Юрій Сьомін: "Динамо" грало на 60% своїх можливостей". 17-06-2009 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Одне з останніх інтерв’ю Палича київського періоду
Общие новости
17.06.2009
среда
20:08
Юрій Сьомін: "Динамо" грало на 60% своїх можливостей"
Рейтинг публикации
Одне з останніх інтерв’ю Палича київського періоду

З Юрієм Сьоміним «Іменем Закону» поспілкувалася за кілька днів до його офіційної відставки. Тому в цьому інтерв’ю не буде ностальгії по «Динамо», а запитання, що стосувалися сьогодення, стоять у теперішньому часі. Сьомін розповів про свої конфлікти із тренерами, коли був гравцем, поміркував на тему чесності у футболі та житті та пояснив, чому може прикрикнути на підопічного.

Ви один із найбільш стильних тренерів українського футболу. Одяг підбираєте самостійно чи з дружиною?

Прагну особисто купувати речі, які мені подобаються. Не обов’язково якийсь конкретний бренд. Інший раз дружина щось купить, ось зимовий шарф її рук справа. Я працюю з молодими хлопцями, а вони в принципі вдягаються дуже модно. Іноді у них підгледиш щось цікавеньке, звідси й сам молодішим стаєш.

У Москві вас можна бачити у театрі. У Києві встигли десь побувати?

Ходив у кінотеатри: на «Джеймс Бонд», фільм про Марадону, обов’язково подивлюся «Тарас Бульба». А ось у театр, у якому працює мій давній друг Богдан Ступка, усе ніяк не виберусь.

І як би ви себе відчували на україномовній постановці у театрі ім. Франка?

А мені українська зрозуміла. Я й сам можу щось сказати. Мені цікаво подивитися, як іде театральне дійство саме на українській мові.

Вы опинилися у московському «Спартаку» у 17 років. Не вважаєте, що раніше футболісти починали грати на високому рівні у більш юному віці?

Я б так не казав. Давайте візьмемо Кравця. У 18 років він грав у стартовому складі. Багато що залежить від таланту. Якщо він вимальовується, гравець, звісно ж, отримає місце на полі. З іншого боку, тренер має трохи берегти гравця у такому віці. Адже зараз фізичні навантаження значно вищі, ніж раніше.

Я, до речі, провів чимало матчів у дублі, але ніколи не вважав це чимось негідним. Траплялось, граєш тайм за дубль, а наступного дня – за основу. Якщо ти не потрапляєш у стартовий склад, замість тренування краще мати ігрову практику. Інколи дивуюся, коли деякі іноземці, не потрапляючи у склад або після травми, відмовляються грати за другу команду. Це неправильно з професіональної точки зору.

Вже вибачте за банальність, але яка у вас була у «Спартаку» перша зарплатня?

Якщо це комусь ще щось скаже - 120 рублів.

Ви прийшли у «Спартак» у 1965-му і провели у клубі три сезони. Квартиру встигли отримати?

Три роки прожив у напівкомуналці. І нічого гарного в цьому не було. А квартиру дали уже в московському «Динамо».

Роки, проведені у «Динамо», ви називали найкращими у кар’єрі гравця. При цьому ви пішли з команди зі скандалом – не погодились з тим, що Бесков не виставив вас у стартовому складі в 1/4 фінала Кубка Кубків?

І шкодую про той крок дотепер. Молодий був, гарячий. Не грав би у чвертьфіналі, може, грав би у півфіналі або у фіналі. Тренер правий виявився. Гравець має вміти терпіти. А якщо він такий образливий, Бесков взяв його і відпустив. Я пошкодував про свій вчинок, уже коли опинився у «Кайраті». По-перше, не той рівень. До того ж, із тої гарної атмосфери, що була у «Динамо», потрапив в іншу обстановку.

Із алма-атинського «Кайрата» вы пішли через конфлікт із новим наставником команди, та ще й дискваліфікацію отримали. Що тоді трапилося?

Прості, банальні речі, які взяли й написали – змова проти тренера. Москвичі, які приїхали у «Кайрат», чимось не сподобались цьому тренеру. Ми просто потрапили під гарячу руку, не мене ж одного звільнили. А раніше спробуй розберися, коли в ЦК партії донос написали. До кого ти підеш?..

У чому звинувачували – «зливали» матчі?

Якби такі речі прозвучали, мабуть, ми б повстали. Казали, що ми не знайшли спільну мову із тренером, виступали проти його методів роботи. За це й дискваліфікацію дали. Правда, дозволили грати у другій лізі.

Читаєш спогади гравців вашого покоління і починаєш думати, що у радянському футболі процвітало костоломство. Ось ваш одноклубник по «Кайрату» Юрій Севидов розповідав, як його батька (майбутнього наставника київського «Динамо» Олександра Севидова) у 25 років навмисне зламали, і він завершив кар’єру.

Зараз травм значно більше, ніж раніше. Ось у нас в команді за рік переломи були у Корреа, Нінковича, а у Гусєва, Діакате та Михалика рвалася хрестоподібна зв’язка. Я вже не кажу про дрібні травми. Раніше травма хрестоподібної зв’язки – це ж рідкість була. За рік один меніск в команді полетів і то – НП. Зараз інтенсивність тренувань, гри збільшується. І, безсумнівно, зараз грають жорсткіше, адже простору на полі стало менше.

Правда, що раніше уболівальники могли запросто провести гравця додому, випити із ним і ледь не заночувати у нього у квартирі?

В цьому я можу з вами погодитися. У 60-70-ті вболівальник та гравець були значно ближчими. Це пов’язано з епохою, тоді усі люди були ближчими, більш відкриті, було більше дружби. А зараз життєвий лад змінився.

На зіркову хворобу гравці раніше теж хворіли?

Це завжди було. Про Стрельцова так казали. Зараз гравці більш професійні. Він знає, що у нього є лише 10-12 років, за які він має забезпечити майбутнє сім’ї. Мені дуже шкода, що наша плеяда грала майже задарма. А зараз багато хлопців бідує. Хтось влаштувався на гарну роботу, але більшість потребує певної допомоги.

Екс-гравець «Шахтаря» Віктор Звягінцев якось зізнався: дублянку дістав, гарнітур та машину теж, і бажати більше нічого.

Футболістам, звісно, жилося легше, ніж багатьом іншим. Ми не були обділені увагою партійного керівництва. Мене інше дивує – чому тоді не дали більше свободи, аби люди могли спробувати себе у бізнесі? Мабуть, тому зміни у радянській системі і відбулися так різко.

Коли ви вже тренували «Памір», перед вирішальним матчем із ЦСКА за вихід у вищу лігу п’ятьох ваших гравців терміново викликали у військомат, і сходження зірвалося.

Хлопцям прийшов час служити. Ми їх сховали у якомусь далекому аулі, де вони й не служили, а просто значились. Але виявилося, що не ми одні такі розумні. Все це «вчасно» дійшло до керівництва центрального клубу армії. І п’ятьох гравців на певний час у нас забрали. Це був унікальний випадок у моїй практиці. ЦСКА ми, до речі, обіграли. Але надалі програли кілька матчів, і до вищої ліги пройшли армійці.

Багато хто каже, що в радянському футболі були цілі команди, які спеціалізувалися на тому, що продавали матчі.

Мабуть, я щаслива людина, бо у моїх командах такого не було. Були ігри, у яких обидві команди влаштовувала нічия, ми на нічию і грали. Це у всьому світі є. Але за гроші ми не програвали. Зрештою, це не такі вже й великі гроші. Мільярдером не станеш. При цьому ти ж футбол продаєш, професію продаєш.

При цьому в тій же Грузії пресинг був неабиякий. Розповідають, гроші у роздягальню ледь не чемоданами заносили?

Там пресинг був завжди. Особливо, якщо команда вілітала у нижчий дивізіон. Але ж ти маєш встояти! Зараз у звичайному житті подібні речі трапляються на кожному кроці. Зараз хабарі беруть? Беруть. І тоді така ж ситуація була у країні. Ніхто про це не казав, але хабарі брали. А футбол, він же не може відірватися від життя.

Екс-гравець «Динамо» Денис Олійник не так давно сказав, що ви кричите на гравців. Без цього ніяк?

Я думаю, він трохи перебільшив і був не до кінця об’єктивним. Кричати я ніколи не кричу, на підвищенних тонах – так, буває, розмовляю. Але тільки тоді, коли це треба. Це ж психологія! Іноді гравець не може настроїтися на матч, і я будь-що маю зробити так, аби у нього з’явилися характер, злість. Хай він злиться на тренера, хай я певною мірою його трохи ображу, але хай він зіграє добре. Мені цього вистачить. І ми будемо чесні перед уволівальниками. А весь час гладити по голівці – теж неправильно.

Не вважаєте, що ви з цього складу «Динамо» вижали максимум?

У тому то й річ, що не все. Тут дуже багато талановитих гравців, які у майбутньому будуть прогресувати. Той же Михалик, Алієв, Мілевський, Гільєрме, Кравець. Вони грають на 60% своїх можливостей. Це, а не запрошення нових гравців, і є основний резерв. Що не є добре, так це те, що в дублі «Динамо» зараз немає гарних українських захисників.

Зараз ви б щось змінили у матчах із «Шахтарем» у Кубку УЄФА? Може, другі тайми зіграли б активніше?

Нічого б не змінював. Хіба що одну заміну у першому матчі зробив би не так (мабуть, мався на увазі вихід Гіоане замість Бангура після першого тайму. – «ІЗ»). Ми програли дуже класній команді. Донецькі бразильці помітно виросли. Півтора роки тому вони були ще не зовсім адаптовані до українського футболу, не зовсім готові фізично. Грай ми із «Шахтарем» у березні-квітні – все могло бути інакше. А у травні у них були кращі кондиції, а ми, до того ж, недобрали групу травмованих гравців.

Мірча Луческу після перемоги над «Динамо» у півфіналі Кубка України сказав, що його команда краще терпіла.

Він сказав істину: вони терпіли, а ми трохи розкрилися. Хотіли швидше забити гол, побігли в атаку, а цього не варто було робити. З лави усе це було видно неозброєним оком, але я нічого не міг змінити. Пішла гра, пішли моменти, ми мали перевагу, але це не завжди дає результат. А ось те, що «Шахтар» терпів, – це нова риса для них. А щодо нас, то своє завдання у цьому році ми виконали: виграли чемпіонат і дуже гідно виглядали у Лізі чемпіонів.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Євген Швець, "Іменем Закону"
Подпишись на рассылку от UA-Футбол
Только самое важное за неделю!
Нажимая на кнопку вы даёте согласие на обработку ваших персональных данных
Вы удачно подписаны на рассылку!
Ошибка отправки формы!
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (14)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
chaplain (Многопользов. логин)
mkn (Киев) 17.06.09 20:16 ------ А почему обязательно должен быть виноватый? Или он должен быть во удовлетворение потребности кого-то опустить? Почему бы не быть объективным, а не субъективным причинам неполного (60%) уровня игры? Ответ в зал: травмы ключевых игроков, полученные ими на протяжении сезона, обусловили снижение уровня игры до 60% потенциала.
Ответить
0
0
Dany Heatley (Киев)
maxx (dnepropetrovsk) Ага против Днепра.
Ответить
0
0
Subudai (Киев)
Кто играет лучше, это дело вкуса! :))
Ответить
0
0
Rollover (Полтава)
"Динамо" (Киев) - отличная команда, одна из сильнейших в Европе, но "Шахтер" лучше. Он играет интереснее! Даже, если проигрывает...
Ответить
0
0
arraxy (Vancouver)
Мде...Классное интервью.Понятно кстати почему с Алиевым Семин поладил.Оба горячие))Тока Семин уже урок усвоил а Алиев пока нет.Удачи ему в этом.Классный игрок. А Олейник мажор.Непонятно до сих пор мне зачем его взял Маркевич.Кричали на него видите ли ути-пути.Какие нежные.
Ответить
0
0
maxx (dnepropetrovsk)
Rebel (Київ) 17.06.09 20:38 Здесь Ребе,здесь!
Ответить
0
0
Гашек (Ахтырка)
Екс-гравець «Динамо» Денис Олійник не так давно сказав, що ви кричите на гравців нежные,потому и на 60.
Ответить
0
0
Олексин (Новочорна)
А насправді потрібно респектувати редакції UA-Футбол за те, що знайшли такий класний матеріал: і до того ж - не в електронці...
Ответить
0
0
Rebel (Київ)
~Остальные 40 играли судьи! maxx (dnepropetrovsk)~ Угу, в Європі.
Ответить
0
0
maxx (dnepropetrovsk)
Остальные 40 играли судьи!
Ответить
0
0
fan rovno (рівне)
Mr.McKAY (ТЕРНОПІЛЬ) --------------------------------- класний жарт.
Ответить
0
0
Rebel (Київ)
~Сьомін українською заговорив. РЕСПЕКТ гг Mr.McKAY (ТЕРНОПІЛЬ)~ На sport.com.ua (коли я його ще читав) Маркевич часто російською розмовляв. :)
Ответить
0
0
Mr.McKAY (ТЕРНОПІЛЬ)
Сьомін українською заговорив. РЕСПЕКТ гг
Ответить
0
0
mkn (Киев)
Юрій Сьомін: "Динамо" грало на 60% своїх можливостей" ------------------------ Вопрос из зала : "Интересно, а чья это вина ?"
Ответить
0
0

 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]