Володимир Бабаєв: "Майбутнє Харківщини – діти"


Голова Харківської обласної федерації футболу розповів про футбольне господарство Харківщини

Володимир Бабаєв: "Майбутнє Харківщини – діти"


У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з головою Харківської обласної федерації футболу (ХОФФ), членом Виконкому ФФУ Володимиром Бабаєвим.

− Володимире Миколайовичу, яким нині є футбольне господарство Харківщини?

− Обласні програми впровадження уроку футболу в школі, відродження турніру на призи клубу «Шкірний м'яч», реалізація проектів «Наше майбутнє», «Даруємо радості дітям», створення і організація роботи ДЮФЛ Харківщини ми вважаємо фундаментом становлення нашої футбольної школи, здорового способу життя і інвестування в майбутнє. Дії ХОФФ спрямовані в першу чергу на підтримку та розвиток масової та дитячо-юнацької гри. До речі, лише у Харкові футболом організовано займається більш ніж 17 тисяч осіб. Мова в цьому випадку йде не про тих, хто «ганяє м’яча» у вихідні, а тих, хто тренуються й виступають в офіційних змаганнях під егідою обласної федерації.

358 аматорських команд регулярно беруть участь у районних і міських змаганнях з футболу серед дорослих. 254 команди різних вікових груп − в офіційних змаганнях Дитячо-юнацької ліги Харківщини. В області зареєстровано 33 аматорські, 14 ветеранських і два жіночі футбольні клуби. Ще 134 аматорські клуби займаються міні-футболом, 12 команд з пляжного футболу. Нам вдалося організувати і легалізувати в 26 районах області і 4 містах обласного підпорядкування районні і міські федерації футболу, тим самим збільшити кількісний склад наших колективних членів в порівнянні з 2000 роком на 12 федерацій.

Діяльність ХОФФ стала більш професійною і конструктивною, були визначені пріоритетні напрями і принципи руху вперед, що охопили весь спектр обласного футболу. Першорядним завданням є відродження масових занять і, перш за все, в дитячо-юнацькій ланці. Проаналізувавши становище справ, ми зрозуміли, що нове покоління харків'ян дуже потребує кваліфікованих змагань шкільних команд, турнірів вихованців профтехучилищ, технікумів і вузів. На жаль, практично зник організований дитячий футбол і на селі. Потрібно було знайти ключове рішення, здатне витягнути весь ланцюг проблем. І таке рішення запропонувала ФФУ − впровадження уроку фізкультури з елементами футболу в загальноосвітніх школах.

Таким чином, перші ази гри пізнаються на уроках футболу, що проводяться приблизно в сімох тисячах класів більш ніж в 800 загальноосвітніх харківських шкіл. Саме тут проходить перший відбір тих, хто вийде на майданчики в рамках «Турніру 1000 команд» (до речі, тут на початковому етапі стартує не тисяча, а близько восьми тисяч команд) і змагань на призи клубу «Шкіряний м'яч» (2640 команд). За цими показниками наша федерація є одним з лідерів в Україні. Для реалізації цієї програми ХОФФ спільно з Харківським обласним інститутом удосконалення вчителів і Державною Академією фізичної культури організували курси, що постійно діють, для викладачів фізичної культури загальноосвітніх шкіл і дитячо-юнацьких тренерів міста і області. Було надано науково-методичну допомогу для організації і проведення змагань з футболу в загальноосвітніх школах і за місцем проживання.

Окрім того, нам вже вдалося зробити чемпіонат та першість області серед аматорських команд у двох лігах більш конкурентоспроможними. Також я хочу підкреслити, що поруч з дорослими в нас грають ще й команди юнаків. Кожного року зростає рівень цих змагань і конкуренція серед їхніх учасників, про що свідчить не лише зростання відвідуваності стадіонів, але й увага до цих змагань ЗМІ.

− Скільки в області футбольних стадіонів?

− Тренування і змагання на аматорському рівні проходять на 60 стадіонах. 34 з них відповідають вимогам проведення всеукраїнських змагань, 5 здатні приймати матчі професіональних клубів. Насамперед, це «Металіст», якій після повної реконструкції буде здатний прийняти 42 000 уболівальників, «Арсенал-Баварія» (2 000), «Динамо» (близько 10 000). До речі, стадіон «Динамо» взяв в оренду ФК «Харків», плануючи встановити тут сучасне електронне табло, підігрів футбольного поля, штучне освітлення, капітальний ремонт роздягалень і трибун (де будуть установлені додатково 5 000 пластикових крісел із реконструйованого НСК «Олімпійський»).

У цьому контексті варто згадати також стадіони «Локомотив» у Куп’янську, «Газовик» у Краснокутську, харківський «Спартак-Арсенал» і комсомольський «Енергетик»… Загалом, інфраструктура футбольного господарства області та її столиці дозволяє підготувати висококласних футболістів. Як приклад − клуби «Металіст» і «Харків» виступають у Прем'єр-лізі, в першій змагається «Геліос», у другій − «Арсенал».

− Чим ще може пишатися футбольна Харківщина? І навпаки − які проблеми найбільш актуальні нині для Слобожанщини?

− Зауважу, що перераховувати успіхи харківського футболу не варто − про це було багато сказано під час нещодавнього святкування його 100-річчя. Важливіше згадати про проблеми.

По-перше, дитячо-юнацька футбольна інфраструктура. Діти із задоволенням грають і на асфальтованих майданчиках. Але чи можна назвати це футболом? Отже, нам потрібні футбольні поля для проведення повноцінного навчально-тренувального процесу. Особливо відчувається відсутність газонів у Харкові, де жодна ДЮСШ не має якісного поля, яке б відповідало хоча б мінімальним вимогам до трав'яного покриття... Більша частина зі згаданих 34 футбольних стадіонів перебуває в районних центрах. І добре, що вони там є, адже в дитячу інфраструктуру вкладати кошти потрібно регулярно. Причому, мова не йде про надзвичайні суми.

Утім, не можна сказати, щоб харківські ентузіасти пасивно очікували появи сучасної футбольної інфраструктури. Не сплять і керівники наших провідних команд. Скажімо, плідно працює ДЮФШ «Арсенал», ДЮФК «Мрія», фахівці відзначають появу дитячої футбольної школи ФК «Геліос»... Та особливі надії ми пов'язуємо із ФК «Металіст». Як відомо, найближчим часом у нього з'явиться дитячий комплекс із дев'ятьох полів. А наступного року клуб взагалі відкриє власну футбольну академію!

Особливо ж мені приємно, що інтерес до дитячого футболу стрімко зріс із створенням Дитячо-юнацької футбольної ліги Харківщини. Була проведена паспортизація всіх ДЮСШ з відділенням футболу, створена чітка система проведення чемпіонатів, першості міста і області, в яких бере участь 250 команд дітей віком від 9 до 18 років, проведена «паспортизація» гравців. Важливим чинником у формуванні юних футболістів є їх участь у всеукраїнських змаганнях, де відчуття відповідальності за результати команди, рідного міста і області дає додаткові спортивні резерви.

По-друге, сьогодні концепція розвитку дитячо-юнацького футболу передбачає зміну акцентів в діяльності тренерів дитячо-юнацьких команд з результатів на індивідуальну підготовку гравців. У зв’язку із цим ми звернули увагу на проблему кваліфікації дитячого тренера, його професіоналізм, здатність закласти правильний фундамент технічної і психологічної підготовки. Адже не секрет, що тренери професійних команд не дуже хочуть займатися із молоддю, а вважають за краще запросити майстра. Сьогодні ж час довів, що в Україні достатньо здібних молодих гравців, які можуть гідно представляти наш футбол на міжнародній арені.

− Які змагання проводяться під егідою обласної федерації?

− Спільно з «Міжнародним благодійним фондом Олександра Фельдмана» ХОФФ стала ініціатором одного з наймасовіших у Європі обласного дитячого турніру «Турнір 1000 команд». Щорічно в ньому беруть участь 800 загальноосвітніх шкіл Харківської області (проведено 8000 ігор).

За ініціативою обласної федерації та підтримки Харківської міської Ради став традиційним Міжнародний юнацький турнір міст-побратимів, в якому щорічно беруть участь молоді футболісти з Франції Німеччини, Польщі, Болгарії, Ізраїлю, Китаю, Литви, Грузії, Росії і провідних клубів України.

Окрім того, у Куп’янську, обласному центрі області впродовж останніх років проводиться Міжнародний турнір, присвячений «Дню захисту дітей», в якому беруть участь 60 команд 9-14-річних футболістів з Росії. Білорусії, Молдови і України. Також ми відродили дитячо-юнацькі змагання, присвячені пам'яті майстрів шкіряного м'яча Харківщини: Н.Королева, Ю.Тарасова, М.Садика, Н.Щербіни…

− Розкажіть, будь ласка, про музей історії харківського футболу, відкритий з нагоди сторічного ювілею…

− В центрі уваги роботи федерації завжди залишалися ветерани − ті, хто своїми спортивними досягненнями створювали історію харківського футболу, закладали його основи, кували його славу. Обласна федерація проводить постійну роботу по організації змагань серед команд ветеранів. Щорічно проводиться міська, районна і обласна першість, в якій беруть участь 94 ветеранських команди.

Рішенням Виконкому обласної федерації, були упорядковані місця поховання, відремонтовані і відновлені пам'ятники видатним харківським футболістам і тренерам. Але пам'ять про наших ветеранів назавжди залишиться в наших серцях!

А для тих, хто тільки починає знайомитися з харківським футболом, в приміщені ХОФФ створений музей його історії. Унікальні документи, зокрема протоколи перших російських і радянських футбольних матчів, представлені в його експозиціях поряд з безцінними фотографіями і нагородами. Колекція музею постійно поповнюється і в день святкування сторічного ювілею відкрився його другий зал − зал слави, який присвячений видатним футболістам-харків'янам, що принесли нашому місту славу на міжнародній арені.

Оцените этот материал:
Источник:
ФФУ
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
jaguar_arx (Харьков)
имхо ты слищком критичен. во-первых если о детском футболе стали заботится только последние 5 лет, то результаты будут не сегодня, а еще лет через 5. во-вторых, зарплата у учителей в совке всегда была низкой, т.к. их привыкли брать партийной мотивацией и еще не успели перестроиться на рыночную экономику, в которой бюджетники должны получать зарплату конкурентноспособную с частниками, если государство желает продвигать что-то в массы. мы еще пока не доразвиты. и это нужно признать. но мы пытаемся разиваться и это тоже нужно признать и не мешать это делать, а помогать. вот и все что я хотел сказать сегодня.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 3
jaguar_arx (Харьков)
имхо ты слищком критичен. во-первых если о детском футболе стали заботится только последние 5 лет, то результаты будут не сегодня, а еще лет через 5. во-вторых, зарплата у учителей в совке всегда была низкой, т.к. их привыкли брать партийной мотивацией и еще не успели перестроиться на рыночную экономику, в которой бюджетники должны получать зарплату конкурентноспособную с частниками, если государство желает продвигать что-то в массы. мы еще пока не доразвиты. и это нужно признать. но мы пытаемся разиваться и это тоже нужно признать и не мешать это делать, а помогать. вот и все что я хотел сказать сегодня.
Ответить
0
0
saltov (Харьков)
Да и название - просто шедевр соцреализма ! Или в других регионах майбутнє - діди та баби ?
Ответить
0
0
saltov (Харьков)
Статья - в духе совка . Трудовые успехи , единым порывом , сплошной одобрям ...А я бы спросил : сколько воспитанников харьковского футбола играет в харьковских ( и не только ) командах ЧУ ? И какая зарплата у детских тренеров ? И как получилось , что лучший харьковский стадион недавно остался без травы ? И т.д. и т.п.
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус