Национальная сборная Украины
Национальная сборная Украины

Национальная сборная Украины - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Україна - Камерун. Тактичний аналіз


Камерун ставить питання

Україна - Камерун. Тактичний аналіз


Вчорашній матч можна розглядати в якості генеральної репетиції української команди напередодні важливого поєдинку відбіркового турніру до чемпіонату світу проти чорногорців. Наставник синьо-жовтих Михайло Фоменко міг розраховувати на широку обойму викликаних на матч футболістів, у той час, як Фолькер Фінке привіз до Києва фактично резервний склад. Нагадаємо за це ми Камеруну ще й заплатили. Так, точно не могли зіграти Ето’о капітан збірної, який представляє «Анжі», Сонг - «Барселона», Кана-Біїк - «Ренн», Макун - «Ренн», Ітандж - ПАОК, Ассу-Екотто - «Тоттенхєм», Ньом - «Гранада» і Ангбва - «Крила Рад».

Формації команд

Україна - Камерун. Тактичний аналіз - изображение 1

Фолькер Фінке за відсутності переважної більшості гравців основного складу вирішив перевірити в матчі лише запасних виконавців не надавши місце на полі навіть гравцям з під основи Матіпам і Мбіа. В воротах - Нджок, в центрі захисту - пара Шеджу та Нкулу, лівий захисник - Бедімо, правий - Нункеу, в центрі - пара центральних півзахисників Ено (номер шостий зорієнтований ближче до центральних захисників команди), і восьмий номер Лоє, над ними розташовувався Овертоом в позиції атакуючого півзахисника чи відтягнутого форварда, вінгери - Муканджо і Ало’о Єфулу на вістрі - Абубакар.

Михайло Фоменко натомість вирішив перевірити фактично оптимальний склад на даний момент, можливо, за винятком Олександра Кучера і Марко Девіча, що зазнали травм, і Миколи Морозюка, якому був наданий шанс проявити себе. Відразу зазначимо, шансом Морозюк не скористався і фактично випав з гри, особливо з огляду надання підтримки атакуючим діям команди.

Україна - Камерун. Тактичний аналіз - изображение 2

фото Олександра Приходька

В воротах розташувався Андрій Пятов, в центрі захисту - пара Хачеріді з Ракицьким (до останнього по матчу виникали постійні запитання стосовно його прямих обов’язків), справа в захисті - вище згаданий Морозюк, зліва- Шевчук, що також зіграв нижче власного рівня, в центрі півзахисту в позиції глибокого плеймейкера - Руслан Ротань і Денис Гармаш з функціями гравця від штрафної до штрафної, лівий вінгер - Євген Коноплянка, правий - Ярмоленко і два форварди - Селезньов і Роман Зозуля на вістрі.

Україна - Камерун. Тактичний аналіз - изображение 3

фото Олександра Приходька

Вочевидь в грі проти Камеруну Фоменку необхідно було вести гру з перевагою і спробувати награти зв’язки футболістів на фланзі і в центральній частині поля. Наставник українців на відміну від суперників мав змогу використовувати кращих гравців, які в нього є в наявності на даний час. Швидше за все, з огляду на стартовий склад, планувалось використовувати систему "4-2-3-1", де Селезньов мав працювати під Романом Зозулею в фазі розвитку атаки і зміщуватись на одну лінію з ним в фазі завершення атаки. Але обставини на футбольному полі змусили більше уваги приділяти захисним діям через що Україна вимушено, як на мій погляд, перебудувалась в схему "4-4-2".

Гра

Зі стартовим свистком українці намагались застосовувати пресинг в центральній частині поля за участі чотирьох, або в деяких моментах - п’яти гравців, але, не зважаючи на відверто не основний склад, Камерун легко виходив з-під пресингу за допомогою трійки гравців центру поля – Ено, Лоє і Овертоома, що опускався до них, створюючи чисельну перевагу над двійкою гравців суперника.

Фолькер Фінке лише приступив до роботи в збірній Камеруну, тому важко визначити, якої філософії гри він буде дотримуватись на цій посаді, але в даному матчі, щоб нівелювати перевагу українців на флангах, де працюють швидкісні і технічно добре підготовленні виконавці, він використовував по перших хвилинах систему розташування " 4-1-4-1". Мета такого розташування - розірвати зв’язок між центральним півзахисниками і фланговими захисниками з вінгерами, іншими словами - не дозволити м’ячу доходити до вінгерів. Дана формація широко використовується для ведення високого пресингу провідними командами Європи чи пресингу в центральній частині поля. Фінке, як бачимо, використовував другий варіант дій.

Недоліком є вільні зоні між вінгерами Ало’о Єфулу та Нункеу справа і Муканджо з Бедімо, що змушує крайніх захисників розташовуватись по полю високо, завдання суперників, а в даному випадку - збірної «України», полягає в тому, щоб віднайти спосіб доставити м’яч за спину крайнім захисникам, де вінгери можуть на швидкості або вести індивідуальні дії, або загострювати прострілом в штрафний майданчик. Декілька перспективних атак пройшло цією зоною від українців, але переважно в центрі поля в позиції «десятого» номера не вистачало гравця, який міг би прорвати цей простір та працювати на прохід, відкриватись в цю зону для продовження атаки. Селезньову не вистачало технічної майстерності, щоб в умовах обмеженого простору встигати приймати рішення та виконати їх, хоча знову ж таки декілька перспективних моментів було втрачено, саме через недостатність в технічній підготовці.

Україна - Камерун. Тактичний аналіз - изображение 4

Камерун захопив територію та отримав змогу створювати тиск за захисників збірної України. В середині першого тайму відбулась перебудова підопічних Фолькера Фінке на схему "3-1-3-3". На малюнку вище показано, як відбувалася перебудова гравців. Овертоом і Ало’о Єфулу розташовувались на одній лінії з нападником Абубакаром, формуючи трійку нападників. Крайні захисники підіймались вище з зміщенням до центру поля, формуючи другу трійку гравців, під ними - Лоє, в якості глибокого плеймейкера, натомість Ено опускався між центральних захисників, не дозволяючи ситуацій два проти двох в захисті команди.

Ця система ставить високі вимоги щодо функціональних можливостей команди, адже зони покриття гравців значно збільшуються і дозволяє чинити максимальний тиск по всій ширині поля на суперника, з застосуванням постійного пресингу для моментального відбору м’яча при його втраті.

Вболівальники, напевне, пам’ятають збірну Чілі під керівництвом Марсело Б’єлси, яка просто не могла не подобатись. Б'єлса використовував цю схему для тотального контролю, також її послідовником є Гвардіола, що неодноразово використовував її в «Барселоні». Очевидно, що це був один з варіантів дій від Фолькера Фінке, як засіб ведення гри. Підопічні Фоменка звужували гру в захисті, як варіант - Коноплянка опускався в позицію лівого захисника, формуючи лінію захисників з п’яти гравців. Приблизно з 18-ої хвилини по 33-ю хвилину Камерун повністю володів територією та м’ячем і лише виконавська майстерність не дозволила їм реалізувати перевагу на футбольному полі в забитий м’яч.

Україна - Камерун. Тактичний аналіз - изображение 5

В останній третині тайму українцям вдалось вирівняти гру, чому слугували два чинника: перший - збільшення активності від Коноплянки, що змусив опуститись Нункеу нижче по полю, і зменшення темпу гри від гравців Камеруна. Синьо-жовтим вдалось відсунути гру від власних воріт та вести позиційний напад, перебудовуючись в " 4-2-3-1". Тоді ж активніше запрацював на фланзі Шевчук, що відволікав увагу захисників Камеруна від Коноплянки, якого на протязі перших 35 хвилин в випадку отримання м’яча на фланзі активно зустрічали мінімум два суперника (фланговий захисник і опорний півзахисник Ено). На протилежному фланзі такі ж двійки використовувались проти Андрія Ярмоленка, але пасивні дії в атаці від Морозюка мінімізували потенційні загострення від Андрія на фланзі.

Добре працювали захисники Камеруна і під час зміщень вінгерів до центру, використовуючи страховку та не дозволяючи Євгену Коноплянці виходити на позицію удару. Звичайно не можна стверджувати на 100 відсотків, не володіючи завданнями тренера, які він поставив перед гравцями, але вочевидь захисники суперника добре знали, як працювати проти Коноплянки, не дозволяючи йому виходити на позицію удару.

Україна - Камерун. Тактичний аналіз - изображение 6

По перерві Михайло Фоменко провів заміни: Ярмоленка замінив Олег Гусев (це радше була планова заміна, щоб дати можливість зіграти обом вінгерам «Динамо»), замість Морозюка вийшов Федецький (цю зміну, напевно, варто розглядати як незадоволення діями захисника від наставника), а замість Селезньова вийшов Степаненко. Цю зміну важко підвести під логічне рішення, з однієї сторони нападник «Дніпра» не вражав власною грою, але з іншої - вихід Степаненка замість номінального форварда. З огляду на заміни та невдоволення наставника діями деяких виконавців можна зробити висновок, що завдання перед Селезньовим було саме працювати в зоні між Зозулею та Ротанем з Гармашем і зв’язувати гру команди.

Це призвело до зміни завдань гравців у центральній частині поля, якщо в першому таймі Ротань займав найнижчу позицію в півзахисті, то з появою на полі Степаненка ці функції перейняв Тарас, Руслан піднявся на крок вище в позицію восьмого номера, а Денис Гармаш висунувся в позицію атакуючого півзахисника. Загалом рух Гармаша, його фізична складова гри, постійний тиск в певній мірі отримали зрушення, але, як і в випадку з Селезньовим, Денису не вистачає технічної майстерності, щоб працювати між лініями захисту суперника. Тут можна лише зазначити, що на даний момент в Україні немає гравця, який би відповідав вимогам сучасного атакуючого півзахисника і Фоменку доведеться вирішувати це питання шляхом компенсації деяких недоліків гри в цій позиції будь-якого виконавця або застосовувати іншу схему розташування, відмінну від формації "4-2-3-1".

Після перерви гра протікала за невеликої переваги збірної України, завдяки Гусеву, що вдало вів зміщення в центральну частину поля, відкриваючи зону під активний напад від Федецького. Артем загалом провів дуже хороший тайм, особливо на фоні Морозюка. Значно краще використання ширини поля, збільшення тиску в центрі завдяки енергії Гармаша, це основний висновок з другого тайму.

Підсумки

Перед грою з Чорногорією ми отримали як позитивну, так і негативну інформацію. У першому таймі гравці не виконали установку, в другому таймі картина була трохи краще, тому що були зроблені заміни – так прокоментував підсумок матчу наставник збірної Михайло Фоменко. Варто, напевно, сказати, що негативні моменти даного протистояння все ж переважують над позитивними, зважаючи на те, що суперник використовував далеко не оптимальний склад, при цьому на протязі першого тайму діяв з перевагою.

Так, Фоменко зміг змінити перебіг подій на полі на власну користь по перерві, та чи достатньо цього рівні для Чорногорії ? Відповідь буде однозначна – ні, не достатньо, а часу на виправлення ситуації обмаль, що наштовхує на песимістичні роздуми. Залишається лише сподіватись на прихильність фортуни, без якої в Подгориці нашій збірній важко буде розраховувати на позитивний підсумок матчу та всієї відбірної кампанії.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Bobik-1 (Dnepropetrovsk)
Поиграть поиграли,но играть не играли.Вот и весь тактический анализ.С Черногорией надо играть и с девизом "быть или не быть, вот в чём вопрос"
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 25
Bobik-1 (Dnepropetrovsk)
Поиграть поиграли,но играть не играли.Вот и весь тактический анализ.С Черногорией надо играть и с девизом "быть или не быть, вот в чём вопрос"
Ответить
0
0
тутти-10 (Сумська область)
Не розумію, чого всі такі песимісти? Чого вимагають у оговоренні гри ЗБУ, того, чого вона не може? Вболівалькики вже другий день так обурюються немов у нас мінімум рівня Франції збірна. Народ, прокидаємося! Ми середнього рівня збірна. Не більше. Щоб, щось змінити на краще, треба мати відповідний матеріал для цих змін. Наш матеріал грає, ввесь до одного (Тимо без образ) у середньому європейському чемпіонаті. Ми вже навіть не рівень Польщі чи Австрії, Чорногорії чи Словаччини. Бо там збірні формуються з 2 - 4 гравців європейського класу, решта середнього європейського класу. В нас же середнього і нижче середнього. Тому ми навіть від подібних збірних відстаємо. Для того, щоб щось змінити треба, щоб наші гравці грали у Єврочемпіонатах топ-5. Навіть на перших порах не важливо в яких командах. Якщо гравець грає у тій же умовній Мальорці, то він щотижня має змогу бачити умовних Криштіану, Пуйоля, Фалькао і грати проти них. Мати змогу грати з повною викладкою сил твоєї команди і команди суперника. Учора у команді-суперниці гравці, які грають у середняках Англії, Німеччини, Франції були більш досвідчені ніж наші. Бо граючи у тому ж КПР, ти граєш проти Руні і Волкота, Джерарда і Торреса, Вейла і Керола. І так щотуру майже. Те ж стосується і Німеччини і Франції і Італії. Їм знайомо грати проти зірок сучасного футболу. А наші їх тільки по ТВ бачать і деякі раз у рік у Єврокубках проти гих грають і все. До тих пір, поки наші не будуть грати проти зірок у внутрішніх чемпіонатах, ми матимемо таку слабу збіну. І не важливо де наші гратимуть, чи ми самі зробимо свій чемп таким сильним і назапрошуємо сюди зірок (тут сумнівно, бо з таким рівнем корупції, навіть наші зарплати немалі нічого не дадуть), чи ми продаватимемо своїх у Європу ( з нашими зарплатами + наші там іноземці, то чи не краще купити дишевшого і не гіршого поляка чи чеха? теж сумнівно). Тому маємо, що маємо і не треба драматизувати. Тут проблема набагато глибша. В нас через засилля легіонерів дефіцит з гравцями. куди не глянь, кругом проблеми. На перший погляд захист має найменше проблем, та тільки на перший. Кучер травмувався і Ракицький вже виходить основний. І приходиться "забути" що він за збірну не завжди радий грати. Лівий захисник один. І тому уже за 30. Пшеничних, Селін, Польовий - молодші, та все ж слабіші. Правий захисник - Федецький. Теж один. І то, дякувати Дніпру, що в оренду його взяв, а так і тут би мали проблеми. Морозюк учора показав, що гравці з команд нище 4 місця для збірної тільки обуза. Бутко теж слабий. При потребі можна Гусєва і все. Вибору немає. Опорників вистачає більш менш. Та все ж не те, що хотілося б. Опрник має паси віддавати уміти, а тут тільки Ротань і все. Едмар міг би, та він все одно буде в збірній чужим, хто б що не казав, бо це збірна. З нападами завал повний. Зараз майже всі команди грають з одним нападом і півзахист, може навіть команду на собі тягти. Головне, щоб півзахисники атакувальні були на рівні. У нас вони мов би і є, та тільки Коноплянка і Ярмоленко трохи здали і все в атаці приїхали... Тому народ, давайте не будемо вимагати з команди неможливого. Те, що ЗБУ з напівризервним Камеруном грала нарівних це наш рівень. Чи можуть кращий результату добитися? Можуть. Гра у Польщі доказ. Чи можуть кращу гру показати? Навряд чи, бо для цього нема підгунтя. Треба, щоб вимагати від збірної кращої гри, зробити для цього умови. їХ (УМОВИ) НІХТО І НЕ ЗБИРАВСЯ РОБИТИ ЗА ВСЮ ІСТОРІЮ НЕЗАЛЕЖНОГО ФУТБОЛУ.
Ответить
4
1
sergey33 (Киев)
Я как и ранее прогнозировал ничья с камеруном и проиграют Черногории, команда очень далека, что бы играть на ЧМ-2014, пол состава Камеруна не было в сборной, а если бы они приехали со всеми сильнейшими игроками, то какой бы был счет? А? А наша сборная выступила СИЛЬНЕЙШИМ составом и что показала? "0". С такой игрой Не будет СБУ в Бразилии - 100%.
Ответить
2
1
Романыч (Мариуполь)
Если Ваша фамилия не Фортуна,то я не был бы столь категоричен в подобных заявлениях!;) Дальше вполне могут быть просто не "дни" команд с которыми мы будем играть,да и правило о том,что раз в год и Зозуля может выстрелить или еще кто-то подобный,никто не отменял.;)
Ответить
0
1
Solomir (Львів)
В Німеччині в 2006 році, команда була ще слабша і нічого до 1/4 фіналу дійшли, на ЧС попадають ще гірші команди ...
Ответить
0
0
Mancurt (Запорожье)
инфографика слегка криворукая, несолидно такое вешать)) ну и слово формации смешное) в остальном ок - небесспорно, но интересно
Ответить
2
1
Чугунов Андрей (Днепропетровск)
Если тренер и команда, Хачериди не успокоит он может подставить команду !
Ответить
0
2
Романыч (Мариуполь)
Как всегда хороший анализ! Но не стоило Иван тратить на это время!Ей Богу - не стоило!!! Зачем "ослику" вращающему жернова мельницы тактика? Если он больше ничего не умеет. Чтобы лучше и дольше вращать?;) Хотя ему может быть и поможет!:)) Ввиду нынешнего уровня исполнительского мастерства,многих наших игроков,очень многие тактические задумки тренеров,так и останутся только задумками! Особенно в плане атаки! Поэтому согласен с твоим выводом. Нам остается надеяться только на благосклонность Фортуны. Спасибо!
Ответить
1
1
Solomir (Львів)
Дякую Романич. Є тактичні моменти, які не вимагають високої технічної майстерності, робота трененра компенсувати недоліки в тех. гравців тактичними засобами, а інакше він там не потрібний ...
Ответить
0
0
Романыч (Мариуполь)
Да, я согласен! В принципе, Фоменко этим и занимается. А сборная, тактически играет только в то,что "не требует высокого исполнительского мастерства". Но это никого не устраивает,и ни к чему хорошему не приводит.(
 
0
0
kurdysh (Нападівка)
Не потрібно так вже дуже боятися цю Чорногорію)))))
Ответить
7
0
донтист (днепропетровск)
Тут можно отметить,что в Украине нет современного атакуюшего полузащитника... Позвольте с Вами не согласиться.Просмотрев матчи нашей лидирующей четверки,я увидел,что пара опорников из Металлиста в лице Красноперова и Эдмара вчистую выиграла центр поля у Киева и Днепра и даже с Шахтером в некоторых отрезкаж матча, выглядела довольно солидно Почему бы не обратить внимание на этот факт,а не упорно ставить футболистов с абониментами в Сборную.
Ответить
0
1
Solomir (Львів)
Атакуючий півзахисник це гравець, який грає над цією параою в Металісті це Хав\'єр, в Шахтарі - Мхітарян, в Дніпрі - Джуліано там може зіграти, в Динамо немає, бо Блохіну виявивлись не потрібні ні Раффаєль ні Мілевський які моглиб там зіграти.
Ответить
2
0
Sins (Київ)
Статья понравилась спасибо автору !
Ответить
3
0
Solomir (Львів)
Дякую.
Ответить
1
0
mr_bin (Александрия)
Бестолковое стадо. Никакой мысли в игре! Ни одной осмысленной атаки с завершающим ударом по воротам! Камерун смотрелся более солидно. Футбол в Украине умер. Аминь.
Ответить
2
11
olegtish2011 (ровеньки)
Ты не прав bin это всего лишь товарняк и зачем себя калечить перед Черногорией,где действительно надо биться,а второй тайм нормально сыграли.
Ответить
1
1
yDmitriy (Донецьк)
1. Ув. Іван Гук - Вам как журналисту должно быть известно, что названия, имена, фамилии Не переводятся. 2. Убедительная просьба рисовать инфографику (ваши формації) в таком виде, чтобы после прочтения описания к ней был шанс понять чем эта графика относится к тексту. И найдите хоть одного школьника умеющего рисовать в фотошопе, простите но от этих картинок просто глаза кровоточить начинают и хочется развидеть те изображения которые создала рука вашего художника. Тотальный контроль мяча у Камеруна... особенно этот "контроль" был хорош когда Селезнев чуть не забил от выноса вратаря. Хотя вчера Интер даже нормальных протокольных данных не давал. Я уже молчу про процент владения мячом или сколько км пробежал тот либо иной футболист. Зато трансляция с мобильника как была так и осталась, вместо повторов реклама спонсоров, очень важные включения с тренерской скамейки - - "Але, Петро как там у вас?" - "Все нормально Фоменко только присел!" - "Ок, мы продолжаем трансляцию." Супер комментаторы: "Тренер Камеруна очень боится наших футболистов, особенно Ярмоленко. Он так и сказал на пред матчевой пресс конференции. Правда он не мог вспомнить фамилию игрока, но когда ему перечислили 30-40 фамилий, он понял, что просто так от наших журналистов не уйти, если не задолбают то замучают. И он согласился на Ярмоленко".
Ответить
5
3
Solomir (Львів)
Поняття немаю чи потрібно переводити саме цю назву команди : )але пам\'ятаю, що саме так називалась ця команда в всіх україномовних газетах, при тому ще з часів СССР, тому для мене вона Крила Рад. Стосовно картинок, то в середені червня напишу матеріал який буде стосуватись саме аналізу футбольного матчу, можливо він допоможе краще зрозуміти, як розбирати гру і для чого ці картинки. З фотошопом не працюю в фотошопі немає і половини тих можливостей які інколи потрібні. Стосовно моменту Селезньова - то читати текс потрібно з початку, а не з середини. Статистичні дані в даному випадку не допоможуть, оскільки мова там йде по невеликий відрізок в 15 хвилин гри. Тренер Камеруна як я зрозумів говорив про Коноплянку ... суть не в тому чи пам\'ятає він фамілії, вони йому не потрібні, він пам\'ятає позиції гравців з якими потрібно працювати, думаю 90 відсотків українців а навіть 95, вже не пам\'ятають фамілії гравців Камеруна, це не означає що вони футбол не дивились ...
Ответить
3
1
slonik (Гадюкино)
Крила Рад - це що за команда така? Навiщо назви перекладати?
Ответить
8
1

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус