не змогли засвітитися на міжнародному рівні. Зараз з Колліною таке лоббі в сучасних українських рефері є…

- Всі сподівалися, що арбітр в полі від України працюватиме на Євро-2012. В підсумку Колліна закинув таку цукерку, що це мало не його заслуга, що на домашньому чемпіонаті континенту нас з табличкою біля бічної лінії представляв четвертий арбітр. Видатне, треба сказати, досягнення! Це смішно. Хоча б тому, що, переконаний, у нас є арбітри, які судять не гірше за європейських.

- Можете їх назвати?

- Назву Віталія Годуляна. Може, зміг би Віктор Швецов, але йому завадив той скандал з рукою в матчі «Севастополь» - «Металург» Запоріжжя. Є перспективні судді й з молоді – Анатолій Жабченко, Віталій Романов. Звісно, якщо Колліна зуміє добитися, аби хтось з українських рефері, не був четвертим, а як арбітр у полі обслуговував матчі фінальної частини чемпіонату світу чи Європи, то вже можна говорити, що щось хороше він зробив.

Але, повторюся, мене бентежить, що підготовка нинішніх суддів форсується. Пригадується фраза Остапа Бендера: «Швидко тільки кошенята народжуються». Не можна стати хорошим суддею за два роки. Взяти злополучний матч «Волинь» – «Говерла», коли арбітр Даньковський призначив пенальті, вгледівши гру рукою, коли м’яч влучив у голову. Переконаний, що до помилки призвели два фактори. По-перше, Колліна неправильно навчає суддів. Коли я працював в комітеті арбітрів, ми навчали рефері, що в такій ситуації, в яку потрапив Даньковський, якщо нападник входить в штрафну справа, а його супроводжує в межах штрафного майданчика оборонець, зміщатися треба в праву точку півкола, поближче до епіцентру подій, щоб помітити гру рукою, грубу гру тощо. Зараз Колліна рекомендує зміщатися на дальню діагональ штрафного майданчика. Тим самим видимість моменту в ситуаціях, схожих на ту, що ми бачили у матчі «Волинь» - «Говерла», обмежується. Власне, в Даньковського, якби він керувався старими вказівками, теж було б більше шансів побачити, що м’яч влучив у голову, а не в руку.

Сергій Шебек: Колліна - зло для українського футболу - изображение 4

"Судді на полі мають працювати командою" / Фото - Петро Кривошей

Другий фактор – судді на полі мають працювати командою, приходити на допомогу один одному. Тобто, що не побачив арбітр в полі, повинен виправити асистент або навіть четвертий суддя. Хто в цій ситуації міг допомогти Даньковському? Тільки боковий арбітр – Висоцький із Запоріжжя. Він був поряд і добре бачив цей момент. Він мав вмішатися, виправити помилку, і цим допомогти Даньковському залишитися на футбольному полі, допомогти, щоб його не дискваліфікували. Та Висоцький допоміг колезі «померти». Чому? Тому що Висоцький ще два роки тому судив Другу лігу. За два роки він добрався до вищої ліги, відпрацювавши у другому й першому дивізіонах всього по п’ять матчів. Отож, оскільки Даньковського зняли до кінця сезону, таке ж покарання має нести Висоцький. Але ні.

Взагалі, Висоцький вже не вперше допомагає арбітру «померти». В четвертому турі він допомагав Жукову у грі «Карпати» - «Таврія». Тоді Жуков показав другу жовту картку гравцю «Карпат» Даушвілі, а він ще протягом хвилини залишався на полі. Лише згодом, коли судді про помилку пригадали, очевидно, телеоператори, Даушвілі залишив межі поля. Найцікавіше те, що епізод відбувався поряд з Висоцьким й відповідно він мав допомогти. Коли арбітром був я, то говорив, щоб асистенти фіксували попередження разом зі мною. Але чому Висоцький знову не допоміг?

- Вбачаєте в його діях злий умисел?

- Сподіваюся, що це банальна відсутність досвіду. Для Колліни, і це відзначав зокрема й Мирослав Ступар, основними при виборі суддів є наступні критерії – зріст, вага і бігові показники. Вміння «читати» гру головою до уваги чомусь не береться. А це – дуже важлива для суддівства риса, яка приходить з досвідом. При цьому не кожному дано її осягнути.

- На завершення скажіть, яка Ваша професійна мрія?

- Мрія? Щоб на на українському телебаченні з’явилася програма на кшталт російського «Свистка». Сподіваюся, якийсь з телеканалів цим проектом зацікавиться. Уявіть таку ситуацію: ми запрошуємо Колліну і він на всю країну заявляє, що тут суддя помилився, а тут поступив правильно (сміється)? А ще моя мрія – щоб Колліна зробив щось корисне українського футболу. А це корисне буде, коли італієць збере чемодан і поїде до себе на Батьківщину. Нехай рекламує «Феррарі». Це в нього виходить краще, ніж готувати суддів.

***

UA-Футбол залишає керівництву суддівського комітету ФФУ можливість на відповідь

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (212)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
logist (Днепропетровск)
Хорошее интервью. Шебек высказывает свое мнение. Может оно только наполовину честное и он обижен на Коллину, но это хорошо, что мы можем получить хоть какую нибудь информацию. Если бы пан Коллина дал ответное интервью мы бы нашли правду где-нибудь посередине.
Ответить
0
0
Ali Han (Днепр)
То Шебека от кормушки оторвали
Ответить
+1
-1
Byte (Odessa)
Насколько прав Шебек - не важно. Но таки судьи ошибаются (а ошибаются ли?) не реже, но никто их не карает, судя по всему, а наоборот. И запрет на интервью - это вообще бред. Итальяшки ничем не лучше наших. Такие же коррумпированные, если не больше. Тут надо какого-нить честного немца, но такого ни в жизнь не пригласят.
Ответить
0
0
eau de (cologne)
[quote datetime="03.12.2012 10:16" author="Воввка (Комсомольск)"] eau de (cologne) 02.12.2012 02:08 RuanDeHamos (Донецк) 02.12.2012 16:15 Вам, наверное, Коллина приплачивает за сообщения? Вам что до сих пор не ясно, что собой представляет Коллина? Кстати, доведу до вашего ведома, если не знаете, что у Коллины есть нанятые им люди, которые мониторят буквально каждое сообщение в интернете, где обсуждается Колина. Вы случайно не из этих людей? Вообще пора итальянцу ехать домой, потому что за то время, что он здесь, судейство стало только хуже и ничего хорошего для футбола в нашей стране он не сделал! [/quote] Конечно Коллина приплачивает ; ) И кто такой Коллина нам известно. Так.. выскочка местного масштаба. Другое дело Шебек. Это ж он 6 раз признавался лучшим арбиром планеты?? Или я что-то попутал??? )))
Ответить
0
0
[email protected] (Киев)
Предисловие. Интервью Дердо, председателя судейского корпуса Украины, 2008 год http://news.guru.ua/news/23727/DERDO_Sudjam_ne_khv... - Когда мы начинали работать в комитете арбитров, у нас средний возраст арбитров первой лиги был где-то 40 лет. За последние два-три года мы привлекли большое количество молодых рефери. Те же Вакс и Абдула восемь-девять лет находятся в профессиональном футболе. Сегодня к нам приезжают эксперты УЕФА и интересуются, какой временной отрезок нужен для становления судьи от второй до высшей лиги. Мы скромно отвечаем: примерно восемь лет. Европейские чиновники только руками разводят - дескать, это же так долго. Они считают; что если человек прошел программу в течение пяти лет, его следует выводить на новый уровень. Шебек отчасти прав. Молодые судьи ошибаются и будут ошибаться. Не ошибается тот, кто ничего не делает. Настораживают другие моменты. Первое - он до сих пор не может понять, что арбитр должен расти быстро, иначе о еврокубках можно забыть. Сам Шебек еврокубки не судил, видимо, поэтому не считает нужным, чтобы их судил кто-то еще. Отсюда же предположу, что он ярый противник любых технологических новаций, хотя должен понимать, что скорости в футболе только растут, время принятия арбитром решения уменьшается, отсюда же упор на атлетику, радиосвязь, дополнительные арбитры. Скорее всего, он не в курсе того, как организована система судейства в европейских странах, где не маринуют молодежь до 30 лет во второй лиге и не ставят публичных оценок арбитрам. А сама его манера поведения подсказывает простую истину - Шебек - скандалист. Все у него не так, все неправы. Дердо неправ, Коллина неправ, с Вихровым, на то время председателем экспертной комиссии арбтитров, он разругался вдрызг. http://old.terrikon.dn.ua/posts/6474 Теперь внимание, вопрос. Как должен начальник относиться к своему подчиненному, который оголтело занимается критикой своего шефа? Терпеть? самый простой вариант - уволить и забыть. Что и было сделано. Звягинцев, кстати, по тому же пути пошел. З.Ы. Из нитервью Звягинцева, кстати: "А чего стоят эти собеседования Коллины на сборах, о которых мне рассказывал не один человек. Вопросы — какая у тебя машина, квартира, мебель, что сколько стоит, где деньги взял? Зачем это Вам знать? У нас прекрасно работает налоговая служба!" Занавес
Ответить
+1
0
аланат (Днепропетровск)
Давно понял, что Коллина - экскремент, но не думал, что настолько смердючий
Ответить
0
-2
VooDoo (Чернівці)
я все розумію, але нормальний арбіт - годулян????
Ответить
+1
0
фан-горняк (Кривой Рог)
Украинский футбол ничего не потеряет,если ФФУ разорвет контракт с Коллиной и его командой. Заменить его можно представителем из числа судейского корпуса, у нас достаточно своих специалистов. Судейство будет намного чище и понятно,ведь судьи будут болельщикам и всем остальным объяснять свои действия, а не так, как это происходит сейчас.
Ответить
0
-2
alexbets (Краматорск)
Это коленообразный персонаж - реинкорнированный сын лейтенанта Шмидта. А всю нашу державу он имеет как глупого председателя сельсовета.
Ответить
0
-2
Веник (Одесса)
Перечитывавя разные выступления Коллины,вспоминаю старый одесский анекдот,как приготовить медузу. Необходимо поймать большую медузу,положить ее в духовку и нарезав тонко, навесить себе на уши как лапшу.Очень вкусно.
Ответить
+1
-1
Воввка (Комсомольск)
eau de (cologne) 02.12.2012 02:08 RuanDeHamos (Донецк) 02.12.2012 16:15 Вам, наверное, Коллина приплачивает за сообщения? Вам что до сих пор не ясно, что собой представляет Коллина? Кстати, доведу до вашего ведома, если не знаете, что у Коллины есть нанятые им люди, которые мониторят буквально каждое сообщение в интернете, где обсуждается Колина. Вы случайно не из этих людей? Вообще пора итальянцу ехать домой, потому что за то время, что он здесь, судейство стало только хуже и ничего хорошего для футбола в нашей стране он не сделал!
Ответить
0
-2
vanya2000 (Луганск)
В России, хотя там тоже балом правит итальянец, всё намного честнее и открытее. Там есть программа "Свисток", о чём говорится в интервью. А у нас получается закрытое царство под руководством давно запятнавшего себя макаронника.
Ответить
0
-1
vanya2000 (Луганск)
Шебек - молодец! Этим интервью он вызвал уважение со стороны всех прогрессивно настроенных болельщиков. Коллина - это действительно зло для украинского футбола, которое необходимо искоренять навсегда.
Ответить
+1
-3
RuanDeHamos (Донецк)
"..Хоча б тому, що, переконаний, у нас є арбітри, які судять не гірше за європейських. - Можете їх назвати? - Назву Віталія Годуляна. Може, зміг би Віктор Швецов, але йому завадив той скандал з рукою в матчі «Севастополь» - «Металург» Запоріжжя.." -------------------------- вопросы?
Ответить
+2
0
eau de (cologne)
Балабол, на букву "П" ваш Шебек, или как там его. Как арбитр он с Коллиной и рядом не валялся. Интервью видете ли не разрешают давать. Достаточно того, как наши судьи судят. Не хватало, что б они еще болельщиков на ТВ троллили.
Ответить
+4
0
Lelik-DNEPR (Днепропетровск)
[quote datetime="01.12.2012 12:43" author="prohindey (Многопользов. логин)"] [/quote] Присоединяюсь, +100500 Люди, доверяющие Коллине, настоятельно рекомендую раскрыть пошире глаза и включить мозг. Это же ширма для судейского корпуса. Никаких не сомнений, что Коллина - большой спец на своем поприще. Но в Украине он прежде всего для защиты имеющейся системы арбитража, которую сформировал не он, и только!!! И устраивает лично он любую ФФУ. И по-другому быть не может :(
Ответить
0
-4
Baobab (Kyiv)
Поначалу Коллина много критиковал и обьяснял, и этим был очень полезен и интересен. Теперь же закрылся, а если чего рассказывает, то только на тему арбитр всегда прав. Итальянец засиделся тут и стал неадекватен. Надо искать следующего.
Ответить
+1
-3
Dnipro_74 (Днепропетровск)
Думаю, он прав на все 100% насчет Коллины. Его взяли именно "адвокатом" для судей, которые перманентно будут всегда представлять интересы той силы в Украинском футболе, которая будет самой влиятельной. Сегодня это одни, завтра - другие. Но такой "адвокат" нужен любому из них. А его самого это тоже вполне устраивает - он зарабатывает бешеные деньги, занимаясь по сути лишь оправданием судейского произвола.
Ответить
+7
-4
prohindey (Многопользов. логин)
В комментариях на этой ветке нужно оставить один постинг - Ваш. В нём - суть. Всё остальное - свист художественный.
Ответить
0
-5
tolikb555 (Винница)
Коли читаю щось подібне на українських сайтах - розумію, що робота Колліни - це робота на найвищому (ментальному) рівні. спробую пояснити свою думку... Колліна прийшов в український футбол для того, щоб змінити систему... насправді, кожна суспільна система (якою,в тому числі є футбол) будується на сумі точок зору її учасників... якщо говорити про реалії нашого суддівства, та й футболу в цілому - то це був "колгосп", який сформувався у нас у всіх сферах життя, або як казав пан Шебек - "мавпочки на деревах". Сучасний менеджемент (управління людьми і процесами - тобто суспільними системами), грунтується на принципах особистої відповідальності за результат, яку сеньйор на себе взяв . Те що пан Шебек у весь голос кричить про безкарність суддів - свідчення його приналежності до елітних колгоспників, які потихеньку мають відходити від управління державою, футболом, і яких на сьогодні вже значно менше в бізнесі...тому що публічно вигнати перспективного спеціаліста з роботи за одну публічну помилку (а в суддів непублічних помилок не буває) - це в дусі парткомів, профкомів і інших *комів, яких між іншим дуже багато в нашому футболі, і в яких відповідальність зарішення не несуть персоналії, що дає змогу приймати такі рішення від яких нам з вами інколи здається, що там засідає театр абсурду...Я впевнений за закритими дверима Колліна робить дуже серйозні розбори польотів зы своїми підлеглими… Основні речі які намагається змінити Колліна, наступні: 1. Фізична підготовка на рівні футболістів (арбітр повинен могти "вибігати" 90 хвилин на рівні з футболістами і приймати вірні рішення в кінці матчу, думаю всі знають що фізична і психічна втома підвищує імовірність помилки); 2. Арбітр має починати свою кар"єру якомога раніше і формувати свій світогляд як арбітр(а не футболіст), і вже в 30-35 бути зрілим арбітром, практика суддівста колишніми футболістами виглядає як спроба віддати належне "заслуженим" (які грати закінчують лише в 30-35) і є породженням того самого колгоспництва, і ще звичайно наша традиція, (якій так сильно наступив на хвіст сеньйор, що дехто вже аж завищав, хе-хе))); 3. І головне... Колліна перевертає у футболістів, та й в усієї «футбольної спільноти» України розуміння суддівства - в Європі судді "проводять" ігри, тобто "управляють" ними, в нас судді "обслуговують". І на мою думку перших два пункти Колліна реалізовує успішно - він суттєво омолодив суддівський корпус, поміняв систему фізичної підготовки арбітрів, і вчить їх європейським стандартам роботи на футбольному полі. А от поміняти наш колгоспний менталітет - тут потрібно бути генієм, і не футбольним, і часу не два роки, так що - будемо терпіти... або КОЛГОСП FOREVER...(слово «колгосп» не є незамінним )), кому не подобається – можна замінити на «совок» )
Ответить
+2
-5
Sobko*** (Donetsk)
Коллина: Сергій Шебек - зло для українського футболу
Ответить
+3
-6
chaplain (Многопользов. логин)
[quote datetime="30.11.2012 21:56" author="prohindey (Многопользов. логин)"] Вы, безусловно, друг друга стОите. Что горе-"синтаксист", что такой же идЕоматик. ;) [/quote] ;) Ну, я-то слесарь-сантехник. Ужель мне идЕоматика не простительна? А вот синтаксист помнится у нас в журналисты рядился... Впрочем, возможно, тоже простительно... ;)
Ответить
+1
0
prohindey (Многопользов. логин)
[quote datetime="30.11.2012 03:56" author="Червонец (Харьков)"] ИдИоматические. Об отношении к остальному тексту по этому примеру можешь догадаться;-). [/quote] Вы, безусловно, друг друга стОите. Что горе-"синтаксист", что такой же идЕоматик. ;)
Ответить
+1
-1
CARD22 (ytgh)
Куратор системи арбитража...Глупая должность.Анализатор теплоты радиатора центрального отопления,вдохновитель работы общественного транспрорта...добавь свое сам...Непонятно,что входит в его должностные обязанности.непонятно за что он получает зарплату.Назначить бороться с футбольной коррупцией представителя страны,где коррупция непобедима даже в условиях западной демократии,глупо.Лысый,страшный,никакой...
Ответить
+3
-1
kandagar80 (артемовск)
то
Ответить
0
-1
в.ф. (полтава)
Обиженный не может быть объективным!
Ответить
+6
-3
Ser tabu (Львів)
Хороша стаття, дякую авторам і п. Шебеку. Те що "дуче" - ЗЛО для нашого футболу, це 100% факт. Так би мовити, апріорі.
Ответить
+7
-6
moderator
dr. Steelhammer (Севастополь) Переконливе прохання стримуватися у висловах.
Ответить
+1
0
moderator
Referee-12 (Александрия) 29.11.2012 16:22 Заблокований. dr. Steelhammer (Севастополь) 30.11.2012 10:27 Попередження.
Ответить
0
0
dr. Steelhammer (Севастополь)
Какая уйня на фиг знает сколько страниц пустого текста. И этот бред еще кто-то читает? Почитайте лучше хорошие книжки, не тратьте время на бредовые интервью неизвестного чудака.
Ответить
+3
-10
Лука53 (Киев)
читаїш і гидотно становиться таке враження що Шебека С.відігнали від хлібного корита. Шановний що Ви особисто зробили щоб судді небрали хабарів всім відомо що суддям зазделегіть проплачують і Вам втому числі.Колліні потрібно подякувать що він пробує розривати корупційні суддівські звязки. Вам хочу побажати займіться чоловічою справою хватить в трусах по полю бігати та людей смішити.
Ответить
+6
-5
adey (Korosten)
У понеділок, 3-го грудня, о 12:00 у Будинку футболу відбудеться зустріч керівництва Федерації футболу України та куратора системи арбітражу П. Колліни з президентами клубів Прем’єр-ліги. Після закінчення зустрічі, о 14:00 відбудеться засідання "Футбольного прес-клубу" з П’єрлуїджі Колліною. ФФУ 29.11.2012 19:22 ____________________ именно здесь будут определять оценку сфере влияния и методам Коллины. то что мы тут читаем и пишем - это лишь частные мнения.
Ответить
+1
-1
Романыч (Мариуполь)
Да будет все как и было до этого! Никто ничего не будет определять!Просто пресс-клуб и все!!! Вся проблема в том,что всегда ищут просто виновных. Сами проблемы выделить и исправить им слабо!
Ответить
0
-1
adey (Korosten)
[quote datetime="30.11.2012 08:35" author="Романыч (Мариуполь)"] Для полноты,так сказать [/quote] для "полноты" сайт обозначил место в явном виде. но Коллина в прения вступать не станет. Им заявлен курс на цивилизованный арбитраж. Но методы использует диктаторские и стандарты двойные присутствуют. Иначе как объяснить, что без всякой меры "начудившие" судьи продолжают судить?
Ответить
+3
-1
Романыч (Мариуполь)
Попытка не пытка! А без четкой полной,картины это все выглядит просто как субъективное мнение отдельных людей на проблемы.Которые существуют во всем мире! В Украине они были и до Коллины,будут и после с "Просом" или кто там будет еще.
Ответить
0
-3
МиронМаркевич (Харьков)
Я нічого не маю проти Шандора. Це дуже кваліфікований арбітр... после этого перестал читать.
Ответить
+6
-1
Романыч (Мариуполь)
Иван! Я снял "розовые очки",и так как делать нечего, таки прочел. Из всего этого я понял,что по мнению Сергея Шебека - Коллина - зло для украинского футбола. Но это только одна сторона. А как насчет противоположной стороны? Почему бы Вам не взять такое же интервью у Коллины? Для полноты,так сказать ....
Ответить
+4
-2
Криштиану Роналдо (Kharkov)
Печально всё это. Браво федерация!!!!
Ответить
+2
-4
Хиденг (Днепр)
"- Есть самородки. Но если бы я имел такую ​​лысину и такое выражение глаз, как у Коллины, возможно, я бы тоже судил в финальных частях чемпионатов мира. Я читал интервью Пьерлуиджи, где он сказал, что до того, как начать судить, он два года ходил в театр мимики и ему это обучение помогло на поле. Чем он брал? Со мной кто-то может не согласиться, но Коллина брал не качественным судейством, а своей харизмой, лысиной, взглядом. Он научился этой мимике в театре. Как сказал один из отечественных рефери, в союзном чемпионате Коллина не судил бы и Второй лиги." Вааще жесть!!! +1000 ))))))))))))
Ответить
+6
-2
Хиденг (Днепр)
Вообще большой РЕСПЕКТ редакции за Шебека и разборы полётов!!!
Ответить
+6
-3
Хиденг (Днепр)
"Вот приезжает какой-то итальянский «Муссолини» и свободно распоряжается, кого назначить, а кого убрать." Прям мои мысли читает ))))))
Ответить
+4
-3
Сытый (Харьков)
Коллина-стопудовое зло !
Ответить
+5
-3
vituynia (Черкассы)
Ну такого количества грубейших ошибок не было никогда в прошлом,даже невзирая на всю коррумпированность отечественного судейского корпуса,практически в каждом туре нынче ляпы.Ну а подвиги Швецова,Вакса,Даньковского вообще не допустимы на таком уровне.Ну с Украины он когда нибудь исчезнет,беда что он и в УЕФА курирует,превратив понятные и простые правила в абсурд с их трактовкой,придумав всякие "касания","контакты " и т.д. А раньше различали просто грубость,и просто борьбу за мяч.Про игру рукой в штрафной вообще бред,похоже как её трактовать никто сейчас точно не знает.Ну кроме Коллины,естественно.Как ему понравится,так и правильно.
Ответить
+4
-1
ARCADIA (TEL-AVIV)
Давно такой статьи про Укр. судьей не читал, думаю это крик души, даже если не все там возможно и имело место, но радует то, что кто-то об этом говорит и пишет, причем все это на очень серьезном уровне, раньше бы этот материал имел бы ход в руководстве Укр. футбола, но сейчас это серьезное обвинение обсудят рзьве что на этой ветке и к сожалению иногда будут вспоминать, а очень и очень жаль.
Ответить
+6
-1
Волынь (Луцк)
Не знаю или Колина зло, но перемен в судействе с его приходом никаких, может даже и хуже стало...
Ответить
+5
-2
Гашек1 (Ахтырка)
Да " Козел отпущения" ваш Коллина , как правил балом сергей аршакович так и правит!"Серый кардинал"- так кажется Про футбол его называл в своей передаче, в которой пытались ЧЕГО-ТО ТАМ ВСКРЫТЬ . Но потом обделались.....
Ответить
+1
-1
prohindey (Многопользов. логин)
[quote datetime="29.11.2012 20:59" author="chaplain (Многопользов. логин)"] Спорить не буду. Спорить разумно тогда, когда чётко обозначен предмет спора. [/quote] Понять о чём говорит Пузач несложно. Я действительно помню, что тогда все задыхались от судейской некомпетентности, а сами судьи от публичного терроризирования. Ныне иное... Ныне, после временного улучшения (хочу акцентировать, что оно всё-таки было) опять задыхаются все, но судьи - стали неприкосновенны. То есть отличие есть. Тот факт, что наметившееся было улучшение благополучно захирело, свидетельствует лишь о том, что далеко не в низкой судейской квалификации проблема. Могли ведь хорошо судить изначально. Разве Швецов низкоквалифицирован?!? Проблема видится в ином. Украинский футбол точит коррупционный червь. Вряд ли Колина соучастник коррупционного процесса, но он, безусловно, не борется с ним, а безвольно приспосабливается к ситуации.
Ответить
+6
-1
ВАСКАРБА (Львов)
[quote datetime="29.11.2012 19:56" author="Alterus (Киев)"] Офигеть. Забыли уже, какой до Коллины бардак был? Ошибки и сейчас есть, и даже моменты, которые кажутся засуживанием - но таких моментов в каждом европейском чемпионате хватает, посмотрите обзоры Италии и Испании, что ли. Сейчас, по крайней мере, нет такого, чтобы в матче откровенно и нагло валили какую-то команду. +++++++++++++++++++++++++++ Колина! Ты? Хитрый ход, зарегистрироваться и канать под болелу :) [/quote]
Ответить
+2
-2
вручий (Светловодск)
Автора обидели это факт. Правда у каждого своя и у болельщика тоже. Право на ошибку есть у каждого, поэтому не ошибается тот, кто ничего не делает. И Шебек прав и Коллина по своему, а вот правды мы никогда не узнаем. Коллина должен довести свое дело и давайте не мешать, а то сколько людей, столько и мнений. Удачи всем.!!!
Ответить
+3
-1
chaplain (Многопользов. логин)
[quote datetime="29.11.2012 20:33" author="prohindey (Многопользов. логин)"] Впрочем, слава Богу, - не хватало нам ещё безмозглой инициативы. [/quote] А вот с тобой бы в этом поспорил. Как по мне, подобная инициатива нужна. Только безмозглая инициатива, доведшая народ до крайней точки кипения, может породить очистительные потоки в украинском футболе.
Ответить
+2
0
chaplain (Многопользов. логин)
[quote datetime="29.11.2012 17:23" author="Червонец (Харьков)"] Именно синтаксические кальки, когда украинские слова вставляются в конструкции свойственные совсем не украинскому языку)). [/quote] Здесь не форум словесности, но уж коль затронули... Кальки, украинского языка вставляемые в конструкции русского языка (так называемые "русизмы"), НЕ являются синтаксическими. Синтаксис (от др.-греч. σύνταξις — «построение, порядок, составление, разложение по полкам») — раздел лингвистики, изучающий строение предложений и словосочетаний. Применительно к Вашему случаю правильнее сказать на синтаксические, а идеоматические (идеоматика) кальки.
Ответить
+5
-2
Червонец (Харьков)
ИдИоматические. Об отношении к остальному тексту по этому примеру можешь догадаться;-).
Ответить
+1
-1
Vantala (Kharkov)
"Плач Ярославны" от очередного обиженного. И отодвинутого от кормушки. И зачем столько текста? Кто эту чушь читать будет, если все после первых двух абзацев понятно?
Ответить
+5
-8
chaplain (Многопользов. логин)
[quote datetime="29.11.2012 14:07" author="Пузач (Украина)"] С тем что приглашение Колины ошибка можно поспорить, достаточно вспомнить ту атмосферу истерии вокруг судейства, которая творилась до его прихода. [/quote] Спорить не буду. Спорить разумно тогда, когда чётко обозначен предмет спора. Мне не ведомо что в Вашем понимании: "ошибка". В моём понимании если человек приглашён для оказания платной услуги, и при этом результат отсутствует, то приглашение - ошибка. Ныне наблюдается та же распоясанность судей, что и до прихода Колины. Ваксы и Швецовы столь же (если не более) цинично убивают украинский футбол и при Колине. Ну, а то, что первое время судьи притихли... Тот факт, что пациент порозовел прежде чем уйти в мир иной, не значит, что метод лечения был безошибочным.
Ответить
+5
-2
GOTS (Полтава)
ошибки что 5, что 10 лет назад, что сейчас никуда не делись. а этого от кормушки отогнали вот и заскулил. kos1k (Chernigov) 29.11.2012 10:58 + 100500 __________ зараз арбітрів хоч на пару місяців "садять"(а кого й і нах..) а 5-20 років тому про відлучення арбітра від ігор можна було лише мріяти ... або очікувати його урочистого відправлення на пенсію.
Ответить
+4
-1
Дніпро sity (Днепропетровск)
Сергій Шебек: Колліна - зло для українського футболу ----------------------- а другого определения и нет!!!!!
Ответить
+6
-2
prohindey (Многопользов. логин)
Поправка. [quote datetime="29.11.2012 12:39" author="Кудесник (Луганск)"] Да и потом, много слышу от Вас критику (мягко говоря) в адрес нынешней Федерации, которая работает без году неделя, и которая еще толком и сделать ничего не успела [/quote] Уже далеко не без году неделю. Это во-первых, а во-вторых Коньков полз на вершину всеукраинского футбольного Террикона (нет-нет не Олимпа) с командой (как он обещал) профессионалов. За месяцы работы в новой ФФУ от новой ФФУ нет ни одного полезного нововведения, ни одного разумного самостоятельного телодвижения, - за что ни возмутся - везде обоср@ч. На данный момент ФФУ лишь успевает поддерживать то, что было создано до них. Метла по новому не метёт. Впрочем, слава Богу, - не хватало нам ещё безмозглой инициативы.
Ответить
+5
-1
VitoFirst (Львов)
Есть в интервью дельные мысли. Особенно про слабость самого Коллины как судьи, про обет молчания, даный судьями, ну и разумеется про огромное количество судейских ошибок.
Ответить
+7
0
prohindey (Многопользов. логин)
[quote datetime="29.11.2012 12:39" author="Кудесник (Луганск)"] Если Суркис никто, и звать его никак, а он только выполнял роль свадебного генерала, то тогда можно согласиться по поводу контингента. [/quote] Только конфликтующий со здравым смыслом не сможет увидеть, что на момент принятия решения о прогдлении полномочий Колины Суркис в Украине уже был мало кто и звать его было мало как. Его не трогали и он не трогал никого. Памятна фраза Ярославского: "Суркис? Да чё с ним здороваться... Да ему год остался"... [quote datetime="29.11.2012 12:39" author="Кудесник (Луганск)"] Но, априори, таким не может быть человек, которого сватают на место Платини. [/quote] ----- И что это значит, что его сватают на место Платини? Если даже и сватают, что кроме слов Кудесника не подтверждено ни чем, то правильно делают. В Европе Суркис в отличии от здесь будет успешен. Только потому, что в Европе нет мордоро-напёрсточного футбола. Он и здесь временно... [quote datetime="29.11.2012 12:39" author="Кудесник (Луганск)"] Да и потом, много слышу от Вас критику (мягко говоря) в адрес нынешней Федерации, которая работает без году неделя, и которая еще толком и сделать ничего не успела. [/quote] Уже далеко не без году неделю. Это во=первых, а во-вторых Коньков полз на вершину всеукраинского футбольного Террикона (нет-нет не Олимпа) с командой как он обещал профессионалов. За месяцы работы в новой ФФУ от новойнет ни о -------- [quote datetime="29.11.2012 12:39" author="Кудесник (Луганск)"] Но вот не заметил праведного гнева по поводу вины того же Суркиса в истории с Коллиной, по поводу роли его младшего братца в истории с тренером сборной (который не только поставил крест на отборочном цикле, но и подставил Федерацию). [/quote] Для того, чтобы судить сколь праведна точка зрения Кудесника надо быть внутри ситуации. А мы снаружи. В предсказуемой ситуации, когда за бокалом пива Суркис-младший сказал: "Жалею Олег, что ты занят, а то бы позвал тебя в ДК", - Блохин ответил: "Игорь, я всю жизнь ждал этого момента, я в ДК 20 лет отпахал! - по рукам?" В данном случае попытка обвинить Суркиса, ни что иное как мерзенькая попытка сыграть на псевдопатриотических чувствах. Маркевич в родной Металлист уходил со сборной точно так же, только изобретя более благовидный предлогом.
Ответить
+5
-2
judas priest (Львів)
/
Ответить
+1
-3
ivor (Lviv)
Коліну запросили в Україну зацікавлені функціонери ФФУ з метою створення організованої банди рекетирів-арбітрів.
Ответить
+2
-9
Alterus (Киев)
Офигеть. Забыли уже, какой до Коллины бардак был? Ошибки и сейчас есть, и даже моменты, которые кажутся засуживанием - но таких моментов в каждом европейском чемпионате хватает, посмотрите обзоры Италии и Испании, что ли. Сейчас, по крайней мере, нет такого, чтобы в матче откровенно и нагло валили какую-то команду.
Ответить
+6
-6
bondard (Киев)
Да уж. Такой весь в белом порядочний и чесний, а Колина - враг народа. В нашей стране борьба за правду заканчивается всегда одинаково..
Ответить
+4
-3
kozlik (Бiла Церква)
Мда, в чём в чём, а в непредвзятости его уж точно никак не упрекнёшь...
Ответить
0
-4
maiky1973 (Житомир)
Ні совісті, ні сорому. Пан Шебек, краще розкажи, як ти з Татуляном матчі продавав, які і за скільки. Якщо не захочешь, то можемо допомгти. Тепер будешь разом з Цигаником людей брудом поливати? Хто ж тобі такий текст написав, бо сам в слові тато, три помилки робишь. Ой, молодець!
Ответить
+2
-10
Червонец (Харьков)
"робиш" українською пишеться саме так: без м\'якого знака. Тож не треба про помилки. А Шебеку той текст написав Іван Вербицький. ти ж розумієш значення слова "інтерв\'ю"?
Ответить
+10
0
citizen (Prolisky)
[quote datetime="29.11.2012 12:15" author="Іван Вербицький (Київ)"] Але повірте, що "священних корів" у нашої редакції нема[/quote] Ловлю на слові ;) Та ну? А перевірити фінансові зв\'язки між Шахтарем, Зорею та Іллічівцем (або Динамо, Дніпром та Арсеналом) слабо?
Ответить
+4
-1
Червонец (Харьков)
В том-то и отрицательный цимес ситуации, что система подминает под себя именно ПРОФЕССИОНАЛОВ, но со слабыми моральными устоями. Я до сих пор считал и считаю Шандора - лучшим (потенциально, по крайней мере) судьёй Украины. Увидел, что и Годулян прекрасно судит, когда именно СУДИТ, а не выполняет поручение. Швецов - тоже. А что Коллина? Весьма средний судья. Похоже - такой же администратор. Но одарённый шоумен, способствующий продаже футбола, яко зрелища, яко продукта... Такойсе диджей от футбола. К сожалению, футбол сейчас - не спорт, а пограничное явление между спортом и шоубизом. В эту систему Коллина вписывается идеально...
Ответить
+4
-2
citizen (Prolisky)
Мдаа... Схоже, у Шебека з Коліною "взаімная нєпріязнь", з чого випливає весь цей конфлікт. Шебек критикує інших суддів, а сам деякі порушення правил називає "лівими". По матчу «Славутич» – СКА я з ним абсолютно не згоден. Там і штрафний був справедливий і пенальті. [quote datetime="29.11.2012 16:36" author="РБ (Донецк)"] Так и не понял, судейство стало хуже?[/quote] Ті, кому Коліна не подобаються, кажуть "погіршилося". Інші або утримуються від оцінок, або бачать покращення :))) Ось Шебеку методи Коліни не подобаються і він вважає, що суддівство погіршилося.
Ответить
+1
-5
Alex51 (Kiev)
Українською: не жалітися, а СКАРЖИТИСЯ, оскаржувати!
Ответить
+2
0
Гаринча (Киев)
А что Годулян? у него "плохая репутация", но ошибается он не больше других... один из тех кто может быстро и качественно разобраться в эпизоде и по профкачествам получше других... но со своими слабостями:)))
Ответить
+4
-2
РБ (Донецк)
Так и не понял, судейство стало хуже?
Ответить
+1
-3
Гаринча (Киев)
когда у человека есть ресурс он ничего не делает, а когда его теряет сразу начинает активничать:) при этом зная, что эта активность ни к чему не приведет... вот это все и есть самолюбование:) Коллина хороший актер и наверное именно в этой роли он здесь востребован:) А еще давайте вспомним гл. тренеров которые красуются на пресухах, а когда имеют возможность поговорить с Коллиной говорят "претензий нет". Все немного актеры... все играют:))
Ответить
+6
-1
Zapp Brannigan (Київ)
Він би ще Бакса назвав в числі кращих...
Ответить
+4
-1
Referee-12 (Александрия)
ну по поводу Стали ))) эта команда всегда воняет по поводу и без повода))) вонючая команда!)))
Ответить
+2
-5
Гаринча (Киев)
[quote datetime="29.11.2012 12:15" author="Іван Вербицький (Київ)"] це через те, що кілька місяців тому на цьому сайті ніхто й нікого не зачіпав, була гладенька поверхня, а щебінь підмітали. Зараз, коли здіймаються резонансні теми, це виглядає великим контрастом. Але повірте, що "священних корів" у нашої редакції нема [/quote] резонансные темы?:) не смешите меня:)) предсказуемое самолюбование...
Ответить
+5
-2
lll (Львів)
дочитав до: "переконаний, у нас є арбітри, які судять не гірше за європейських. - Можете їх назвати? - Назву Віталія Годуляна. Може, зміг би Віктор Швецов" дальше можна нечитати
Ответить
+10
0
Zapp Brannigan (Київ)
Стопудово. Спочатку я навіть почав вірити його словам... Поки не побачив фразу "Назву Віталія Годуляна. Може, зміг би Віктор Швецов". Швецову взагалі після Севас-МЗ і особливо ДК-МХ треба заборонити судити.
Ответить
+6
0
moderator
Инспектор (Донецк) 29.11.2012 15:39 Да, так же как и произвольные от "Шахтер".
Ответить
+3
0
vurdy (Donetsk)
+
Ответить
+1
-1
ВладимирШ (Днепропетровск)
Во многом Шебек прав.Аналогично и не раз высказывался и непререкаемый для меня авторитет в футболе,бывший ФУТБОЛИСТ и АРБИТР Виктор Звягинцев. Только мы в Украине дураки - молимся всяким чуркам - платим им огромные деньги,а своих не видим и не ценим.Хотя,очень часто наши гораздо лучше все приезжих. И это не только футбола касается.
Ответить
+7
-1
vvv555 (КИЇВ)
....началось!!! Коліна в усьому винен!!.....вже прям як Алієв)))і Суріс)) ..."папєрєднікі" А я Вам скажу, в нас СУПЕР судді, вони нормальні люди не чуть некращі і негірші за інших! ЇМ не позаздриш.....як зрештою і всім юридичним суддям в УКРАЇНІ! ДО ЧОГО ТУТ - Коліна!!??
Ответить
+1
-5
Инспектор (Донецк)
To moderator!!! А че, слово Дынама вне закона на форуме?
Ответить
+2
-3
Falko (Велике Село)
[quote datetime="29.11.2012 14:44" author="Іван Вербицький (Київ)"] Мене завжди дивувало, чому ніхто в голос не говорив про те, що Колліна справді бездарний суддя, який робив страшенні помилки (в інтерв\'ю я згадав про два таких матчі, при бажанні список можна продовжувати), а його надалі просували і призначати на найвідповідальніші матчі. Хіба не тому, що він не стільки професіонал, скільки колоритний персонаж?[/quote] Та чому не казали? Казали. Бездарний - це, мабуть, занадто, але ненайвищого гатунку - так точно. Навіть в окремо взятій Італії Браскі тоді був явно краще. А просували - так - саме із причини колоритності. Не Колліна придумав зробити головним тренд "футбол - це комерційний продукт, що мусить якнайкраще продаватися, а все решта - вторинне, зокрема, і спортивний принцип". Але Колліна чудово цей тренд вловив й ідеально в нього вписався. А тоді вже став апологетом і апостолом.
Ответить
+2
0
moderator
shurkom (Донецк) 29.11.2012 15:16 Заблокований.
Ответить
+3
0
Серьёзный (Харьков)
Нашёлся таки здравомыслящий человек - всё верно разложил. А я уж опасалси, что только я так думаю. Только Фантомас этот не зло, этот апеннинский жулик - КАТАСТРОФА нашего судейства.
Ответить
+8
-7
Инспектор (Донецк)
Выгнать Коллину и поставить Шебека и Годуляна. Все так просто.
Ответить
+2
-2
Falko (Велике Село)
[quote datetime="29.11.2012 14:50" author="shurkom (Донецк)"] И только подумал: Ну кто первый политику задействует?.. Да вот же он: великосельский Falko...[/quote] Довгенько же ти думаєш: ну, "только подумал" - і вже 3,5 години із життя випали. Ну, подумай ще. Про щось корисне. Наприклад, чим відрізняється політика від географії.
Ответить
+1
0
245 кварталл (Дон обл) (Донецк)
[quote datetime="29.11.2012 15:08" author="kamazz (Днепропетровск)"] Если чиновники приближённые не говорят ничего для СМИ, т.к. боятся корм потерять,а есть человек,который готов это всё выложить,что накипело у негои который в курсе...так надо для таких как вы специально придумывать вопросы,чтобл разбавить интервью....купите ещё один мозг....а можно сразу с десяток***** [/quote] А теперь еще раз и по-русски.
Ответить
0
-2
245 кварталл (Дон обл) (Донецк)
[quote datetime="29.11.2012 14:44" author="Іван Вербицький (Київ)"] По-перше, ми не знаємо, на яких умовах Шебека приймали в ПФЛ на роботу. [/quote] Вот и интересно было бы почитать, на каких условиях Шебека принимали на работу. То ли "по контракту" и тогда никакой Коллина его не смог бы уволить. То ли "приходи друг у нас "за спасибо" поработать" и мы бы знали какие бескорыстные функционеры работают на благо нашего футбола. То ли " давай не будем подписывать контрактов, мы тебя в конвертике не обидим", что объясняло бы "довелося мене звільнити", но не понятно было бы почему Шебек считает себя "законослухняний громадянин". Как по мне не менее интересные вопросы, чем половина из тех, что вы задали. Вы так не думаете?
Ответить
+1
-1
245 кварталл (Дон обл) (Донецк)
административном аппарате ФФУ=административном аппарате ПФЛ.
Ответить
0
-1
vadikk (Odessa)
[quote datetime="29.11.2012 14:55" author="EVP1951 (Херсон)"] Давно говорю - гнать Коллину из нашего футбола. Надо самим наводить порядок в судействе, есль конечно есть на это добрая воля. А как судил Коллина в Европе мы хорошо помним. Не одну команду засудил. Тоже мне спец нашелся. Да поставьте меня на его место, до конца сезона будет порядок. Согласен за десятину той суммы, что платят Коллине! [/quote] все интервью Шебека ты "уложил" в четыре строчки)
Ответить
+3
0
245 кварталл (Дон обл) (Донецк)
[quote datetime="29.11.2012 14:44" author="Іван Вербицький (Київ)"] По-перше, ми не знаємо, на яких умовах Шебека приймали в ПФЛ на роботу. Друге. Мене завжди дивувало, чому ніхто в голос не говорив про те, що Колліна справді бездарний суддя, який робив страшенні помилки (в інтерв\'ю я згадав про два таких матчі, при бажанні список можна продовжувати), а його надалі просували і призначати на найвідповідальніші матчі. Хіба не тому, що він не стільки професіонал, скільки колоритний персонаж? [/quote] Да мало кто говорит, что Коллина эталон судьи и администратора. У меня кстати у самого в памяти, тот пенальти в матче чехов с немцами на ЧЕ, остался широким рубцом. Просто интервью действительно получилось слишком "обиженным". Я же повторюсь, что сам не в восторге от закрытости и покрывательства, нашего судейского корпуса. Просто "зубы сводит" когда столь однобоко раскрывают правду. Тут бы и вопрос в стиле: А что вы сделали сами, чтоб случились какие-то перемены? И не в стиле, "да я же сказал, что поднимал вопрос на совещании". Нет, так не пойдет, скажите, "видя, что ситуация только ухудшается, вы стукнули кулаком по столу и сказали: или мы принимаем действенные решения или я выхожу в СМИ и освещаю это на всю страну, что у нас происходит такая вакханалия? Ну с этим же надо было как-то бороться?". Вот это я понимаю, вы бы заставляли собеседника и себя почувствовать виноватым в том, что сложилась такая ситуация. Или Шебек себя виноватым не чувствует? Ну тогда ему прямой путь, в уголок на иконку.) [quote datetime="29.11.2012 14:45" author="РБ (Донецк)"] Он с 1960. Думаю, что его судейская карьера у него закончилась по возрасту. [/quote] Вообще то я не про окончание судейской карьеры, а про работу в административном аппарате ФФУ.
Ответить
+2
0
kamazz (Днепропетровск)
Если чиновники приближённые не говорят ничего для СМИ, т.к. боятся корм потерять,а есть человек,который готов это всё выложить,что накипело у негои который в курсе...так надо для таких как вы специально придумывать вопросы,чтобл разбавить интервью....купите ещё один мозг....а можно сразу с десяток*****
Ответить
+1
-1
EVP1951 (Херсон)
Давно говорю - гнать Коллину из нашего футбола. Надо самим наводить порядок в судействе, есль конечно есть на это добрая воля. А как судил Коллина в Европе мы хорошо помним. Не одну команду засудил. Тоже мне спец нашелся. Да поставьте меня на его место, до конца сезона будет порядок. Согласен за десятину той суммы, что платят Коллине!
Ответить
+5
-6
moderator
kamazz (Днепропетровск) 29.11.2012 14:43 п 4.3. Заблокований.
Ответить
0
-2
kamazz (Днепропетровск)
И очередная ситуация,которая показывает всю гнилость нашей национальности!!!Когда судили Киеву,так вони от Донецких было - блевать хотелось....Теперь ситуация изменилась так посмотрите,ни одного поста кривого в сторону Колины....Писал я уже...что это аукнется как и Киеву сейчас...когда привыкли с помощью судей чемпионаты выигрывать..... Хотелось пообщаться с людьми,свою точку зрения высказать...почитать чью то....а как почитаешь,так и отпадает охота вообще с кем либо общаться здесь.....70 процентов узколобых и неадекватных имбициловв****
Ответить
+3
-2
245 кварталл (Дон обл) (Донецк)
[quote datetime="29.11.2012 14:15" author="Іван Вербицький (Київ)"] Бодай в одній професії ви бачили людину, яка публічно б гнобила власного роботодавця? Точніше, я таких знаю, але не у футболі, в інших видах спорту. Втім, таких - одиниці [/quote] А как по мне, если ты знал о своей правоте и не способен был публично "гнобити" власного работодавця, пока у него работал, То не имеешь морального права это делать и тогда, когда от него ушел. Во всяком случае такие эпитеты, которым награждает Шебек Коллину ("У нього комплекс Наполеона", "Колліна брав не якісним суддівством, а своєю харизмою, лисиною, поглядом") подходят для сопливого юнца, который обижен на вес свет, а не умудренного опытом и страждущего к справедливости взрослого человека. Т.е. высказывай свою позицию, но до оскорблений опускаться не надо. И вот еще какой вопрос у меня возник после прочтения этих строк: "Президенту ПФЛ довелося мене звільнити. Я, як законослухняний громадянин, підкорився." А Вы не задавали вопрос Шебеку, почему он покорился, хотя прекрасно знает, что по трудовому законодательству, его никто не имеет право уволить, без соответствующей статьи в тр.книжке? Если ты выполняешь свою работу добросовестно, не опаздываешь, не пьешь на рабочем месте и т.д. и т.п., то пусть Коллина, хоть изойдет весь на амно, но уволить просто так, он в жизни не сможет (или прийдется заплатить или иметь дело с соответствующими органами). Неужели этот вопрос вас не интересовал?
Ответить
+3
-2
Іван Вербицький (Київ)
По-перше, ми не знаємо, на яких умовах Шебека приймали в ПФЛ на роботу. Друге. Мене завжди дивувало, чому ніхто в голос не говорив про те, що Колліна справді бездарний суддя, який робив страшенні помилки (в інтерв\'ю я згадав про два таких матчі, при бажанні список можна продовжувати), а його надалі просували і призначати на найвідповідальніші матчі. Хіба не тому, що він не стільки професіонал, скільки колоритний персонаж?
Ответить
+4
-1
РБ (Донецк)
Он с 1960. Думаю, что его судейская карьера у него закончилась по возрасту.
Ответить
+1
-1
Буран (Севастополь)
Давно уже надо гнать этого колину !
Ответить
+2
-3
Smooth da Hustler (Львів)
[quote datetime="29.11.2012 12:28" author="Іван Вербицький (Київ)"] це цікава пропозиція. Запропоную її сьогодні на редколегії нашому редактору Костянтину Довганю [/quote] А ще було б добре щоб Ви (редакція), після кожного туру ЧУ виставляли свої оцінки суддям. Так як це робить "Марка" чи "Кікер".
Ответить
+4
0
Kostya Dovgan (Киев)
Дякую за пропозицію, ми почали з того, що аналізуємо роботу суддів в найбільш суперечливих моментах туру, можливо, далі зробимо шось на кшталт оцінок. Дякую
Ответить
+4
0
Скан (Харьков)
Автору статьи _____________ Відверте інтерв\'ю нашого гостя - это когда вопросы не составляются заранее, а ответы получаются откровенными и незапланированными. В данном же случае, Вы, автор, своими вопросами намеренно, думаю, вам лучше знать почему, создаете куратору украинского суддейства (так сказать, злу украинского футбола), сомнительную репутацию, а гость своими ответами с удовольствием в этом участвует. И дело тут вовсе не в правде или неправде сказанного. Просто ... справедливость так не восстанавливают: говорить-то можно обо всем, вот только не по-всякому.
Ответить
+6
-3
Іван Вербицький (Київ)
це Ваша думка. Ви маєте на неї право. Точно так само, як має право висловити свої думки Шебек, чи журналісти UA-Футбол в своїх матеріалах
Ответить
+3
-4
очень серьёзный (Харьков)
Повністю розділяю твою думку! Про це ж написав і Вербицькому! Але Іван у відповідь тільки і сказав ,що мовляв і далі будемо піднімати резонансні теми.
Ответить
+2
-1
245 кварталл (Дон обл) (Донецк)
Знаете какой вопрос у меня возник по прочтению этого интервью? Почему у нас выходят критиковать только тогда, когда по каким-либо причинам отваливаются от кормушки? Кто нибудь помнит подобное интервью человека (арбитра, функционера), когда он еще был в системе? Я не говорю, что подобное положение вещей как то, покровительство, порука, закрытость, меня устраивает. Просто хотелось бы понять, почему Шебек, если он видел, что творится, не вышел с подобным интервью тогда, когда работал в структуре федерации? Или тогда было "не соромно, що якийсь «дуче» приїхав в Україну, топче людину, яка стільки віддала українському футболу, а ти мовчиш і нічого не можеш зробити"?
Ответить
+12
-4
Іван Вербицький (Київ)
звертаючись до Мельничука, Шебек не закликає його давати розгромні інтерв\'ю, а відстоювати свою позицію безпосередньо в комітеті, не рахуватися на посаді. а щось робити. Бодай в одній професії ви бачили людину, яка публічно б гнобила власного роботодавця? Точніше, я таких знаю, але не у футболі, в інших видах спорту. Втім, таких - одиниці
Ответить
+3
0
Серьёзный (Харьков)
Шановний Іване. Щиро дякую за цю статтю. Це вашe великe журналістськe здобуття. Бажаю відзначити не лише якість, актуальність і зміст публікації, але і мову, і грамотність (що так незвично для нинішнього рівня цього сайту).
+9
-4
Червонец (Харьков)
Насчёт украинской грамотности можно и поспорить. Ошибки указывались. Просто мы, яко носители в основном русского, не все кальки именно с русского можем отмечать. Именно синтаксические кальки, когда украинские слова вставляются в конструкции свойственные совсем не украинскому языку)).
+2
-1
yanyan (Запорожье)
Ну так тут все было понятно еще вначале интервью. Отлучили Серегу от кормушки. А там надо сказать, она стоит многого.
Ответить
+3
-1
Санело (Кривий Ріг)
Если Колина зло, давайте сообща его искореним. Ульрас начните свои акции протеста, а там и вся Украина взбунтуется. Сколько можно этому легионеру нас, за наши же деньги и бесчестить?
Ответить
+5
-4
РБ (Донецк)
Вот Шебек рассказывает, что Коллина не правильно учит судей, типа научил не туда смещаться, поэтому судья ошибся назначив пенальти, ибо не находился в эпицентре событий. Кто он такой этот Шебек по сравнению с Коллиной? Судил наверное на международной арене матчи каких-нибудь юношеских сборных и с тем не справился, т.к. дальше этого дело не пошло:))) Судей с животами быть не должно, поддерживаю Коллину, т.к. бегать 90 минут с мешком го.на действительно трудно, значит постоянно не будешь успевать в тот самый эпицентр, кто с этим будет спорить?
Ответить
+7
-5
sam (Днепропетровск)
Лысое чучело - домой в Италию. Ни одного принципиального решения по судейским ошибкам.
Ответить
+4
-2
РБ (Донецк)
А то, что за ошибки отправляли в 1-ю лигу - это тебе, что?
Ответить
0
-1
yanyan (Запорожье)
Да уж. Сменился хозяин и шавки начали вылезать из нор. Где ж ты был раньше. Не люблю я таких правдолюбов.
Ответить
+3
-1
gulik (Киев)
Не имея инфы изнутри, можно только построить логическую цепочку. Наши судьи имеют низкую квалификацию (в Европе почти не судят). Взятки берут? Да сто пудов - посмотрите на домик Татуляна, да на чем судьи в миру ездят. И вся эта коррумпированная и низкоквалифицированная шобла не довольна Коллиной. А раз так, то что-то он такое делает, что им не нравится. Ну и правильно делает, получается )))
Ответить
+3
-2
РБ (Донецк)
Теперь я смотрю футбол спокойно, не переживая, что судья что-нибудь "выкинет".
Ответить
+2
-7
Yesugay (Одесса)
Его понять можно-он обиделся,уже после этого его слова всерьез трудно воспринимать.А насчет программы типа Свисток,ну да,было бы интересно...
Ответить
0
-2
negoro (kharkov)
МУССОЛИНИ - это круто, но интервью есть интервью, а слов из песни, как говорится, не выкинешь. То, что Шебек явно обижен, это понятно, но на темы, поднятые в интервью, злободневны. Давайте зададимся вопросом, что изменилось в лучшую сторону - привёз гарнитуры из Европы... и всё. О плохом не будем, потому что много. Кто виноват - Суркис напрямую, косвенно Ахметов. Что делать? Гнать в шею, само собой разумеется, но выгони сейчас - будет опять разбитое корыто. Этот мошенник выстроил систему под себя так, что единым махом всё не исправишь, и расхлёбывать придётся долго и много. А вообще не будь Платини (ещё тот мошенник) не было бы такого безобразия как в Европе, так и в Украине.
Ответить
+2
0
РБ (Донецк)
Чтобы ни говорил Шебек, судейство стало намного лучше, можно даже похвалить.
Ответить
+5
-6
Vermillion (Харьков)
[quote datetime="29.11.2012 12:39" author="Кудесник (Луганск)"] заметил праведного гнева по поводу вины того же Суркиса в истории с Коллиной [/quote] во всем виноваты папередники.
Ответить
+4
-1
Smooth da Hustler (Львів)
С Лысым судейство только ухудшилось, это правда.
Ответить
+2
-1
Безразличный (Чернигов)
Статья отвратительная. Проблемы подняты правильно. Судейство не должно быть таким закрытым, нужны и передача с выступлениями, разъяснениями судей своих решений, и сайт судейский, куда можно было бы зайти и прочитать протоколы матчей, жалобы клубов на судейство, ответы на них, санкции к провинившимся и т.д. Но сама статья по стилю подачи материала однобока, пропитана ненавистью и оскорблениями, как то "Муссолини, "Дуче", обыгрывается внешность человека, что непорядочно. От этого материал сильно проигрывает и воспринимается как кляуза склочника.
Ответить
+5
-4
болельщик_футбола (Донецк)
Іван Вербицький (Київ) ______________________ Неплохо было бы сделать рубрику судейских ляпов, например, в Европе... еженедельную... после тура чемпионатов... хотя бы более-менее громких... чтобы было реальное представление "как у других судят" и соответственно можно было сделать сравнение с отечественным судейством... вот, например, в центральном матче Юве с Миланом Милан победил благодаря ляпу судьи (назначил несуществующий пенальти)... как то так...
Ответить
+4
0
Іван Вербицький (Київ)
це цікава пропозиція. Запропоную її сьогодні на редколегії нашому редактору Костянтину Довганю
Ответить
+2
0
Kostya Dovgan (Киев)
Это хорошее предложение, но для его реализации нужно куда больше ресурсов, чем для УПЛ, где мы смотрим все матчи и подробно за всем следим. Хотя, должен признать, идея отличная - будем думать. Спасибо
+2
0
болельщик_футбола (Донецк)
спасибо...
+1
-1
болельщик_футбола (Донецк)
спасибо...
0
-2
Shuba (Харьков)
У каждого своя правда! Дочитал до места где Шебек о хороших арбитрах "Назву Віталія Годуляна. Може, зміг би Віктор Швецов," и понял всё:), дальше можно не читать. И Коллина такэ, и этот рыцарь меча и орала такой же.
Ответить
+3
-2
prohindey (Многопользов. логин)
[quote datetime="29.11.2012 11:55" author="Кудесник (Луганск)"] и почему эту мерзость должна новая Федерация разгребать? [/quote] Новая власть?!? Разгребать?!? Кудесник решил нас повеселить? Новая власть чётко определила свою позицию относительно Колины словами её головы (впрочем головы или другого органа, - вопрос неоднозначный). Почти дословно: "Колине помощь не нужна, - ему не надо мешать". Видимо новую власть Колина не особо напрягает. Я не снимаю ответственности со старой власт, и говорю, что приглашение Колины - ошибка. Никто не мог прогнозировать последствия (или Кудесник мог?) этого приглашения. В то же время, надежда на улучшение была У ВСЕХ. Изначально позитивные сдвиги были пока наши судьи не научились "работать с Колиной". И сейчас стало видно, что уже не Колина над судьями, а они над ним. Привыкнув к безнаказанности они научились элегантно класть на него прибор. Кстати, решение о продление контракта с Колиной принимал уже далеко не суркисовский контингент.
Ответить
+5
-2
Кудесник (Луганск)
Если Суркис никто, и звать его никак, а он только выполнял роль свадебного генерала, то тогда можно согласиться по поводу контингента. Но, априори, таким не может быть человек, которого сватают на место Платини. Чтобы теперь убрать Фантомаса наверняка надо будет заплатить приличную неустойку. Любой человек может совершать ошибку, это правда. Не ошибается только тот, кто ничего не делает. Но вот пролонгировать свою ошибку, когда уже всем все ясно, подсунуть троянского коня и свалить - это уже больше, чем ошибка. Да и потом, много слышу от Вас критику (мягко говоря) в адрес нынешней Федерации, которая работает без году неделя, и которая еще толком и сделать ничего не успела. Но вот не заметил праведного гнева по поводу вины того же Суркиса в истории с Коллиной, по поводу роли его младшего братца в истории с тренером сборной (который не только поставил крест на отборочном цикле, но и подставил Федерацию). А теперь получается, Суркисы накосячили, а Коньков во всем виноват: и Коллину пригрел, и тренера найти не может.
Ответить
+5
-4
Пузач (Украина)
С тем что приглашение Колины ошибка можно поспорить, достаточно вспомнить ту атмосферу истерии вокруг судейства, которая творилась до его прихода. И то что вся эта истерия была снята заслуга именно Колины и того кто его пригласил. Другое дело, что "на вершине гораздо труднее удержаться чем туда взобраться":)
Ответить
+7
-3
asa____ (Харьков)
Я к чему веду. Старую организацию судейского корпуса мы видели, во главе с уважаемыми и титулованными. Хочу досмотреть это же сюжет , но уже с Колиной во главе. Потому что работа явно еще не закончена, имхо.
Ответить
+3
-1
massimo.dn (Макеевка)
Интересная статья хотя и субъективная ) Я правда не понял зачем в начале статьи приведен рост и вес эксперта ??? ))
Ответить
+3
-2
asa____ (Харьков)
Это для Коллины. Чтоб мог прикинуть,и оценить свои шансы. а то мало ли что.:) Шебек по нему некисло проехался, на личности переходя.
Ответить
0
-2
Іван Вербицький (Київ)
це не стаття, а інтерв\'ю, під яким ми написали, що дамо слово й іншій стороні. Біда лишень в тому, що Колліна за час своєї роботи в Україні не дав жодного ексклюзивного інтерв\'ю, а круглі столи за його участю - театр одного актора. На них куратор не відповідає на питання, а говорить, що хоче. Мельничуку він теж говорити не дасть, бо це заборонено Колліною встановленими ж правилами. Сподіваюся, бодай цей матеріал італійця зачепить і змусить відповісти. А зріст і вага - це звичайні анкетні дані
Ответить
+7
-2
massimo.dn (Макеевка)
Про рост и вес я шучу )) Спасибо за статью
+1
0
Almaz (Донецк)
Чем Ваш стиль подачи материала отличается от стиля известной Трындычихи с канала 2+2. Коньков дал оценку этому каналу.
+3
-11
prav_ad (Dnepr)
Зло - это социальные соцсети, а Коллина - простой итальянец с лысиной.
Ответить
+9
-4
Hermann (Kharkov)
Ребята, я в шоке, вот и тебе и итальянский авторитет! Так вот какая она тварюка, эта Каллина, кого-то продвигает, выгораживает, сам законы нарушает! Значит и берет! Спасибо Автору за статью, спасибо Сергею Шебеку!
Ответить
+5
-10
valfoto (Чернигов)
Пришло время сказать Коллине ПОКА!!!
Ответить
+7
-7
очень серьёзный (Харьков)
Молодець,Ваня! Здорово відпрацював ! Що не запитання, то запрограмована відповідь ! Сценарій сам писав? Чи хтось допоміг? Я не прихильник Коліни,навіть навпаки, не приймаю те,як він оцінює суддівство,та захищає честь мундиру,але матеріал явно заангажований,і пахне зовсім не гарно.А те,як керували Татулян та Дердо, забути не можливо. Може про це напишеш,Іване? Щоб було з чим порівняти?!
Ответить
+10
-4
Іван Вербицький (Київ)
про керівництво Дерда там є в розділі "трактування гри рукою". Це він вирішив, що порушенням варто вважати кожне влучання м\'яча в руку. Стосовно решти моментів - про все будемо писати. Дайте час. У нас нема заборонених тем. Тільки не треба шукати підводних каменів там, де їх нема
Ответить
+6
0
очень серьёзный (Харьков)
А і\'х і шукати не треба,камні! Бо через них весь час спотикаєшся.
+1
-2
Іван Вербицький (Київ)
це через те, що кілька місяців тому на цьому сайті ніхто й нікого не зачіпав, була гладенька поверхня, а щебінь підмітали. Зараз, коли здіймаються резонансні теми, це виглядає великим контрастом. Але повірте, що "священних корів" у нашої редакції нема
+6
-2
очень серьёзный (Харьков)
Та хто ж проти,щоб піднімались резонансні теми,та ще й такі,як суддівство! Всі "За!"! Але краще було б написати аналітичну статтю, де з прикладами,та цифрами,розказати, що ось, хлопці, як здорово працювала суддівська колегія до приходу Коліни,та до того допрацювалася,що наші рефері перестали судити матчі в Європі,а те що вони творили у себе в краі\'ні, так зовсім ні в які ворота не лізе! А ось що сталося,коли прийшов Коліна! Таке натворив,що старі "опитні" та "чесні" украі\'нські судді в шоці! Навіть при них такого не було! І все це з прикладами,з цифирками,а ми подивимось,та зробим висновок! А це інтерв\'ю більш схоже на бросання, самі знаєте чого, на вентилятор. Воні и пилу буде багато, а конкретіки ніякоі\'! Та й сумніваюсь,що Коліна, навіть якщо відповість,скаже щось толкове.
+4
-1
Kostya Dovgan (Киев)
Должен Ваню поддержать, полностью с ним согласен
+2
0
prohindey (Многопользов. логин)
Что же касается сути, то я не вижу в шебековских оценках каких-либо смысловых либо логических пороков, - всё правильно... prohindey (Многопользов. логин) 29.11.2012 11:48 ===== С другой стороны, не согласен с Шебеком в том, что нас спасут коллегиальные экспертные органы. В нашей стране любые коллегиальные органы (комитеты, комиссии и т.п.) управляемы властьпридержащими не хуже, чем отдельные лица. При этом у власти всегда появляется дополнительный оправдательный повод: это решение (пусть даже циничное и мерзкое) принято коллегиально.
Ответить
+4
-1
0003725008 (Вишнёвое)
Судьи ошибаются ошибались и будут ошибаться. Но кто кроме Коллины спросил откуда у судей при их зарплатах такие машины и т.п. Вот здесь наше дерьмо и мы привыкли в нём болтаться и даже не понимаем что может быть иначе. А жаль.
Ответить
+9
-1
massimo.dn (Макеевка)
Вот дурацкая славянская манера заглядывать за забор к соседу и давиться от зависти. А какие у них машины? На Бентли и Мазератти вроде пока никто замечен не был ) Кроме того при их уровне зарплат они легко могут позволить купить любую иномарку среднего класса или даже немного выше.
Ответить
+3
0
shurkom (Донецк)
А у судей нищенские зарплаты?.. Точно?.. Приведи статистику...
Ответить
+2
0
prohindey (Многопользов. логин)
[quote datetime="29.11.2012 11:07" author="vadikk (Odessa)"] Шебек-обычный обиженный завистник.а такие люди и есть зло для українського футболу. [/quote] Мне абсолютно безразличен мотив, побудивший Шебека к подобным оценкам Колины. Думаю, что для любой здравомыслящей особи это тоже должно не иметь особого значения. Важна суть оценочных высказываний интервьюируемого, а не мотивы их побудившие... Что же касается сути, то я не вижу в шебековских оценках каких-либо смысловых либо логических пороков, - всё правильно...
Ответить
+12
-4
Кудесник (Луганск)
Вот тебе бы здесь и развить мысль: кто его сюда пригласил, зачем, почему перед своим уходом подписал еще на 3 года, и почему эту мерзость должна новая Федерация разгребать?
Ответить
+4
-7
asa____ (Харьков)
Вот потому и хочется послушать что скажет Коллина. потому что односторонняя подача, как то не тянет на обьективность:). Орехова вроде бы из арбитров погнали потому что он кофе пил! с человеком подозревающимся! в организации договорных матчей. Этоя к тому что Коллина по моему хочет возвести стену между арбитрами и остальным миром. Этакая каста. Чтобы не было влияния извне. И может на людях он делает мину при плохой игре, а судьям пихает за закрытыми дверями. Кто бы что ни говорил, но откровенного убийства я давненько не припомню. Шахтер - Днепр, в эпизодах с руками. Но блин с этими трактовками рук, просто я думаю и судьи фиг до конца понимают. А раньше ведь на какое кол-во матчей иностранных арбитров то приглашали? Не от хорошей жизни. и плужили они, почище наших. Но все были спокойны- потому что плужили не мотивированные одной из сторон :). И вообще, мое имхо. Если есть обиженные, значит что-то делается. Работа ведется. Куда эта дорожка нас выведет, это другой разговор. А так было болото. Все друг друга покрывают, все все знают. Ну да, особо проштрафившихся ссылали в первую лигу. И через год они опять во всей красе . Причем такие же, если не похлеще были непотопляемыми.
Ответить
+5
-2
sined (Івано-Франківськ)
й час знову таких же дибіл.в беремо нами керувати. Пора ставати сміливішими, усвідомити, що наші революційні думки, які ми десь глибоко в душі тримаємо і боїмось показати на світ, є рушійною силою розвитку нас як особистостей і держави в цілому. Дякую за статтю, хороший матеріал
Ответить
+5
-6
hunter6959 (Донецк)
Заявление очередного выкидыша "Судейской коллегии" Мы всё ещё помним как обстояли дела в нашем футболе несколько лет назад(до Коллины).Было ещё хуже.ДАЖЕ УЖАСНО Я Б СКАЗАЛ!Ошибки судей есть везде и во всех чемпионатах,наш не панацея.Исключить ошибки НЕВОЗМОЖНО.Все мы люди и те кто хоть раз наблюдал за футболом с кромки поля понимают что у судьи есть доли секунды на принятие решения и виденье ситуации.Ошибки неизбежны...это даже зависит от характера человека..кто то судит какие то эпизоды,кто то считает силовая борьба должна быть.Если мы за каждую судейскую ошибку будем рубить сразу голову....то судить наш чемпионат будут Циганики и такие как он!!Не судите видя по телевизору,а приедьте на стадион и попробуйте сделать это сами без подсказок со стороны!Это непросто!
Ответить
+11
-11
sined (Івано-Франківськ)
нормальна стаття, читається легко, видно що обіжений Шебек, а може душа болить за наш футбол, прийшло щось лисе з Італії, позакривало всім роти, що за х.йня, не можна суддям інтервю давати, це з якої опери, і справді суддівство ніяке у нас, і гроші можна використати на щось корисніше, а ми як холуї кличемо когось щоб нами керував, замість шукати наших талантів, таких як був Лобановський-тренер, Шева футболіст, Кличко-боксери, ми талановита нація, але чомусь вибираємо дибилі..в з двома класами освіти щоб нами керували, а потім жаліємся, плачемо, а через деяки
Ответить
+11
-4
Shahter2012 (Донецк)
Не загрязняйте интернет.даешь щебека вместо Коллины.
Ответить
+3
-6
shurkom (Донецк)
Пусть перед этим курсы по мимике в театре пройдет... Ну а обрить голову - не проблема...
Ответить
+1
-1
judas priest (Львів)
.
Ответить
0
0
Валерчик (Киев)
[quote datetime="29.11.2012 11:31" author="asa____ (Харьков)"] я не знаю как правильно учить судить. Но доверия к старой касте судей- у меня вообще нет. [/quote] старана по уши в корупции. так чем футбольные судьи отличаются от других?...не чем....они тоже хотят ездить на Лексусах и жить в особняках.....
Ответить
+6
-2
alexb (Dnepropetrovsk) (Днепропетровск)
То, что Шебека убрали от кормушки и он зол - это одно. А вот то, что многое сказанное им правда - это другое.
Ответить
+14
-1
Artem (Rust) F. (Kyiv)
Я так розумію, що відео тільки після особистого дозволу італійця можна буде переглянути? І ще запитання до автора: "Ви українською мовою спілкувалися, чи це переклад?" Бо якщо це переклад, а не пряма мова - то це жах: "в якості тренера", "в якості експерта", "в якості бокового судді", "в якості делегата", "в якості арбітра "... Усюди треба вживати ЯК: як тренер, як делегат... По Коллине: кто работал с иностранцами, тот знает, что авторитарный стиль управления для них - норма. Никакого панибратства, дружбы и пр. на работе быть не может. Мужик пришел, сказал "я тут главный", взял на себя ответственность и вгрызся в наше болото. Кому-то нравится, кому-то нет, но если те, кому не нравится такие умные и все так было хорошо, то откуда возникло желание пригласить Коллину? Или забыли как на "центральные" матчи приглашали иностранцев судить? А как взятки носили в комитеты что бы судить? А деньги где на взятки брали? Хорошо, что Коллина этот порочный круг разорвал. Однако, кому-то хочется, что бы все стало как было;)
Ответить
+12
-5
Іван Вербицький (Київ)
слушно. вже виправлено. дякую
Ответить
+7
0
донтист (днепропетровск)
Парадоксально,но всегда как правильно поступать и действовать,начинают говорить и писать отстраненные и обиженные.Всегда ,все судьи с Чемпионата Украины,должны начинать свои выступления со следующей фразы:"За период моей работы в судейском корпусе Украины,я срубил "бабла" на общую сумму...,а дальше высказывайте свое мнение.А народ поймет,какие Вы были правильные.
Ответить
+11
-3
asa____ (Харьков)
Хотелось бы коллину послушать. Но даже по этим односторонним фактам, я подозреваю довольно обиженного человека, которого задвинули. Можно проследить что Коллина вроде попытался разорвать круг судейства. Кумовство, знакомства, протекции. я не знаю как правильно учить судить. Но доверия к старой касте судей- у меня вообще нет. Причем действительно многие УМЕЮТ судить. Но это так же означает что они умеют и красиво и правильно подсвистывать. Квалификация позволяет.
Ответить
+12
-3
Валерчик (Киев)
Шебек хоть и обиженный, но на процентов 80 он прав....взять хотябы игру ШД-Днепр и объяснения Колины про игру рукой....помоему тут и слепому станет ясно что за "кренделек" этот итальянец....
Ответить
+12
-7
Романыч (Мариуполь)
Все извините, я ушел отсюда.
Ответить
+1
-2
Falko (Велике Село)
А по сабжу: може, десь, і заказушка, і образа із Шебека так і пре: мабуть, не одну годину Івану в жилетку плакався. Але по суті - все так. І я ще легко можу логічно пояснити та навіть зрозуміти і кришевання суддів, і критерії. Але з оцим своїм самодурством їхав би Пєтя до своєї ліберальної Європи - може, там це кому і сподобається. А нашим пост-адміністративно-командному-закритому суспільством демократія, прозорість і справедливість ох як цінуються! А кришевати у нас і без коліна знайдеться кому - тіко дай волю.
Ответить
+10
-4
андрей1981 (Черкаси)
А щодо суддівства хоча б в другій лізі згоден там дуже слабенький рівень суддів.
Ответить
+8
0
Бармалей младший (Ужгород)
Возможно и так, и функция г-на Коллины на футбольных просторах Украины для меня реально не понятна. А в свете скандалов на его родине и подавно.
Ответить
+16
-2
Sevast (Севастополь)
Хорошая статья. Если все что тут написано-правда....то я тогда в ужасе....и никто не видит очевидного....
Ответить
+17
-5
Гаринча (Киев)
[quote datetime="29.11.2012 11:09" author="Іван Вербицький (Київ)"] вибачаюся, бо недоброзичливців, тих, хто чіпляється за кожне слово, тут значно більше [/quote] нужно занимать нейтральную и поменьше эмоций)))
Ответить
+8
-5
Kostya Dovgan (Киев)
согласен с Вами на все сто)
Ответить
+1
0
андрей1981 (Черкаси)
Песоцький обслуговував матч Другої ліги «Славутич» Черкаси – СКА Одеса. В цьому матчі він разом з напарником зробив усе, щоб одесити не виграли. За рахунку 2:1 на користь гостей, Песоцький призначив «лівий» штрафний, а після його пробиття суддя миттєво призначає видуманий пенальті, який черкащани реалізували і рахунок став нічийним – 2:2. На п’ятій же доданій до основного часу хвилині господарі забили переможний м’яч. І нікому до цього нема діла. Ну якщо переглянути відео, то штрафний не "лівий" зовсім. По пенальті є питання, але переможний мяч "Славутич" забив сам без допомоги суддівської на яку натякає Шебек. Згоден не все гаразд в суддівстві, але Шебек виставляє себе тут в ролі ображеного на всіх експерта.
Ответить
+10
-4
judas priest (Львів)
Гарна стаття. Все по ділу. Я теж ніякої користі від Коліни не бачу. Тільки шкоду.
Ответить
+15
-8
Капитан Америка (Черкассы)
\\Колліна - зло для українського футболу\\ ну то спалите его на костре, если он зло. )))
Ответить
+10
-2
Falko (Велике Село)
[quote datetime="29.11.2012 10:38" author="Романыч (Мариуполь)"] Прочитал название,сразу подумал - Иван. Открываю - точно!!!Чувствуется почерк автора.:) Извини Иван![/quote] Прочитав перше речення першого камента, відразу подумав: хтось із донецьких. Глянув підпис - точно - Романич! ;) Відчувається регіональна стилістика, даруй, Романич! )
Ответить
+14
-7
shurkom (Донецк)
И только подумал: Ну кто первый политику задействует?.. Да вот же он: великосельский Falko... И как же он нас всех зафалкал...
Ответить
+2
-2
Гаринча (Киев)
+++
Ответить
+7
-2
Smile000 (Луцк)
Надо гнать этого итальянца со своей мафией.Устроил в нашей стране балаган...
Ответить
+19
-8
vadikk (Odessa)
Шебек-обычный обиженный завистник.а такие люди и есть зло для українського футболу.
Ответить
+20
-23
Эрвэл (Днепропетровск)
Почему бы фанам команд не занятся изгнанием колены из нашего футбола? Гигансткие транспаранты в поддержку рисовать могут ведь, так почему бы не написать на пол трибуны три слова: Колина пшел вон! И так на нескольких стадионах в течении нескольких туров. Или фанатов наших все усраивает?
Ответить
+21
-10
Книголюб (Харьков)
Ты думаешь фанаты смотрят футбол и правила знают?
Ответить
+5
-2
kos1k (Chernigov)
ошибки что 5, что 10 лет назад, что сейчас никуда не делись. а этого от кормушки отогнали вот и заскулил.
Ответить
+20
-13
Smersh (Днепродзержинск)
Возможно Вы и правы, но с другой стороны, разве Шебек не прав, что Коллина узурпировал всю власть и при этом, НЕ ОБЬЯСНЯЕТ всех своих действий, а уклончиво уходит от ответов на многие вопросы. Вас не беспокоит то, что клубы не могут подать протест на матч и получить ответ на него? Разве Вас не беспокоит, что судья делает грубейшую ошибку в матче, а потом на следующий раз неизвестно почему опять судит матч? Дальше, даже если Шебека убрали от кормушки. то разве Вас не беспокоит то. как его планомерно убирали шаг за шагом?
Ответить
+31
-2
kos1k (Chernigov)
беспокоит, хотя бывают и отличные матчи. тут есть как всегда 2 варианта - либо дать Коллине доработать, мот че наладится, либо аривидерчи.
+2
-1
fynjy (харьков)
1000%
Ответить
0
-1
forvard_72 (одесса)
Да гоните вы этого лысого макаронника !!!нашел себе "теплое" местечко..))))
Ответить
+29
-6
[email protected] (Львів)
Хоть Шебека теж не ідеал у плані судівства,но тут він правий 1000%.
Ответить
+27
-6
shurkom (Донецк)
1000 процентов не бывает!.. Значит он прав в 10 раз меньше?..
Ответить
0
-1
Vo_lic (Днепропетровск)
Все верно, но уже достала эта сага с судейством. Колина действительно почувствовал себя царьком... Нужно более демократические подходы в украине выращивать.
Ответить
+39
-5
Романыч (Мариуполь)
Прочитал название,сразу подумал - Иван. Открываю - точно!!!Чувствуется почерк автора.:) Извини Иван!Судейство я не обсуждаю.
Ответить
+18
-22
Іван Вербицький (Київ)
не обсуждай. Твоє право. От манера в людей - закривати очі на кричущі факти і дивитися на світ крізь рожеві окуляри...
Ответить
+34
-32
Романыч (Мариуполь)
Иван! Минусы не мои. Я зашел выразить своё восхищение твоим названиям статей! Которые постоянно разрезают просторы UA. Футбол,как реактивный самолет с включенным форсажем! Вот и все! С остальным разберетесь сами!
+18
-11
Іван Вербицький (Київ)
вибачаюся, бо недоброзичливців, тих, хто чіпляється за кожне слово, тут значно більше
+14
-11
Романыч (Мариуполь)
Да ничего страшного,тем более что на счет "доброжелателей" я с Вами согласен.
+9
-2
Іван Вербицький (Київ)
ми прибрали цього мого комента, бо незручно перед Вами, насправді
+11
-4
Романыч (Мариуполь)
Да не стоит. Мне сейчас тут новых напишут.Я тоже иногда пользуюсь успехом у "доброжелателей"!:)
+6
-6
Demokrat20 (Краматорск)
А видео почему не работает?Как это с ограниченным доступом? Для кого?
+8
-5
Іван Вербицький (Київ)
розберемося
+7
-9
S_Shvets (Киев)
Вже все має працювати, обновіть сторінку і можете дивитись
+11
-1
Demokrat20 (Краматорск)
Спасибо!Нормально.
+2
0
СВК (Харьков)
А какая разница кто там в кураторах ? Был Суркис , валили Шахтер Металлист и тех кто меньше платит , стал Коньков , валят Динамо ....
+7
-11
Іван Вербицький (Київ)
тут питання навіть не в тому, кого валять. Питання, що бездарне суддівство. Вище тут хтось дуже правильно написав, що судді старої школи справді ВМІЛИ судити. Відповідно вміли й професійно "вбити". Нинішні ж і коли "вбивають", і коли помиляються, то виглядають смішно, бо їхній професійний рівень - дуже низький
+7
-2
kamazz (Днепропетровск)
так в этом то и прикол,что как показывает практика Колина это продажная тварь,котрой плевать на какую сторону работать...Когда надо было -не судили Динамо,теперь при смене власти - Шахтёр.Получает огромные деньги и делает то,что от него требует руководство!!!Я то думал,при приходе Конькова Колину быстро снимут...а когда прочитал вью Конькова,типа нас всё устраивает в Колине и до конца контракта его, менять ничего не будем....так сразу всё стало понятно.....вобщем Колина 3.14..дарас из самой коррумпированной в футболе страны.А в нашем футболе как везде и во всём была и будет несправедливость...кто сильнее(больше денег) тот и прав.....
+2
-1
РБ (Донецк)
Ну да, ведь ДД так обидели, "играли с ШД лучше", но проиграли. Коллина - это классный специалист и куратор, лучшее и полезное, что смог придумать Суркис за свою жизнь.
+5
-6
kamazz (Днепропетровск)
я про ДД хоть что-то писал???пойди купи себе мозг****
+3
0
РБ (Донецк)
Тогда какие у тебя претензии к Коллине?
+2
-1
kamazz (Днепропетровск)
Ну как видишь,претензий нет только у Донецких,а вот почему то у всех фанов остальных команд мнение приблизительно одинаковое...Я хочу смотреть игру,в которой соревнуются между собой футболисты,показывая индивидуальное мастерство... и т.д. Смотреть как уничтожают большую часть команд премьер лиги,не слышать и не видеть адекватных решений по ошибкам судей,видеть этих судей,которые уничтожают команду, и в следующем туре спокойно судят игру или отбывают полуматчевую дисквалификацию и продолжают судить.....судьи которые убивают команду судят её же несколько игр подряд....А этот пучеглазый и лысый макаронник потом по пол часа рассказывает...что в этой ситуации,если подойти раком и боком и посмотреть через бинокль с другой стороны,то можно как в одну сторону свиснуть так и в другую.....писать бесконечно можно.. А товарищ в интервью прояснил ситуацию,почему так происходит....и всё,что описано выше подтверждается в статье... В отличие от некоторых я не смотрю только на свою команду....Мне не нравится ситуация в общем в судействе,чистейший беспредел и Колина тому виновник,которым прикрывался Суркис а теперь делает глаза сембернара Коньков****** Понятно,что от ошибок никто не застрахован...но одно дело действительно ошибка в спорной ситуации,когда видно что судья не мог видеть или принять правильное решение...а другое дело систематические ошибки в играх,направленные тупо в одну сторону****
+4
-3
shurkom (Донецк)
А в чем, собственно, в эти 2,5 месяца заключается заваливание "динамы"?.. Если можно - поподробнее... Нет, СВК, не пойму: зачем глаза вермутом заливать?.. Он же липкий!
+1
-3
 

© UA-Футбол 2002-2019.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]