Урок футболу триває


В Будинку футболу стартував дводенний спільний семінар Федерації футболу України та Міністерства освіти та науки

Урок футболу триває


У четвер, 13 листопада, в Будинку футболу стартував дводенний спільний семінар Федерації футболу України та Міністерства освіти та науки «Стан та перспективи розвитку шкільного футболу». Його програму відкрили президент ФФУ Григорій Суркіс, перший заступник міністра освіти та науки України Олександр Гребельник та заступник міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак, які скріпили підписами Договір про взаємодію МОН та ФФУ щодо розвитку шкільного футболу в загальноосвітніх навчальних закладах у 2009-2012 роках.

Соціальне завдання футболу

«Не дивно, що угоду укладено саме до 2012 року, оскільки спільний проект «Урок футболу» ми вважаємо одним із найвагоміших чинників створення в Україні суспільно сприятливої футбольної атмосфери напередодні фінального турніру чемпіонату Європи. Адже Євро-2012 для молодіжного середовища та старшокласників є доволі привабливою і перспективною темою обговорення, − зауважив у своєму виступі глава ФФУ Григорій Суркіс. − Реалізуючи ідею проведення уроків футболу, ми вирішуємо кілька взаємопов’язаних завдань. Це, зокрема, матеріально-технічна та методична допомога системі освіти в забезпеченні шкільного спорту. Однак найголовніше, соціальне завдання − пропаганда масового футболу як вагомого чинника у формуванні здорового способу життя дітей».

Сім років із уроком футболу

Нагадаємо, що договір про впровадження в українських школах уроку футболу ФФУ та Міністерство освіти уклали в 2001 році й пролонгували наприкінці 2005-го. Міністерством було затверджено зміни до шкільної програми − три уроки фізкультури на тиждень замість двох. Зі 105 учбових годин майже третина − 34 − відводиться урокам з елементами футболу, причому програма, розроблена фахівцями федерації футболу, зараз розрахована на всі класи (раніше викладання стосувалося тільки 5-9 класів і займало лише 8 годин). Для уроків футболу в шкільному розкладі передбачений час у найсприятливіші періоди − восени та навесні.

Заклик до інших федерацій

«Наше міністерство задоволене розвитком проекту «Урок футболу», − відзначив перший заступник міністра освіти та науки Олександр Гребельник. − І ми дуже вдячні ФФУ, котра перша і поки єдина з усіх спортивних федерацій проводить системну роботу з популяризації футболу і здорового способу життя через уроки фізкультури. У цьому проекті задіяні близько чотирьох мільйонів дітей − це прекрасно! Але нам би дуже хотілось, щоб подібні програми впроваджувались й іншими федераціями, до керівників котрих я зараз апелюю. Ми готові співробітничати з усіма, аби сприяти гармонійному фізичному розвиткові наших дітей».

Дівчачий інтерес

«Урок футболу − це не лише додатковий поштовх цьому виду спорту, але й прекрасна можливість більш інтенсивно залучати дітей до рухової активності, − підкреслив заступник міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак. − Дякуємо за цю ініціативу Федерації футболу України. Пам’ятаю, у 2001 році було багато скептиків, однак час показав, що ми на правильному шляху. За цей період урок футболу набув практичного втілення, учителі та учні добре підготовлені до нього. Хочу відзначити один аспект: завдяки уроку футболу значно зріс інтерес до цього виду спорту з боку дівчат. Напередодні впровадження програми наші критики запитували, а що ж робитимуть на цих уроках дівчатка. Та практика показала, що вони сприйняли інновацію з великим ентузіазмом».

Спортизація фізичного виховання

«Упевнений, що нинішній стрімкий прогрес жіночого футболу напряму зв’язаний з реалізацією проекту «Урок футболу», − продовжив Мирослав Дутчак. − Упродовж останніх років спостерігаємо різкий приріст кількості дівчат, що займаються з футбольних секціях та школах. Якщо раніше жіночий футбол активно розвивали лише в Чернігівській області, то зараз цим переймаються і в багатьох інших регіонах. І не дарма в цьому році вперше в своїй історії жіноча збірна України пробилась у фінал чемпіонату Європи! І це лише один приклад позитивного впливу уроку футболу. Конче важливо, продовжувати цю роботу, міцно ставати на шлях спортизації фізичного виховання у школах».

Нагороди федерації

Свої наміри стосовно подальшої активної підтримки проекту «Урок футболу» ФФУ, МОН та МСМС підтвердили підписанням нового Договору про взаємодію щодо розвитку шкільного футболу в загальноосвітніх навчальних закладах на 2009-2012 роки. Крім того в рамках першої частини семінару відбулася презентація навчальної комп’ютерної програми зі шкільного футболу, підготовленої на замовлення ФФУ. Також активісти розвитку шкільного футболу отримали спеціальні нагороди та відзнаки Федерації футболу України.

Оцените этот материал:
Источник:
ФФУ
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
contrstream (Донецк)
Григорий Михайлович™ путает Вакарчуков Однажды Президент Федерации Футбола Украины Григорий Михайлович™ решил в качестве положительного пиара возродить в школах урок футбола. «Хорошая была идея!» - мечтательно вспоминал он. «Пять миллионов книжек детям за государственный счёт раздали, и в каждой на первой странице – портрет Григория Михайловича™! И сейчас заделать, и с подписью, мол Григорий Михайлович™ - учредитель и основатель футбола в Украине!» И он его-таки возродил: http://contrstream.ucoz.ru/news/2008-11-14-45
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 4
contrstream (Донецк)
Григорий Михайлович™ путает Вакарчуков Однажды Президент Федерации Футбола Украины Григорий Михайлович™ решил в качестве положительного пиара возродить в школах урок футбола. «Хорошая была идея!» - мечтательно вспоминал он. «Пять миллионов книжек детям за государственный счёт раздали, и в каждой на первой странице – портрет Григория Михайловича™! И сейчас заделать, и с подписью, мол Григорий Михайлович™ - учредитель и основатель футбола в Украине!» И он его-таки возродил: http://contrstream.ucoz.ru/news/2008-11-14-45
Ответить
0
0
Обценьки з Ti (Балаклава)
какие уроки? девочка-физрук будет учить футболу? та даже по секциям нормальных детских тренеров нет. во дворах большему научишься - лучше во дворах БЕСПЛАТНО коробки стройте и везде, а не разные "Дома футбола". Мудаки.
Ответить
0
0
AndreSem (Киев)
Кстати, предлагаю Мінестерству Освіти та науки c помощью ФФУ официально узаконить Всемирный День Физрука! дату назначить в День Рождения А.В.Демьяненка. Демьян - поправу это заслужил))))
Ответить
0
0
AndreSem (Киев)
Смешно... Зачем эта показуха?!! Вы реально делом займитись, семинары млин... урок футбола, в скольких школах он есть??? Преподают ли его вааще, или так "вспоминают" раз на пасху, 1 сентября, или в всемирный День Физрука!
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус