Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Українізація футболу за Шумським. Після мовного скандалу лопнув гнійник


Рано чи пізно це мало трапитися

Українізація футболу за Шумським. Після мовного скандалу лопнув гнійник

Олександр Приходько


Цікаве кіно: футзальна збірна Данії не приїжджає на матч до України – велять переграти поєдинок іншим разом; футбольна збірна України прибуває до Швейцарії, їй не дозволяють вийти на поле – і технічна поразка українцям. А потім палають форуми…

Мовляв, зажерливий Захід, кляті європейці, ні за що нас не тримають, вважають нас другосортними людьми. Звісно, другосортними. Адже хто поважатиме країну, жителі якої самі одне одного не поважають, нехтуючи найціннішими елементами національної самоідентифікації?

Українізація футболу за Шумським. Після мовного скандалу лопнув гнійник - изображение 1

У Латвії без знання латиської ви не отримаєте статусу громадянина країни. Не вміючи угорською пояснити мету перетину угорського кордону автівкою, швидше за все, потрапите під ретельний огляд з залученням собак та спеціалізованих боксів для авто. Не володіючи польською, можете розраховувати хіба що на збір полуниці у цій країні. І лише в Україні на державну мову реагують наче на червону ганчірку на кориді.

Ось і під цим текстом автора обзивають "на чому світ стоїть", хоча він зовсім і не закликає до мовної дискримінації, розколу суспільства чи поділу на "своїх" і "чужих". Просто намагається пояснити, що українська мова в Україні – це такий же інструмент, як, наприклад, замок на вхідних дверях вашого будинку. Він визначає ваше місцеперебування, захищає його від стороннього впливу, послуговується вам гарантією цілісності та недоторканості вашого індивідуального простору.

Чесно? Автор – не юрист. Не знаю, як там закон про українську мову поширюється на громадські організації, якою є УАФ. Чи правомірні з точки зору юриспруденції вимоги Віталія Шумського до представників Комітету арбітрів УАФ. Чи обґрунтованим є намір одного з рефері йти до суду. З цим нехай компетентні органи розбираються, бо скажеш щось, і, як завжди, винним у всіх бідах зроблять журналіста. Але з точки зору громадянина країни ніхто не може заборонити давати оцінку мовному конфлікту публічних персон.

Шумський не вчора народився. І не зі вчорашнього дня у футболі. Він прекрасно знає, що більшість українських арбітрів – російськомовні. За тиждень до матчу "Львів" - "Колос" львів'яни грали в Ужгороді й автор на власні вуха чув як Шумський спілкувався з арбітром в полі, одним з асистентів, а також четвертим суддею. Ті відповідали російською й конфліктів не було. У матчі проти "Колоса" просто накипіло: десь тренерові не сподобалися суддівські рішення, десь зачепило за живе ставлення до тренера з боку четвертого арбітра, ось і вибухнуло. Мова стала лише приводом роздмухати усе на загальнонаціональний масштаб.

Українізація футболу за Шумським. Після мовного скандалу лопнув гнійник - изображение 2

Шумського тепер звинувачують у спекуляціях. Але ж послухайте, якщо на вашому тілі прорвався гнійник, нерозумно звинувачувати в цьому виробників одягу, чия продукція натерла ваше болюче місце. Краще розібратися з тими бацилами, які проникли вам під шкіру. Ви здатні уявити, щоб Месут Озіл в матчі чемпіонату Німеччини спілкувався б з суддями турецькою? Або щоб Зідан у Франції чи Іспанії дав пресконференцію арабською / берберською? А в Україні чого тільки не надивишся…

Тут хорват закликає місцеву, прости Господи, легенду спілкуватися мовою рідної країни, а той гаркає "не указывай мне". Тут білорус скаржиться, що угорець не може вивчити "наш русский язык", тут тренер збірної пише твіти англійською, вільно володіє італійською, але ще жодного разу не дав пресконференцію мовою країни, яка визнала його героєм нації. Але не треба ці абсурди пояснювати полікультурністю суспільства.

Носії угорської мови в провінціях Угорщини чи на прилеглих до угорського кордону територіях, наприклад, не володіють досконало угорською літературною мовою. У Фінляндії шведська мова насичена архаїзмами та адаптована під фінів специфічним зміщенням тональних наголосів. Але нікому й на думку там не спаде насміхатися з домінантної мови. У нас же публічні люди (це стосується не лише футболу, але на футбольному сайті будемо акцентувати на людях футбольних) дозволяють собі абсолютно недоцільні вибрики.

Олександр Караваєв: "З Русиним прикольно, він такий веселун, розмовляє українською мовою".

Андрейс Циганікс: "Українська мова [в Україні] мені не потрібна. У мене з маминого боку бабуся розмовляє українською. Я приїду туди вареники поїсти – вона зі мною українською мовою розмовляє".

Євген Селезньов: "Дуже добре розмовляю українською, але хочу російською. Чому мені не можна?".

І кожен такий випад – це чергова можливість для пропагандистського рупора з-за поребрика. Мало їм Скобеєвих, Соловйових і Сімонян, то чому б не використати для цього й спортивні майданчики? Після ситуації з Шумським – Кривоносовим на одному з помийних російських сайтів вийшов матеріал з ось таким заголовком: "На Украине тренер получил карточку за отказ говорить по-русски. Теперь требует объяснений". Розумієте, не за вимогу говорити українською, а за "отказ говорить по-русски". Знову, мовляв, утискають, хай їм грець. І понад сто коментарів, де сила-силенна ось таких: "Давайте домой уже возвращайтесь, украинцы. К русскому языку, к истокам своим русским. Хорош Ваньку валять уже".

Українізація футболу за Шумським. Після мовного скандалу лопнув гнійник - изображение 3

То, може, Шумський все ж має рацію? То, може, саме від офіційних осіб УАФ повинна найперше йти ініціатива щодо українізації вітчизняного футболу? Для того, аби молоде покоління не вважало українську мову чимось кумедним, легіонери не вважали, що мова тут потрібна лише бабусям у селі, а покидьки не маніпулювали заголовками на сайтах з багатомільйонною аудиторією.

Але ж ні: Павелку легше написати пост у фейсбук, а пресслужбі звинуватити в чомусь журналістів. А потім дивуємось: чому це європейці мають українців за другий сорт, а сусід, що втратив розум, лізе сюди "захищати русский язык".

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (178)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Toni (Львiв)
Стаття написана з розумом і логікою, але манкурти все рівно не визнають цього і будуть нити "какая разніца", "мнє удобна" "путін памаги, фашисти язика лішают"
Ответить
+4
0
911+ (Харків)
Дякую за стаття. Хочеться багато чього прокоментувати, але ж сайт всеж таки футбольний. Тому просто Дякую!
Ответить
+6
-1
Dnepr1978 (Днепропетровск)
В Финляндии два официальных языка. Финский и шведский. Шведов в Финляндии примерно 5 процентов.
Ответить
+4
-6
Toni (Львiв)
українців на мокшандіїї майже 10%. Чому українська не державна? Там нема жодної української школи і закрили єдину бібліотеку.
Ответить
+5
0
kanavasha (Киев)
Футбол на Украине всегда был.. русскоязычный....у нас помню тренер на Салютной.. если кто приходил суржековатый.. называл его французом...но это смех...все... а вообще русский язык гараздо удобнее и практичнее.. во всех сферах...единственное вот в искусстве там спивы поэзия.. это да тут Украинский нормально катит...но в Науке, в Публицистике в Спорте...в бытовом общении, зачем теперь сельские его хотят в авнгврд это не практично себе и всем нам во вред... Но это конечно эврее моженовладцив инициатива
Ответить
+3
-8
avatar
AndrewKruk (Київ)
В Украине.
Ответить
+9
-1
vadooo (Слатино)
Плохие слова !
Ответить
+2
0
avatar
Drovko (Lviv)
автору респект
Ответить
+7
-2
avatar
Aleksandr.t (Донецк)
Там бизнес закрыли из-за русского языка, тут судью нагнули и т.д. и т.п. Жаль что у нас всё перерастает в насилие, а насильно мил не будешь.
Ответить
+5
-11
avatar
AndrewKruk (Київ)
Як шкода... Депортація вилікує.
Ответить
+8
-4
Pixelsavenue (Kiev)
Как показывает практика все самые прожженные "патриоты" первыми самодепортируются с Украины при первой же возможности
+6
-8
avatar
AndrewKruk (Київ)
Pixelsavenue, не треба по собі всіх рівняти В мене було і є можливості виїхати, але я тут є і буду.
+7
-4
Acsakal (Kharkov)
То чому тоді донецькі "противники насилля" не протестували, коли їх захоплювали Гіркіни, Безлєри, Мотороли та інші рашистські агенти? У вас якийсь дивно вибірковий "протест проти насилля". Загарблення вас сусідом-агресором - це для вас нормально, а от дотримання законів власної країни - це "насилля"... Самим не смішно з абсурдності своїх закидів?
Ответить
+6
-2
MU777777 (Дергачи)
харьковчанин...поменяй город...не позорься, хотел назвать тебя чертило..,но не буду!))
+2
-8
vadooo (Слатино)
Может тебе из Дергачей переехать в какое-нибудь Толоконное ?
0
0
Komendor (Запорожье)
Я согласен.За то что он попросил говорить на украинском языке-карточку не дают,а если судья дал,именно по этой причине-он должен быть наказан.Но ведь это слова Шумского.А есть еще другая сторона.Вот когда будет конкретный разбор ситуации-тогда другой разговор.
Ответить
+6
-1
avatar
tolina-ystas (Краматорск)
Ну вот шумский добился того чего хотел.Ну кто о нём в таком объёме разговаривать бы стал а так в центре внимания сотни комментариев.А второсортными людьми нас считают совершенно не из за мовных противоречий.Наша убойная экономика,протянутая постоянно за помощью рука не может вызывать восторга.Автор статьи сравнивая нас с немцами,французами и другими народами не признает ,что у этих народов не было такой истории как у нас.Мы должны не хаять русский язык а пользоваться тем ,что у нас всё население знает два языка.Знание это сила.
Ответить
+8
-5
Pixelsavenue (Kiev)
парадокс в том, что 90% людей кто тут хаит русский язык сами русскоязычные.
Ответить
+4
-6
Acsakal (Kharkov)
А хто тут "хаїть росіянську мову"? Твій пост - це таке саме пропагандонське пересмикування, як і заголовок у московитському виданні "отримав картку за відмову говорити па-руSSкі". Тут лише закликають поважати закони України і не забувати, хто на Україну напав. Будь-яка мова - це в першу чергу інструмент обміну інформацією. Але, як і будь-який інший інструмент, вона може бути використана на добро, а може - на руйнацію та знищення. І якщо якимось "дивним чином" заклики до реформ, до прискореного розвитку, до наслідовання позитивного світового досвіду лунають українською мовою, а погрози - пора уже захватить не только весь Донбасс, но и Одессу, и Харьков, и Киев, и Львов, - скинем на них 2-3 ядерных бомбы, и майдауны быстро закончаться, - заставим хохлов ползать перед нами на коленях лунають саме "па-руцкі", то може час вже висунути голову з ватної дупи і зробити якісь адекватні висновки?
+7
-4
Pixelsavenue (Kiev)
Acsakal (Kharkov) иди учить уроки, школьник
+2
-6
Acsakal (Kharkov)
Pixelsavenue (Kiev) Я уроки перевіряв у твоїх батьків, дитинко.
+6
-2
Dimoncho (Kharkiv)
Ганьба тим людям, які вважають, що одна частина країни може насильно змушувати розмовляти якою-небудь мовою іншу частину країни
Ответить
+9
-5
Acsakal (Kharkov)
Ганьба тим людям, які займаються пересмикуванням, удаючі із себе інвалідів лагідного введення мовного законодавства. Якби ти цю фразу написав росіянською, то що із тобою сталося би? А нічого. Хіба до тебе приїхало би сбу і відкрило би карну справу, як це робить фсб рф за "не такі пости" в інтернеті? То нащо ти із себе удаєш тут "постраждалого"?
Ответить
+4
-3
Dimoncho (Kharkiv)
А штрафування бідного касира в супермаркеті за те, що він розмовляє рідною мовою у своїй рідній країні - це не насилля?? Хіба можливо таке було уявити років 10 тому? Хіба такий стан речей не підштовхує величезну частину нашого населення до негативного ставлення/ненавесті до власної країни?? І нарешті, хіба не цього прагне керівництво країни-агресора???
+2
-3
Komendor (Запорожье)
Волк не может нарушить традиций,-Видно в детстве-слепые щенки-Мы,волчата,сосали волчицу И всосали:НЕЛЬЗЯ ЗА ФЛАЖКИ!
Ответить
+2
-4
Komendor (Запорожье)
Идет охота на волков,идет охота-На серых хищников ,матерых и щенков!Кричат загонщики и лают псы до рвоты.....(В.С.В)
Ответить
+2
-4
krakow (Херсон)
Пожар, не утихает. "Языковая проблема",которой вообще не существует(прописано в законе - выполняй,не прописано-значит,не прописано),является одним из векторов политтехнологии "соседей", для разобщения страны.По аналогии футбола,"ватная" команда,сражается с командой "патриотов". Главное,разогрев болельщика,до кипения.С успехом,удается. Провокаторы(от слова - провоцировать)винтики- семийоны с одной стороны,"оппоненты",с другой, сидя в одном офисе и попивая кофеек,работают по заданию "федерации" этого "футбола",сочиняя подобные опусы. У тех - Швейцария,у этих - Латвия, и т.п. Автор,даже перестарался,втулив-что скажут на росии(как будто,это кого-то е.ет) и жирно выделил цитату.
Ответить
+7
-3
Sashik (Baltimore)
Проблема дійсно в тому що за 30ть років популярна культура України повністю залишається зросійщеною навіть ментально, коли різні Сєлєзньови розказують який на Росії сильніший чемп. Були ще скандали з Марув і близнючками. Офіційні особи в українському футболі і спорті загалом безпосереньо ті що вдягають тризуб на груди або слово Україна мусять говорити по українськи. Не через показуху, а тому що балалаєчники на цьому спекулюють, а інші пожимають плечима. А потім на Росії розказують, що оні всьо равно всє узкоязичниє і толька прітваряются шта ґаварят на мовє.
Ответить
+7
-2
мы за динамо (киев)
насправді ми всі вільно володіємо російським язиком і ніяк не збираємось відмовлятись від цього. але з огляду на наявність всяких різних марувіх, всіляких лобля дєй з лорачихами, кармільцев, великою кількістю пересічного люмпену, в основній своїй масі малограмотного але агресивно розповсюдженого та геть неадекватного сусіда ( це дуже далеко не повний перелік патогенних факторів), просто не в міру безпечних , як вже показало життя, співгромадян, через те ми змушені подбати про запобіжники .певну кількість здатних мислити спвгромадян без особливих проблем вдасться переконати і вже вдалось, в необхідності цих заходів. залишки (будемо називати речі своїми іменами, без надмірної толерантності яка вже привела до біди) змусимо , рано чи пізніше, жити по нашим правилам та законам. слава україні.
Ответить
+6
-1
Dimoncho (Kharkiv)
Нацики повилазили. Мені інаді здається, що такі лозунги фінансуються і підтримуються з теріторії країни-агресора. Бо єдине, до чого вони призводять - це ненависть однієї частини крайни до іншої
+3
-4
Acsakal (Kharkov)
Dimoncho (Kharkiv): Це ти сам - класичний за визначенням нацик-рашист.
+3
-3
avatar
Drovko (Lviv)
Dimoncho (Kharkiv) а ти нічого не плутаєш? Націоналізм і нацизм це різні речі
+3
-3
avatar
AndrewKruk (Київ)
Drovko, по парашкінській методичці їм треба всіх обзивати нациками.
+2
-3
мы за динамо (киев)
невже комусь цікава дискусія з цим йо лопом. пад люка, хоч би сказав де гроші отримати з того фінансування шо з країни-агресора. а то як нацик так я, а як гроші то шось не бачу. альо! мончя, де мої бакси?! міня тєрзают смутниє самнєнья... а чи не ця гм... умикнула. та схоже шо таки це він про свою зарплатню тут проколовся. ну і ще певні ознаки, але досить за цю мочю.
+3
-3
Эд1962 (Киев)
В Ирландии ирландский язык в повседневном общении используют не более 5% населения. Но при этом попробуй только назвать ирландца англичанином! А шотландцы - тоже известные сепаратисты. Но сплошь говорят по английски.Да и в Индии английский - второй государственный, и их это никак не смущает.
Ответить
+7
-5
Joyce (Donetsk)
Реально 20%, как минимум, говорят на гэльском (в Дублине). Однажды я попал в группу с ирландцами. Так вот, вне занятий все они общались на ирландском гэльском, а есть еще и шотландский, и валлийский... Вот у шотландцев если 5-15% говорят, это уже хорошо. Они терпеть не могут британскую монархию, но английский давно уже их родной язык. Кстати, жители Британской Колумбии (Ванкувер): абсолютно не идентифицируют себя ни с Соединенным Королевством, ни с США и, тем более, с канадскими франкофонами. Радуются жизни и мозги не парят друг другу, т.к. жизнь короткая...
Ответить
+5
-1
Sashik (Baltimore)
А какая разніца. Українська мова є найважчою мовою для упоратих у яких огірок в дупі.Чого нам жити як в Індії, яка є мультинаціональною? Легше вивчити англійську чи французьку аніж українську для узкоязичних.
Ответить
+5
-5
Oлeкcин (Н.)
Не легше, а кориснiше.
+3
-3
Sashik (Baltimore)
На рахунок ірланців які розмовляють по англійськи і не хочуть бути асоціовані з англійцями, для мене як людина з кадиком що просе щоб її називали дєвачкай
Ответить
+4
-4
Acsakal (Kharkov)
О, ти ба! Ще один спосіб шахрайства піднесли! Ірландці та шотлагдці розмовляють англійською, бо їм не загрожує агресія збоку Англії, оскільки вони ВЖЕ і ВСЕ ЩЕ в об'єднаному королівстві, хоча й мають думки відокремитися. Але я маю величезний сумнів, що через 30 років після ірлекзіту або шотлекзіту відсоток тих, хто спілкується національною мовою в них не збільшиться. Простий приклад: Чехія всього 100 років була в складі Австрійської імперії, але коли в 1918 році чехи відновили незалежність, то в їхній столиці Празі розмовляли чеською лише 2% населення. І саме тому гітлер вважав чехів легкою здобиччю. А скільки зараз в Празі розмовляє чеською? Мабуть, 99% включно із українцями, які там живуть постійно. Тож "какая разница" - це наскрізь брехлива сентенція від початку і до самої сутності.
Ответить
+2
-2
avatar
Drovko (Lviv)
тому що шотландськрої мови немає, як такої.
Ответить
+1
0
Лекарь (село Дарница)
Автор прав на 300%. Увы. Мне стыдно, что я до сих пор не пишу и не говорю на мове, хотя знаю её прекрасно и мне не составляет труда на мове общаться. Скорее, виновато окружение. То самое, которое, якобы, всячески притесняют)
Ответить
+13
-6
avatar
Просто Квашин (Харьков)
АДМИНЫ !!! ПОЧЕМУ ПОЗВОЛЯЕТЕ ПРОВОКАТОРУ-СЕПАРАТИСТУ ПОД НИКОМ (ОЛЕКСИН) ВЕСТИ ПУТИНСКУЮ ПРОПАГАНДУ ....??? ИЛИ ЭТО ОДИН ИЗ ВАШИХ КОЛЛЕГ ????
Ответить
+15
-6
госпітальєр (львів)
справді,десятки постів від провокатора,чи сайт у цьому зацікавлений ? не перший раз таке
Ответить
+10
-5
avatar
AndrewKruk (Київ)
Astor Astor (Одесса) такой же пропагандон
Ответить
+4
-4
Algrab (Костопiль)
так, цього сєпара треба було давно забанити довічно....
+2
-4
мы за динамо (киев)
да сколько уже можна метать бисер перед свиньями!
Ответить
+4
0
Lion Killer (Львів)
В Україні споконвіків українська була основною і єдиною мовою на нашій території. Те, що в східних регіонах зараз тимчасово більше російськомовних - наслідок політики русифікації. За мову наших предків розстрілювали, вивозили десятками тисяч людей на Колиму і подібні курортні міста... Ті, що говорять про те, що мова не має значення, задумайтеся чому після того як окупанти завойовують територію, одна з перших їх дій це поширення окупантських культури і мови... А взагалі, тут пояснюй не пояснюй, дискутуй не дискутуй. Як з математикою подібно, якшо людина не хоче сама розібратися, то ніхто їй не допоможе Про Швейцарію і подібні кальки уйо***ків типу шарія і ко. Там розраховано якраз на таку сіру масу, якій вішають лапшу на вуха, а вона то все без жодного супротиву і аналізу мотає.
Ответить
+19
-7
Algrab (Костопiль)
Ответить
+9
-4
avatar
AndrewKruk (Київ)
Lion Killer (Львів)
Ответить
+5
-4
avatar
kotigorok (Чернігів)
Ті, кому подобається мова козломордих: чумайдан-вокзал-мордор.
Ответить
+16
-7
Oлeкcин (Н.)
Крым уже прислушался к твоему совету.
Ответить
+5
-21
Algrab (Костопiль)
Та піх.й на той Крим. Був я там до війни. Хамство, неприкрита зневага до українців, сервіс 0...Коротше, філіал рассєї вже тоді...
+16
-7
Oлeкcин (Н.)
Пiх.й на целостность страны? Знаешь, пожалуй недаром тебя в Крыму не уважали!
+3
-19
Algrab (Костопiль)
А тебе і поготів ніхто поважати не буде, сєпар.
+12
-3
Algrab (Костопiль)
На рахунок цілісності України: Крим москалі скоріше спалять, чим добровільно віддадуть...Треба почекати розпаду мордора( який неминучий), та віддати півострів туркам. Вони там швидко наведуть порядок і зроблять курорт- ляльку...І буде у нас кордон із нормальним та адекватним сусідом.
+13
-5
мы за динамо (киев)
не крим. крим залишився там де й був.зараз ця територія під окупацією(не анексія) місцева фауна поки що весело підхрюкує окупантам. але ці веселощі тимчасові. прийде час закувікають.
+9
-1
Algrab (Костопiль)
Так із-за цієї ж фауни і сталася окупація. А на рахунок прийде: так, час прийде, завиють, ой завиють...
+8
0
мы за динамо (киев)
і про це потрібно чесно і відкрито в очі казати. без псевдо толерантності. там вороги.
+6
0
Algrab (Костопiль)
Згідний. На жаль, Криму допоможе лишень жорстке перевиховання в руках у Туреччини. А як жили при Україні: дотації, туристи, вода.... А тепер це просто військова база на березі Чорного моря.
+8
-2
avatar
Одиссей(Афула) (Афула)
Крым сейчас прислушивается к паршивой мобильной связи,интернету ,который глючит,банкам,где нельзя пользоваться VISA картис и надо ехать,что то там в Краснодар оформлять и заодно моется желтой мочой 3 часа в сутки и ест гавенные продукты из России.Это у меня на работе один до карантина летал через Москву навестить родственников,так 3 дня смог выдержать ,боялся мыться и свалил в Харьков,говорил ,что в Харькове как в рай попал после средневековья.Но говорит,родственники копейки считают,зарплата 300 долларов,но гордятся,что в родной говени.Хотя силовики и военные хорошо зарабатывают.Я поддерживаю Семйона в Израиле без иврита даже в русский магазин на работу не возьмут,разве что на уборку.
+12
-2
Algrab (Костопiль)
Що говень, то говень....
+7
-1
мы за динамо (киев)
но-но-но. ти шо ж це державні землі розбазарюєш.! яка туреччина.?! а бєндєрвци нам навіщо?! ото ж. пс сєвастополь упразднім. авно назва. якась сява там занюхана. повернемо його споконвічну назву -- херсонес. металобрухт з говєні витягнем і десь там подалі притопим. халабуди на узбережжі під бульдозер. дивишся місто як місто стане, а не говєнь галімая. але прибирати доведеться за тими зас ранцями.
+5
-1
Acsakal (Kharkov)
Algrab (Костопiль): Крим треба зробити Кримсько-татарською автономною республікою з гарантією прав кримців як корінного народу Крима у відповідності до рішення ООН. Тоді і Турція допоможе Криму, і росіянці, "понаїхавші" до Криму з параші за останні 50 років (особливо - за останні 7 років окупації) будуть сидіти тихо, піджавши хвости.
+1
0
avatar
CRistiano7 (Ribeira Brava da Mad)
Algrab (Костопiль) 24.02.2021 в 20:28
Ответить
+8
-2
учитель футбола (Львов)
Крым уже потеряли из за языка.Мало?Сколько можно рассказывать кому на каком языке разговаривать?Если я 50 лет говорил на русском,неужели сейчас начну разговаривать на украинском?Кучка националистов диктует всей стране на каком языке говорить.
Ответить
+13
-29
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
Підписуйся чесно - Ліпєцком)) Російськомовні у Львові українську ЗНАЮТЬ!
Ответить
+23
-7
avatar
_Hell_Cat_ (Днепр)
Да почему вы всех под одну гребенку лепите ,если его мнение отличается от вашего???! я с Днепра - может вы и меня в Саратов ,например ,отправите?))...смешно...
+7
-24
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
Ви вірите, що львів'янин таке напише?)) Про Дніпро повірю, про Львів - НІ!
+22
-5
avatar
kotigorok (Чернігів)
Це однозначно коцап, сциться Мухосранськом підписатися.
+14
-4
мы за динамо (киев)
ні. не в саратов. на пуйло.
+3
-3
Директор холдинга (Ясный)
Крым потеряли из-за патологического каца пского импер ssкого шо винизма, а не то, что вы написали.
Ответить
+18
-3
Cerega15 (Kherson)
Так они использовали языковую проблему как повод, но выводы из этого мы не делаем и продолжаем наступать на те же грабли. Зачем? На наших глазах "холодильник победил телевизор" и коммунисты ничего не смогли с этим сделать, как и другие, впрочем - в любом случае экономика на первом месте, только у нас почему-то враг народа не тот, кто не платит налоги, мутит с возвратом НДС или в открытую ворует из бюджета, а тот, кто говорит не українською.
+4
-5
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
Зазвичай ті, хто мутять з ПДВ і не платять податки, - так само не говорять українською. У нас є хоч один українськомовний олігарх???
+10
-4
Oлeкcин (Н.)
Уркис в вышиванке ходит и гимн спивает. Он и гопака станцует, лишь не спрашивали, почему Динамо на Кипре зарегистрировано :)
+4
-12
Cerega15 (Kherson)
Шутишь, что ли? Петр Алексеевич на публике украиноязычный патриот, глазки опускает только когда звучат неудобные вопросы о совместных с русскими бизнес интересах. Продолжать?
+6
-4
avatar
Просто Квашин (Харьков)
мучитель футбола (беженец с макеевки) согласен с Путиным и его тезисами из "Плана Барбаросса"...
Ответить
+3
-1
госпітальєр (львів)
добре написано,на жаль ,весь набрід в Україні може зневажати державну мову,знаючи,що йому за те нічого не буде,30 років чекали,досить,пора максимально жорстко на рівні закону поставити на місце все оте шумовиння,не хочеш знати і говорити - не мусиш,мітлу в руки,прибирай вулиці,маєш повне право
Ответить
+15
-4
Oлeкcин (Н.)
Да-да-да, если гимн не спиваешь - то в сборную не брать, а потом бревноленки позорят нашу страну на ЧМах!
