Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

"Свисток по-українськи". Підсумки сезону-2012/2013. Бездіяльні за ворітьми


В об'єктиві UA-Футболу - всі помилки додаткових асистентів з того часу, відколи вони працюють в УПЛ

"Свисток по-українськи". Підсумки сезону-2012/2013. Бездіяльні за ворітьми

Іван Вербицький Автор UA-Футбол

22-й чемпіонат України можна назвати з точки зору суддівства революційним. З весняної частини сезону поряд з арбітром в полі, асистентами і четвертим рефері на матчі почали працювати судді за ворітьми. Оскільки Комітет арбітрів ФФУ оцінив їхню роботу у 8000 гривень за гру, UA-Футбол вже задавався питанням: яка ж істина мета запровадження таких суддів? Адже за ворітьми дуже часто працювали ті, хто в попередніх турах допускав серйозні помилки, будучи суддею в полі. Бути покараним, отримати 8000 гривень та ще й не нести за свою діяльність жодної відповідальності – про таке мріяв би кожен українець.

У щотижневих оглядах експерти нашого видання, колишні арбітри ФІФА Мирослав Ступар і Сергій Шебек неодноразово підкреслювали, що додаткові асистенти суддям у полі не допомагають, а іноді навіть шкодять. Та навіть попри це, зібравши всі схожі ситуації воєдино, ми жахнулися: за 12 турів весняної частини реальну допомогу арбітрові їх помічники за ворітьми надали лише двічі! Своєрідне прозріння трапилося у 21-му турі.

21-й тур. «Таврія» - «Металург» Д – 4:3. Суддя – Сергій Лисенчук (Київ), додатковий асистент – Сергій Березка (Київська область)

Після навісу оборонця «Металурга» Миколи Морозюка справа Джордже Лазіч, знаходячись спиною до воріт, намагався головою скинути м’яч у рамку. Не вийшло, бо на заваді стала рука оборонця кримчан Едуардо, котрий опікав Лазіча. Рефері вказав на одинадцятиметрову позначку. Оскільки призначення пенальті відбулося після суттєвої паузи, можна зробити висновок, що Лисенчук прийняв вірне рішення з допомогою арбітра за ворітьми. Свисток про порушення пролунав аж тоді, коли м’яч покинув межі поля.

21-й тур. «Іллічівець» - «Арсенал» - 2:1. Суддя – Віталій Романов (Дніпропетровськ), додатковий асистент – Олександр Головков (Сєвєродонецьк)

Нападник азовців Руслан Фомін після довгої передачі вривався у штрафний майданчик суперників, але на вході до карної зони був зупинений з допомогою рук воротарем суперників Богданом Сарнавським. Суддя, хоч і з запізненням, вказав на одинадцятиметрову позначку і вилучив юного воротаря киян за фол останньої надії. Найімовірніше, прийняти правильне рішення Романову допоміг додатковий асистент.

Як виявилося, епізодів, де б додаткові асистенти проявляли свою рішучість й змушували арбітрів у полі змінювати своє рішення, в решті матчах не було. Натомість моментів, де б судді за ворітьми не проявляли своєї бездіяльності, не було лише у 30-му турі, в якому жоден з поєдинків турнірної ваги не мав. До вашої уваги – три кліпи з нарізками епізодів, де додаткові асистенти мали змогу змінити помилкові рішення арбітрів у полі, але не робили цього.

19-й тур. «Зоря» - «Говерла» - 2:1. Суддя – Віктор Швецов (Одеса), додатковий асистент – Сергій Лисенчук (Київ)

Після довгої передачі нападник «Говерли» Володимир Лисенко на швидкості в супроводі оборонця господарів Тоні Шуніча входив до штрафного майданчика суперників. З повтору видно, що Лисенко торкнувся до м’яча рукою швидше, ніж його опонент, але арбітр гри не зупинив, не зафіксувавши порушення ні в один бік, ні в інший.

19-й тур. «Таврія» - «Карпати» - 0:2. Суддя – Олександр Дердо (Іллічівськ), додатковий асистент – Сергій Скрипак (Київська область)

Кримчанин Владислав Павленко головою скинув м’яч в штрафний майданчик на Аніса Буссаїді, який впав удару в ногу від львів’янина Ігоря Пластуна. Суддя не вважав, що це було порушення правил.

20-й тур. «Металург» З – «Таврія» - 0:1. Суддя – Олександр Білокур (Донецьк), додатковий асистент – Сергій Скрипак (Київська область)

Капітан запоріжців Сергій Рудика, пресингуючи центрбека гостей Селіо, змусив того поспішно вибивати м’яч з меж власного штрафного майданчика. Однак бразилець влучив у Рудику, після чого «куля» не полетіла в напрямку воріт лише тому, що Селіо зупинив її рухом руки. Арбітр пенальті не призначив.

21-й тур. «Зоря» - «Волинь» - 3:1. Суддя – Іван Бондар (Київ), додатковий асистент – Олександр Білокур (Курахове)

Хавбек господарів Максим Білий, отримавши передачу від Джаби Ліпартії, збирався увійти в штрафний майданчик, але перед штрафним майданчиком був збитий оборонцем волинян Петром Занєвим. Арбітр призначив пенальті. Ні суддя за ворітьми Білокур, ні асистент Ігор Маковей, які могли бачити, де відбулося порушення, змінити хибного рішення Бондарю не допомогли.

21-й тур. «Зоря» - «Волинь» - 3:1. Суддя – Іван Бондар (Київ), додатковий асистент – Олександр Білокур (Курахове)

Після навісу огравцем «Зорі» Дмитром Хомченковським штрафного Максим Білий головою перевів м’яч на дальню стійку, де на передачу виходив Віталій Вернидуб. Центрбек господарів вдарив головою, але на шляху польоту м’яча виявилася рука опорника лучан Сільвіу Ізворану. Призначити другий поспіль пенальті рефері не наважився. Білокур, перед носом якого відбувалося порушення, або промовчав, або Бондар його не послухав.

21-й тур. «Зоря» - «Волинь» - 3:1. Суддя – Іван Бондар (Київ), додатковий асистент – Анатолій Абдула (Харків)

Господарі розіграли в штрафному майданчику суперників швидку триходівку, внаслідок якої після перепасовки Іллі Галюзи і Максима Білого м’яч на лінії воротарського майданчика по центру від воріт отримав Желько Любеновіч. Центрбек волинян Олег Шандрук, намагаючись вибити «кулю», вдарив балканця по нозі. Любеновіч впав, а арбітр замість вказати на позначку показав Желько попередження за симуляцію.

22-й тур. «Волинь» - «Дніпро» - 1:1. Суддя – Сергій Бойко (Іванків), додатковий асистент – Сергій Даньковський (Київ)

Гравець «Дніпра» Матеус виконував передачу зліва на Євгена Селезньова, котрого в межах воротарського майданчика відверто затримував за шию оборонець суперників Валентин Ілієв. Рефері пенальті не призначив.

22-й тур. «Волинь» - «Дніпро» - 1:1. Суддя – Сергій Бойко (Іванків), додатковий асистент – Костянтин Труханов (Харків)

Хавбек лучан Ерік Бікфалві передачею врозріз виводив сам на сам з воротарем суперників Яном Лаштувкою Душана Савіча. Той вдарити не зумів, бо впав, демонструючи, що проти нього сфолив оборонець суперників Дуґлас. Не дивлячись на те, що падіння балканця було доволі артистичним, арбітр призначив пенальті і вилучив дніпровського бразильця з поля.

22-й тур. «Кривбас» - «Металіст» - 1:1. Суддя – Юрій Мосейчук (Чернівці), додатковий асистент – Юрій Вакс (Сімферополь)

Після довгої передачі з середини поля півоборонець «Кривбасу» Валерій Федорчук прагнув заволодіти м’ячем у межах штрафного майданчика суперників, але впав після того, як йому на спину оперся оборонець харків’ян Сергій Пшеничних. Арбітр пенальті не призначив.

22-й тур. «Кривбас» - «Металіст» - 1:1. Суддя – Юрій Мосейчук (Чернівці), додатковий асистент – Юрій Вакс (Сімферополь)

Після навісу від хавбека слобожанців Марлоса зліва Марко Девіч скинув головою м’яч під удар Вілліану. Бразилець пробив, але «куля» до воріт не долетіла, бо її по-воротарськи, у стрибку руками відбив центрбек господарів Андрій Гітченко. Рефері, який знаходився поруч, на позначку не вказав. Вакс, судячи з усього, теж промовчав.

23-й тур. «Металург» З – «Арсенал» - 0:0. Суддя – Олександр Головков (Сєвєродонецьк), додатковий асистент – Катерина Монзуль (Харків)

Після подачі гостями кутового нападник Володимир Гоменюк, зігравши на випередження на ближній стійці, спрямував головою м’яч у ворота. Проте арбітр голу з відомих лише йому причин не зарахував. За нашою інформацією, відмінити взяття воріт Головкову підказала додатковий асистент Монзуль.

24-й тур. «Чорноморець» - «Дніпро» - 1:2. Суддя – Андрій Кузьмін (Миколаїв), додатковий асистент – Олександр Головков (Сєвєродонецьк)

Отримавши передачу від Євгена Коноплянки, дніпрянин Роман Зозуля увірвався в штрафний майданчик господарів, проте був збитий таам Пабло Фонтанельо. Рефері спершу вказав на одинадцятиметрову позначку, але згодом, отримавши підказку від додаткового асистента, відмінив своє рішення, призначивши кутовий. З повтору видно, що м’яч вийшов від Зозулі.

24-й тур. «Арсенал» - «Металург» Д – 0:2. Суддя – Костянтин Труханов (Харків), додатковий асистент – Володимир Міланич (Миколаїв)

Отримавши передачу від Жуніора Мораеша, хавбек «Металурга» Константінос Макрідіс вривався в штрафний майданчик суперників, але впав після поштовху ліктем у спину від Мілана Обрадовіча. Рефері пенальті не призначив.

24-й тур. «Арсенал» - «Металург» Д – 0:2. Суддя – Костянтин Труханов (Харків), додатковий асистент – Сергій Скирда (Харків)

Під час боротьби за м’яч поблизу лицьової лінії донеччан Мілан Обрадовіч впав й поки лежав на газоні обличчям вниз, відчув міць шипів від бутс Леонардо, котрий вирішив пробігтися через поперек суперника. Труханов вирішив на цей епізод не реагувати, хоча судячи з повтору, то мала бути пряма червона картка. Найпарадоксальніше, що поряд з арбітром у полі момент чітко бачили і асистент Максим Чертоляс, і суддя за ворітьми Скирда.

25-й тур. «Арсенал» - «Карпати» - 4:1. Суддя – Анатолій Абдула (Харків), додатковий асистент – Дмитро Бондаренко (Одеса)

Львів’янин Леван Кенія виконав передачу зліва на Олександра Гладкого, а той пробив зльоту і влучив в оборонця «гармашів» Рафаеля. З повтору видно, що шлях до власних воріт бразилець перегородив з допомогою руки. Втім, арбітр за рахунку 2:0 на користь господарів пенальті в їхні ворота призначити не наважився. Зрештою, Абдула з тї позиції, в якій він знаходився, розгледіти деталей епізоду не міг, оскільки був перекритий гравцями обох команд. Допомогти йому мав суддя за ворітьми…

26-й тур. «Ворскла» - «Таврія» - 2:2. Суддя – Віталій Романов (Дніпропетровськ), додатковий асистент – Сергій Скирда (Харків)

Після подачі господарями кутового Іван Кривошеєнко головою скинув м’яч на дальню стійку, але воротар суперників Дамір Кахріман кулаками вибив «кулю» в падінні за межі штрафного майданчика, звідки зльоту по воротах пробив Йован Маркоскі. Кримчанин Олег Гуменюк заблокував удар в падінні, а піднявшись, вступив у боротьбу з Артемом Громовим. В цю мить м’яч встиг торкнутися до рук гравців обох команд. Романов, повагавшись, призначив пенальті і попередив Гуменюка. З повтору видно, що першим рукою зіграв Громов.

26-й тур. «Шахтар» - «Металіст» - 1:1. Суддя – Віталій Годулян (Одеса), додатковий асистент – Андрій Лісаковський (Одеса)

Після навісу справа лідер слобожанців Клейтон Хав’єр виграв позиційну боротьбу у Сергія Кривцова і в падінні підняв м’яч високо в повітря. «Свічку» намагалися «загасити» нападник «Металіста» Марко Девіч, котрий знаходився спиною до воріт і голкіпер «гірників» Андрій П’ятов. Воротар, граючи на виході, зіткнувся з суперником і впав, а Девіч, розвернувшись, спрямував м’яч у порожні ворота. Проте перевага гостей до 0:2 не зросла, бо рефері вгледів у діях харків’янина неіснуюче порушення.

26-й тур. «Волинь» - «Металург» З – 0:0. Суддя – Юрій Фощій (Черкаси), додатковий асистент – Сергій Скрипак (Київська область)

Після подачі гостями кутового капітан запоріжців Сергій Рудика зіграв головою на випередження на ближньому куті воротарського майданчика. На удар зреагував голкіпер лучан Максим Старцев, котрий, відбиваючи м’яч, влучив у капітана власної команди Сергія Сімініна, котрий прикривав ближню стійку. «Куля» зачепила руку волинянину й рефері кваліфікував цей епізод як порушення, призначивши пенальті. З повтору чітко видно, що Сімінін рукою не грав.

27-й тур. «Металург» Д – «Волинь» - 2:0. Суддя – Віталій Романов (Дніпропетровськ), додатковий асистент – Микола Кривоносов (Київ)

Воротар донеччан Юрій Паньків, отримавши передачу назад, трохи завовтузився з м’ячем на одинадцятиметровій позначці і дозволив приблизитися до себе нападникові суперників Ярославові Кінашу. Нападник «Волині» штовхнув Паньківа, проте арбітр порушення не зафіксував. Швидко піднявшись, Юрій вступив у боротьбу поруч з лицьовою лінією і не дав суперникові пробити по воротах. Не діставшись до м’яча, Кінаш впав, та рефері кваліфікував епізод не як симуляцію, а як порушення і призначив у ворота «Металурга» пенальті.

27-й тур. «Іллічівець» - «Шахтар» - 1:1. Суддя – Сергій Скрипак (Київська область), додатковий асистент – Володимир Бондар (Харків)

Центральний оборонець «гірників» Ярослав Ракицький виконав довгу передачу на хід Едуардо. Той проскочив стоппера азовців Івана Ордця і виходив віч-на-віч з Рустамом Худжамовим. Голкіпер маріупольців збив суперника, проте пенальті суддя не призначив і відповідно не вилучив Худжамова з поля.

28-й тур. «Ворскла» - «Металург» Д – 0:1. Суддя – Анатолій Жабченко (Сімферополь), додатковий асистент – Дмитро Кутаков (Бровари)

Оборонець донеччан Микола Морозюк навісив м’яч зі штрафного удару справа в район воротарської площі суперників. На цю передачу з глибини вибігали Ґеворґ Казарян і Олександр Воловик. Зрештою, у боротьбу за верховий м’яч вступили Казарян і воротар полтавців Дмитро Непогодов. З повтору видно, що вірменський легіонер гостей притримав голкіпера, після чого Воловик забив переможний для своєї команди гол.

29-й тур. «Таврія» - «Динамо» - 3:2. Суддя – Віталій Годулян (Одеса), додатковий асистент – Віталій Дяденко (Кіровоград)

Кримчанин Аніс Буссаїді, скориставшись помилкою гостей при створенні офсайдної пастки, виходив сам на сам з Максимом Ковалем. Проте, прокинувши м’яч повз динамівського воротаря, Аніс впав. Рефері призначив пенальті і вилучив Коваля за фол останньої надії. З повтору видно, що Буссаїді перед контактом з воротарем відштовхувався, аби пірнути, двома ногами.

29-й тур. «Таврія» - «Динамо» - 3:2. Суддя – Віталій Годулян (Одеса), додатковий асистент – Андрій Лісаковський (Одеса)

Гравець «Таврії» Марін Любічіч зірвав прорив Андрія Ярмоленка правим краєм грубим підкатом, влучивши динамівцеві бутсою в коліно. Арбітр призначив штрафний і показав сімферопольцю жовту картку. Очевидно, що Любічіч напрацював на вилучення та Годулян запалити червоне світло не наважився, а його земляки – асистент Бицкало та суддя за ворітьми Лісаковський – відповідної підказки, ймовірно, не дали.

29-й тур. «Металург» З – «Шахтар» - 3:3. Суддя – Сергій Лисенчук (Київ), додатковий асистент – Іван Бондар (Київ)

За рахунку 1:0 на користь господарів донеччанин Василь Кобін вривався справа у штрафний майданчик суперників, та на вході до карної зони не зумів пройти Ігоря Коротецького. «Шлагбаум» від суперника виявився для василя непрохідним. Пенальті арбітр не призначив.

29-й тур. «Металург» З – «Шахтар» - 3:3. Суддя – Сергій Лисенчук (Київ), додатковий асистент – Сергій Даньковський (Київ)

«Гірник» Генріх Мхітарян поборовся за м’яч на місці правого інсайда і віддав передачу в штрафний майданчик на Сергія Кривцова. Той зачепитися за «яблуко розбрату» не зумів, оскільки не встояв перед брудним підкатом Андрія Нестерова. Свисток судді знову промовчав.

29-й тур. «Металург» З – «Шахтар» - 3:3. Суддя – Сергій Лисенчук (Київ), додатковий асистент – Сергій Даньковський (Київ)

Запоріжець Іван Матяж після подачі суперниками кутового запустив над власним штрафним майданчиком свічку. На перехоплення вийшов воротар «Металурга» Лібор Грдлічка, перед яким був хорватський нападник гостей Едуардо. Голкіпер штовхнув хорвата у спину і вибив м’яч. Пенальті рефері знову не призначив.

Кубок України. Фінал. «Шахтар» - «Чорноморець» - 3:0. Суддя – Євген Арановський (Київ), додатковий асистент – Сергій Березка (Київська область)

За рахунку 0:0 на сьомій хвилині Генріх Мхітарян, отримавши передачу на хід і міг виходити сам на сам з Дмитром Безотосним. Втім, отримавши удар від Крісті Ванґелі, вірменин впав. Арановський на позначку не вказав.

Іншими словами, ефект від введення додаткових асистентів наразі майже відсутній. Більше того, свіжі приклади з іспанського та російського чемпіонатів демонструють, що з високого класу лайнсменом інших помічників арбітру в полі не потрібно.

Чемпіонат Іспанії. 25-й тур. «Бетіс» - «Малаґа» - 3:0. Суддя – Хав’єр Эстрада

Після подачі господарями штрафного справа арбітр призначив у ворота «Малаґи» пенальті, вважаючи, що оборонець Іґнасіо Камачо в центрі штрафного майданчика зіграв рукою. Арбітр правильно обрав позицію, але навіть не дивлячись на це, через велике скупчення гравців у штрафному майданчику «Малаґи» він моменту з навмисною грою рукою не побачив. З повтору видно, що рефері в полі вже почав рух від воріт, супроводжуючи атаку в інший бік. Але повернутися до епізоду Естраду змусив піднятий асистентом прапорець. Виходить, справедливий пенальті суддя призначив виключно завдяки лайнсмену.

Чемпіонат Росії. 25-й тур. ЦСКА – «Спартак» - 2:2. Суддя – Сергій Карасьов

Отримавши передачу з глибини, армієць Ахмед Муса на швидкості вривався до штрафного майданчика гостей, але удару в боротьбі з оборонцем суперників Мареком Сухи завдати не зумів. Рефері в полі відстав від епізоду і хотів продовжити гру, але, отримавши підказку від асистента на лінії, призначив пенальті.

Следите за нами:

В статье: Юрий Вакс ФК Мариуполь Арсенал (расформирован 2013) (Киев) Таврия (расформирован 2014) (Симферополь) Ворскла (Полтава) Заря (Луганск) Дмитрий Кутаков Сергей Лисенчук Александр Дердо Виталий Романов Волынь (Луцк) Металлург (Донецк) Евгений Арановский Виктор Швецов Юрий Мосейчук Анатолий Жабченко Сергей Даньковский Анатолий Абдула Игорь Бицкало Виталий Годулян Сергей Бойко Максим Чертоляс Андрей Кузьмин Константин Труханов Игорь Маковей ЦСКА (Москва) Говерла (Ужгород) Металлург (расформирован 2015) (Запорожье) Динамо (Киев) Мирослав Ступар Сергей Березка Сергей Шебек Шахтер (Донецк) Черноморец (Одесса) Кривбасс (расформирован 2013) (Кривой Рог) Спартак (Москва) Металлист (расформирован 2016) (Харьков) ФК Днепр Александр Белокур Сергей Скрипак Иван Бондарь Малага Александр Головков Сергей Карасев Юрий Фощий Николай Кривоносов Владимир Бондарь Бетис (Севилья) Хавьер Эстрада Катерина Монзуль Владимир Миланич Сергей Скирда Дмитрий Бондаренко Андрей Лисаковский Виталий Дяденко Карпаты (расформирован 2021) (Львов)

Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Новости по теме

Загрузка...
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (5)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Stanislav_Karpaty (Кузнецовск)
ааа реклама((((((((((((((((
Ответить
0
0
Mangoal (Sumy City)
за полтора часа 12 тысяч гривен. ЗА ЧТО????????
Ответить
0
0
Serg_Gluh73 (Луганск)
"Прихлебатели", весь тайм с бутылкой пива бегают, ждут, когда же перевыв!
Ответить
0
0
Игорь10 (Днепр)
[quote datetime="04.06.2013 11:58" author="GSN_73g (Луганск)"] Судьи за воротами - деньги, выброшенные на ветер! [/quote] Все еще хуже: он 1,5 часа стоит и ничего не делает, а вмешаться очень хочется, вот и влазит со своим мнением к главному арбитру + надо показать свою необходимость, чтобы не отлучили от кормушки.
Ответить
+1
0
GSN_73g (Луганск)
Судьи за воротами - деньги, выброшенные на ветер!
Ответить
+2
0


Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус

загрузка...