Прес-реліз ФК "Арсенал-Київ" стасовно позитивної допінг-проби "А", взятої у Сергія Литовченка. 12-02-2007 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
ФК «Арсенал-Київ» заявляє: підвищений рівень тестостерону в організмі футболіста має ендогенний, тобто природній рівень
Премьер-лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость
12.02.2007
понедельник
21:45
Прес-реліз ФК "Арсенал-Київ" стасовно позитивної допінг-проби "А", взятої у Сергія Литовченка
Рейтинг публикации
ФК «Арсенал-Київ» заявляє: підвищений рівень тестостерону в організмі футболіста має ендогенний, тобто природній рівень

У зв’язку з тим, що триває службове розслідування щодо позитивної допінг-проби «А», взятої у футболіста ФК «Арсенал-Київ» Сергія Литовченка після матчу 12 туру поточного чемпіонату України, ТОВ ФК «Арсенал-Київ» заявляє: підвищений рівень тестостерону в організмі футболіста має ендогенний, тобто природній рівень, і не являється екзогенним, тобто введеним в організм за допомогою шприца. Отже, для Сергія Литовченка підвищений рівень тестостерону є фізіологічним. І, відповідно, йому дозволено брати участь у тренувальному процесі та матчах чемпіонату України. Це підтверджено в спеціальному заключенні Національного антидопінгового центру за результатами спеціального моніторингу.

Відповідний офіційний лист із роз’ясненнями додається до повідомлення у відсканованому вигляді, тоді як інша медична документація та інформація з проведення допінг-проб упродовж сезону, а також коментарі лікаря команди Андрія Тимченка подані на розгляд спеціальної комісії, що веде службове розслідування під егідою ФФУ.

Спеціальні роз’яснення в інтерв’ю для газети «Команда» (10.02.2007) зробив і начальник команди Олександр Башлик.

Незрозуміло, чому лікар донецького «Металурга» Олександр Віркун, не маючи повноважень і доступу до всієї інформації, оприлюднив прізвище футболіста ФК «Арсенал-Київ», який з неволі став головним фігурантом допінг-скандалу в Україні. З етичної та юридичної точки зору, такі дії неприпустимі, адже вони порушують права людини на лікарську таємницю і шкодять професійній діяльності.

Натомість, головний тренер ФК «Арсенал-Київ» Олександр Заваров у коментарі для програми «Гол» (11.02.2007) закликав керівництво ФК «Металург» (Донецьк) займатися справами своєї команди і не розпалювати інтриг довкола інших. До того ж, Олександр Анатолійович різко заявив, що в команді «Арсенал-Київ» жодних допінгових проблем не було і не може бути.

До речі, подібні історії вже траплялися в українському футболі. Мається на увазі гравець київського «Динамо» Олег Гусєв, в організмі якого певний період тестостерон був підвищений природнім чином. Про це розповів визнаний авторитет у спортивній медицині, лікар АТФК «Динамо» (Київ) Володимир Малюта в інтерв’ю для газети «Спорт-Экспресс в Украине» (12.02.2007).

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Офіційний сайт ФК "Арсенал-Київ"
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com