Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів п’ятого туру УПЛ

13 августа 2013, вторник. 11:53


Пристрастей навколо суддівства Класичного дербі вистачило на весь минулий тиждень. Ці емоції підігрів, зібравши в стінах Федерації футболу через день після зустрічі в Донецьку прес-клуб Куратор системи суддівства в Україні П’єрлуїджі Колліна. Відтак суперечки точилися не лише навколо неоднозначних рішень арбітра Віктора Швецова, а й стосовно висловлювань його італійського керівника.

Зрештою, розмови розмовами, а послідовністю дії Куратора як не відзначалися, так і не відзначаються. В понеділок керівництво першолігового «Геліоса» з Харкова оприлюднило адресованого пану Колліні листа, в якому клуб жаліється на некваліфіковане суддівство в матчах перших п’ятьох турів чемпіонату. Там зокрема йдеться й про пенальті, видуманий київським арбітром Володимиром Новохатнім у матчі слобожанців проти «Буковини». Цей кричущий епізод ми розглядали два тижні тому. І сильно здивувалися, побачивши прізвище Новохатнього в призначеннях на поєдинки наступного туру Прем’єр-ліги. Проте читаємо листа пана Гельштейна далі і з помічаємо, що в четвертому турі харків’ян не задовольнило суддівство Юрія Іванова з Макіївки. Читаємо, вже розуміючи, що брат одного з антигероїв поєдинку стартового туру УПЛ «Динамо» - «Волинь» відпрацював у статусі додаткового асистента на недільній зустрічі киян проти «Чорноморця». Виходить, пан Колліна бачить у своїх підопічних потенціал, який простим смертним розгледіти не дано.

Між тим, чималий резонанс мав також попередній «Свисток по-українськи», який на початку кожного тижня з’являється на сторінках UA-Футболу. Спершу запорізький «Металург» на основі тверджень наших експертів, колишніх арбітрів ФІФА Мирослава Ступара і Сергія Шебека подав до КДК ФФУ скаргу стосовно пропущеного арбітром Юрієм Фощієм вилучення закарпатця Мірко Райчевіча.

Трохи згодом на офіційному сайті сімферопольської «Таврії» з’явився матеріал під назвою «Чому мовчать експерти?» за авторством генерального директора клубу Олександра Бойцана. Очевидно, поважний функціонер дорікнув UA-Футболу за пропущені моменти, які вплинули на результати матчів кримчан у Луцьку і Севастополі. Змушені визнати, що частково пан Бойцан правий, бо в попередньому «Свистку…» момент з голом севастопольця Сергія Кузнєцова у ворота «Таврії» ми обійшли увагою. Обійшли даремно і тепер виправляємо свою помилку. А ось епізод з єдиним взяттям воріт у зустрічі «Волинь» - «Таврія» наші експерти розглянули прискіпливо. Їхні думки розійшлися: Сергій Шебек вважав, що Бікфалві забив м’яч чисто, а Мирослав Ступар схильний думати, що суддівська бригада результативною помилкою привітала наставника волинян Віталія Кварцяного з 60-річним ювілеєм.

Перед тим же, як розпочати обговорення резонансних суддівських рішень якраз із поєдинку четвертого туру «Севастополь» - «Таврія», зазначимо, що UA-Футбол пропонує безпосереднім учасникам матчів, як і вболівальникам звертати нашу увагу на дискусійні епізоди безпосередньо в ході чи відразу після ігор. Не приховуємо, що окремі моменти, зважаючи на великий об’єм оброблюваної інформації, автори цієї рубрики можуть упустити. Спільними зусиллями зможемо зробити картину українського суддівства ціліснішою.

Четвертий тур

«Севастополь» - «Таврія» - 1:0. Суддя – Ярослав Козик (Мукачеве)

54-та хвилина. Севастополець Денис Кожанов виконав передачу зліва в штрафний майданчик суперників на Артура Карнозу. Той в стрибку виграв дотик у Дмитра Ярчука і відправив тим самим м’яч на Сергія Кузнєцова. Нападник гостей першим дотиком зупинив м’яч і прибрав під себе Юрія Путраша, а другим невідпорно пробив. Арбітр гол зарахував і цей м’яч був єдиним у матчі. Та чи не заважав голкіперові сімферопольців Дамірові Кахріману Олександр Ковпак, який знаходився в начебто пасивному офсайді?

Сергій Шебек: Не зафіксувавши в Ковпака положення «поза грою», асистент арбітра Наталія Рачинська помилилася. Ковпак стояв безпосередньо перед Кахріманом і з повтору навіть можна побачити, як воротар намагається виглянути з-за спини Олександра. Якщо відкрити офіційні правила гри, то на 108-й сторінці знайдемо діаграму №6, де така ситуація зображена один до одного, неначе під кальку. Ковпак закривав Кахріману поле зору і, як наслідок, воротар реагував на постріл Кузнєцова з запізненням. Відповідно замість взяття воріт арбітр мав призначити вільний удар у бік воріт «Севастополя». Звісно, помилка асистента, однак це якраз той рідкісний випадок, коли суддя в полі здатен взяти відповідальність за прийняття цього рішення на себе. Козик добре бачив розташування Ковпака і міг би виправити помилку Рачинської. Вочевидь рефері забоявся приймати таке важливе рішення самотужки.

П’ятий тур

«Металург» З – «Севастополь» - 2:2. Суддя – Анатолій Абдула (Харків)

22-га хвилина. Півоборонець запоріжців Юрій Штурко після проходу лівим краєм робив простріл вздовж воріт гостей, та політ м’яча перервав Саулюс Миколюнас. «Куля» вилетіла за лінію воріт і арбітр призначив кутовий. Втім, чи не зіграв севастополець рукою?

Сергій Шебек: Суддя, не призначивши пенальті, вчинив, на мою думку, правильно. Рука Миколюнаса була повністю притисненою до тіла.

24-та хвилина. Капітан господарів Сергій Рудика виконав сильний удар по воротах суперників метрів з 25-ти. Політ м’яча заблокував Сергій Симоненко, який знаходився неподалік. З повтору видно, що оборонець кримчан використав для перехоплення руки, проте штрафного удару арбітр не призначив.

Мирослав Ступар: Це – пропуск арбітра матчу. «Металург» мав отримати право на небезпечний штрафний.

Сергій Шебек: Абдула правильно обрав позицію і бачив цей момент врозріз, тобто, дуже добре. Тому мені не зрозуміло, чому рефері вирішив взгалі не зупиняти гри. Симоненко банально погасив м’яч, який летів у напрямку воріт, двома руками. То мав бути штрафний і жовта картка для севастопольця.

28-ма хвилина. Отримавши передачу зліва в межах штрафного майданчика гостей, Юрій Штурко виконав прострільну передачу в напрямку Андрія Шевчука. Ліквідував загрозу Сергій Симоненко. При цьому знову за допомогою руки, яку суддя, очевидно, вважав притисненою до тіла і порушення не зафіксував.

Мирослав Ступар: Гра рукою була, однак Абдула її побачити не міг, оскільки був перекритий одним з гравців команди гостей. Врешті, Анатолій прийняв таке рішення, яке він побачив. Виправити арбітра міг додатковий асистент Олександр Білокур, але, судячи з усього, підказки не було. Звісно, можна пофантазувати, що за дві гри рукою Симоненко міг отримати два попередження. Але це було б занадто.

Сергій Шебек: Не призначивши пенальті, суддя помилився. Коли м’яч після удару чи прострілу Штурка летів у напрямку воріт, Симоненко невидимим рухом зупинив «кулю» рукою. Такий висновок роблю через те, що спочатку рука Сергія була зігнена в лікті і притиснена до грудей. Коли ж оборонець побачив, що м’яч летить у ворота, він розігнув руку в ліктевому суставі і опустив її вниз. Виходить, рука ішла на зустріч м’ячу, навіть була трохи відведена від корпусу.

На виправдання Абдули скажу, що він не міг бачити цього моменту, бо в мить, коли Штурко бив по воротах, один з гравців «Севастополя», пробігаючи поряд, перекрив арбітрові дії Симоненка. Анатолієві просто не пощастило. Зате добре бачив деталі епізоду асистент за ворітьми Олександр Білокур. Третій повтор дає нам нагоду подивитися момент очима судді за ворітьми. Дійдемо до висновку, що Білокур добре все бачив, але вже звично не втрутився в гру, не підказав судді в полі, що треба призначити пенальті. Якщо ж підходити до моменту формально, то Симоненко за це порушення міг отримати попередження. Якщо врахувати не показану Сергієві картку на 24-й хвилині гри, то після цього епізоду «Севастополь» міг залишитися в меншості.

36-та хвилина. Отримавши передачу від Артура Карнози, севастополець Олександр Ковпак міг виходити сам на сам з голкіпером «Металурга» Лібором Грдлічкою. Втім, лайнсмен підняв прапорець, зафіксувавши дуже сумнівне положення «поза грою».

Сергій Шебек: Кричуща помилка асистента Андрія Берегового з Донеччини. З-під оборонців «Металурга» чисто вискочив не лише Ковпак, а й Кузнєцов. Тобто, севастопольці мали виходити вдвох проти одного воротаря. Найцікавіше, що позицію Береговий зайняв правильно. Чому він помилився? Може, в цю мить моргнув. Як наслідок – зрив чистого виходу віч-на-віч.

44-та хвилина. Артур Карноза зрячим пасом у штрафний майданчик знайшов партнера по команді Костянтина Ярошенка. Той, вигравши позицію в Андрія Сахневича, віддав передачу в район одинадцятиметрової позначки на Сергія Кузнєцова. Нападник прийняв м’яч, пробив і подвоїв рахунок у матчі. Втім, чи не перекривав воротареві господарів видимості, знаходячись у пасивному офсайді, Олександр Ковпак?

Сергій Шебек: На цей раз Береговий розібрався в ситуації чітко. Ковпак справді знаходився неподалік від голкіпера і ще й у воротарській площі. Через те сумніви – заважав Ковпак Грдлічці чи ні – виникнути могли. Знову ж таки, аби не бути голослівним, наводжу діаграму №2 з офіційних правил гри, де таку ситуацію проілюстровано. Відповідно до неї, м’яч забитий Кузнєцовим правильний. Ковпак воротарю не заважав, не переміщувався вздовж воріт, не стрибав перед голкіпером. Через те положення «поза грою» в Олександра пасивне.

69-та хвилина. Нападник господарів Іван Матяж отримав у штрафному майданчику передачу від партнера і вже збирався пробити по воротах, як пролунав свисток. За підказкою асистента Анатолій Абдула зафіксував сумнівне положення «поза грою».

Сергій Шебек: Ще одна помилка асистента Берегового. Пов’язана вона з неправильним вибором позиції. Андрій випередив атаку на метр і не встиг зайняти місця на одні лінії з передостаннім оборонцем «Севастополя».

90-та хвилина. Кримчанин Денис Кожанов, обігравши Адольфа Тейку, сильно пробив метрів з 25-ти. Зачепивши м’яч кінчиками пальців, м’яч над поперечиною перевів Грдлічка. Суддя цього дотику не помітив і призначив удар від воріт.

Сергій Шебек: Ще одна помилка. Абдулі в цій ситуації помітити дотик Грдлічки було складно. На допомогу мав прийти асистент за ворітьми Білокур. Однак маємо чергову бездію «третьої стійки воріт».

90+3-тя хвилина. Запоріжці Віталій Гавриш та Андрій Сахневич, одночасно постелившись у підкатах, зірвали метрах в 30-ти від власних воріт прохід Артура Карнози. Рефері призначив штрафний, але попередження порушникові не видав.

Сергій Шебек: Сахневич зіграв грубувато і, в принципі, заслуговував на жовту картку. Проте, не виключаю, Абдула врахував, що гра закінчується і в цьому моменті достатньо призначення штрафного удару.

Мирослав Ступар: Загалом, навіть не дивлячись на ряд помилок, скажу, що Абдула цей непростий матч відсудив так, що не залишив сумнівів у своїй високій кваліфікації.

«Карпати» - «Зоря» - 0:0. Суддя – Анатолій Жабченко (Севастополь)

Мирослав Ступар: У Жабченка в цьому матчі знову проявилися певні проблеми з винесенням дисциплінарних санкцій. Точніше, може то й не проблеми. Окремі українські арбітри стають дипломатами там, де цих рис проявляти не потрібно. Якщо правила вимагають попереджувати гравця, то це треба робити обов’язково.

Сергій Шебек: Арбітр допустив ряд помилок, пов’язаних з винесенням дисциплінарних санкцій, але ці похибки на результат гри не вплинули.

5-та хвилина. Нападник господарів Олександр Гладкий у верховій боротьбі за м’яч вдарив ліктем оборонця суперників Віталія Вернидуба. Арбітр призначив штрафний, але картки порушникові не показав.

Сергій Шебек: Гладкий зачепив Вернидуба по обличчю зовсім трохи. Припускаю, що Жабченко вважав, що в діях нападника «Карпат» не було умислу. Якщо ще й врахувати, що то був початок гри, то дії рефері можна зрозуміти.

11-та хвилина. Ще одна верхова боротьба за участю Вернидуба і Младена Бартуловіча. Тепер вже ліктем по обличчю суперникові заїхав оборонець «Зорі». Жабченко знову призначив штрафний і обійшовся без дисциплінарних санкцій.

Сергій Шебек: Можливо, Вернидуб після епізоду на п’ятій хвилині вирішив, що раз арбітр не попередив Гладкого, то точно так само можна грати проти суперника. Вдарив Віталій Бартуловіча відчутно і арбітр відразу пояснив оборонцеві «Зорі», мовляв, обережно з ліктями. Але й тут Жабченко обмежився усним зауваженням. Суддя продемонстрував послідовність, хоча прояви він формалізм і попередь Гладкого і Вернидуба, засуджувати арбітра не міг би ніхто.

36-та хвилина. Оборонець «Карпат» Ігор Тищенко, двічі обігравшись з партнерами, віддав зліва передачу на Олега Голодюка, котрий якраз виходив з офсайдної пастки. Олег миттю виконав пас на хід Олександрові Гладкому, який міг виходити на побачення з Віталієм Постранським. Та момент вичерпався, оскільки лайнсмен зафіксував офсайд.

Сергій Шебек: Гладкий не перебував в офсайді і це очевидно. Але я припускаю, що Жабченко з запізненням побачив, що асистент підняв прапорець, сигналізуючи про положення «поза грою» в Голодюка. Щоправда, це лише припущення, оскільки з телекартинки помітити, коли саме підняв прапорець лайнсмен, неможливо.

37-ма хвилина. В боротьбі за м’яч в середині поля львів’янин Младен Бартуловіч, намагаючись вибити «кулю» через себе, влучив у голову Ігорю Чайковському. Арбітр фол зафіксував, але порушника не попередив.

Сергій Шебек: Бартуловіча вартувало попередити. Надто вже високо він викинув ногу, щоб дотягтися до м’яча.

78-ма хвилина. Нападник «Зорі» Яннік Болі в підкаті на своїй половині поля зірвав прохід оборонця суперників Ігоря Пластуна і отримав попередження.

Сергій Шебек: У порівнянні з порушенням на 37-й хвилині цей фол Болі виглядає безневинним. Прямо скажу – це «ліва» картка. Футболіст «Зорі» боровся за м’яч, наздогнав Пластуна, спершу зіграв у м’яч, а вже потім трохи зачепив суперника. Грубості в діях Болі точно не було. Рефері мав обмежитися призначенням штрафного удару.

86-та хвилина. Луганчанин Григорій Ярмаш у боротьбі за м’яч в середині поля випадково з розмаху вдарив по нозі капітана львів’ян Валерія Федорчука. Рефері «нагородив» порушника попередженням.

Сергій Шебек: Найперше зауважу, що Жабченко поспішив зі свистком. Ярмаш в середині поля зіграв грубо, однак м’яч підхоплював Тищенко і «Карпати» мали змогу провести хорошу атаку два в два. Арбітр мав продовжити гру і лише дочекавшись завершення атаки львів’ян повернутися до епізоду з порушенням Ярмаша.

«Таврія» - «Шахтар» - 0:4. Суддя – Сергій Березка (Київська область)

88-ма хвилина. Намагаючись вибити м’яч з-під ніг «гірника» Дуґласа Кости, Аніс Буссаїді наступив бразильцеві на ногу. Суддя порушення зафіксував, але не попередив футболіста «Таврії».

Сергій Шебек: То була неначе товариська зустріч. Одна команда на три голови сильніша за іншу, тому для суддівства труднощів тут бути не могло. Очевидно, Березка трохи розслабився, коли наприкінці матчу не показав жовтої картки Буссаїді. Аніс наступив на ногу Дуґласу і таку грубість треба карати не лише штрафним ударом. Тим паче, що арбітр знаходився поряд і все добре бачив.

«Металіст» - «Волинь» - 4:0. Суддя – Сергій Бойко (Іванків)

25-та хвилина. Після діагнональної передачі зі своєї половини поля від Марсіо Азеведо капітан харків’ян Хосе Ернесто Соса тікав від Ванче Шикова, проте вийти віч-на-віч з Сергієм Литовченком не зміг, бо оборонець «Волині» притримав суперника руками. Сергій Бойко зафіксував порушення, але тільки попередив Шикова в ситуації, яка кваліфікується, як фол останньої надії.

Мирослав Ступар: Сергій Бойко, потрапляючи в наш огляд, не може відзначитися виключно позитивом. Найгірше, що мова про елементарні речі. Днями в Трускавці переглядав матч на першість району. На трибунах зібралося чимало глядачів – як місцевих жителів, так і туристів. Так ось, там трапився точно такий же епізод, як у Харкові за участю Соси і Шикова. Трибуни майже одноголосно вигукнули: «Червона!» А суддя вийняв з кишені жовту картку. Але то ж любительський рівень. Виходить, Бойко поступив на рівні арбітра-аматора.

В принципі, я здогадуюся, що Сергій чув висловлювання Віталія Кварцяного про те, що судді в кожному матчі вилучають футболістів «Волині». Мабуть, в голові арбітра ці слова крутилися. Але яке значення це має для арбітра Української Прем’єр-ліги, якщо Бойко, звісно, себе таким вважає? Я його таким не вважаю. Колліна, який встелив Сергієві червону доріжку до Ліги чемпіонів, робить велику шкоду для європейського футболу, а заодно й принижує тих українських арбітрів, які судять значно краще від Бойка. Думаю, ці хлопці все розуміють і обурюються, мовляв, чому він, а не я?

Сергій Шебек: Складається враження, що Бойко не може без ляпів. Не збагну, як він міг помилитися в цьому епізоді. Такі моменти прості навіть для арбітра-початківця. Людина, яка вийшла судити вперше, показала б Шикову червону картку з закритими очима. Зізнаюся, мені лячно від того, хто в найближчому майбутньому може представляти нашу країну в Лізі чемпіонів. Переконаний, такі помилки в Україні здатен допускати лише Бойко. І Фощій, звісно, який в схожій ситуації тиждень тому теж не вилучив гравця «Говерли».

Шиков відверто тримав Сосу за руку. Ці футболісти вдвох відірвалися від решти польових гравців. Підстрахувати капітана «Волині» не встигав ніхто. Двох думок бути не могло: це – позбавлення суперника нагоди забити м’яч. Гадаю, коли суддя вийняв з кишені не червону, а жовту картку, здивувалися навіть гравці «Волині». Для лучан це був справжній подарунок. Можливо, в голові Бойка крутилися слова Віталія Кварцяного, котрий після матчу четвертого туру іронічно пожартував, мовляв, треба прописати в регламенті, щоб «Волинь» кожен матч грала в меншості? Але це ж не виправдання. Смішно і гірко одночасно.

36-та хвилина. Півоборонець господарів Едмар, стрибнувши у підкаті, в’їхав у коліно Редвана Мемешева, який заволодів м’ячем на правому фланзі, на своїй половині поля. Арбітр показав натуралізованому бразильцеві пряму червону картку.

Мирослав Ступар: Серйозне, грубе порушення, яке заслуговувало на вилучення. Зрештою, то не є якесь видатне рішення. Бойко зробив те, що на його місці зробив би кожен рефері.

Сергій Шебек: Арбітр прийняв абсолютно вірне рішення. З іншого боку, розумію обурення Мирона Маркевича, який дивувався, чому в простій ситуації Бойко не вигнав з поля Шикова, а в іншому моменті до Едмара був значно суворіший. Хоча, повторюся, тут питань до судді бути не може. Едмар котився, а потім підняв ногу і вдарив Мемешева в коліно.

«Дніпро» - «Говерла» - 1:0. Суддя – Олександр Дердо (Іллічівськ)

Мирослав Ступар: Треба відзначити, що вже другу гру поспіль Дердо обережно застосовує дисциплінарні санкції, намагаючись управляти грою превентивними заходами. Втім, притримуватися такої лінії постійно важко, бо матчі ж різні, їхній характер і напруга різняться. Цей поєдинок був непростим, обидва суперники не хотіли програвати. Не дивно, що виник ряд дискусійних суддівських моментів, які, на щастя, на результат гри не вплинули.

3-тя хвилина. Дніпрянин Джаба Канкава, стрибнувши у підкаті, вибив м’яч з-під ніг Віталія Буяльського. Доки закарпатець залишився лежати, суддя дав продовжити гру і організувати господарям швидку атаку.

Сергій Шебек: Замість призначити штрафний і попередити Канкаву рефері чомусь вирішив продовжити гру. Втім, дніпрянин грав грубо і без уваги цей епізод залишати не можна.

16-та хвилина. Гравець «Дніпра» Євген Коноплянка на швидкості змістився зліва у штрафний майданчик суперників та, ледь увійшовши туди, упав від дотику руки Крістіана Ороша. Рефері пенальті не призначив.

Сергій Шебек: Коноплянка любить симулювати і це не секрет. При найменшому дотику з боку суперника Євген намагається падати. Ось і цього разу Орош трошки дотулився рукою до плеча Коноплянки, як дніпрянин відразу повалився на газон, розраховуючи обдурити арбітра. Дердо, продовживши гру, вчинив правильно. Тут не було порушення, але не варто позначати й симуляції.

18-та хвилина. Ужгородець Сергій Люлька біля правої бічної лінії неподалік від власних воріт в жорсткому підкаті вибив м’яч з-під ніг Євгена Коноплянки в аут. Дердо зафіксував фол, але не попередив порушника.

Сергій Шебек: Правильне рішення Дерда. Люлька вибивав м’яч, підігнувши обидві ноги. При цьому Сергій спершу зіграв у м’яч, а вже потім Коноплянка, перевалившись через ногу, впав. Нормальна контактна боротьба. Звісно, Євгенові було трохи боляче, але це не той фол, який карається карткою. Більше того, Дерда ніхто не засудив би, якби в цьому епізоді він не зафіксував порушення. Видно, Олександр вирішив пошкодувати Коноплянку.

45-та хвилина. Нападник господарів Євген Селезньов віддав передачу справа на лінію штрафного майданчика, куди набігав Джуліано. Бразилець прийняв м’яч і другим дотиком льоту пробив по воротах. Політ «кулі» підкоригував Нікола Калініч. Так «Дніпро» забив єдиний у матчі гол. Чи уник хорватський форвард втрапляння в офсайдну пастку?

Сергій Шебек: Асистент Олег Муравйов з Маріуполя розібрався у цій непростій ситуації відмінно. В момент удару Джуліано Калініч знаходився на одній лінії з оборонцями «Говерли». Втім, епізод був динамічний, швидкий. Втрать лайнсмен концентрацію бодай на мить, він міг би помилитися.

54-та хвилина. Після довгої передачі від партнера Нікола Калініч на швидкості намагався увійти до штрафного майданчика гостей. Не вдалося, оскільки в силовій боротьбі з Крістіаном Орошем хорват впав. Арбітр не вважав, що це порушення і пенальті не призначив.

Сергій Шебек: Ще одне правильне рішення Дерда. Так, контакт між Калінічем та Орошем був, але відчувши його, Нікола підсилив падіння. Проте суддя підловив ці хитрощі хорвата і справедливо порушення не зафіксував.

77-ма хвилина. Джуліано, обігравшись з партнером у стінку, входив на швидкості до карної зони суперників, однак після того, як постелився в підкаті Крістіан Орош, впав. Суддя пенальті не призначив, але й не покарав бразильця за симуляцію.

Сергій Шебек: Арбітр мав проявити рішучість і покарати Джуліано попередженням за симуляцію. Бразилець, зрозумівши, що м’яча він дістати не зможе, перевалився через ногу Ороша.

«Металург» Д - «Арсенал» - 2:0. Суддя – Костянтин Труханов (Харків)

Мирослав Ступар: Мене дивують висловлювання спортивного директора «Арсеналу» Владислава Ващука, який обурювався через два призначених пенальті і вилучення. Хто цих моментів не бачив, дійсно скаже, мовляв, киян «вбили». Але то ж не так. У Труханова були підстави призначати одинадцятиметрові і вилучати Богданова.

15-та хвилина. Донеччанин Алешандре віддав розрізний пас на Константіноса Макрідіса. Той увійшов до штрафного майданчика, однак після силової боротьби з Кирилом Петровим впав. Арбітр призначив пенальті, завдяки якому Жуніор Мораеш відкрив рахунок у матчі.

Сергій Шебек: Петров як біг в сторону Макрідіса, так його й ліктем і завалив. Точніше, Кирило поклав Константіносові руку на спину і здійснив поштовх. Це – пенальті. Труханов прекрасно розібрався в цьому епізоді завдяки правильному вибору позиції. Костянтин забіг у довгу діагональ, як того вимагають інструкції і побачив цей момент справа від себе, врозріз. Якби Труханов відстав і дивився єдиноборство зі спин гравців, він би деталей, найімовірніше, не побачив. Взагалі, повинен відзначити прекрасне пересування арбітра не лише в цьому епізоді, а протягом усієї гри.

27-ма хвилина. Алешандре, увійшовши до штрафного майданчика суперників справа, віддав від лицьової лінії передачу на Джордже Лазіча. Серб заволодіти м’ячем не зумів, оскільки впав після жорсткого підкату у виконанні Крила Петрова. Труханов вдруге вказав на позначку і Жуніор Мораеш з пенальті, як виявилося, встановив остаточний підсумок матчу.

Сергій Шебек: Петров хотів вибити м’яч, але не встиг і банально зіграв у ноги Лазічу. Знову ж – Труханов знаходився в хорошій позиції і бачив цей момент, як на долоні. Показово також, що з арбітром ніхто з гравців «Арсеналу», окрім Петрова, не сперечався, зазвичай, якщо одинадцятиметровий сумнівний, з арбітром дискутують бодай декілька гравців постраждалої команди. Тут же обурювався, мабуть, щоб відвести від себе відповідальність, лише винуватець.

30-та хвилина. Після боротьби за м’яч в середині поля арбітр зафіксував порушення з боку арсеналівця Андрія Богданова на Константіносі Макрідісі. Киянин сприйняв таке рішення болюче і почав емоційно доводити арбітрові свою правоту. Труханов за підсумками інциденту вилучив Богданова з поля.

Мирослав Ступар: Зразковий для суддів момент. Ми наче й не знаємо деталей інциденту, однак… Отримав Андрій жовту картку за апеляцію. Все, вспокійся, нічого страшного тут нема. Але ні, хлопчина почав розкидатися нелітературними висловами, які легко читаються навіть по губах. Таке хамство треба жорстко присікати, що й зробив Труханов.

Сергій Шебек: Порушення Богданова на Макрідісі – звичайний ігровий фол. Киянин зробив підніжку. Тільки я не розумію, навіщо Андрій почав обурюватися. За ці емоції арбітр спершу показав Богданову попередження. Гравець не вгомонився і, наскільки я розумію, сказав Труханову в обличчя щось неприємне. Єдине, чого не можу зрозуміти – арбітр показав Богданову другу жовту картку чи пряму червону.

«Динамо» - «Чорноморець» - 1:2. Суддя – Юрій Можаровський (Львів)

Мирослав Ступар: Можаровський, якому ми роздали стільки вістів за підсумками минулого сезону, не те щоб зазнався, але розслабився точно. Як не крути, сезон Юрій почав не надто вдало. Працюючи додатковим асистентом на Суперкубку, львів’янин не допоміг Бойкові призначити пенальті. Зараз маємо нову серію помилок. Сталися вони в другому таймі. Можаровський засмутив своєрідною психологічною грою – не дав там, то не дам вже й тут. Щоб вирівняти шанси. Але то ж не гра «на зарінку» Такі дії нашого суддівського корпусу не дають сподівань на те, що варто очікувати якогось прогресу. Навпаки, після таких матчів видається, що наші арбітри деградують. Думаю, цей процес відбуваються через те, що судді не отримують потрібного імпульсу від особистостей, які очолюють Комітет арбітрів України. Не лише від Колліни, а й усіх інших.

43-тя хвилина. Динамівець Жермейн Ленс виконав з місця правого інсайда передачу на хід Браунові Ідейє. Нігерієць в межах штрафного майданчика спробував виконати простріл, проте влучив у притиснену до тіла руку Маркуса Берґера. Рефері пенальті не призначив.

Мирослав Ступар: М’яч влучив Берґеру в руку з близької відстані. Це не є гра рукою. М’яч знайшов руку, а не навпаки. Не призначивши пенальті, суддя вчинив вірно.

Сергій Шебек: Можаровський розібрався в моменті правильно, бо Берґер не грав рукою, а «куля» влучила Маркусові в притиснену руку з близької відстані.

56-та хвилина. Після передачі від Володимира Прийомова одесит Олексій Гай вривався до штрафного майданчика киян, але впав після виконаного Бенуа Тремулінасом підкату. Можаровський вважав, що це симуляція і «виписав» Гаєві попередження.

Мирослав Ступар: Вважаю, що фол з боку Тремулінаса був очевидним і карати Гая попередженням за симуляцію – велика помилка. Бенуа вдарив суперника по гомілкостопному суглобі. Можаровський знаходився в хорошій позиції і міг розгледіти цей момент. Дивне рішення. Може, то додатковий асистент Юрій Вакс збив свого тезку спантелику?

Сергій Шебек: Дуже непростий момент. Коли дивитися епізод в динаміці, то бачимо, як нога Тремулінаса тягнеться до м’яча й після того Гай падає. Можаровський знаходився в правильній позиції, його ніхто не перекривав. Юрій відразу вирішив показати футболістові «Чорноморця» попередження за симуляцію. Не виключаю, що Юрій отримав підказку від одного з асистентів. У будь-якому разі, на прийняття рішення рефері мав долі секунди. То ми можемо передивитися епізод десятки разів, з різних ракурсів. Але навіть численні повтори точної відповіді на запитання – було порушення чи ні – не дають.

Не виключаю, що контакт ноги Тремулінаса з ногою Гая був. Втім, аналізуючи момент з допомогою стоп-кадрів, приходжу до висновку, що француз якщо й вдарив Олексія, то вже після того, як Гай почав валитися на газон. Зверніть увагу, що Тремулінас спершу кинувся в підкат, а потім почав піджимати ногу під себе, щоб випадково не збити суперника. Припускаю, що лише після того, як Гай почав падати, нога Бенуа таки знайшла ногу Олексія. Взагалі, момент важкий і неоднозначний, 50 на 50. Можливо, якби порушення було, то додатковий асистент Юрій Вакс дав би Можаровському відповідну вказівку.

74-та хвилина. Киянин Роман Безус виконав передачу до штрафного майданчика на Дуду. Бразилець намагався проскочити повз Андерсона Сантану та в боротьбі з оборонцем «моряків» впав. Рефері пенальті не призначив.

Мирослав Ступар: Сантана відверто затримав Дуду. Звісно, то був не чистий вихід один на один, де все зрозуміло. Але порушення було і арбітр мав призначити пенальті. Теоретично міг допомогти Можаровському асистент за ворітьми Юрій Іванов, брат Олександра Іванова, який в цьому сезоні напомилявся аж надто багато. Маємо сімейний підряд, але мова зараз не про те. Молодий суддя не наважиться заперечити досвідченому апріорі. У нього навіть достатнього досвіду роботи в першій лізі нема, а його відразу призначають на такі відповідальні матчі в Прем’єр-лізі.

Сергій Шебек: На відміну від епізоду на 56-й хвилині, цей розгледіти значно простіше. Особливо додатковому асистентові Юрію Іванову з Макіївки. Сантана акуратно поклав Дуду руками на газон. Це – беззаперечний пенальті. Можаровський знаходився в хорошій позиції, не був ніким перекритий. Не знаю, чому Юрій не вказав на одинадцятиметрову позначку. Також зауважу, що з телекартинки чітко видно, що Іванов у момент порушення щось говорить по рації. Що саме – не відомо.




Следите за нами:
Мы в Viber Мы в Facebook Мы в Telegram

Читайте также

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

Новости Футбола

Все новости