Анатолій Коньков про "чемпіонат СНД": ФФУ проти руйнування піраміди світового футболу. 13-02-2013 Национальная сборная Украины - UA-футбол
Чемпионат мира FIFA
Национальная сборная Украины Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры
13.02.2013
среда
16:40
Анатолій Коньков про "чемпіонат СНД": ФФУ проти руйнування піраміди світового футболу
Рейтинг публикации

Останнім часом, у засобах масової жваво обговорюються дії створеного у Москві організаційного комітету "об'єднаного чемпіонату з футболу", в якому, по задумці організаторів, приймуть участь професіональні футбольні клуби України і Росії.

Ці публікації викликали зацікавленість в українському суспільстві та широко обговорюються у засобах масової інформації.

В цих умовах, Федерація футболу України вважає за необхідне заявити наступне:

1. Відповідно до ч. 1 ст. 10 Статуту ФІФА, в кожній державі може бути створена і визнана лише одна асоціація, що організовує та контролює змагання з футболу.

2. ФФУ є єдиною національною асоціацією, яка визнана державою, ФІФА та УЄФА. Саме ФФУ Україною, у відповідності до чинного законодавства, делеговане право на розвиток футболу в країні та проведення національних змагань.

3. ФФУ, без будь-яких попередніх умов, підтримує діяльність і статутні вимоги та положення ФІФА та УЄФА, та є асоційованим членом цих міжнародних футбольних інституцій.

4. ФФУ не отримувала жодних офіційних повідомлень, запитів, листів, запрошень, тощо від організаторів так званого «об'єднаного чемпіонату».
Відповідно до ст. 18 Статуту ФІФА, ліги та будь-яки інші об'єднання клубів, що входять до складу члена ФІФА (яким є ФФУ), повинні підпорядковуватися та визнаватися таким членом ФІФА. Статут ФФУ, згідно цієї статті, визначає права та обов'язки ліг та клубів.

Це означає, що без явного дозволу, як визначено в ст. 8 Статуту ФФУ створення будь-яких ліг або інших об'єднань клубів - неможливе.

Враховуючи викладене, ФФУ наголошує, що всі об'єднання професіональних клубів в Україні є членами ФФУ, які, відповідно до п. 2.4. ч.2 ст. 7 Статуту ФФУ, взяли на себе зобов'язання дотримуватися та забезпечувати дотримання всіма особами, які є їх членами: Статуту ФФУ, регламентів і рішень, ухвалених органами управління ФФУ; Статутів, регламентних документів, директив УЄФА, ФІФА та рішення їх органів; Правил гри, прийнятих IFAB, а також виконання дисциплінарних санкцій відповідно до рішень органів здійснення футбольного правосуддя ФФУ, ФІФА, УЄФА та Спортивного арбітражного суду в м. Лозанні.

Окрім цього, звертаємо увагу на ч. 2 ст. 51 статуту УЄФА, відповідно до якої, ФФУ або її афілійовані ліги та клуби не мають права грати чи організовувати матчі за межами своєї території без дозволу відповідних асоціацій-членів.

"Вважаю, що будь-які дії, спрямовані на створення без нашого явного дозволу або дозволу ФІФА чи УЄФА будь-яких ліг або інших об'єднань клубів є безпрецедентним порушенням положень і вимог статутів ФІФА, УЄФА і ФФУ, та будуть розглядатися в контексті застосування засобів дисциплінарної відповідальності. ФФУ проти руйнування піраміди світового футболу, цілісності та системи проведення змагань" - заявив президент ФФУ Анатолій Коньков.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ФФУ

Реклама

Загрузка...

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]