Леонид Буряк: "Кто такой Блохин, чтоб я перед ним отчитывался?!". 04-01-2004 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Интервью экс-наставника сборной Украины
Общие новости
04.01.2004
воскресенье
10:03
Леонид Буряк: "Кто такой Блохин, чтоб я перед ним отчитывался?!"
Рейтинг публикации
Интервью экс-наставника сборной Украины

Практично відразу після призначення тренером збірної України Олега Блохіна ми домовились про інтерв’ю з його попередником – Леонідом Буряком. Адже, як не дивно, в Україні практично чомусь офіційно так і не підбили підсумків відбірної кампанії до Євро-2004, не було заслухано звіту наставників – начебто комусь дуже вигідно було якнайшвидше перегорнути цю сторінку в історії українського футболу.

Зустріч з екс-тренером “синьо-жовтих” все відкладалась, – деякий час Буряк перебував за кордоном, тож наша телефонна розмова відбулась лише напередодні Нового року. З огляду на це хотілося зробити її більш святковою, але, як виявилось, події останніх трьох місяців залишили глибокий слід у серці колишнього керманича головної команди країни. Кілька разів мені здавалось, що на іншому кінці телефонного дроту зараз просто кинуть слухавку…

Не збираюсь змінювати професію

- Леоніде Йосиповичу, як вам вдається зараз вести таке активне світське життя – то знімаєтесь у кліпах, то вас “впіймають” на світському рауті, то на хокеї…

- Мені приємно, що не забувають близькі друзі. Якщо у мене є вільний час, я обов’язково йду їм назустріч.

- Після зйомок у новому кліпі Дмитра Гордона думок про зміну професії не виникало?..

- Та які там зйомки, все відбувалось упродовж якихось п’яти хвилин. Це лише маленький епізод...

- Кілька разів телефонні дзвінки заставали вас за межами України…

- У мене діти працюють за кордоном – син на дипломатичній роботі в Брюсселі, дочка танцює в Німеччині. Але я переважно вирішував свої справи.

- Це пропозиції щодо майбутнього місця роботи?

- Я намагатимусь працювати за фахом. Але не хотів би розмовляти на цю тему, тому що все лише на стадії переговорів.

«Я не зобов’язаний перед кимось звітувати!»

- Було б дивно, якби ми взагалі оминули тему збірної України. Адже так і не було заслухано звіту тренерів команди…

- А перед ким звітувати?! Якщо перед президентом ФФУ – то я з ним розмовляв. Якщо якась інформація буде потрібна Олегу Блохіну, нехай телефонує – я йому розповім. Адже впродовж останніх семи років збиралась інформація, нагромаджено банк відеоматеріалів, протоколів – усе це з рук у руки передано відповідним службам. Що далі? Перед Блохіним звітувати? А хто він такий, щоб я перед ним звітував?

- Бачу, вас і досі хвилює ця тема?..

- Ні, саме формулювання запитання неточне. Я ні перед ким не зобов’язаний “відчитуватись”. А що, Лобановський переді мною “відчитувався”? А може, Сабо перед Лобановським? Я вважаю такі речі і висловлювання неетичними. Хто б яку посаду не обіймав, не повинен такого говорити. (Вочевидь, Леонід Буряк має на увазі репліку Олега Блохіна щодо того, що він так і не отримав від попереднього тренерського штабу звіту про виконану роботу. - Авт.) Навіть якщо Блохіну й ставили таке запитання. А то ми договоримося до того, що, мовляв, нехай Блохін спочатку Македонію в Києві обіграє.

- Очевидно, ви вважаєте, що з боку керівництва ФФУ було вже занадто критики. Адже перемоги збірної сприймали як належне, але варто було спіткнутись, як відразу нагадували, що і в матчі з вірменами Буряк невчасно замінив Зубова, а з тою ж Іспанією – Шевченка?..

- Це доля кожного тренера. У мене немає козирів на руках, бо коли б після цих замін усіх влаштовував кінцевий результат – це одне, а коли ні – зовсім інше. Не забуваймо, що моє керівництво припало на такий період, коли по 6-8 гравців збірної України були травмовані. Це не були експерименти зі складом, а життєво важливі для організму команди перестановки. Щось вийшло, щось ні – як і у всіх видах спорту. Мабуть, президент ФФУ має право на критику – з боку ж видніше. Я є зацікавленою особою, тому не хочу це коментувати. Але є обґрунтована критика фахівців, а є вислови людей, які мають таке ж відношення до футболу, як я – до космосу.

- А як ви оцінюєте виступ збірної України у відбірному турнірі?

- Я вважаю, команда була непогана. Можливо, нам не вистачало фарту. Але кажуть, що везіння потрібно вистраждати. Контракт був на один рік, а за такий час важко створити нову команду. Та були хороші матчі, які показали, що потенціал у збірної України є.

- В одному з інтерв’ю після “відставки” ви зазначили, що у збірної України не було належного фінансування? Мабуть, мали на увазі призові для футболістів?

- Я сказав те, що сказав. Я не мав на увазі призових для Буряка чи кошторису авіаперельотів тощо. Але фінансування збірної, яке було при Сабо і Лобановському, відрізнялось від того періоду, коли я тренував команду.

- Дехто вважає, що “мовчун” Буряк був занадто делікатним у стосунках з керівництвом ФФУ. А от, мовляв, амбітний Блохін – який за словом у кишеню не лізе – матиме в цьому перевагу?..

- Що значить “занадто делікатним”? Адже має бути якась взаємна повага, якісь етичні норми поведінки. Я вважаю, що у нас з Григорієм Суркісом були і є нормальні стосунки. Те, що він зараз говорить... Я також його по-своєму розумію (Григорій Суркіс визнав, що призначення Буряка на цю посаду було помилкою. – Авт.) Але, можливо, це варто було робити трохи пізніше, коли нарешті матимемо якісь суттєві успіхи. Проте я не вважаю, що у нас з ним були якісь чвари, і я з повагою ставлюся до того, що він робить для українського футболу.

- А з новим тренером збірної ви спілкуєтесь?

- Я не хочу на цю тему розмовляти – це мені нецікаво! Бажаю, щоб під керівництвом Олега Блохіна збірна України стала чемпіоном світу. Я лише двома руками проголосую за те, щоб Україна була там, де ви хочете її бачити.

Ребров і лежачий кращий за багатьох

- Повернімось до гри збірної України. Вас неодноразово критикували за те, що в команді грають футболісти, які не мають ігрової практики в клубах, приміром, ті ж Лужний, Ребров…

- Ребров і лежачий кращий за багатьох футболістів “у стоячому положенні”. Буряк не одноосібно приймав такі рішення. Була тренерська рада з чотирьох наставників, і були футболісти, які входили до цієї ради, – для мене важливою була їхня точка зору. Але я ще не бачив такого тренера, який би слабшого футболіста поставив у склад, а сильнішого відіслав на лаву запасних.

- Багато також говорилося про, начебто, ваші суперечки з лідером команди Андрієм Шевченком?..

- Нічого такого між нами не було. А вибір тактики є прерогативою головного тренера. Коли я був гравцем, то також ображався, коли мене чи когось іншого замінювали. Всі футболісти – люди амбітні, і було б навіть дивно, якби вони не ображались. Але, мабуть, зараз варто думати про те, щоб наша збірна потрапила на чемпіонат світу 2006 року, а не копирсатися у минулому.

- До речі, як ви оцінюєте жеребкування Мундіалю-2006?

- Ми потрапили до сильної групи, – що я можу ще сказати.

Зі мною залишились ті, хто був поряд ціле життя

- Ви вже визначились, де зустрічатимете Новий рік?

- Вдома з дружиною.

- Приїдуть діти?

- Ні, вони професійно займаються свою справою, а це забирає багато часу.

- Ви були на матчі ветеранів хокею Росії та України. Чи вдалося поспілкуватись з давніми друзями?

- Так, там було багато людей, з якими я провів свою молодість. Адже шляхи перетинались і з гравцями київського “Сокола”, а з москвичами Шалімовим, Лебедєвим, Кожевниковим ми багато часу провели на базі збірних СРСР у Новогорську.

- Чи змінилось ставлення до вас друзів, знайомих, адже в останні місяці ви перебуваєте, так би мовити, “в опалі”?..

- Ті люди, які були поряд зі мною ціле життя, – вони й залишились. А думка інших мене не хвилює.

- Як би ви охарактеризували 2003-й – рік святкування свого 50-річчя і рік відставки?

- Всі живі і здорові – це найголовніше. А щодо збірної, то, звісно, прикро, що ми не пробились на Євро-2004. Та навіть якщо б мені запропонували продовжити контракт, я б все одно подав у відставку.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Новости по теме
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]