Хто і на чий млин ллє воду в українських спортивних ЗМІ


Після слів Мірчі Луческу про нерівне співвідношення сил у пресі між Донецьком і Києвом було вирішено провести дослідження

Хто і на чий млин ллє воду в українських спортивних ЗМІ


"Це всі інформаційні служби, що є в Донецьку? Ми споконвічно програємо в прес-клубах, що зараз стали організовувати. У Києві на цьому заході були представники близько двадцяти видань, у тому числі і їхніх редактори", - так розпочав свою пердматчеву прес-конференцію перед грою з "Арсеналом" глоовний тренер "Шахтаря" Мірча Луческу.

Після слів Мірчі Луческу про нерівне співвідношення сил у пресі між Донецьком і Києвом було вирішено провести дослідження того, хто і на чий млин ллє воду в українських спортивних ЗМІ.

Роздратування Луческу можна зрозуміти: більшість центральних загальноукраїнських ЗМІ розташовані в Києві, і їхні стосунки з організаціями зі сфери впливу братів Суркісів тривалі й міцні.

Друковані ЗМІ

Можна зі стовідсотковою впевненістю сказати, що провідні друковані спортивні видання "Команда" та "Спорт-Экспрес" знаходяться під контролем цієї одесько-київсько-дніпропетровської родини(тісні взаємини з видавцем Ложкіним підтвердив у власному інтерв'ю один із власників "Привату" і близький друг братів Суркісів - Ігор Коломойський). Додайте сюди популярну газету "Факти" і її редактора знаного "динамівця" Олександра Швеця, впливову газету "Комсомольськая Правда в Украине" з її невеликою, проте гострою спортивною рубрикою, газету "2000", чий спортивній додаток більший за деякі суто спортивні видання, ну і "Київські відомості", які давно є власністю самого Григорія Рахмільєвича. "Спортивна Газета", "Український Футбол" і решта старої епістолярної гвардії, яка завжди лише "за", проте аудиторія цих видань нині мізерна

Із спортивних журналів виділення вартий хіба що футбольний тижневик "Футбол" з Артемом Франкович на чолі, в якому байдуже, що колись працював нинішній прес-аташе "Шахтаря" Р. Мармазов, все одно - вірний штик у динамівському війську.

Телебачення

На телевізійному просторі перевага Києва ще більша.

1.) 1+1 устами свого спортивного ведучого Сергія Полховського (заразом і працівника "Динамо") ще ніколи проти футбольної столичної влади не виступали.

2.) На "5 Каналі", "Тонісі" і "Першому Національному" динамівські традиції міцні і непохитні.

3.) Керівники спортивних редакцій "Нового каналу" та ICTV вважаються найбільшими критиками футбольного клубу "Шахтар".

4) Їхню позицію поділяв і колишній шеф спортивного мовлення каналу "Інтер" Олег Шумейко, але з приходом нових топ менеджерів на каналі вже не має Шумейка, щоправда і традиційного спортивного відділу там також не має.

Важкою артилерією братів Суркісів впродовж п'яти останніх років вважається футбольний канал "НТВ". Його ведучі і коментатори Олексій Андронов, Дмитро Хайтовський, Олексій Батурін краще за інших знають, де саме знаходиться кабінет Олексія Ашкеназі (казначея Ігоря Суркіса). Історії з трансатлантичними перельотами цих персонажів з Москви, Нью-Йорка, Торонто за рахунок футбольного клубу "Динамо" вже давно не таємниця. Витрати на утримання і стимулювання журналістів "НТВ" коштують Суркісам кілька десятків тисяч доларів на місяць, але за своєю віддачею можуть зрівнятись з їхніми кращими бізнес-проектами. Завдяки регулярним "нтв-ним" трансляціям армія прихильників біло-синіх в Росії збільшується постійно і за будь-якого конфлікту динамівська сторона має найбільш переконливі козирі.

Підсилюють вплив на медійне середовище і можливості Григорія Суркіса, як керівника футбольної федерації. Безкоштовні закордонні поїздки журналістів на матчі збірної України та київського "Динамо" вже давно вважаються премією за лояльність. Іноді кількість запрошених журналістів сягає 100-150 чоловік. Два з половиною роки тому, ледь переїхавши з Росії до України, в літаку збірної опинився відомий тележурналіст Савік Шустер. Тепер він хоч і не афішує своїх зв'язків з Григорієм та Ігорем Суркісами, але дуже часто в спортивних і не спортивних програмах займає саме їхню позицію.

"Шахтар" і ЗМІ

При такій розстановці сил на ринку маніпулювання свідомістю публіки, вигук Луческу на тій примітній прес-конференції: "Це всі інформаційні служби, що є в Донецьку?", -, треба переадресувати тим, хто формує інформаційну політику "Шахтаря". На прес-конференції, відкриті тренування, прямі лінії та веб-зустрічі і справді приходить мізерна кількість представників насправді великих видань, і замулити очі керівництву масовістю за рахунок регіональної журналістської торсиди більше не вийде. Причини такого явища глибокі. Свої золоті часи шахтарський PR пережив давно, коли Ахметов був іще реальним президентом. Тоді все було іншим.

"Шахтар" 2001-2006 р

Розпочавши фінансувати клуб наприкінці 90-х, донецький президент тривалий час не звертав уваги на роботу ЗМІ і особливо від цього не страждав, аж поки не зіткнувся в конфлікті футбольних інтересів з тим таки Григорієм Суркісом. Славнозвісну прес-конференцію з відвертою критикою на адресу очільника українського футболу відмовились показувати практично всі цетральні телеканали країни. Дізнавшись про це, Ахметов особисто телефонував ведучому УТ-1 Сергію Бондаренко з проханням поставити цей матеріал в ефір. Але отримав ввічливу відмову.

Саме з цього моменту починається створення власного потужного медіацентру. Його керівником зі статусом віце-президента ФК "Шахтар" призначили спецкора газети "Команда" Марка Левицького. За півтора роки він створив найпрофесійнішу прес-службу в країні, з можливостями впливати на всі без виключення друковані і телевізійні ЗМІ. Методи і підходи особливою новизною не відзначались, але їхню дієвість спрацювала. Левицький особисто знав всіх керівників спортивних редакцій і виданнь, переконав власників клубу фінансувати переїзди і перельоти на матчі за участю "Шахтаря" найкращих кореспондентів країни, ввів практику організації переїздів і перелетів журналістів із Києва на чи не всі матчі "Шахтаря", зокрема і за кордоном.

Оцінюють, що місячний бюджет фінансування прес-служби на той час складав 10 000 $. Ви скажете, що це прямий вплив на журналістів? Тоді, по-інакшому працювати було не можливо. "Шахтар" на той момент лише намагався адекватно відповідати своїм конкурентам. Суто організаційну допомогу служба донецького клубу доповнювала просто людським ставленням до колег. Тут фіксували всі дні народження журналістів і ніколи не забували їх поздоровити. Будь-яке потрібне для телеканалів відео впродовж 2 годин потрапляло до Києва.

В клубі було введено залізне правило - жодної відмови в інтерв`ю. При цьому "Шахтар" ніколи нічого не вимагав. Єдине, про що просив особисто Левицький - об'єктивність. Якщо говорить Суркіс, має бути і інша позиція. В цей же період формується і російське лоббі команди на чолі із провідним спортивним журналістом "7 ТВ", а згодом і "РТР" Іллєю Козаковим. Про "Шахтар" говорять футбольні тижневики "ОРТ", "Рен ТВ" і "НТВ" "вустами" Василя Уткіна. До 2006 року за кількістю інформаційних згадуваннь "Шахтар" втричі перевершував своїх прямих конкурентів з Києва.

2006 -

Ахметов, справді, цінував Левицького. Він міг подзвонити йому о п'ятій ранку і проговорити про футбол до дев'ятої. Президент називав департамент по зв`язкам з громадськістю найкращим підрозділом клубу і неодноразово стверджував, що ніколи не погодиться відправити у відставку його керівника.

Кажуть, що Левицького з'їв Борис Колєсніков. Давній приятель Ахметова називав занадто гострого на язик журналіста "збитим вертольотчиком" (натякаючи на прихильний вік) і у підсумку зумів переконати товариша. Очевидці стверджують, що відставку Левицького, як особисту перемогу, святкував і ще один видатний донецький футбольний "фахівець" - генеральний директор клубу Сергій Палкін.

Ахметов здався у 2006, призначивши керівником прес-служби племінника одного із лідерів комуністичної партії України Євгена Мармазова - Руслана Мармазова.

Епатажний Мармазов відзначився у журналістських колах хіба що особливою зачіскою. Його повне незнання іноземних мов викликає і до сьогодні викликає відвертий сміх не лише у представників іноземних делегацій, а і у саміх футболістів "Шахтаря".

Мармазов зумів набрати ваги в очах керівництва клубу лише на початку своєї роботи, переконавши відмовитись від сприяння роботі "упереджени"» київських ЗМІ (створення широких телевізійних пулів, організація масових прес-конференцій тощо). Він звільнив половину працівників прес-служби, відібрав комп`ютер у Марка Левицького і закрив щотижневу газету "Шахтаря", заснувавши натомість кольоровий і затратний журнал клубу, на якому тепер і заробляє гроші разом з товаришем - Михайлом Метревелі.

Щоправда інколи за їхні ляпи "Шахтарю" доводиться платити вдвічі. Відомий випадок, коли клуб був змушений викуповувати увесь тираж журналу, через те, що бразильського нападника Брандау у черговому номері зобразили у вигляді мавпи.

Мармазов відмовився від десятирічного досвіду роботи своїх попередників, натомість не створивши абсолютно нічого. Він відійшов не лише від застарілих методів, а взагалі усунувся від щоденної роботи, зосередившись на закордонних виїздах і висвітленні подій на офіційному інтернет сайті донеччан. Анатолій Тимощук перед своїм від`їздом до Санкт-Петербургу встиг закріпити за Мармазовим прізвисько "Людина-Сайт".

Луческу на конференціях волає про інформаційну блокаду "Шахтаря". Керівництво клубу не приховує, що знаходиться у пошуку потужного і впливового медійника, здатного за короткі терміни створити нову структуру взаємовідносин зі ЗМІ. Фінансове стимулювання при цьому вже не матиме такого вирішального значення як раніше.

Розвиток рекламного ринку дозволяє виданням, а особливо телевізійним каналам самім фінансувати відрядження своїх журналістів. У списку можливих кандидатів переважно росіяни. Посаду директора по зв`язкам з громадскістю пропонували НТВ-шнику Олексію Андронову (дивіться початок статті). Але ознайомившись із ситуацією в клубі він відповів твердою відмовою. Місяць тому заяву про звільнення написала Наталя Константінова (екс-прес-секретар Наїни Єльциної), запрошення якої називали інформаційним проривом донецького клубу. За півроку Наталя обіцяє видати книжку про свою роботу в Донецьку. Посміхаючись вона каже, що не сумнівається, що це буде бестселер.

Єдиним потужним рупором "Шахтаря" залишається ТРК "Україна". Тижневик "Футбольний Уікенд" Олександра Денисова дає фору динамівським програмам "Наш Футбол" і клону старого "Голу" з лаконічним новим лого "Про Футбол з Олександром Гливінським".

На допомогу йому хіба що газета "Сегодня" де 99% власності у СКМ (компанія Рената Ахметова).

Можливо цього достатньо для спокійного життя провінційної команди. Для триразового чемпіона країни, напевно, замало.


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:
Источник:
www.champion.com.ua

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (74)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Павло Булах
Мені здавалось, я відповів на ваш лист по е-мейл. І, на мій погляд, цілком конкретно, не лишаючи ніяких варантів хибного чи помилкового трактування. Невже після цієї відповіді у нас з Вами виникають ще якісь питання?
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
То Павло Булах Не язвіть. Вам, з Вашим авторитетом серед нас, уболівальників - не личить. Повірте. Дійсно, фільтр не пропускав. Попри мою думку стосовно отих всіх проблем - навіщо мені вже так принижувати кого-небуть? Втім, Вам через зайнятість не було змоги ознайомитись з листом... І попросити програмістів розібратись з ним. Тоді - навіщо оті видумки з віскі? А з підкупністю/непідкупністю/незалежністю всього журналістського загалу? І Вас, зокрема? (З врахуванням нерозвиненого вітчизняного ринку реклами та цін на розміщення реклам. В тім числі і на Вашому сайті.) Я ж вкотре наголошую - то є системна проблема. Яку Ви ж самі підтвердили свого часу, навівши приклад Уткіна та судову справу проти нього з боку Гінера. Ви ж і підтвердили: для того, щоб журналіст що-небудь заявив стосовно корупції - потрібні докази, які не зможе спростувати не то що ГПУ, а й вся українська (російська/пострадянська) влада в цілому. На кшалт такого штибу спростування, як оце Ви спростовуєте мої твердження. Ну, не хочеться Вам самому, пане Павло, побачити оцієї проблеми (як колоди у власному оці) - ну що ж, тож така людська психологія. Але ж - пересічному уболівальнику добре видно "нерішучість" та надмірну обережність у висловлюваннях пересічного журналіста. Про що далеко не я один отут, на форумі кричу... Бо, насправді - ми ж розуміємо: проблема не лише в цьому сегменті. Ця проблема має ще більш багатограний характер. В тім числі - і рівень зарплат в Україні. І пенсій - також. Але ж і мене, і інших моїх колег зрозумійте: кортить, щоб наше суспільство якмога скоріше пережило оці перехідні явища становлення цивілізованого капіталізму. І в футбольному секторі - зокрема. А для того доводится задумуватись над причинами такого стану справ; та й над тим, чому вони так повільно покращуються...
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
Ще раз тест, четвертий за ліком
Ответить
0
0
ветеран (Полтава)
И треснул мир напополам, дымит разлом. И льётся кровь, идёт война Добра со Злом.... :))
Ответить
0
0
fergendlerman (хайфа)
я бы таких в дахау палил
Ответить
0
0
Maugli (Джунгли Африки)
Очень умная статья, в которой все акценты расставлены четко. И названы конкретные издания и лица. Еще прибавьте сюда заслуженного журналиста Украины Семененко, получившего звание за выслугу лет перед "Динамо". А вот апелляции к Булаху - это лишнее. Работают люди и спасибо им за это!
Ответить
0
0
Очевидец (Киев)
Полный бред!!!!!!!!!!!!
Ответить
0
0
phoenix_donetsk (Донецк)
Ясно, что статья заказана (и, может, сделана) Левицким. Но нужно быть полным маразматиком (или лицемером), чтобы не понять, что Динамо использует подконтрольные СМИ для оцернения Шахтера и чтобы "подчищать" и "смягчать" в информационном поле подсуживание в пользу Динамо. Ато как на любом канале видно (по тональности комментариев и структуре сообщений), какую именно полит силу они поддерживают, так и тут.
Ответить
0
0
aaz119 (Одесса)
Павел Булах 04.04.08 17:42 "ФИФА и УЕФА постоянно и терпеливо подчеркивают, что они в своей работе имеют дела ТОЛЬКО с национальными ассоциациями" Так может всем недовольным подсуетится и создать альтернативную национальую ассоциацию :) Кроме ФФУ будет еще, например, ФФВУ - футбольная федерация восточной Украины.
Ответить
0
0
Павел Булах
Страх рождает гнев. Гнев рождает ненависть. Ненависть – залог страданий. Все это - путь темной стороны Силы. (c) Мастер Йода
Ответить
0
0
Pianist (Киев)
Очередная сканадльная заказуха. Ненавижу админов сайта за такой муссор.
Ответить
0
0
Павел Булах
2_folko (Донецк) Вас куда-то в сторону от основного русла беседы унесло. Мы вообще говорим о теоретически возможных рычагах давления на ФФУ со стороны ПЛ. При чем здесь высказывания, различные атаки и прочая информационная война? Давайте придерживаться темы разговора, а не прыгать туда-сюда. Мы, вроде, не белки. Говорим о ПЛ - давайте говорить о ПЛ. Говорим об информационных атаках - давайте говорить об информационных атаках. Но не обо всем сразу, мешая все это в общую кучу. Уважайте своих собеседников. --- 2_Krot (Донецк) Ошибочное мнение. За пределами структуры ФФУ "рулевые" со своими клубами - никем не признанные в футбольном мире любительские объединения. ФИФА и УЕФА постоянно и терпеливо подчеркивают, что они в своей работе имеют дела ТОЛЬКО с национальными ассоциациями. Вы спросите: а что такое ФФУ без клубов высшей лиги? А я в ответ спрошу - а всех ли клубов? Я пока вижу костяк энтузиастов и остальных, которые "не против". Но даже если не брать это во внимание, при разрыве отношений между 5-6 ведущими клубами (не считая "Динамо" и "Металлиста", которые вряд ли что-то будет разрывать) и ФФУ, клубы потеряют "всё", а ФФУ - только "многое". И без "Арсенала", "Шахтера", "Харькова", "Таврии" (наибольшие энтузиасты создания ПЛ) футбол в Украине будет продолжать существовать, а вот что станет с вышеупомянутыми клубами? Относитесь к этому процессу, как к некоему торгу между "руководителем" и "группой топ-менеджеров", где первый может потерять несколько ценных сотрудников, в то время как вторые могут потерять работу. А вопрос, смогут ли трудоустроиться в другом месте - весьма спорный. "Рейнджерс" и "Селтик", напомню, до сих пор играют в ШПЛ, хотя рвутся в АПЛ уже, мягко скажем, не первый год. И ничего. Продолжают играть в Шотландии. Таковы реалии.
Ответить
0
0
Krot (Донецк)
Павел Булах "...захочет ли ФФУ вообще дать зеленый свет ПЛ, и каким объемом полномочий посчитает нужным наделить..." Желание чиновников ФФУ остаться рулевыми понятно... И тем не менее, я не думаю, что они сильно будут выпендриваться, потому как клубы высшей лиги нужны ФФУ больше, чем она им. ИМХО
Ответить
0
0
folko (Донецк)
Павел Булах 04.04.08 16:49 То что вы написали - прямое подтверждение моих слов и ничего более, меньше б они так высказывались - меньше б было различных атак. Не понимаю что вам не понравилось в слове "давление" или у вас другое есть для например действий по отношению к тому же Стороженко указанных почтенным Олексин (Новочорна)???
Ответить
0
0
Krot (Донецк)
Павел Булах "В лентах новостей на главной странице материалы отображаются в хронологическом порядке" - уже заметил :) Раньше как-то внимания не обращал, а ориентировался только по новостям с иконками (Из-за напряга со временем изменения изображения легче заметить, чем изменение текста). Пасиба за "Инструкцию по пользованию главной страницей" :)
Ответить
0
0
Павел Булах
2_Krot (Донецк) 1. Подождем, конечно, отчего бы нам, благородным донам, и не подождать. :) А что до объема полномочий и судейского корпуса - я написал выше. 2. В лентах новостей на главной странице материалы отображаются в хронологическом порядке. Также, новости по хронологии отображаются в разделах. Что до главной страницы и новостей, которые с картинками, они располагаются редакторами без хронологии, из соображений акцентирования внимания читателя.
Ответить
0
0
Krot (Донецк)
Павел Булах Павел, хочу обратиться к Вам, как к редактору сайта. Нельзя-ли новости отражать на главной странице в хронологическом порядке, т.е. помещать их или сверху или снизу по мере поступления. Многократное пролистывание главной страницы и поиск изменений создаёт некоторые неудобства, по крайней мере для меня.
Ответить
0
0
Павел Булах
2_folko (Донецк) Надавить? Забрать? Любопытные формулировки. :) --- Сергей Васильев, руководитель Управления информационной политики ФФУ: "Каким путем пойдет ФФУ в вопросе о создании премьер-лиги, покажет время. Но в любом случае это исключительная сфера ее компетенции, а не собрания даже очень богатых инициаторов реорганизации структуры управления профессиональным футболом". Сергей Стороженко, первый вице-президент ФФУ, член Юридического комитета УЕФА: "Устав ассоциации определяет объем полномочий, предоставленных такому объединению, а также его права и обязанности. Положение о любом таком объединении подлежит утверждению со стороны ассоциации". --- Таким образом, мы пока даже не берем в рассмотрение вопрос, кто там на кого давить будет. Сейчас стоит вопрос: захочет ли ФФУ вообще дать зеленый свет ПЛ, и каким объемом полномочий посчитает нужным наделить. А Вы - "давить". :) И тем более - забирать из-под контроля судейский корпус. :)
Ответить
0
0
Krot (Донецк)
Павел Булах Вы мне задаёте этот вопрос не в первый раз. Ранее не было возможности ответить, а когда появилась - актуальность пропала. Попробую сейчас. Я согласен с тем, что ПЛ никуда не денется из системы укр. футбола (было бы не логично её отдельное существование) и останется подконтрольной ФФУ, но надеюсь, что степень этого контроля изменится. Ведь контроль можно осуществлять разными способами - напрямую управлять или только контролировать соблюдение требований каких-либо общих требований нормативных документов (например, не играть квадратным мячом :), в ворота ставить только одного голкипера :) и т.д.). А главное - я надеюсь, что судейский корпус уйдёт из прямого подчинения ФФУ. ИМХО, т.к. устав ПЛ ещё не опубликован. Подождём.
Ответить
0
0
folko (Донецк)
Павел Булах 04.04.08 16:05 А вы не подумали, что как раз в сфере ПЛ и развернулось все это чтобы попытаться надавить на ФФУ и забрать из под их прямого контроля судейcкий корпус? :)
Ответить
0
0
garntsarik (Харьков)
Да зачем рассуждать, кто прав, кто виноват... Нахер все СМИ!!!! Они всё равно кому-то принадлежат, а потому необъективны по определению!!!! Да!!! Вот ua-football принадлежит "Оболони", это же очевидно, и Слободян напрямую управляет главным редактором!!!! И Бойко должен срочно что-то предпринять, чтобы его "Ильичёвец" имел хоть какие-то шансы выжить!!!! А вообще всё бесполезно, потому что всё и так куплено!!!!! Да!!!! Везде двойные стандарты и всё решает тот, у кого больше денег!!!!
Ответить
0
0
Павел Булах
2_Krot (Донецк) А Вы не подумали о том, что эта самая ПЛ с независимым человеком у руля все равно будет в системе украинского футбола и подконтрольна ФФУ? :)
Ответить
0
0
Krot (Донецк)
COACH (Канев) Дык в том-то и дело, что играют все не совсем хорошо (в плане дисциплины), только вот судят за это по разному. Вот в чём суть. С одной стороны непонятно - чего так киевляне возмущаются?, ведь конфликт лежит в плоскости ШД-ФФУ, а не ШД-ДК, а с другой сторны, зная кто у руля ФФУ, всё становится ясно... Всё очень просто-болел ДК полностью устраивает такая расстановка сил и причина реакции на выпады ШД и Луческу - страх, что всё это может измениться. Вот именно поэтому я очень рад, что создаётся ПЛ и тому, что у руля её будет стоять независимый (надеюсь) человек. А господину Суркису-ст. пожелаем бааааальших успехов в укреплении международного имиджа Украины, что у него неплохо получается.
Ответить
0
0
parma (Украина)
karpaty (Львів) +100, Очень просто и грамотно всё описал, согласен полностью.
Ответить
0
0
COACH (Канев)
karpaty (Львів) 04.04.08 15:09 Я вважаю це все писанина, і балаканина, а сама реакція вболівальників, це вже свідчення того що щось залетіло в голову через вуха і очі. Вернемося до футболу ні динамо ні шахтар ні тим паче дніпро, не демонструють бездоганної гри ( про інших немає сенсу навіть говорити). Поясніть будь ласка чим відрізняється на даний момент чемпіонство від другого місця? ПривілеЇ?Більше чи меше позору в європі? та скажіть ну х..ново грав шахтар та ще й суддя помилився..згадуємо коли динамо або шахтар грають в європі ящо вони сильніші на голову або дві, то ніякий суддя не зможе зломити, а при СОЮЗі ще тяжче було і ніхто ніколи не піднімав ці питання а думав про те як же переграть і суддю також... а тут таврія ощитинилась і шахтар роплакався, нічого ось шахтар гратиме з карпатами і якщо карпати виграють то я більш я к впевнений ВИ не скажете що суддя був винен..це все подвійні стандарти.. а мені байдуже я все одно болію за футбол...і ніякі канали не зможуть мене переконати в чомусть не зовсім футбольному
Ответить
0
0
karpaty (Львів)
COACH (Канев) 04.04.08 14:44 заручник якої інформаційної атаки? По-перше ця стаття написана далеко не на продонецькому сайті, а принаймні на нейтральному. Українську правду назвати продонецьким ресурсом язик не повернеться. По-друге інформаційна атака в українському футболі проводиться виключно зі сторони Динамо. Взагалі є люди, які постійно намагаються плисти за течією, щоб бути на плаву. Банальна тактика СДПУ(о) - зіштовхувати людей по причинах якоїсь неприязні продовжується. Якщо є проблема суддівства, значить щоб відвернути увагу від проблеми достатньо знайти когось "поганого" наприклад Луческу і перенести питання поганих суддів в поганого Луческу. І вся дискусія між людьми переноситься в площину симпатій до Динамо чи до Шахтаря. ЦЕ Є ІНФОРМАЦІЙНА АТАКА. А не тоді, коли я кожного тижня включаю футбол і мене вже дьоргати починає від того, що зараз буде матч з Динамо і знов я буду бачити "помилки" суддів. Це вже ніяка не інформаційна атака, а якоріше жорстока реальність нашого футболу. Мені здається, що якщо очевидною є суддівська проблема, то потрібно її вирішувати, а не ховати голову в пісок по принципу "лиш чемпіонство би не донецьким дісталось". В нас же як появляються такі статті - виявляється багато готових прикидуватись сліпими. Відразу відмазки - "то заказуха", "треба в футбол грати", "інформаційна атака". Чекайте шановні, всі ж бачили суддівство цієї весни, написано вже про це море, так виникає питання - чому ви дивуєтесь на реакцію Шахтаря? Там справедливо думають, ну якщо наш безпосередній конкурент Динамо має підтримку суддів, то справедливість буде тоді, коли: а) нам так само будуть допомагати судді;б) щоб Динамо судили так само. І не потрібно прикриватись словами "заказуха". Ми не страуси.
Ответить
0
0
COACH (Канев)
karpaty (Львів) 04.04.08 14:30 Ось і ти шановний туди ж, заручник інформаційної атаки, я можу все аргунментувати і контраргументувати, але не бачу в цьому сенсу бо не належу ні однгій із сторін як ти, і мені з боку судівство в чемпіонаті однаково для всих і для мого черкаського дніпра, тільки в одних матчах на користь в інших навпаки -- здається так:) НАСПРАВДІ КОЛИ ВОНИ БУДУТЬ ДОБРЕ ГРАТИ ТО ВИЙДУТЬ В ВИЩУ ЛІГУ, І ЯКЩО ПОКАЖУТЬ ДІЙСНО ПРИСТОЙНИЙ ФУТБОЛ НА ГОЛОВУ ВІЩИЙ ЗА ВСИХ ІНШИХ, ТО ПОВІР ОЦЕ ТЕЛІПАННЯ І ТАКЕ ІНШЕ БУДЕ ПРОСТО НЕДОРЕЧНЕ. А ОТАЛІ СТАТТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЯКІ ПІД ПОТІЙНИМ ВПЛИВОМ ЧОГОСЬ ПОЛІТИКІВ, ФУНКЦІОНЕРІВ І ІНШИХ ОРАТОРІВ, Я ДУМАЮ ЩО ТИ НАПЕВНО І НА МАЙДАН ЇЗДИВ ПОМАРАНЧОВИХ ПІДТРИМУВАТИ:))
Ответить
0
0
karpaty (Львів)
COACH (Канев) 04.04.08 14:11 Ну і коли Динамо почне в футбол футболістами грати, а не суддями? Весь корінь бід тягнеться звідси.
Ответить
0
0
COACH (Канев)
ха:)) стаття??? а хто впливаэ на цей сайт?:)))) это все фигня..играть нужно в футбол, а то будет точно такое же отношение как сейчас к януковичу ющенко тимошенко, кто на них смотрит? смотрят на результаты деятельности. ТАК ЧТО ШАХТЕРУ ДИНАМО ДНЕПРУ НУЖНО НЕ В ГАЗЕТАХ НА НА ФУТБОЛЬНЫХ ПОЛЯХ..а то смотрю футбольный уикенд, динисрв все что попало рассказывает, обращается в камеру к суркису дедро, типа только эти двое у экрана а все нах...да нахрен мне скажите это слушать напишите им лично позвоните по телефону Я ФУТБОЛ ХОЧУ СМОТРЕТЬ А НЕ ОКОЛОФУБОЛ
Ответить
0
0
Chronos.ua (Киев)
Казки то все дідуся Панаса.... (с) заї.....и....
Ответить
0
0
Павел Булах
2_Олексин (Новочорна) Вам месяца два назад сказано было русским языком - редакторы не всегда могут дотянуться до ВСЕЙ информации в интернете. Кое-что пропускают. Вы, вроде, все прекрасно поняли, даже пару-тройку ссылок подбросили на почту в порядке помощи, за что я высказал благодарность. А что ж теперь случилось? Забыли, о чем мы с Вами говорили? Склероз настиг на взлете? :) --- P.S. Информационное партнерство с ПФЛ заключается в проведении онлайн-трансляций. Циферки и буковки в табличку вписывать. И всё. :) Но нет - Олексин (Новочорна) раскрыл очередной заговор в украинском футболе: работа марионеточного сайта UA-Футбол тотально управляется ниточками с Музейного! :)
Ответить
0
0
Сергей Сытник
2 Олексин (Новочорна) Руки прочь от Елены! Борец за справедливость вы наш:) По поводу "Дабы не быть уличенным в предвзятости, воздержусь от каких-либо комментариев..." - отвечу. А вы не обращали внимания, что все подобные мероприятия (бюро ПФЛ, исполком ФФУ) подаются читателю с преамбулой, комментариями и авторскими выводами? При этом журналист на свое усмотрение "опускает" те или иные моменты и наоборот "заостряет" внимание на том, что нужно. Я, к примеру, считаю, что иногда полезно предоставить голые факты (в случае с памятным бюро ПФЛ это была дискуссия между Анатолием Поповым и представителями ФФУ), а выводы каждый может сделать сам. Благо читатели у нас образованные, информированные, и... справедливые.
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
Смотрите на содержание, не ведитесь на упаковку. Елена Гончар 04.04.08 12:20 --------- Пані Олено, я і дивлюся на зміст (за наявності такого). І оцінюю також його відсутність. Чи відсутність матеріалів на злободенні теми. Особливу увагу приділяю авторським матеріалам. І роблю висновки... А різні там заставки - то "косвенные доказательства". Які інколи красномовніші за прямі докази. ЗІ: Зважте: питання демократичності того чи іншого ЗМІ я не зачіпав. І, можливо, Ви зрозуміли: таке питання для мене - на першому місці. Тому підконтрольність того чи іншого демократичного ЗМІ тому чи іншому магнату для мене має значення лише в контексті: а як надовго таке видання залишатиметься хоч би наполовину справді демократичним?
Ответить
0
0
baobab (Kyiv)
100 % согласен с Луче, что не существует 100 % независимых изданий. Но, думаю, "свое" издание в Киеве - это максимум 20-30 % гарантированной заказухи для "папиков", а "свое" в Донецке - все 90 %. В столице множество разных противоборствующих сил, кот др др мешают, отсюда и больше анархии.
Ответить
0
0
Елена Гончар
Олексин (Новочорна) 04.04.08 12:14 Знаете, у меня на почтовом ящике вообще написано слово из трех букв. ЦОЙ. А внутри - газеты и счета... Смотрите на содержание, не ведитесь на упаковку.
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
ПФЛ виправдала хамство Луческу Олександр ОЗІРНИЙ, «Український футбол» "До грубої поведінки Мирчі Луческу у бік представників Феміди у вітчизняних футбольних колах звикли вже давно. Про стосунки румунського наставника з українськими арбітрами можна вже анекдоти складати – то його засудили, то очки вкрали, то зацькували, то «вбили». Пригадується фінал національного Кубка-2004/05… " "...Що ж розглядається на бюро ПФЛ? Вихід фахівця за межі технічного майданчика і все! Головний аргумент у розгляді справи членами бюро: такі випадки – вихід за межі технічного майданчика у вітчизняному чемпіонаті – трапляються мало чи не в кожному турі. І виписується звичний, як для такого трактування, штраф. Про застосування жорсткіших дисциплінарних санкцій навіть не йдеться! Хоча ні – ініціатор заклику серйозно розібратися з Луческу – голова Інспекторського комітету ФФУ Анатолій Дяченко – закликав вжити міру покарання у вигляді дискваліфікації на матч або й на три. Та ні. Хоча й не в Індії, але священних корів маємо! Голосуванням засідаючі (здебільшого працівники адміністрації ПФЛ) проігнорували таку пропозицію. І давайте після цього погодимося, що ПФЛ – об’єктивна організація і не запобігає перед «Шахтарем». А ви б повірили, поклавши руку на серце, що бюро ПФЛ могло б дискваліфікувати головного тренера вищезгаданої команди матчів і так на три?..." =========== Через наявність або відсутність (вже котрий день!) подібного коментарю (аякже - "...Дабы не быть уличенным в предвзятости, воздержусь от каких-либо комментариев...") можна з великою достовірністю судити про табірність того чи іншого ЗМІ. В тім числі і сайту UA-Футбол. Попри будь-яке позиціонування власної незалежності. Особливо в контексті заставки " Наш партнер UA-Футбол: новости украинского футбола" на сайті ПФЛ.
Ответить
0
0
МАГ (Дн-вск)
Ветку в офф-топ. Нечего здесь ей делать.
Ответить
0
0
spravedliviy! (Донецк)
ШД смотят, ШД любят, на матчи ШД ходят как ни на какую другую команду в Украине и статистика тому подтверждение. Каким бы небыл Луческу, как бы не симулировал Гладкий и как бы не заподлил Брандаю, всеравно каждый из вас когда надоедает серая бестолковая игра ДК, переключает канал и смотрит ШД, даже не болея за эту команду. кто-то смотрит чтобы позлорадствовать, кто-то - чтобы насладиться красивым футболом, а комуто просто хочется нервишки пощекотать, но таким и должен быть футбол. футбол должен вызывать эмоции, а не непонятную мимику на лице - мол "а что это было"... Слався Шахтер!!! самая любимая своими болелами команда и самая ненависная для болел других команд.
Ответить
0
0
spravedliviy! (Донецк)
MaTaT (Николаев) 03.04.08 19:14 точно - дурень...
Ответить
0
0
karpaty (Львів)
Стаття - насправді об"єктивна і тверезо оцінює стан інформаційного простору навколо клубів. "Українська Правда" - це неапевно самий об"єктивний ресурс в українському неті, завжди цікава і виважена аналітика в них і за це я їм дякую. Як підсумок до статті скажу: я не знаю Левицького, але те що зараз інформаційна політика клубу виглядає на ходьбу косолапого ведмедя - факт. Взагалі це маніпулювання громадської думкою з боку групи Медведчука-Суркіса вже задовбало. Таке враження, що 2004 рік нікого нічого не навчив.
Ответить
0
0
Ragnarik (Kiev)
Статья совершенно необъективная. Немного имею отношение к новому каналу. Объясните мне пожалуйста, если Глывинского финансировал Суркис, почему закрыли его программу? И почему через месяц он перешел на ICTV? Но, это так. Одно замечание из тысячи.
Ответить
0
0
Lenka (Kiev)
б-г мой, ужасти какие :)))
Ответить
0
0
Гнатюк (Киев)
Болтал с парнями с чемпиона, говорят, что автор статьи Коля Васильков. Он телевизионщик то ли на СТБ толи на УТ1. При Левицком хорошие бабки качал с ШД, теперь голодает))) И пишет))) Не первый уже раз под рыбным именем
Ответить
0
0
baobab (Kyiv)
Не знаю, ДК в центральной (типа суркисовской) прессе в последние годы просто размазывают. Меня уже от статей, например, Николаева (КиТелегр) или Несенюка (День) просто тошнит, впечатление, что люди живут с девизом "Ни дня без гадости про Динамо". Это только самые талантливые. С такими друзьями, наверное, никаких врагов не надо.
Ответить
0
0
Харьковчанин (Первая Столица)
Интересная статья! 3 момента: - "Із спортивних журналів виділення вартий хіба що футбольний тижневик "Футбол" з Артемом Франкович на чолі" (на очепятку не похоже )))) - Мармазов оказывается племяш большого дяди,. пусть и не из провластной партии, но они там все повязаны - Відомий випадок, коли клуб був змушений викуповувати увесь тираж журналу, через те, що бразильського нападника Брандау у черговому номері зобразили у вигляді мавпи. (Это уже ЛОЛ в стиле Еж-ка Футбол! Никогда не забуду тот стёб с постером сборной Франции! Молодцы!)
Ответить
0
0
Krot (Донецк)
Может быть данная статья и имеет статус "заказной". Но имеет ли это значение? Опустив лирику, она реально показывает расклад сил укр. медиапространства.
Ответить
0
0
Опорный (Черкассы)
А я все не пойму: какое отношеие имеет бабоподобный румын к прессе? Или он универсальный специалист? Может ему в политику тогда, шапками кидаться. Такое бабло получает и заглядывает в карман к журналюгам. Это уже такое тупое переводилово.
Ответить
0
0
waleo (Киев)
Болею за ДК. Но мне сейчас перрвый раз жалко Шахту. Это роют сами себе яму. Не понимаю я Ахметку, что нет времени уже на свою команду, что Киев как город красивее. Езжай в Донецк и разбирайся пока непоздно.
Ответить
0
0
Женя (Днепропетровск)
Улыбнуло:)приятно почитать заказные статьи:))))))))
Ответить
0
0
Джон (Донецк)
Олексин (Новочорна) Возможно это Юрий Окунь, есть в Донецке такой журналист, раньше работал в газете Фк "Шахтер", которую закрыли. Насчет Левицкого ты не прав, его некрасиво задвинули это факт. Но М.Ю. не будет опускаться до такого уровня, это не его. Говорю так, потому, что лично знаю М.Ю.Л., хотя он иногда может кого-то покритиковать, но не злобно. Руслан всячески пытался делать ему гадости, при этом на каждом углу говорил, что нужно забыть как работала пресс-служба Левицкого. А ведь имеено Левицкий в свое время помогал этому юнному дарованию. Насчет работы Мармазовской пресс-службы. За 1 год его работы из пресс-службы ушло то ли 9, то ли 10 человек, не считая 2-х пиар-менеджеров клуба (кстати по должности они были начальниками Мармазова), которые люто враждовали с Мармазовым (и до драк доходило). При этом только 2-х попросили, одного молодого паренька редактора и легендарную Асю Христокину, остальные уволились по собственному. Народ расказывал, что приходилось часто работать в таком режиме. Законччилась Лига чемпионов делаешь материал до 2-4 ночи, утром в 9-00 ты должен как штык быть на работе. А проблема в том, что Мармазыч нос шибко задрал. Люди для него мусор, а вот он талант самородок. Такое же высокомерное отношение у него и к донецким журналистам. Есть у него правда кореша и стратегические партнеры Метревели и Денисов, но похоже бастион под названием "беспредел Мармазова" скоро падет.
Ответить
0
0
alex987 (Киев)
Согласен статья однобока.Еще согласен что будулай достал своим нытьем.Гляньте на Северную Пальмиру,там с тренером(иноземным)все серьезно и по мужски-пришел,увидел и делает свое дело без какого либо плача и соплей.Браво Дик,и фу ты Мирча. А ДК все равно чемпион!
Ответить
0
0
ntalex (Kiev)
Де подивитися "...бразильського нападника Брандау у черговому номері зобразили у вигляді мавпи..."?
Ответить
0
0
Фанат Дніпра (Дніпропетровськ)
zzx (Lutsk) 03.04.08 22:26 Шахтар нічим не краще в цьому плані!
Ответить
0
0
zzx (Lutsk)
вперед шахта...бо дійсно...противно на це все дивитись!!
Ответить
0
0
Demian (Лас-Вегас)
Cтаття однобока. Але тема правильна. В нас в країні є проблема протистояння Динамо і Шахтаря всім іншим клубам. І я не стараюсь очорнити ні київську ні донецьку команду, як відразу можуть подумати вболівальники цих клубів. Але той факт, що Динамо і Шахтар добиваються результату методами нечесної конкуренції є. Яка його степінь? На це питання кожен має відповісти для себе сам. Але допоки ці два клуби не будуть покарані у відповідності до вчинених ними зловживань та порушень у сфері конкуренції наш футбол все далі і далі буде грузнути в корупції та грязних схемах.
Ответить
0
0
Гонта (Киев)
Что бы вы не говорили, Мирча молодец! Это ж надо так ловко выйти из под удара за профессиональные ошибки в играх ЧУ! Неужели хоть кто то, кроме самого Мирчи может (положа руку на сердце) утверждать, что у Шахтера украли победу в Симферополе? Я понимаю болельщиков Таврии, которые своими глазами видели, как сражалась их команда. И тут появляется какой то грязный цыган, который объявляет эту игру нечестной. То же и с прессой. У тебя ведь самие дорогие игроки Украины. Да они по умолчанию должны у всех выигрывать с неприличным счетом. А если этого не происходит, значит хромает организация игры. Может пора посмотреть правде в глаза и попытаться исправить положение. Но! Это же надо работать! А проще всего все свалить на судей, прессу, болельщиков, ну на кого он там придумает в следующий раз?
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
Думаю, що оці скандали з будулаєм, пресслужбою фкШД, Стороженко, дердо, арбітражем тошо - ланки одного ланцюга однієї інформ війни.
Ответить
0
0
Мал (Донецк)
Я думаю, что проблема ЩД не в том, что у него не хватает "газет и телеканалов", а в том, что плохо работают существующие. Если, к примеру, так называемые продинамовские СМИ восхваляют "не по делу" ДК, то это не означает, что "прошахтёрские" должны ещё громче кричать о том, что "...мы лучше". От заангажированности тяжело избавиться, это понятно. И тяжело комментатору беспристрастно комментировать матч с участием "своей" команды. Но если уж цель быть лучшими во всём поставлена, то это вынуждает работать качественно. И количественный фактор сразу же отойдёт на второй план. Пусть на каждом канале восхваляют - к примеру - ДК ( или ДД,МЗ,МД...). Но если бы "Футбольный Уикенд" был бы более объективной передачей о футболе, то этого было бы вполне достаточно для того, чтобы быть так сказать лидером. И его бы смотрели болельщики всех команд. Ну а в том состоянии, в котором ФУ существует сегодня, он нравится далеко не всем по всем известным причинам ( и не только болельщикам ДК, судя по информации на форуме). Так что дело вовсе не в количестве.
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
То ValGri (Кузнецовск) 03.04.08 18:26 "Те, що інші клуби взагалі не мають власних інформаційних каналів -..." Трохи не так. Є власні медіа і в інших футбольних магнатів... Не такі великі, не такі значимі, але - Є! Колись в Українській правлі була статейка під назвою "Власники медіаресурсів". Раджу ознайомитись...
Ответить
0
0
бело-синий (Киев)
бедные кроты (( прямо жалко стало...
Ответить
0
0
ValGri (Кузнецовск)
slavok (киев) 03.04.08 19:04 Вот вот, Палкин заказал - Мармазов реализовал:)))) Хотя... на все есть свой заказчик и свой потребитель.....
Ответить
0
0
MaTaT (Николаев)
Аахахах . Вот я не могу... до чего Кроты дожились позор.... Динамо!!! Вам надо выступить с претензией что у владельца шахтёра на 7млрд.долларов больше!!!! Ахметов ТВ с Уйкендом надо закрыть!!! Суркис вперёд!!! Пора добиться чтоб Кротов с ихнеми протестами во 2 лигу отправили!!!! или хотябы на очки оштрафовали!!!
Ответить
0
0
slavok (киев)
Єдиним потужним рупором "Шахтаря" залишається ТРК "Україна". Тижневик "Футбольний Уікенд" Олександра Денисова дає фору динамівським програмам "Наш Футбол" і клону старого "Голу" з лаконічним новим лого "Про Футбол з Олександром Гливінським". __________________________________________________ фукенд один, но зловонючий))) а статейко, то джинса)))
Ответить
0
0
TerAn (Сумы)
Против нашего любимого Шахтёра заговор. И нам нужно бороться. Как? Открывать газеты для начала.
Ответить
0
0
Фанат Дніпра (Дніпропетровськ)
ValGri (Кузнецовск) 03.04.08 18:26 Ну так інші клуби не піднімають істерики з цього приводу, а Шахтар все розказує в таких тонах, ніби проти них всі в зговорі, що їх всі душать, а самі вони "узники совести". Нехай грають нормально і головне ЧЕСНО - тоді і відношення навіть з просуркісівських ЗМІ буде до них нормальним.
Ответить
0
0
ValGri (Кузнецовск)
Фанат Дніпра (Дніпропетровськ) 03.04.08 18:06 Те, що інші клуби взагалі не мають власних інформаційних каналів - проблема самих клубів та їх вболівальників (можливо навіть всіх вболівальників). Значний вплив на імідж команди формують саме ЗМІ. І Шахтар в цьму компоненті має великі проблеми, незважаючи на значні гроші та навіть свій канал. Мабуть що дурні дійсно розставлені в потрібних місцях.
Ответить
0
0
uh (Kiev)
... а манишку, Балаганов, я вам не прощу ! Теперь таких не делают .... (с) Золотой теленок Зачем Мармазов забрал компьютер у Левицкого ? Ему этого не простят теперь никогда :-)) Статейка конечно под заказ. Но зато прямо таки по-Фрейду лезет: автор даже представить ни на минуту себе не может что журналист должен быть объективен независимо от кормушки. Ему видно самому такое и в голову не приходит ! Просто поделил коллег по кассам. Но Гливинский показал момент удаления Фернана, а Денисов соврал что первая желтая за атаку вратаря. То что Гливинский получает деньги в другой кассе делает его сюжет неправдой ? А то что врал Денисов от этого стало вдруг правдой ? Просто у Денисова психология безотказной проститутки, а есть журналисты которые стараются держаться в рамках приличий. Еще бы тренера такого Шахтеру пожелать :-))
Ответить
0
0
FootballFan (Киев)
"Артемом Франкович" )))
Ответить
0
0
Фанат Дніпра (Дніпропетровськ)
ada-igor (донецк) 03.04.08 18:14 У нас керівництво не влаштовує подібні істерики і не скаржиться на подібні речі, хоча повір підстави для цього у нас є і вони набагато вагоміші, ніж у Шахтаря.
Ответить
0
0
ada-igor (донецк)
Ой біднесенькі, інформаційну блокаду проти них проводять. А нічого, що інші клуби взагалі не мають власних інформаційних каналів, журналів та газет??? Фанат Дніпра (Дніпропетровськ) Такие вопросы задавайте вашему президенту)
Ответить
0
0
cosinus (Київ)
І чого відразу наганяти на ФК Шахтар, який очевидно до статті ніякого відношення не має, бо інакше б Мармазова так не розпинали.. А інформаційний супровід завжди був тою сферою, важливість якої, схоже, оцінив тільки Суркіс і трохи пізніше Ахметов. Завжди, коли читаю друковані видання ділю інфо надвоє..
Ответить
0
0
Фанат Дніпра (Дніпропетровськ)
Ой біднесенькі, інформаційну блокаду проти них проводять. А нічого, що інші клуби взагалі не мають власних інформаційних каналів, журналів та газет??? Скільки можна проводити Шахтарю цю істерію з приводу "конфліктів інтересів", інформаційної війни проти них та суддівського свавілля? Поводять себе, як маленькі діти!!!
Ответить
0
0
Валерчик (Киев)
боже как не повезло Шд и Ахметке...их везде не любят и тут Суркис С......вололоч все захапал..........особенно мне нравиться """На "5 Каналі", динамівські традиції міцні і непохитні.............каждый день смотрю там спортивные новости, но там засранцы хоть бы видео показали....одна статистика........
Ответить
0
0
mozol (kyiv)
я и не знал, что все так запущено
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус