Додаткові судді: 8000, як винагорода за бездіяльність. 13-03-2013 Премьер-лига - UA-футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
За що відповідають додаткові асистенти?
Премьер-лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость ТВ

Іван Вербицький
13.03.2013
среда
14:57
Додаткові судді: 8000, як винагорода за бездіяльність
Рейтинг публикации
За що відповідають додаткові асистенти?

На офіційному сайті команди запорізького «Металурга» з’явилося цікаве інтерв’ю виконувача обов’язків президента клубу Андрія Шевчука. Основна його тема – суддівство матчів Прем’єр-ліги й зокрема вкрадений у запоріжців в матчі 20-го туру чистий пенальті у ворота сімферопольської «Таврії». Пан Шевчук, посилаючись на думку експертів UA-Футболу, екс-арбітрів ФІФА Мирослава Ступара і Сергія Шебека, зазначає, що «волейболу» у виконанні оборонця кримчан Селіо не помітив не лише арбітр в полі Олександр Білокур, але й додатковий асистент Сергій Скрипак. «То, може, варто розставити навколо поля 20 суддів?» - риторично перепитує в.о. президента.

Змушені пригадати панові Шевчуку і його колегам-керівникам футбольних клубів, що свою згоду на введення арбітрів за ворітьми свого часу на зустрічі з куратором системи суддівства в Україні П’єрлуїджі Колліною дали вони самі. Відмовки про очікування, що цей крок покращить якість арбітражу й знизить кількість відвертих помилок, виглядають поверховими, адже перед очима є безліч європейських прикладів і найпопулярніший з них – незарахований гол Марко Девіча у ворота англійців на чемпіонаті Європи-2012. Також перед тим, як погоджуватися, вартувало б врахувати, що в жодному з провідних європейських чемпіонатів, окрім італійського, додаткових асистентів нема. Очевидно, якби власники іспанських, німецьких, англійських, французьких чи російських клубів вбачали у введенні п’ятого і шостого суддів реальну користь, таке рішення вони обов’язково утвердили б. Проте зась.

Зрештою, мова про інше. На форумах наші читачі неодноразово запитували, скільки ж отримуватимуть додаткові асистенти в українській Прем’єр-лізі за свою роботу? З власних джерел цю інформацію ми роздобули – 8000 гривень. Сума, погодьтеся, кругленька. Добрій половині наших співгромадян такий заробіток доступний лише в сукупності за кілька місяців роботи.

Але мова про інше. Аналізуючи суддівство матчів 20-го туру Прем’єр-ліги, Мирослав Ступар справедливо підсумував, що додатковий асистент Сергій Скрипак з Київщини демонструє власну бездіяльність впродовж двох поспіль турів: у 19-му він не допоміг Олександрові Дерду призначити пенальті у ворота «Карпат» в матчі у Сімферополі, а в 20-му не помітив гри рукою вже з боку сімферопольця Селіо. Здавалося б, на рефері після двох поспіль результативних помилок мало б очікувати покарання. Проте вчора ввечері на сайті Комітету арбітрів ФФУ з’явився список суддівських призначень на матчі 21-го туру УПЛ. Знаходимо там й прізвище Скрипака. Знову як додаткового асистента на матчі «Металіст» - «Говерла».

Зізнаюся, при появі такої інформації виникає серйозне бажання прислухатися до слів Олександра Шуфрича. З тією лише різницею, що Олександр Несторович збирається кинути бізнес і податися в суддівство, а автору цих рядків дорога в арбітраж прокладена через журналістику. А що? Непогана ж ідея: постояв впродовж двох годин, іноді вдаючи з допомогою півприсяду особливу сконцентрованість, й отримав своїх вісім тисяч. Навіть не спітнівши і не несучи ні за що відповідальності, спокійно себе весь місяць почуваєш. А ввійшовши в довіру відповідальних людей, можна ще й запропонувати, щоб за ворітьми для кращої сконцентрованості судді сиділи на стільцях. В ногах же правди нема…

Більше того, за вказаним паном Шуфричем напрямком можна порадити попрямувати українським медикам і педагогам. Адже серед них теж є чимало людей, котрі розбираються в футболі? Розмір мінімальної заробітної платні в Україні складає 1147 гривень. Відповідно, щоб заробити отримані паном Скрипаком за три тижні 24 тисячі, відпрацювати потрібно понад двадцять місяців, день в день, мінімум по вісім годин, по п’ять днів на тиждень. При тому не гарантія, що вчителя-початківця не змусять піти, вивівши з себе, учні чи їх надто прискіпливі батьки, а молодий лікар не відповість посадою за допущену помилку. Коли ж ти асистент футбольного арбітра, за непризначений пенальті спитають Дерда, Білокура, Іванова тощо. За ворітьми ти не відповідальний ні за що. Лише за підпис в відомості про заробітки.

То за умови, що найперспективнішим чи найпробивнішим може й пощастити і вони отримають призначення на арбітраж в полі. Грубі помилки там, виявляється, теж не є підставою для покарання. Ось одеський рефері Віктор Швецов відпрацював на матчі 19-го туру «Зоря» - «Говерла» так, що одні назвали його суддівство непрофесійним, а інші – взагалі упередженим. На пана Швецова це якось вплинуло? Можливо, адже в 20-му турі він відпрацював як арбітр за ворітьми на поєдинку «Металург» Д – «Іллічівець», а в 21-му вийде в тій же ролі на гру «Динамо» - «Ворскла». Іншими словами, своїх 8000 в тиждень отримаєш за будь-яких умов. Воїстину, професія футбольного арбітра в Україні стає найідеальнішою…

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1

Реклама

Загрузка...

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]