Українська бригада арбітрів на чолі з Іщенком повернулася з Норвегії


Українцi обслуговували матч 13-го туру чемпіонату країни “Волеренга” – “Одд Гренланд”

Українська бригада арбітрів на чолі з Іщенком повернулася з Норвегії


- подається мовою оригiналу -

Сьогодні, 5 липня, українська бригада арбітрів на чолі з Ігорем Іщенком повернулася з Норвегії, де проводила матч 13-го туру чемпіонату країни “Волеренга” – “Одд Гренланд”. Незважаючи на впевнену перемогу господарів (3:0) та великий відрив суперників у турнірній таблиці, прохідною вчорашня гра не була. Команди намагалися гостро атакувати, й у першому таймі аутсайдер не скористався принаймні трьома гольовими моментами.

Нагадаємо, що виклик на цю зустріч наші рефері отримали завдяки програмі обміну арбітрів, започаткованій УЄФА. Цю ініціативу вирішили підтримати футбольні асоціації України та Норвегії. Першими наприкінці травня свою “програму” виконала в Україні норвезька бригада на чолі з Тер’є Хоге, яка відпрацювала на фінальному матчі Кубка країни між „Шахтарем” та „Динамо”. Запрошення від скандинавів не забарилося, і 4 липня “свою справу” зробили і наші співвітчизники.

Свіжими враженнями про цю поїздку з прес-службою ФФУ поділився Ігор Іщенко. Арбітр зізнався, що він з колегами був дещо здивований, коли по приїзді їм почали нагадувати досить елементарні речі, так би мовити, фахові нюанси, які повинен знати кожен рефері, не кажучи вже про тих, хто належить до категорії ФІФА. Передматчеві наради, традиційні для вітчизняного футболу, у скандинавському розумінні обмежуються спілкуванням з делегатом матчу та суддівським спостерігачем, до речі, знайомим українському вболівальникові Руне Педерсеном, який зараз очолює Асоціацію арбітрів Норвегії. Після матчу гравці та тренери подякували іноземним арбітрам за чудову гру, а Руне Педерсен відзначив високий рівень українців та їх готовність до проведення змагань вищого ґатунку.

Результати програми УЄФА з обміну арбітрами прокоментував голова Комітету арбітрів ФФУ Віктор Дердо.

- Це призначення ми отримали відповідно до минулорічного циркуляру УЄФА „Програма обміну арбітрами на національному рівні”, який передбачає набуття рефері міжнародного досвіду у матчах високого ґатунку. До того ж це знижуватиме психологічне навантаження на “немісцевих” рефері, котрі проводять змагання у своїх країнах.

Головна проблема арбітражу у національних чемпіонатах викликана пресом критики, якого постійно зазнають представники Феміди. Звісно, це заважає їм нормально працювати. І подібна ситуація турбує не лише вітчизняний футбол, а й чимало інших національних федерацій.

У лютому цього року Комітет арбітрів ФФУ прийняв рішення приєднатися до зазначеної програми і направити свою заявку до УЄФА. Визначення категорії матчів, на які національна федерація планує залучити іноземців, залишається за нею. До нашого звернення щодо призначення бригади зарубіжних арбітрів на фінал Кубка України Європейський футбольний союз поставився з повною серйозністю. І той факт, що на матч до Києва прибув рефері з елітної групи, яскраве тому підтвердження.

Українська бригада під орудою Ігоря Іщенка вчора провела матч національного чемпіонату Норвегії. Я розумію, що українців сприйняли з відвертим побоюванням, оскільки сьогодні рейтинг наших рефері у табелі про ранги УЄФА та ФІФА недостатньо високий. Можу сказати, що після візиту української бригади рефері ми набули певного досвіду у цьому питанні. Остаточні результати здійсненого обміну потребують більш детального аналізу, тому рішення щодо подальших перспектив цієї роботи прийматимемо згодом.

Оцените этот материал:
Источник:
ФФУ
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
rr (lviv)
Україна -форевер! А наші судді - "українців сприйняли з відвертим побоюванням"... всьо сказано.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 4
rr (lviv)
Україна -форевер! А наші судді - "українців сприйняли з відвертим побоюванням"... всьо сказано.
Ответить
0
0
Криця (Бердичів)
Хоч матч і не дуже важливий, як зрозуміло із матеріалу, але не осоромилися, заслужили повагу. В майбутньому до нас ставитимуться по-іншому. Ми самі винні у такому сприйнятті у світі нашого футбольного господарства, в тому числі і суддівства. Але все треба змінювати. Звичайно, поступово.
Ответить
0
0
perdomanoz (Харьков)
Хорошо что еще первую или вторую лигу Норвегии не отправили судить. А как вам фраза:"Проходной эта игра не была..."
Ответить
0
0
супер ПЕТРОВИЧ (Донецк)
Без коментариев.
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус