Сергій Ковалець: Важливо, щоб футболісти отримували задоволення від гри. 18-03-2013 Молодежная сборная Украины - UA-футбол

Молодежная сборная Украины

Молодежная сборная Украины Таблица Новости Команды Бомбардиры
18.03.2013
понедельник
13:02
Сергій Ковалець: Важливо, щоб футболісти отримували задоволення від гри
Рейтинг публикации

Головний тренер молодіжної збірної України Сергій Ковалець напередодні товариських матчів проти команд Чехії (22 березня) та Італії (25 березня) провів прес-конференцію.

- Головна проблема молодіжної збірної − нестача ігрової практики у футболістів. Як оцінюєте нинішній стан справ у вашій команді?

- Звичайно, це проблема, але нинішній збір − вже другий для команди. Ми викликали футболістів, яких хотіли бачити в складі збірної. Так, не у всіх є ігрова практика, але це проблема зростання. Хочу відзначити, що я і мої помічники відвідували, відвідуємо і будемо відвідувати матчі та переглядати футболістів, котрі можуть підсилити гру молодіжної збірної.

- В якому ключі проходить співпраця з тренерським штабом національної збірної?

- Найголовніше завдання молодіжної збірної − готувати футболістів для національної команди. Зараз у складі національної збірної 7-8 футболістів, які свого часу грали в "молодіжці". Ми дуже добре спілкуємося з Михайлом Івановичем Фоменком. Молодіжні та юнацькі збірні мають працювати так, аби якомога більше гравців згодом змогли виступати в національній команді країни.

- Чи обговорюєте ви з Михайлом Фоменком питання тактики?

- Всі збірні, як і команди різного віку в клубах, повинні дотримуватися однакових тактичних побудов. Але, обираючи тактику на матч, потрібно, звичайно, враховувати й сильні та слабкі сторони суперника. Ми спілкувалися з Михайлом Івановичем. Він розповів, якою хоче бачити молодіжну збірну. Будемо обирати ту схему, котра підійде для конкретного суперника. Думаю, національна і молодіжна збірні будуть демонструвати хорошу гру.

- Ви вже вивчали суперників української збірної по найближчих товариських матчах?
- Як відомо, фінальна частина чемпіонату Європи 2015 року пройде в Чехії. Тож ми зіграємо з господарями молодіжного Євро. Наш другий суперник − збірна Італії − братиме участь у фінальній частині чемпіонату Європи 2013 року. В її складі будуть футболісти, старші від наших гравців. Гадаю, що це будуть два цікаві матчі, в яких ми зможемо оцінити якості наших футболістів.

- Слідкуватиме за суперниками української молодіжної збірної по відбірному турнірну до чемпіонату Європи 2015 року?

- Звичайно. Ми вже маємо диски с записами матчів Хорватії та Швейцарії.

- Юнацька збірна України (U-19) зараз також проводить свій збір. Як "ділите" футболістів?

- Є сформована вертикаль збірних: від національної команди до юнацьких. В команді, яку очолює Юрій Мороз, є талановиті і перспективні гравці, котрих можна запрошувати до "молодіжки", але ми не хочемо форсувати події. Шлях має бути поступовим. Хоча за цією командою та її футболістами, ми, звичайно ж, будемо слідкувати.

- Ви викликали на збір трьох футболістів, які виступають в команді першої ліги. В цьому дивізіоні друга частина сезону ще не розпочалася. В якому стані запрошені вами гравці?

- Принагідно, хочу подякувати клубам та тренерам, які відпустили гравців до збірної в підготовчий період. Першу лігу представляють гравці "Севастополя". Це хороша команда, в якій працює талановитий тренер, а в клубі створені гарні умови для підготовки. Під час зимового міжсезоння ми переглядали контрольні матчі клубів. Зокрема, того ж "Севастополя". Переглянули всіх футболістів, які викликані на збір, спілкувалися з ними.

- Матчі проти Чехії та Італії − товариські. Які завдання ставите перед командою в цих зустрічах?

- Показати якісний футбол. Дуже важливо, щоб самі футболісти отримали задоволення від гри. Звісно, як і глядачі. І, звичайно, результат також важливий.

- У Прем’єр-лізі зіграно вже три тури. Ви переглядали кандидатів до збірної в цих матчах?

- Ми переглядали футболістів у підготовчий період. Склад збірної був сформований заздалегідь, а стартові три тури весняної частини чемпіонату підтвердили, що ми не помилились у своєму виборі.

- Коли плануєте визначитися з кістяком збірної?

- Кожна гра дає підстави для роздумів, аналізу та оцінок. Вже вимальовуються контури тієї команди, яку ми хочемо бачити. Україна − футбольна країна, і в нас є талановиті футболісти. Хочеться, щоб у кожного з них був шанс. Хоча в нас не так багато підготовчих зборів до старту відбірного турніру.

- Крім запрошених вами футболістів "Севастополя", у інших гравців, які грають у клубах першої ліги, є перспективи в молодіжній збірній?

- Ми переглядаємо гравців, які виступають у командах першої ліги. Наприклад, два футболісти "Олександрії" виступали в складі збірної на Кубку Співдружності. Деякі гравці будуть викликані до збірної для участі в Меморіалі Валерія Лобановського. Але ще раз хочу наголосити: все залежить від самих футболістів − їхня гра та бажання не залишаться непоміченими.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ФФУ
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев
 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: info@ua-football.com