Ответить
+6
-23
Oлeкcин (Н.)
В Швейцарии 4 официальных языка. Поэтому на украинцев, которые не могут сделать даже два, они смотрят как на слабоумных. Отсюда и отношение такое.
Ответить
+6
-25
avatar
_Hell_Cat_ (Днепр)
100% ваша правда....даже добавить нечего (автору бы стоило учесть этот факт ,прежде чем делать выводы)
Ответить
+3
-19
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
А у швейцарії є швейцарська мова? Тому і 4 офіційних мови, що частина населення німці, частина французи, частина романші, а частина - італійці... А у нас 78% населення - етнічні українці і за класифікацією ООН ми МОНОЕТНІЧНА ДЕРЖАВА. І у державоутворюючого етносу в Україні своя українська мова, а у Швейцарії НЕМАЄ державоутворюючого етносу зі своєю мовою. У Канаді так само немає і в Бельгії немає, тому там по кілька мов (але своєї нема!). Тільки от нюанс - у країнах, де кілька державних мов, посадові особи мають знати ВСІ ці мови! А чим приклад Латвії не підходить? Вона постсовкова держава, ближча до нас, ніж Швейцарія...
Ответить
+20
-4
avatar
_Hell_Cat_ (Днепр)
Конституция Украины!!Статья 10. Государственным языком в Украине является украинский язык.Государство обеспечивает всестороннее развитие и функционирование украинского языка во всех сферах общественной жизни на всей территории Украины.В Украине гарантируется свободное развитие, использование и защита русского, других языков национальных меньшинств Украины.!...............Это мое право, говорить и выражать свои мысли на том языке каком мне удобно и это прописано конституцией!
+6
-20
Oлeкcин (Н.)
Да, в Швейцарии есть швейцарский язык. Понятия не имею, кто и зачем им пользуется, но он есть.
+4
-20
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
Немає, це РОМАШСЬКА мова - мова етносу ромашів!
+14
-1
Oлeкcин (Н.)
Так что мешает так же поступить в Украине? Официальные - языки соседей (русский, польский, турецкий) + украинский для этноса. Русский, кстати, один из шести официальных яывков ООН. Зачем забирать у людей возможность читать документы ООН?
+2
-19
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
У Швейцарії рішення важливі приймають на референдумі. Вперед, збирай підписи, оголошуй референдум і якщо проголосують - тоді поговоримо... Тільки от соціологія каже, що навіть серед російськомовних десь половина не хоче офіційного статусу російської! Купа опитувань є на цю тему!
+12
-1
Oлeкcин (Н.)
Ну да, 146% населения - за мову :)
+2
-15
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
Статус російської як офіційної в окремих регіонах України підтримує лише 15% громадян, а як другої державної поряд із українською - 12%. Про це свідчать дані загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва. "Щодо статусу російської мови, більшість українців вважає, що російська має вільно використовуватись у приватному житті, але українська залишається єдиною державною (69%). Статус російської як офіційної в окремих регіонах України підтримує 15%, а як другої державної, поряд із українською - 12%", - йдеться в дослідженні.
+9
-1
Oлeкcин (Н.)
В Швейцарии 8% итальянского населения имеют свою мову. Почему у нас хотя бы 15% нельзя?
+2
-12
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
Ще раз: швейцарці вирішують такі питання на референдумі - вперід, займайся цим, а не в коментах сиди!
+7
-1
avatar
AndrewKruk (Київ)
_Hell_Cat_, а кто тебя ЗАСТАВЛЯЕТ говорить на Украинском?
+9
-2
тутти-10 (Сумська область)
На підставі чого українцям робити другою державною мовою російську? Швейцарці - приклад не аналогічний. Скоріше навпаки. Швейцарія - конфедерація. Україна - унітарна держава. Якщо маєте бажання мати російську другою державною, то збирайте своїх прихильників, створюйте партію, отримуйте у Верховній Раді 300 чи більше місць, змінюйте Конституцію. Все! Ваше бажання виконано. Можете не створювати партію, а приєднатися чи агітувати за ту, яка має таке положення у своїй програмі. Далі алгоритм той же. Іншого шляху немає. Якщо розмірковувати хоча б по совісті... Росіяни не являються державотворчим народом держави Україна. З якого дива має бути їхня мова тут державною? Кримли, кримчаки, гагаузи - це народи, які проживають на своїх історичній землях, які географічно знаходяться у складі держави Україна. Так от вони, як державотворчі народи майть право на статус державні мови своїх народів в Україні. Їх право на це обгрунтоване і зрозуміле. А до чого тут інші мови, крім цих в унітарній країні??? Навіть якщо дивитися по єдиному перепису населення, яке відбулося в Україні, то українську рідною назвали більше 2/3 громадян, а російську - менше 1/3. В чому питання? Буде новий перепис, може зміняться показники, тоді будемо хоч про щось говорити. Змінеться устрій держави, тоді будемо про щось говорити. Прийде з конституційною більшістю у Верховну Раду партія, яка має за мету зміну статусу мов, тоді будемо про щось говорити. А зараз - нема про що говорити
Ответить
+13
-3
Oлeкcин (Н.)
В Швейцарии у 8% итальянцев есть язык, а в Украине у 30% (это если верить тебе) населения - нету. Так как еще швейцарцам к нам относиться, как не к дикарям?
+1
-11
avatar
AndrewKruk (Київ)
Смешно, когда голимый и дешевый ольгинский бот полностью повторяет рыговскую (она же опзж-ную) риторику В очередной раз спалился петух парашкинский
+7
-3
тутти-10 (Сумська область)
Ви не уважний. Ще раз Швейцарія - конфедерація. Україна - унітарна держава. Ви різницю розумієте, чи Вам пояснити?)))
Ответить
+14
0
Oлeкcин (Н.)
А кто нам эту конституцию писал в 98 ты помнишь? Когда еще 20 лет назад умные люди говорили, что унитарность - это замедленная мина, от них все отмахивались! Сколько еще украинских солдат погибнет на фронте, прежде чем мы пересмотрим эту норму?
+1
-12
тутти-10 (Сумська область)
Памятаю. Конституцію України прийняла Верховна Рада України 1996 року. До чого Ви це в мене запитав? Верховна Рада приймає закони і акти, які обовязкові до виконання на всій території України. Верховна Рада є єдиним законодавчим органом держави Україна. Сподіваюся Ви зрозумів до чого все це я? Якщо ні, то поясню. Хочете змін в законодавстві - звертайтеся до Верховної Ради України. Стосовно фронту... Якби навіть у нас і була друга державна мова російська, то це не відвело б Україну від агресії рф. Вони окуповують Україну не через мову. Імперія не може існувати не приростаючи новими завойованими територіями. Навіть будь в Україні єдиною державною мовою російська - це все одно нічого б не змінило. Україна їм потрібна, як колонія. Доказ? Чому ж тоді, якщо держава рф так піклується мовним питанням у іншій державі, не забезпечує цих прав у своїй? рф - федерація!!!! (доречі от тут Швейцарію можна і згадати, тут аналогії можна знайти), а державної мови власного народу не має ЖОНЕН субєкт рф!!! Як так? Бо не з мовою ми маємо справу, а з імперією. Ви розумієте різницю? Чи поснити?))) І ще. За Вашою логікою, якщо країна являється жертвою агресії, то має в угоду агресору приймати державною мову саме агресора? Тобто змінювати законодавство в угоду агресору? А якщо, не дай Боже, таких буде не одна? Що, у нас будуть ще кілька державних мов??? Кому, що прийде в голову, те з нас і вимагатимуть, а ми виконуватимемо? Якщо виконувати вимоги агресора змінюючи власне законодавство, то для чого опиратися? Тому ж і опирається держава Україна, державі аргесору рф, щоб НЕ виконувати його вимоги, які навязуються силою втручанням у внутрішні справи.
+6
-1
Oлeкcин (Н.)
Конституція України.Стаття 5. Єдиним джерелом влади в Україні є народ.
+1
-4
avatar
CRistiano7 (Ribeira Brava da Mad)
24.02.2021 в 19:55 ,взагалі то День Конституції України 28 червня 1996 року прийняття!
Ответить
+7
0
78syava78 (Харьков)
Как вы достали с языками. Пусть каждый говорит как ему удобнее.
Ответить
+10
-18
Директор холдинга (Ясный)
Касапы отказываются выполнять требования закона. Отсель и проблема. Ексель-половик.
Ответить
+8
-1
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
Ок, я з російськомовними говоритиму на інгліші, можна? Мені так зручніше and my Engish is almost as fluent as russian!
Ответить
+10
0
Oлeкcин (Н.)
Sure. Please go on!
+2
-8
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
No problem, I deal with English-speaking partners every day. You see, your problem is that you demand respect but don't want to respect others.
+8
-1
Oлeкcин (Н.)
I don't ask you for respect. Just let me speak as I want.
+2
-9
мы за динамо (киев)
а пуйло в ср аку шоб голова не хиталася?
+2
-1
Директор холдинга (Ясный)
Ввічливо треба спілкуватись. Тоді і взаємопорозуміння легше знайти. Но касапи поза законом повинні бути. Пора вже трохи-трошки словниковий запас мати для водки купити та сала шмати. А якщо вже ні бум-бум українською, то веди себе акуратно, без касапської зневаги та пихатості і ніхто твої права не затроне. В Україні дуже м'якенькі закони по громадянству.
Ответить
+8
-13
Oлeкcин (Н.)
"водкы купыты" :) Тэлэпню, горилку тра купляты!
Ответить
+2
-14
Директор холдинга (Ясный)
Ніт. Помиляєтесь, шановний. У касапів росповсюджена тільки вотка, якою вони і заливають горе-радість. Так ще з часів Василия тройчатки Ивановича повелося.
+6
-3
Faskos (Київ)
Дякую автору за відверту і адекватну позицію!
Ответить
+16
-5
мы за динамо (киев)
та дістали вже швеця із семйоном аж до печінки. хлопці вже й не втримались
Ответить
+2
-1
Poligraf P ( Івано-Франківськ)
Дякую автору за статтю. Для мене усі, хто зневажає українську мову - це ВАТА, байстрюки без роду і племені.
Ответить
+20
-11
krakow (Херсон)
Автор.хватит включать дурака. После "распятого мальчика", еще кого-то может коробить,копеечная манипуляция и обычное вранье? Скажи лучше,какого hera ты лезешь на рос.сайты,и тем более,их цитируешь.
Ответить
+9
-22
Мироненко (Полтава)
Як на мене вся ця тріскотня є виявом взаємної неповаги між носіями української і російської мови. І більше нічого. Де ви бачили розумних освічених людей, які б лаялися що один з них погано говорить українською. Але вчити мову треба усім, принаймні розмовну. Це ж захопливий, а для молоді прикольно. От і весь сказ. Таке враження, що люди з глузду зїхали на цьому тлі.
Ответить
+10
-7
Pixelsavenue (Kiev)
Лично я никогда в жизни не оскорбил ни одного носителя украинского языка и большинство носителей украинского языка не оскорбляют русскоязычных. Просто есть определенная прослойка токсичных людей, которые используют украинский язык, как палку, чтоб кого-то пристыдить и как правило эти люди как бы не прикидывались, сами не являются носителями украинского языка. А українську мову шаную і поважаю, і взагалі володію 4 мовами.
Ответить
+8
-5
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
Мене в Києві називали "колхозником" за українську, хоча у мене червоний диплом кращого вузу України і я з інтелігентної родини вчених...
+8
0
Oлeкcин (Н.)
Выгодней учить английский, китайский, в крайнем случае польский. А з украинськои якый зыск?
Ответить
+1
-12
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
От у тому-то й проблема вас, русскаязичних, - ви вимагаєте до себе поваги, але не хочете вчити українську і не поважаєте її... Чомусь 99% українськомовних громадян російську знають, але далеко не всі російськомовні знають державну українську! Я ваш родной русский знаю гораздо лучше, чем большинство русскоязычных, и пишу на нем БЕЗ ОШИБОК, в отличие от вас!
+9
0
Oлeкcин (Н.)
Русский намного более полезен, чем украинский. Во всех крупных отелях Европы есть русскоязычный персонал. Русский - официальный язык ООН. Поэтому народ и пользуется. Никакого неуважения, просто удобство!
+2
-6
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
Just like I said...
+2
-1
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
І тоді по такому принципу треба офіційною мовою робити англійську, а не російську! Латвійською чи естонською мовою спілкуються ще менше і латишів чи естонців це не парить! Живуть найкраще із усіх постсовкових країн: у Латвії середня зп 900 євро, у Естонії - майже 1500. І це ж у них нема ні нафти, ні газу, ні заводів великих!
+7
0
Oлeкcин (Н.)
Именно! Лучше бы английский язык с детского сада учили!
+4
-6
Acsakal (Kharkov)
Англійська замість росіянської - абсолютно розумна пропозиція. Виступай із законодавчою ініціативою - я перший підтримаю.
0
0
andyua (Kyiv)
Автору респект за статтю!
Ответить
+22
-11
royalstas (Вінниця)
Все вірно! Повністю підтримую автора!
Ответить
+22
-11
Одіссей (Донецьк)
Представители учереждений которые финансируются государством ОБЯЗАНЫ розмовляти державною мовою. Якщо людинi зручно розиовляти иншою мовою представник може перейти на iншу мову....если он ее знает. УАФ финансируется государством ...значит судьи ОБЯЗАНЫ размовляти державною мовою. Нет! Всего хорошего. Хочешь быть судьей учи мову! Но это не сколько не защищает Шумского высосавшего скандал из пальца.
Ответить
+17
-9
avatar
beatles (Крижопіль)
пане, ви хочаб пишить на той мове, де не буде помилок, бо ваше: "нЕсколько" не защищает - что означает НЕМНОЖКО , а вот нИ сколько не защишает - эце вже зовсім інакше... -----
Ответить
+7
-12
avatar
simargl (Чернигов)
Свій текст почитай .. )) "хочаб", "мове" ...
+15
-5
Одіссей (Донецьк)
Я не получаю денег от государства и потому могу ...размовляти на мови Азарова .....а насчет НЕ сколько согласен ...спасибо!
+5
-5
avatar
beatles (Крижопіль)
simargl (Чернигов) згоден! Дякую! Одіссей (Донецьк) все добре! Пишить пост так як зручно, такі помилки бувають коли серед мов венігрет, я сам поки обирав на якої відповідати - помилок наробив))))
+7
-1
мы за динамо (киев)
по суті одісей все вірно виклав. жоден адекватний читач не буде чіплятись до орфографії чи стилістики чи чого завгодно і не зверне уваги на якій мові написано. пс от коли за свої футбольні вподобання тут заведемся то згадаєм за все.
Ответить
+1
0
avatar
Spokoyno (Киев)
Може спробуємо пригадати, як тут затверджувалася / НАСАДЖУВАЛАСЬ російська?! Понад два столітті всіляких утиснень української в Україні... Державних заборон, репресій, судилищ та вбивств! Як державою, так і на побутовому рівні! 15 березня 1951 року студенти Харківського Університету відмовились здавати екзамени російською і 800 з них було репресовано, у т.ч 33 розстріляно. Може тому деякі харків'яни так за російську... Жахлива пам'ять відчуває в український репресії! P.S. Тобто ті хто вимагає однакових умов повинні спитати себе, чи готові вони пройти через всі ці тортури? Не тільки самі, але підставити під це своїх нащадків!
Ответить
+19
-14
Dimoncho (Kharkiv)
Будь-яке насилля породжує насилля. Насильне насаджування мови в будь-якому випадку матиме небажані наслідки у майбутньому
Ответить
+7
-19
avatar
Spokoyno (Киев)
Відновлення мови, це не насилля! Коли дитину примушують не робити у штанці, те ж свого роду насилля, але потім дитина стає більш цивілізованою.
+17
-12
Cerega15 (Kherson)
Не Харьковского, а Львовского. Было дело, 8 лет расстрела всем дали.
Ответить
+1
-7
avatar
Zapp Brannigan (Київ)
У Львові в універах при совку не наважилися викладати російською... В Києві - 50 на 50 (в залежності від факультету і предмету) було, а у Львові побоялися переводити навчання на російську!
+3
0
Cerega15 (Kherson)
Ты не уловил сарказма? Или тоже веришь в эту утку о расстрелянных студентах то ли в Харькове то ли во Львове (в зависимости от того, кто рассказывает)?
0
-3
avatar
Spokoyno (Киев)
Авжеж треба вірити у "розп'ятого хлопчика"
+3
0
Cerega15 (Kherson)
Или НЛО. Какая разница? Тоже ведь есть люди, которые говорят, что видели инопланетян.
0
-1
Исследователь
Зрозуміло тільки те що доки Шумському справи подобаються він буде балакати і на івриті, а коли щось не так тоді стоп я щирий українець,ганьба такому спеціалісти.
Ответить
+10
-20
Dr. House (Подолье)
Зрозуміло тільки те ,що якщо не дослідити Іслєдоватіля, паталогоанатомічно, то він буде ще коїтірувати язиком ще довго...
Ответить
+18
-7
avatar
Просто Квашин (Харьков)
гомик Олексин...ты уже "косишь" под украинца ???
Ответить
+13
-6
Pixelsavenue (Kiev)
простоквашин ты ущербный
+5
-8
Dr. House (Подолье)
Зараз якраз ти пришелепкуватий)))
+6
-6
янковский ян (Запорожье)
В принципе он то все правильно написал. Но сейчас можно взять русскоязычного журналиста и он напишет противоположную статью со своми доводами. И с ними тоже можно будет согласиться.
Ответить
+9
-23
avatar
Віктор Бокасса (Betwmount)
То хай напише.
Ответить
+18
-6
avatar
simargl (Чернигов)
А можно и не соглашаться )))...
Ответить
+5
-2
Pixelsavenue (Kiev)
Здорово, что в самом начале статьи ты вспомнил про Швейцарию. Так вот в Швейцарии 4 языка и никто никому лекции не читает как правильно жить и как разговаривать.
Ответить
+15
-26
Алекс1955 (Донецк)
Зато в Швейцарии Франция, Германия и Италия не вводят войска для защиты ...-язычного населения. Ну и у нас, если кто помнит, языковый вопрос раньше поднимался всегда перед выборами, когда других достижений нет.
Ответить
+22
-4
Dimoncho (Kharkiv)
Якщо не пригнічувати права російськомовної половини населення, дати їм повне право висловлюватися рідною мовою, то причина вводу військ "защита рускоязычного населения" відпаде сама собою. В Швейцарію ніхто не введе війська для захисту ...мовної частини населення, бо їх права там абсолютно не пригнічують
+5
-19
avatar
Просто Квашин (Харьков)
Силой навязали долбанный руssкий язык, а теперь требуют ублюдки... "не пригнічувати права російськомовної половини населення"... ПОЛОВИНИ ???!!!
+19
-8
megrivan (Курячі Лози)
При этом в Германии не говорят, что там, где немецкий язык, там Германия. В Италии не говорят, что там, где итальянски - там Италия. Франция не говорит, что там, где французский - там Франция. А российский дуче-фашист Путин утверждает, что там, где русский язык, там Россия. Недоумки, вроде тебя, ссылаются на пример Швейцарии, не понимая, какие уроды живут на северо-востоке от наших границ и для чего им нужен русский язык в Украине.
Ответить
+27
-10
Pixelsavenue (Kiev)
Сам недоумок
+7
-24
avatar
Просто Квашин (Харьков)
megrivan (Курячі Лози) реально прав.... ты Pixel полный недоумок... без варiантiв...
+12
-6
S_Shvets (Киев)
Професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер: "Такі порівняння справді інколи наводяться, але для мене вони виглядають недоречними з кількох причин. Швейцарія та Україна – дуже різні країни, як щодо історії, так і сьогодення. Порівнювати швейцарську мовну ситуацію з українською люблять люди, які про Швейцарію не знають нічогісінько. Якщо хтось думає, що у Швейцарії все чудово з мовним питанням і швейцарці по всій країні однаково добре володіють усіма чотирма офіційними мовами, то він дуже помиляється".За його словами, у різних кантонах конфедерації фактично побутує лише одна мова. "Насправді Швейцарія є глибоко федеративною країною, і в різних кантонах фактично побутує лише одна мова. Якщо швейцарець їде, наприклад, з німецькомовного кантону у франкомовний, то йому слід мати ґрунтовні знання з французької. І освічена людина з німецькомовної частини Швейцарії зазвичай знає французьку на достатньому рівні. Але дещо інша ситуація, коли хтось із франкомовного кантону їде у німецькомовний: франкомовні швейцарці переважно не знають німецької", - зазначив Мозер.
Ответить
+17
-2
Dr. House (Подолье)
Сергій Швець! До Вас зверталися на рахунок привселюдного забанення довічно такої мразоти як МЕТАЛЛИСТ Харків, який в першому пості про Думського написав пропагандонський русофашистський просто про нашу Державу, Україну, українців, мову...До Вас, вибачте, була вимога цього кисельовсько- скабеєвсьного пропагандона забити пожиттєво із вказанням від модератора про цю подію. Цього не сталося. Це слід розцінювати, що Редакція, і Ви, як головний редактор боїтеся навіть привселюдно банити колаборантів, пуйловських продажних посіпак і продовжуєте політику какая разніца на своїх шпальтах?
+15
-1
Dr. House (Подолье)
Виправки через Т 9: Шумського, а не Думського, і ЗАБАНИТИ, а не забити, хоча тут Т9 цікаво перевів)))
+8
0
avatar
Семйон Ігор (UA-Футбол)
Металіст забанений довічно
+12
-4
Dr. House (Подолье)
Дякую. Просто чомусь це не було привселюдно зазначено...
+8
-3
avatar
Семйон Ігор (UA-Футбол)
Добрими справами не хваляться)
+9
-4
Dr. House (Подолье)
І цьому випадку потрібно для нагального прикладу.
+8
-3
avatar
AndrewKruk (Київ)
Семйон Ігор (UA-Футбол) 24.02.2021 в 16:36
+7
-4
TIRAN (Донецк (Украина!))
Финляндия — относительно малонаселенная страна с 5,5 миллионами жителей... Конституция Финляндии определяет финский и шведский языки как национальные языки. В конце 2018 года говорящие на финском языке составляли 87,6 % населения, а говорящие на шведском языке — 5,2 %...Во «Всемирном докладе о счастье 2018», опубликованном ООН, Финляндия заняла первое место. (c) очень показательные данные!
+1
-11
TIRAN (Донецк (Украина!))
Канада — официально двуязычная страна. С 7 июля 1969 года по Закону об официальных языках английский и французский языки имеют равноправный статус в парламенте, в федеральном суде и государственных учреждениях. Эта мера отражает важную историческую, политическую и культурную роль франкоязычного Квебека. Премьер-министр Канады по традиции выступает с речами в парламенте и на общественных мероприятиях частью по-английски, частью по-французски. Председатели всех четырёх федеральных партий владеют обоими языками. Все канадские федеральные служащие, обслуживающие население в учреждениях и по телефону, обязаны уметь объясняться и по-английски, и по-французски. Вся федеральная литература, от налоговых деклараций до брошюр и отчётов, издаётся на обоих языках. Английский язык является родным для 57,8 % населения, французский — для 22,1 %...В англоязычных провинциях Канады большой популярностью пользуются школы с преподаванием ряда или всех предметов на французском языке («программа французского погружения»): родители задолго до начала занятий записывают в них своих детей, так как двуязычие — большое преимущество при устройстве на государственную службу. (с) ещё один пример демократического общества
+3
-11
TIRAN (Донецк (Украина!))
S_Shvets (Киев) 24.02.2021 в 15:50Професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер... (с) вот смыл сказанного мозером как раз и состоит в том, что никто никому не навязывает ОДИН общий язык, а каждая территория, грубо говоря, государство в государстве, НО все они объединены под одним флагом! возможно, у них стоит поучиться чему-то РАЗУМНОМУ, а не "мстить" за "70 років розбудови комунізму"? ничего хорошего из этого не выйдет! смотрим примеры подобной "разбудови колонiалiзму": мексика, аргентина, колумбия, - испанский язык; бразилия - португальский язык. т. е. вообще чуждые языки заняли место государственного, а где же коренные мексиканский, аргентинский, колумбийский, бразильский?
0
-11
avatar
AndrewKruk (Київ)
TIRAN как всегда само с собой о чем-то дискутирует и уверен что самый умный, как всегда. Не позорься, ущербный.
+3
-1
ukatan (Харьковская обл.)
И как-то немного получше нас живут. Без титульной мовы, как это возможно? Чудеса!
Ответить
+3
-20
S_Shvets (Киев)
Ви серйозно?! Тобто 70 років розбудови комунізму тут ролі ніякої не грають. Дві війни, де Україна була основним театром бойових дій, теж? Сім років війни вже в наш час. Так дрібниці. Звісно, ми маємо бути на рівні Швейцарії, незважаючи на це все. Лише бажання деяких українців розмовляти своєю мовою заважає досягти швейцарських висот
+18
-3
Pixelsavenue (Kiev)
потому что то цивилизованые люди. А эти берут пример с африканских стран. В Руанде вот тоже Хуту решили, что во всем виноваты Тутси и пошли их резать. Дикари короче
+3
-19
avatar
Просто Квашин (Харьков)
А чего же Пиксель твои любимые ка цапы убивают и режут украинцев, если они цивилизованные (вместе с тобой)...???!!!!
+13
-3
avatar
simargl (Чернигов)
Вы ukatan с любой мовой/языком жить хорошо не будете. Потому как Иван рода своего не помнящий обречён на скитания в жизненном тумане. И когда на вопрос где похоронен ваш прадед ответом есть удмуртия, тульщина или воронежщина вопрос о титульной отпадает сам по себе...
+11
-2
Dimoncho (Kharkov)
Менi iнадi здається, що такого роду публiкацiї якраз і є замовленням путінського рупору. Ціль очевидна - викликати негатив російськомовної частини населення до рідної країни. Так тримати, ua-football, - диви, і нові сепаратиські рухи на сході з'являться...(
Ответить
+5
-22
мы за динамо (киев)
перехрестись. і плюнь тричі через пуй. воно і попустить. пс на твій негатив мені попуйлу.
Ответить
+2
0
Алекс1955 (Донецк)
Почитаю интернет, и вижу - самая украинизированная область в Украине - Донецкая. Подходишь к кассе - кассир обращается к тебе на украинском языке. И никаких: "Ну вот началось..."
Ответить
+8
0
Алекс1955 (Донецк)
Я не написал - в АТБ
Ответить
+7
-1
sergio07 (Запоріжжя)
Підтримую автора, але чи не треба адмінастрації сайту почати з себе. При вході на сайт під своїм ніком тебе автоматично пересилає на російськомовну сторінку. Не бажаєте виправити?
Ответить
+25
-5
Dr. House (Подолье)
Згоден, стільки тут лишньохромосомного гною зібралося. Треба робити розтин.
Ответить
+23
-8


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...