Футбольний шантаж


Епопея навколо будівництва стадіону до чемпіонату Європи 2012 року у Львові набирає все нових обертів

Футбольний шантаж


Епопея навколо будівництва стадіону до чемпіонату Європи 2012 року у Львові набирає все нових обертів. Чи не єдиний інвестор – власник ФК «Карпати» Петро Димінський, якого вдалося вмовити Львівській міськраді на фінансування головної спортивної арени, може відмовитися від цього, якщо мерія не виконає деяких його умови.

Власне, головною вимогою місцевого олігарха є створення на базі футбольної команди Акціонерного товариства відкритого типу «Народна команда «Карпати».

«Шановні панове! Товариство з обмеженою відповідальністю «КПФ «Карпати» доводить до вашого відома, що, відповідно до наших домовленостей, після створення Акціонерного товариства відкритого типу «Народна команда «Карпати», останнє забезпечить виконання необхідного фінансування для розбудови інфраструктури з підготовки до Євро-2012. З повагою, президент ТОВ «КПФ «Карпати» П. Димінський», – йдеться в листі, скерованому клубом вищому керівництву Львова та області.

Що ж до самої ідеї акціонування футбольного клубу, де б акціонерами стали гравці й уболівальники команди, то вона не нова і вже кілька разів наштовхувалась на байдужість міської влади. Нині ж, очевидно, в Димінського з’явилася нова надія. Адже нещодавно депутати Львівської міськради на сесійному засіданні надали футбольному клубу «Карпати» право збирати технічну документацію на реконструкцію стадіону «Україна». За це Петро Димінський зобов’язався стати інвестором будівництва стадіону. Нагадаємо, що вже кілька років поспіль всі спроби «Карпат» отримати «Україну» були невдалими. Сама ж команда погрожувала навіть не грати матчі у Львові.

Тепер же депутати надали клубу оренду на десять років земельної ділянки навколо стадіону «Україна» та ділянки на вулиці Стрийській під будівництво нового стадіону з усією інфраструктурою. Угоду укладено між Львівською міською радою та двома футбольними клубами – «Карпати» та «Львів».

Загалом, у довгострокову оренду футболісти отримали нежитлові приміщення стадіону «Україна» на вул. Липова Алея, 5, загальною площею 4 253,8 м2. За користування спорудами стадіону «Карпати» повинні платити 1 гривню на рік без ПДВ. Водночас клуб має безкоштовно надавати за зверненням Львівської міськради чи її виконавчих органів споруди стадіону «Україна» для потреб територіальної громади Львова. Також укладено договір суборенди із ФК «Львів» на користування стадіоном (у разі невиконання цих вимог міськрада має право розірвати угоду). Львівська міська рада також може розірвати угоду у випадку, якщо ФК «Карпати» «вилетить» із вищої ліги.

Окрім цього, надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 17 га на вул. Липова Алея, 5, в оренду терміном на десять років.

Однак у самій мерії новим умовам Димінського не надто зраділи. Як зазначив «Дню» Остап Процик, начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин міськради, умовою, за якої пан Димінський мав долучитися до будівництва стадіону до Євро 2012, була передача «Карпатам» стадіону «Україна».

«Мова йшла про передачу стадіону «Україна» – і ми його передали. Що ж стосується створення акціонерного товариства, то це дуже довготривалий процес, який може затягнутися щонайменше на рік, а стадіон маємо розпочати будувати вже восени. Участь або неучасть приватної особи в цьому процесі на його реалізацію не вплине. Якщо інвестор захоче долучитися до цього процесу, то він зможе це зробити на будь-якому етапі його реалізації і навіть викупити готовий стадіон. Наразі ж ми орієнтуємося на свої кошти. Уже цього року в бюджеті закладено 200 млн. грн., є ще облігації і домовленості з банками про кредит», – зазначив Остап Процик.

Оцените этот материал:
Источник:
День
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
superpia (Львів)
Блін, бандитизм чистої води. Тут він показав своє бандитське лице. Виставити всі ці об'єкти на аукціони і за отримані гроші можна 3 стадіони збудувати. Рекет, просто нема слів. Невже Львову будь-якою ціною потрібне Євро. Так ви подивіться на статки Димінського в рейтингах міліонерів, вартість стадіону більше половини його статків. Тому це звичайне кідалово у грандіозних масштабах.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 1
superpia (Львів)
Блін, бандитизм чистої води. Тут він показав своє бандитське лице. Виставити всі ці об'єкти на аукціони і за отримані гроші можна 3 стадіони збудувати. Рекет, просто нема слів. Невже Львову будь-якою ціною потрібне Євро. Так ви подивіться на статки Димінського в рейтингах міліонерів, вартість стадіону більше половини його статків. Тому це звичайне кідалово у грандіозних масштабах.
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус