Юрій Кіндзерський - у гостях програми "Відверто про футбол"


Текстова версія програми "Відверто про футбол" від 3 листопада

Юрій Кіндзерський - у гостях програми "Відверто про футбол"


- Вітаємо вас шановні друзі. В ефірі програма „Відверто про футбол”. Перше телевізійне ток-шоу про футбол представляє торгівельна марка „Оболонь”. В нинішньому сезоні в еліті вітчизняного чемпіонату вперше виступає абсолютний новачок ФК „Львів”, який стартував гучною перемогою над „Шахтарем”. Сьогодні ми запросили до нашої студії президента клубу ФК „Львів” пана Юрія Кіндзерського. Добрий вечір.

- Добрий вечір.

- Юрій Іванович, який настрій після останнього програшу команди?

- Чемпіонат це далеко не одна гра. Все ще попереду. Головне зробити правильні висновки після програшів.

- А сама гра вам сподобалася?

- Це була перша поразка Сергія Івановича Коваль ця. І не остання, це футбол. Треба реально дивитися на речі. Головне щоб був баланс і досягався результат, який поставлений перед командою. Після поразок я не завжди заходжу до роздягальні, але в цей раз я це зробив. Я залишився задоволений грою команди, яка впродовж матчу не зупинялася. І тоді, коли ми поступалися в рахунку і тоді, коли ми грали в меншості. У нас були шанси перемогти, але, нажаль, фортуна цього разу не була схильною до нас.

- Замість досвідченого тренера ви запросили до клубу людину, яка хоч і була класним футболістом, але головним тренером працювати не доводилось. Окрім того помічником Сергія Коваль ця став Юрій Беньо, який щойно завершив кар’єру гравця. Що вас спонукало зробити такий ризикований крок?

- Я ще раз хочу подякувати Степану Федоровичу Юрчишину за нашу співпрацю, за результати які з ним досягла команда. Після перемоги над „Шахтарем” в нас можливо завершився емоційний підйом. Ми провели дуже важке друге коло в першій лізі. Було дуже мало часу для підготовки до участі у Прем’єр-лізі. Так склалося, що не вистачило досвіду. Треба було щось робити. Після кожного програшу ми робили висновки. Після матчу з „Чорноморцем” відбулася відверта розмова всім колективом і Степан Федорович попросив відставку, яку я прийняв.

- Чому Ковалець?

- Відповім не стандартно. В кінці чемпіонату ви побачите як буде грати ФК „Львів” і на якому ми будемо місці. Тоді ви спитаєте, що я знав.

- Ми зараз хочемо знати.

- Ми сьогодні формуємо боєздатний колектив однодумців, які сповідують однакові принципи в футболі. Гадаю, що ми з Сергієм Івановичем зможемо це зробити.

- Ви нова людина в великому футболі. Ви були в Полтаві на зустрічі президентів клубів Прем’єр-ліги. Кажуть, що в українському футболі прозорі стосунки не завжди в пошані. Ви відчули якийсь негативний смак від українського футболу?

- В Полтаві я сидів відкривши рота і намагався набратися побільше досвіду. На мій погляд те як було знято питання про обрання президента Прем’єр-ліги прибрало ту гостроту та серйозність наших зборів. Тож ми перенесли нашу нараду на 31 жовтня.

- Зараз вже листопад.

- Було проведено так би мовити заочне опитування президентів, чи готові вони. На мій погляд пізно була обрана компанія, яка мала відібрати кандидатів на посаду президента Прем’єр-ліги.

- Як ставляться одне до одного президенти? Адже за статком всі різні.

- Всіх нас об’єднали не статки, а дуже велика любов до футболу. Я не відчув дискомфорту спілкуючись з нашими поважними президентами.

- Чи вдалося щось зробити з проблемою суддівства? Була також інформація, що проти одного з арбітрів проголосувало 9 президентів, але він все одно продовжує обслуговувати матчі Прем’єр-ліги.

- Я і багато людей у футболі цю тему дуже не люблять. Але це частина футболу. З приводу згаданого вами випадку, таке дійсно було. Це стосується Абросімова з Одеси. По регламенту він не повинен зараз судити матчі Прем’єр-ліги. Наразі я не можу сказати, що в мене є претензії до суддівства. Рішення по Абросімову могло бути прийняте 31 жовтня, але не було зустрічі президентів, тож немає і рішення. Чи змінилось суддівство? Я думаю, що футбол – це обличчя суспільства. І ми всі маємо до нього відношення. Особисто я голосував проти запрошення іноземних суддів. Адже це означає, що ми не довіряємо нашим суддям. Ще в першій лізі я ставив питання щодо підвищення заробітної платні суддів. Незважаючи на те, що вона і так доволі непогана. Ми маємо явище про яке всі говорять, але не можуть довести.

- А як це можна довести?

- Григорій Михайлович сказав, що якщо треба буде довести, то ми можемо залучити компетентні органи. Це, на мій погляд, єдиний шлях. Треба знайти докази, відкрити карну справу, передати її до суду. Після цього можна звинувачувати. Зараз всі говорять, що судді винні. Але якщо вони і винні, то завжди є друга сторона. Це ми – президенти. З цього треба починати, якщо ніхто не дає, то і судді брати не будуть.

- Коли ваша команда виходила до Прем’єр-ліги, були такі вислови, що ваші інтереси, які перетинаються з ФФУ, спричиняють лояльність по відношенню до ФК „Львів”.

- Страхова компанія „Княжа”, яку я очолюю, виграла конкурс серед страхових компаній і стала спонсором національної збірної. Контракт був підписаний на суму 12 мільйонів євро на п’ять років. Але ці ж гроші не пішли в чиюсь кишеню. Це гроші, які ідуть на розвиток дитячого футболу, національної збірної... Це не така дешева справа утримувати всі наші збірні. Чи це допомагає ФК „Львів”? Подивіться самі, ми вже другу гру поспіль закінчуємо в меншості. Це також про щось говорить.

- Мова тоді йшла про те, що ви стимулюєте суддів та суперників.

- В нас передача „Відверто про футбол”, тож я вам скажу правду. В регламенті ФІФА, УЄФА та чемпіонату України заборонено стимулювати суперників. Це йде всупереч правилам чесної гри. Коли в другому колі ми зрозуміли, що можемо реально боротися за вихід до Прем’єр-ліги, я можу відверто сказати, ми почали грати по правилам наших суперників. До цього ми грали в свою гру. Була жорстка конкуренція. „Іллічівець”, „Десна”, „Оболонь”... Ми почали грати за їх правилами. Хочу також нагадати, що ми програли лише „Десні”. „Оболонь” вдома обіграли 4:0, а „Іллічівець” – 2:0.

- Ви бізнесмен, чи можна перекласти закони бізнесу на футбольні рейки у нас?

- Це давно треба робити. Створення Прем’єр-ліги був першим кроком. Але не треба забувати, що бізнес має соціальну сторону. В футболі це 80%, треба зайняти людей, показати гарну гру, принести задоволення вболівальників. Ми граємо для людей.

- Ви думаєте про, що це не тільки гроші. Це також доля людей, доля футболістів. Головне завдання клубу Прем’єр-ліги виховувати футболістів для національної збірної. Чи є у вас така ідея? І чи є вона у інших власників клубів?

- Думаю, що багато президентів цього не розуміють. Я зараз не говорю про Прем’єр-лігу. Наша страхова компанія наразі фінансує два футбольних клуби. В першій лізі такого розуміння немає. Щодо ФК „Львів”, то зараз в нас вже є два гравці молодіжної збірної.

- Ви тішитися з цього, чи думаєте як їх продати?

- Я з цього тішуся, ми їм пояснюємо, що треба працювати, ставати справжніми професіоналами. А коли вже переростеш клуб, то можна думати про те, як не зупинитися в рості та перейти в інший клуб, а може і чемпіонат. Але, нажаль, головна задача в нашому чемпіонаті в тому, що коли футболіст починає добре грати, біля нього з’являються агенти, які мають негативний вплив на гравців. Мені часто кажуть, що я недолюблюю агентів. Я їх дуже люблю, особливо тих, хто нам приводить гарних гравців.

- Назвіть прізвища.

- Олександр Кулішевич. Це агент ФІФА. Він привів до нас братів Баранців.

- Як ви потрапили у футбол і як виникла ідея створення практично нової команди?

- Потратив я дуже просто у футбол. Почав ходити, побачив м’яч, почав грати... Це стосується дитинства. З м’ячем я буквально спав, за що мене постійно батьки сварили. М’яч був завжди брудним, в болоті... Потім через травму я на деякий час забув про футбол, але залишився вболівальником. Що стосується професійного футболу, то тут я хочу подякувати майстру спорту міжнародного класу Віктору Івановичу Хлусу за те, що він мене переконав, вже більше як три роки тому, що якщо є гроші, то їх можна вкладати в український футбол. На той момент йшла мова про клуб другої ліги з бюджетом близько мільйона гривен. Я прийняв рішення, що наша компанія зможе самостійно створити клуб. Ну а далі це почало затягувати. Ми почали робити дуже правильно на мій погляд. Ми змогли почали фінансувати школу в Щасливому, створили клуб, отримали землю в оренду, збудували базу. Нажаль землю ми отримали в оренду на дуже короткий термін. Її можуть забрати в будь-який момент. Коштує вона 100 тисяч гривен за сотку. А футбольне поле – це 70 соток. Зараз в нас зараз є чудова школа, є чотири команди у вищій юнацькій лізі. Також є дві професійні команди. По регламенти два клуби не можуть мати одного власника, тож я був вимушений передати справи. Хоча цікавлюся успіхами команди. В нас сьогодні є все, але немає вболівальника. Для мене це загадка. В Щасливому на матчі другої команди приходить більше людей, ніж в Борисполі. В мене прохання до жителів міста приходити на футбол та отримувати задоволення від гри.

- Чи під силу в перспективі ФК „Львів” боротися за місця у верхній частині турнірної таблиці?

- Всі в команді мріють про те, щоб грати в єврокубках. Гадаю, згодом так і буде. Якщо б ми про це не мріяли, то навіщо тоді займатися футболом? Якщо я скажу, що це буде за два-три роки, то це прозвучить надто амбіційно. Але ми спробуємо досягти цієї мети, проведемо селекційну роботу, підготувати колектив, через два тижні буде рішення львівської ради про виділення нам стадіону „Сокіл” і десь за півроку ми будемо мати шикарну базу. Це дасть нам можливість тренувати дітей, першу команду та дубль.

- Які у вас стосунки з „Карпатами”?

- Це команда з чудовою історією, я народився на Львівщині і завжди вболівав за „Карпати”. В нас немає проблем з порозумінням. Ми граємо на одному стадіоні і чудово ладнаємо.

- Ви будете додатково мотивувати своїх гравців перед матчами з „Карпати”.

- Я сумніваюся, що можна мотивувати чимось додатково. Це ж дербі.

- Окрім цього багато гравців ФК „Львів” починали в „Карпатах” і вони будуть прагнути довести колишньому клубу, що вони сильні футболісти. Юрій Іванович, в Коваль це карт-бланш?

- На сьогодні це не карт-бланш в прямому розумінні цього слова. В нас є домовленість і контракт на три роки. Вимагати сьогодні результату я не буду. Мені подобається підхід як Мирона Маркевича так і Сергія Ковальця. Ми повинні налагодити гру. Ми повинні вселити в футболістів віру у те, що вони можуть створити на полі справжнє диво, яким є і гол і прекрасна гра.

- Зараз можна говорити, що ви вгадали с тренером?

- Першими кроками особисто я дуже задоволений. Футболісти та працівники клубу також. Я бачу, що Сергій Іванович знає, що робити.

- Ви і надалі будете запрошувати в команди лише українців?

- Нами була прийнята така політика. Найближчим часом ми не будемо запрошувати легіонерів, а будемо виховувати своїх власних футболістів.

- Але з часом все може змінитися?

- Я відвідую дитячі матчі та бачу, що росте чудове покоління, яке зможе в майбутньому грати на високому рівні. Я б не хотів, щоб настали такі часи, що можливості грати лише українським складом не буде.

- Нагадаємо нашим глядачам, що на інтернет порталі UA-Футбол ви можете поставити запитання до гостя нашої програми. Сьогодні ми обрали таке запитання: „Чи будете ви додатково стимулювати вболівальницьку аудиторію акціями та заходами до, або після матчів, аби здобути ще більшу армію вболівальників? І чи вдасться все ж таки в одному місті вжитися двом ведмедям? Тобто якщо ви хочете зростати та мати вболівальників, багато вболівальників. Адже є ще „Карпати”.

- Я б сказав „Чи вдасться вжитися двом левам в місті Лева?”. Так як великий лев „Карпати” ще не помічає левенятко ФК „Львів”, яке набирається досвіду і росте. Впевнений, так буде і надалі. Що стосується додаткової стимуляції, то їх проводить страхова компанія „Княжа”, яка хоче залучити нових клієнтів. Я впевнений, що ми можемо привернути увагу вболівальника тільки гарною грою. Можливо не завжди результатом, але боротьбою до кінця, до останньої секунди.

- А як же розіграш холодильників, телевізорів?..

- Не думаю, що прийде хоча б на сто людей більше, щоб отримати холодильник. Особливо коли йде дощ, тоді приходять люди, які люблять футбол. Якщо вони випадково виграють холодильник, то, думаю, вони його застрахують.

- Юрій Іванович, бажаємо грати в футбол тоді. Бажаємо грати в футбол вашій команді, вашим футболістам. Бажаємо вам більше емоційних спалахів від гри ваших футболістів. Дякуємо вам за ту відверту розмову, яку ми сьогодні провели. До побачення.

- До побачення.

Від редакції. Як і було анонсовано до ефіру, читач, чиє питання прозвучало під час програми “Відверто про футбол”, отримує призи від компанії “Оболонь”. Тому, із задоволенням вітаємо київських читачів, що спілкуються на сторінках UA-Футбол під логінами AndreSem та FootballFan, бо саме їх питання було відібране ведучими програми та адресовано Юрію Кіндзерському.

Просимо читачів AndreSem та FootballFan у найближчий час зв’язатися електронною поштою з редакцією UA-Футбол та отримати свої призи.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
AndreSem (Киев)
FootballFan (Киев) 05.11.08 19:43 Спасибо, тебя также колега!!!
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 4
AndreSem (Киев)
FootballFan (Киев) 05.11.08 19:43 Спасибо, тебя также колега!!!
Ответить
0
0
Павел Булах
Господа победители, свяжитесь, пожалуйста, с редакцией по вопросу вручения призов.
Ответить
0
0
SeveN7 (Львів)
Lviv FC!!!
Ответить
0
0
FootballFan (Киев)
AndreSem Поздравляю, колега! :)
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус