Віталій Кварцяний: "Зміни у команді кардинальні"


"Волинь" вирушила на третій тренувальний збір до Туреччини

Віталій Кварцяний: "Зміни у команді кардинальні"


4 лютого "Волинь" вирушила до Києва, звідки команда відправиться на третій тренувальний збір до Туреччини. Перед черговим етапом підготовки команди головний тренер лучан Віталій Кварцяний поділився планами на майбутнє з журналістами...

— Віталію Володимировичу, чи задоволені ви підготовкою футболістів у Криму?

— Частково — так. Якби не холодна погода, то вдалося б виконати усе, що було передбачено планом. А так ми проводили щоденні дво- і триразові тренування, працювали у тренажерному залі. Основна увага була зосереджена на удосконаленні швидкості і витривалості, сили і атлетизму. За цей час переглянули велику кількість футболістів-кандидатів, але більшість з них нас не влаштовувала, тому там і розпрощались з ними. Шкода, що кандидатів до основного складу нам поповнити не вдалось, тим більше таких гравців, з якими ми хотіли б підписати контракти. Провели декілька контрольних матчів, котрі хоч не принесли нам перемог, однак були корисними в оцінці їх можливостей як кандидатів до складу команди.

— У минулому році “Волинь”, виграючи у “Дніпра” перший тайм з рахунком 4:1, примудрилась поступитись дніпропетровцям — 4:5. Ви тоді мали намір розпрощатись з футболістами, які не дорожили честю клубу...

— А їх уже і немає у нашому колективі. З того складу у “Волині” залишилось лише два гравці — Гуменюк і Гулієв, яким я довіряю. Усі інші займаються своїм працевлаштуванням.

— Яка доля центрального захисника Віталія Розгона?

— Він проявив непорядність як до тренерського складу, так і до своїх колег по команді. Я мав з ним розмову, під час якої Віталій запевнив, що залишається у нашому колективі. І ми на нього розраховували. А через два дні він звернувся у Федерацію футболу України з проханням надати йому статус вільного агента. Де він продовжить свою спортивну кар’єру, мені поки що не відомо.

— Що можете сказати про новачка “Волині” Олександра Луженкова, який прийшов у клуб з Білорусі?

— Це, безумовно, обдарований футболіст. З ним ще треба багато працювати, але мене радує те, що він наполегливий, працьовитий, має бійцівський характер. Йому лише 20 років і з часом він може стати класним форвардом.

— Чи підписано вже контракти з новачками клубу?

— Поки що ні. Ми ще приглядаємося. Є п’ять—шість гравців, які, очевидно, поповнять склад “Волині”, але ми не поспішаємо, щоб не помилитись, як траплялось раніше, коли заявляли не тих, хто готовий був правдою і вірою захищати спортивну честь клубу, а вимагав насамперед матеріальних заохочень.

— Чи повернулась у команду молодь, яка досить успішно у складі збірної України виступала у Москві на турнірі пам’яті віце-президента ФІФА Валентина Гранаткіна?

— Так, Роман Степанов, Олег Герасимюк та Іван Семеряк уже у “Волині”. І ми розраховуємо, що через рік—два вони з’являться в основному складі нашої команди. Принаймні усі вони вирушають з командою до Туреччини, де готуватимуться до початку нового сезону.

— Віталію Володимировичу, щось з вашої розповіді не вимальовується “основа” “Волині”, яка виступатиме у другому колі чемпіонату...

— Ви правильно підмітили. Це і мій на сьогоднішній день найбільший, як кажуть, головний біль. Зараз у складі команди понад тридцять гравців, але далеко не кожен готовий одягнути футболку клубу і гідно захищати його кольори. Тому найближчим часом ми чекаємо поповнення. Відразу хочу сказати, що це будуть легіонери. І хай це не лякає прихильників клубу. Ми змушені йти цим шляхом, яким ідуть, до речі, чимало команд вищої ліги, зокрема, “Динамо”, “Шахтар”, “Таврія”, “Ворскла”, донецький і запорізький “Металурги”... Нинішнє турнірне становище зобов’язує нас підніматись вверх, подалі від небезпечної зони. А виправити його можна лише досвідченими, висококваліфікованими гравцями. Тому не дивуйтесь, якщо у складі “Волині” вийдуть на поле футболісти Грузії, Білорусі, Азербайджану, Польщі, Угорщини, Камеруну, Бразилії, Нігерії. А свою волинську здібну молодь ми випробовуватимемо у команді другої ліги, а згодом — у дублюючому складі. Я впевнений, що через декілька років найталановитіші місцеві гравці витіснять легіонерів і ми матимемо хорошу свою команду.

— Де “Волинь” далі готуватиметься до другого кола чемпіонату?

— Зараз ми виїжджаємо до Туреччини, де більше тренуватимемося з м’ячем, працюватимемо над удосконаленням тактичної і технічної підготовки, награватимемо ігрові зв’язки, визначатимемося з основним складом. Плануємо провести в Анталії чотири контрольних поєдинки з сильними суперниками. Четвертий, заключний етап підготовки пройде у Польщі чи Болгарії, а, можливо, знову у Туреччині. Усе залежить від погодних умов. Якщо буде тепло, то немає потреби їхати у далекі краї.

За матеріалами газети "Волинь"

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус